Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498331

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4890 : 16 Oktober 2007, 20:45:02
Že sama beseda BIS vse pove. Mislim, da je kakršnokoli razočaranje odveč iz več razlogov:
1. zmagujejo trenutno moderne pasme,
2. pes mora izgledati atraktivno, ne pa popolno v skladu s standardom,
3. hendler mora biti maximalno eleganten, po možnosti mlada punca,
4. zmagujejo predvsem tujci (zaradi privabljanja tujih udeležencev na naše razstave),
5. pes mora imeti čudovito rodovniško ime (po možnosti dolgo vsaj pet besed  :P)
in še bi lahko naštevala.

Karmen, ne strinjam se s tvojim pisanjem. Najprej - kaj je moderna pasma (pa pojdiva samo na 1. FCI skupino, kjer so avstralci)? Tista, ki gre najbolje v promet? Tista, ki jih je največ? Kako naj sodnik s Finske ve, kaj je moderno v Sloveniji?
Atraktivnost psa: se strinjam - pes mora biti atraktiven in ja - noben pes ni 100 % skladen s standardom. Ga še nisem prepoznala v nobeni pasmi. Ko boš našla psa, ki je idealen po standardu, me prosim pokliči - ker bi ga želela videti.
Hmm - jaz sem ženska sodnica, kaj naj z hendlarko? Mam rada moške. Prave moške. Kako zgledajo - poglej si mojega moža. :-)
Zakaj pa tujci? Kako naj vem, a je tujec ali ne, če nimam časa z nobenim govoriti - ker jih je toliko? Ali še huje - ko sodim v tujini, govorim nemški ali angleški jezik z razstavljalci, pa mi vsi tako odgovarjajo. Kako naj vem, kdo je tujec in kdo ne?
Čudovito ime, pet besed. Hec je le, da vsi kličemo pse po "nick-ih". Kolibri at Mel'N'Roses, kličem jo Oli. Ali pa, da navedem samo avstralce, ki so se razstavljali pri meni: res niisem slišala da bi jih klicali: "TRULYAWESOME DANDY BOY ", pridi,pa mislim,da nisem slišala "Alpineriver Blueeberry, pridi"  ali pa "Alpineriver Blazze of Fire", greva...
Karmen - preprosto sem mnenja, da so tvoje trditve iz trte zvite in vsakič posebej se počutim užaljeno, ko nekdo na tak način govori o nas, sodnikih.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Timon

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #4891 : 16 Oktober 2007, 21:37:28

Martina, jaz sem prvi Ginnyn povodec kupila v BTC-ju v Hali A, trgovina Aler.

Trgovina je zaprta, mislim prazna. Vem ker sem glih v soboto hodila mimo...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4892 : 17 Oktober 2007, 07:53:28
Karmen - preprosto sem mnenja, da so tvoje trditve iz trte zvite in vsakič posebej se počutim užaljeno, ko nekdo na tak način govori o nas, sodnikih.
Zanimivo, ali še do tako govori o vas?
No, ti si sodnik, jaz pa sem nekoč razstavljala in vsake oči imajo svojega malarja  :-\.



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #4893 : 17 Oktober 2007, 08:18:37
Hja, se prav zabavam, ko naletim na kakšno tako temo :-[.
Ostalega raje ne bom komentirala, saj me lahko hitro zabijete, češ da nisem sodnik (čeprav standard - za borderje - kar poznam), vem, pa, kaj na razstavah - če se jih slučajno udeležim, vidim. 
Mogoče samo tole:
Karmen - preprosto sem mnenja, da so tvoje trditve iz trte zvite in vsakič posebej se počutim užaljeno, ko nekdo na tak način govori o nas, sodnikih.

Barbka, ne bit  :-9
Kako pa misliš, da se počutijo tisti, ki na vzrejnih poslušajo/slišijo vaše (torej sodniške) "strokovne" komentarje? Da se ustavimo kar pri vzrejnih...

Lp, Mateja



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4894 : 17 Oktober 2007, 08:19:06
KARMEN, jaz pa mislim, da ljudje, ki na razstavi ne dobijo ocene, kot bi si jo želeli, najdejo kup izgovorov. Katere? Si jih že sama naštela.

Povej, na koliko razstavah si pa bila, da lahko trdiš, kar trdiš? 10, 70, 150?

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4895 : 17 Oktober 2007, 08:26:13
Trgovina je zaprta, mislim prazna. Vem ker sem glih v soboto hodila mimo...

Če eniso v enem tednu kaj spremenili... zaprta je res trgovina za male živali v kleti Hale A, Aler pa je bila (mislim da...) prejšnji teden še odprta in vse na svojem mestu. 

Lp nina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4896 : 17 Oktober 2007, 08:28:13
KARMEN, jaz pa mislim, da ljudje, ki na razstavi ne dobijo ocene, kot bi si jo želeli, najdejo kup izgovorov. Katere? Si jih že sama naštela.
Povej, na koliko razstavah si pa bila, da lahko trdiš, kar trdiš? 10, 70, 150?
Če bi si prebrala moj post na prejšnji strani, bi sama ugotovila, na koliko razstavah sem bila.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4897 : 17 Oktober 2007, 10:11:16

Tudi jaz sem že nekoč dala skozi to razstavno kuhinjo, zato se vanjo ne bom več podajala. Moj Kaj je imel toliko nazivov in pokalov, da v rodovniku ni bilo več prostora za žige (takrat smo žigosali tudi na hrbtno stran rodovnika).

Iz napisanega ni razvidno, na koliko razstavah si bila. Torej, na koliko razstavah si bila? Tokrat prosim za konkretno številko in ne izmotavanje. Na rodovniku je itak placa za samo 4 ali 5 nazivov.  :P 

Sem pa prebrala tudi ostele poste in pišeš, da ti razstavljanje ne leži. Predvidevam, da se jih zato kaj dosti nisi udeležila. Če se z razstavljanjem nisi resno ukvarjala (najmanj vsak drug teden) in poleg Slovenije obredla še pol Evrope, tvoji komentarji niso na mestu.

Kristinca & Florinca


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4898 : 17 Oktober 2007, 10:29:55
Mogoče samo tole:Barbka, ne bit  :-9
Kako pa misliš, da se počutijo tisti, ki na vzrejnih poslušajo/slišijo vaše (torej sodniške) "strokovne" komentarje? Da se ustavimo kar pri vzrejnih...
Lp, Mateja

Kako se ljudje počutijo na vzrejnih ali ocenjevanjih vem, ker sem ravno 14 dni bila sama z enim naših psov na vzrejnem. Če si pretirano čustven in je za tebe tvoj pes itak zakon in imaš vedno prav ti in nihče drug, se seveda ne strinjaš vedno s komentarji. Če veš, o čem govorijo, in če si realen (kar pa se vedno ne da, priznam), pa gre.
Drugače je bil pa govora čisto o drugih stvareh - o vezah in poznanstvih in zvenečih imenih...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4899 : 17 Oktober 2007, 10:34:00
Vceraj sem prejela novo stevilko Aussie times revije in v njej nasla tale zanimiv prispevek.
Mogoce o te nevarnosti do sedaj sploh nismo razmisljali.
Predvsem za tiste katerih psi niso MDR1 +/+ sem pretipkala vprasanje in odgovor iz revije:
I've heard that if your dog has the drug reaction mutation, it can be sick and even die from eating horse poop. Is that true? I take my boy with me when I go to the stable to ride and I can't keep him away from the »road apples. «
I checked with Washington State University on this. They identified the MDR 1gene and offer the screening test for North America. (Europeans can have it done by Genetic Counseling Services in the Nederlands.) If dogs that carry the MDR1 (multi-drug reactivity) mutation eat feces from livestock that has recently been dosed with Ivermectin or related worming products they may suffer a reaction. This isn't confined to horses, as these wormers are used on other livestock as well. Washington State knows of dogs that have had lethal reactions, so this is a serious concern.
WSU doesn't know at this point how long Ivermectin and related medications will persist after excretion. However, the reports they have received were linked to feces from horses and sheep that had been treated within a couple days prior to the incident.
I would suggest that if your dog is carrying the MDR1 mutation, you should avoid taking him to the stable for few days if you know that horses have been wormed.
If you don't know your dog's MDR1 status, I strongly recommend that you get him screened. This mutation is very common in Aussies and the drug reactivation can kill. Every dog that is not out of two »normal/normal« tested parents should be screened.

AUSSIE TIMES September-October 2007 issue


Pozdravcek

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4900 : 17 Oktober 2007, 10:35:16
Martina, meni ima najlepse tanke povodce Rogz :o ki jih imajo v Zooticu. Ce pa prides v Ljubljano, se oglasi, greva lahko na "shopping spree" za povodci po pasjih trgovinah :D

blumina: a to velja za MDR -/- ali tudi za +/-? :-\

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4901 : 17 Oktober 2007, 10:40:41
Predvsem velja opozorilo za MDR1 -/- pse.
Je pa res, da so v vseh clankih kar sem jih prebrala nekako previdno govorili o +/- psih, nekako v tej smeri, da se se ne ve se cisto dobro kako je z raznoraznimi medikamenti in njihovimi letalnimi dozami. V principu pa naj bi bili one le prenasalci in naj ne bi bilo tezav. Previdnost pa verjetno le ni odvec. Vsaj tako pisejo...

Blumina






Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4902 : 17 Oktober 2007, 10:51:45
No sej, iztrebkov na tleh naj se sploh ne bi jedlo, tako da... ;)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4903 : 17 Oktober 2007, 11:05:23
1. Ivermectin se omejeno uporablja, v Franciji n.pr. je prepovedan in vse "izpeljanke" iz njega.( če je tako nevaren jaz itak ne bi dala preparatov iz njega nobenemu psu ga pa dajejo ker so to cenejši preparati in so zdravila z istim učinkom brez ivermectina dražja)
2. ja res, a se dovoli psu jesti iztrebke ??
3.seveda velja biti previden ( kakor pri vseh stvareh od pretiranih cepljenj do klopov in uporabe zaščite!!!)
4.v primeru, da je to res tako zelo navarno, potem bi populacija škotskih ovčarjev že izumrla - imajo namreč 69% mutiranih psov na MDR1

Takih člankov je dovolj na vseh specialnih grupah za vzreditelje. In kot vedno: zdrava pamet

večji problem so druge dedne zadeve
Lep pozdrav

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4904 : 17 Oktober 2007, 11:11:03
Ok sm vedla zakaj je blo dobro takrat testirat MDR :)

Sicer pa ja t.i. "road apples" so najboljša sladica in glede na to kaki pujsi so aussieji (pa večina normalnih psov tudi pač), si lahko ponosen že, ko dosežeš da se vsaj ne valjajo v tem. In vsaj občasno gredo mimo samo s hitrim povohanjem.   :D



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4905 : 17 Oktober 2007, 11:27:03
OK, MartinaO, ce mislis, da je taksno petipkano opozorilo za tebe prevec, potem ga pac ignoriraj.

Moj komentar k zadevi je pac tak, da nekje na farmi ob kupih zivalskih iztrebkov ob tretiranju le teh zivali pac ni odvec, da se zavedas nevarnosti.
Pa se to:
Pri nas se Ivermektin uporablja pri kravah, konjih, ovcah... in dejstvo je, lahko preberes clanke "tudi"  slovenskih raziskovalcev, ki so iskali kolicine zdravil v iztrebkih pasnih zivali in njihov vpliv na okolje. Dejstvo je, da se ivermektin kot tudi druga zdravila izlocajo v kakcih. Pa ce je to ljudem vsec ali pa ne.
In rada bi videla psa med konji, ki ne bi obcasno z zadovoljstvom popapcal kaksen "road apple"  :P

Jaz se kaksno taksno opozorilo rada zapomnim in vesela bom, ce bo kdaj kdo od vas v to temo prepisal kaksen uporaben nasvet. In ne le kako je kaksen lep in uh in oh.

Pa lep dan vsem

Blumina




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4906 : 17 Oktober 2007, 11:52:48
kakšna pa naj bi bila reakcija?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4907 : 17 Oktober 2007, 11:56:58
kakšna pa naj bi bila reakcija?

Lahko si srecen, ce uspe preziveti...

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4908 : 17 Oktober 2007, 12:13:29
Meni je bil uporaben nasvet... jaz se pomislila ne bi, da domace zivali tudi tretirajo z ivermectinom. Hotela sem samo rec, da v vsakem primeru ne maram, da se jejo drekci, ivermectin ali ne (ceprav to, da ne dovolim, ne pomeni vedno, da jih ne je >:D)

KARMEN, mislim, da dozivi anafilakticni sok.

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4909 : 17 Oktober 2007, 12:51:10
Lilit, hvala, sem tudi sama sebi rekla, ja pismo, na to sploh nisem niti pomislila, ko sva se z Blum motali vsak teden pod nogami konjem. Takrat je Katja se redno hodila jahat.
Dobro, sedaj vem njeno MDR stanje, a takrat pa nisem...

Kaj dozivi pa si preberi v literaturi, saj je je dovolj na netu. Vtipkaj le besedi MDR1 in pa "dogs" in bos nasla. Sploh smo pa ze pripenjali povezave tu gor. Je treba pobrskat.
Drugace pa ne gre za anafilakticni sok ampak za bariero v mozganih ki preprecuje vdor, prehod nekaterih kemikalijv mozgane. Pri -/- psih je stanje in prehodnost te zascite spremenjena in ivermektin vdre v centre in s psom se zgodi enako kot s parazitom. Bolje si je prebrati strokovno literaturo za razlago.

Blumina



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4910 : 17 Oktober 2007, 13:29:59
Po dolgem času s5 jaz, kratka replika na tele komentarje o razstavljanju.

Z Bloojem sem bil na treh razstavah, dosegel sem različne rezultate, seveda vem, da je moj pes daleč najlepši in najboljši od vseh, saj je vendar moj ;) (ups pozabil sem omeniti, da je tudi najpametnejši - seveda) žal se pa ti grdi sodniki niso vedno strinjali z menoj :). Pa šalo na stran, če hodite na razstavo, pričakujte, da dobite oceno, kakršno sodnik misli, da vaš pes zasluži, saj zato menda greste tja, ne greste zato, da si potrdite lastno mnenje o svojih psih.

Pa, da povzamem, če grem v pizzerijo na pizzo, pa s hrano tam nisem zadovoljen ne grem potem še enkrat tja in nergam kako zanič je ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4911 : 17 Oktober 2007, 13:50:25
Iz napisanega ni razvidno, na koliko razstavah si bila. Torej, na koliko razstavah si bila? Tokrat prosim za konkretno številko in ne izmotavanje. Na rodovniku je itak placa za samo 4 ali 5 nazivov.  :P 
Sem pa prebrala tudi ostele poste in pišeš, da ti razstavljanje ne leži. Predvidevam, da se jih zato kaj dosti nisi udeležila. Če se z razstavljanjem nisi resno ukvarjala (najmanj vsak drug teden) in poleg Slovenije obredla še pol Evrope, tvoji komentarji niso na mestu.
V Sloveniji skoraj vsi CACIBI in CACI v obdobju nekaj let, Italija, Hrvaška, Češka (Brno-svetovna). Če najdem doma rodovnik od žal že pet let pokojnega psa, lahko pogledam, kolikokrat je bil PRM, CAC, CACIB, BOB, 1x 2. BIS (nekje sem imela spravljene tudi kartončke, ker sem pripravljala nazive za šampionat, vendar ga potem nisem naredila, ker je zaradi odcepitve SLO KZJ razpadla, nato pa sem se umaknila iz teh krogov). Zato ne kritiziram sodnikov zaradi slabih lastnih izkušenj, ker jih jaz osebno nisem imela, vendar pa vsa leta kljub vsemu spremljam dogajanja.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4912 : 17 Oktober 2007, 14:26:35
Hvala lepa za opozorilo glede ivermectina. Naj omenim, da sem pred kratkim dala našim konjem antiparazitik EQualan Duo, ki vsebuje ivermectin, naš Magi pa se njihovim vročim figam včasih ne more upreti, kljub vsem poskusom odvajanja.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4913 : 17 Oktober 2007, 14:42:51
Kot sem dejala ze nekajkrat v tej in drugih temah. Daj testirat in bos potem vedela pri cem si.
Test je simpl in relativno poceni in ga delajo tudi v Sloveniji.


Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4914 : 17 Oktober 2007, 14:55:09
Bom.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4915 : 17 Oktober 2007, 22:03:21
No, da ne bomo le o lepotah in zdravju naših psov...  :P še malo o športu in miselnih zaposlitvah aussijev.
Urmas in Tana sedaj šponata agility... (Sirtaki, ti boš ful vesela... a ne). Urmasu je zakon! Sem mislila, da mu ne bo tako všeč, ampak je že prvič šibal u tunele, po palisadi, skakal čez skokce kot kakšen izkušen agi-pesjan.  :o
Tani je agi itak dost fajn, ampak nama slalom ni šel, takrat ko sva parkrat probali trenirat in potem sem nehala. Sedaj nas Ivana pegla po parkurju in je tud Tana danes že lepo šibala čez slalom.. JUHUHU!!!!!!  :o  Ostale ovire ji pa itak niso problem... mogoče cone. Se bomo potrudili, da bomo vse naštudirali, kot je treba.  8)
A, ja.. pa še en aussie bo v agiju... Sem prepričala sestro, da je prišla pogledat in pripeljala še Maka. Mislim, da jo je kar zagrabilo. Upam, da jo bo držalo. Mak pade v trans.  ;)



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4916 : 18 Oktober 2007, 09:51:07
Citiraj
Ostale ovire ji pa itak niso problem... mogoče cone

Kakšno srečo imaš ti, da imaš tako nadarjene pse :) jaz se pa že par sezon trudim pa treniram, tekmujem, pa se vedno najdejo problemi. No ja, končno nadarjeni avstralci na slovenski sceni, da pokažejo tem BC-jem  ;)

Saj te bomo videli na kakšni tekmi?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4917 : 18 Oktober 2007, 10:28:53
Ja cowgirl, ce zacnete tekmovat z vsemi tremi, se bo stevilo agi ausijev v Sloveniji povecalo za 60%! :P ;)

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4918 : 18 Oktober 2007, 10:39:33
Ja cowgirl, ce zacnete tekmovat z vsemi tremi, se bo stevilo agi ausijev v Sloveniji povecalo za 60%! :P ;)


60% hehehe... :D  Ja upam, da bomo enkrat tako daleč...odvisno od mene, Gregata in Mine. Psi mislim, da bodo vse speljali, kar jim boš ukazal. Mi smo  šibka točka. Je pa še veliko mesecev treninga pred tem. Kako ste napredovali vi in vaši aussiji? Od prvih spoznavnih treningov do prve tekme?




Iztok:  >:D ni vse v nadarjenosti psa, ampak tudi v intiligenci vodnika. :P  Hehehehe!!!


Lepi, pametni in hitri...  :o



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4919 : 18 Oktober 2007, 11:31:49
Lep post, ni kaj, čisto v duhu časa v katerem živimo, malo si se pohvalila, mene mal užalila, pa veliko modrosti natresla o stvari s katero si se bežno srečala. Želim ti veliko sreče, pa tekmovalnih uspehov, pa upam, ta ti "grdi" sodniki pri agilitiju ne bodo jemali tekmovalnih uspehov.