Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498275

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4920 : 18 Oktober 2007, 18:16:41
Z Bloojem sem bil na treh razstavah, dosegel sem različne rezultate, seveda vem, da je moj pes daleč najlepši in najboljši od vseh, saj je vendar moj ;) (ups pozabil sem omeniti, da je tudi najpametnejši - seveda) žal se pa ti grdi sodniki niso vedno strinjali z menoj.


Hihihihi!



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4921 : 18 Oktober 2007, 19:11:10
Hmm, naše izkušnje z agilitijem so približno takšne. Problem pri Artyu ni bil nikoli, da ga agi ne bi zanimal, mu je bil vedno žur, ampak ga je hkrati zanimalo še 100 drugi stvari. Vonjave, psi na poligonu, hrana po tleh,...in se je ful težko skoncentriral na ovire in name. Še zdej morem bit jaz ful zanimiva, da da od sebe določeno hitrost. Ne morem pa povedat, koliko sva do sedaj napredovala, ker že od začetka poletnih počitnic nisva imela treningov, tko da res nevem pri čem sva. ;D Slalom in tekoče cone vadiva pridno doma, pa cik&cap obrate tudi. Cone so mu totalen žur in res teče s polno hitrostjo, edino slalom mu je delal nekaj težavic, ker se mu je zdel skrajno dolgočasen. Sej je tekel skozi, ampak res tko na izi. Zadnje dni pa mu je ratal ful žur in teče že dokaj hitro skozi. :o

Tekme pa....no ja, še precej časa nas ne boste videli na njih(vsaj kot tekmovalca ne ;))


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4922 : 18 Oktober 2007, 21:18:05
Tekme pa....no ja, še precej časa nas ne boste videli na njih(vsaj kot tekmovalca ne ;))

Saj zdaj itak nekaj mesecev ne bo tekem pri nas.  :P :P :P Potem Postojno imata pa tako lepo blizu.  8) :P ;)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4923 : 18 Oktober 2007, 22:51:11
Mogoče pa res pridemo.             Navijat...  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4924 : 18 Oktober 2007, 23:25:35
Tudi moje izkusnje so take, da je avstralcem tezko ostat koncentriran pri agilitiju, ker je vse zanimivo, ne mores se posvetit samo eni stvari, sploh, ce se ponavlja ::)
Grin je samo parkrat na treningu pokazal, kaj dejansko zmore, na zalost je velik problem to dobit iz njega :-[

Vsekakor pa navijam za to, da bo kdaj tekmoval kaksen avstralec, ki bo pokazal borderjem - jaz ga sicer ocitno ne bom imela, sem pa za 8) ;D

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4925 : 19 Oktober 2007, 06:27:43
Monika ima taksnega avstralca  ;). Ampak jo mora trenirati in pripraviti.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4926 : 19 Oktober 2007, 08:42:39
 Ah s Tax lahka ponavljava kombinacijo, oviro itd dokler obe ne padeva dol (js ponavad prej kt ona :P
Edino ne vidim smisla v ponavljanju česarkoli z aussiejem - sej vsi vemo, da je ponavadi dovolj 3-5 ponovitev in razumejo kaj hočemo od njih, vse ostalo je samo zafrkavanje  ::)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4927 : 19 Oktober 2007, 09:41:13
Ne pozabimo, da tole še kako velja..

"Pedigree indicates what the animal should be.
Conformation indicates what the animal appears to be.
But Performance indicates what the animal actually is."

-author unknown-

Prosim, sporočite rezultate/izpite/naslove/ nazive svojih aussijev za bazo..




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4928 : 19 Oktober 2007, 09:45:44
No, tekma je naslednjo soboto v Ljubljani pridite  :P :P :P :P


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4929 : 19 Oktober 2007, 11:19:55
Pri nas se tudi ne obnese pretirano ponavljanje, si potem raje izbere kaj drugega. To je lepo vidno že pri zelo enostavni stvari, kot je metanje žogice. 2x bo šla za njo, ta tretjič pa itak ve kaj sledi in se ji zdi brezveze. Tako se moram potrudit in narest stvar ekstra zanimivo oz. raznoliko.
Čisto preveč pametni so teli naši kužki in se tako vsaka naša napaka pozna hitreje in bolj močno, kot pri "običajnih" psih.

V soboto sva pa z Ginny na Pesjanarskem srečanju oz. kostanjevem pikniku, tako da naju ne bo na tekmo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4930 : 19 Oktober 2007, 11:59:00
Pri nas se tudi ne obnese pretirano ponavljanje, si potem raje izbere kaj drugega. To je lepo vidno že pri zelo enostavni stvari, kot je metanje žogice. 2x bo šla za njo, ta tretjič pa itak ve kaj sledi in se ji zdi brezveze. Tako se moram potrudit in narest stvar ekstra zanimivo oz. raznoliko.

Pri nas enako... ena finta je, da mu vsakič vržem ali skrijem drugo stvar (škatlice, mobitel, kako tubo od kreme za roke, povodec, igračo...), potem je zanimivo, sicer pa ne...  ::)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4931 : 19 Oktober 2007, 12:01:46
soncek_1 , sta se že pogrela?  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4932 : 19 Oktober 2007, 12:12:16
Mogoče pa navsezadnje ugotovimo, da so vsi naši avstralci čisto normalni psi.... mislim vsi  ??? ??? ;D ;D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4933 : 19 Oktober 2007, 12:15:03
sirtaki mogoce pa se pri tebi ponavljanje obnese, ker Tax misli, da ona seta tebe, da jo hvalis po vsakem ponavljanju :D :D ;D

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4934 : 19 Oktober 2007, 13:34:27
Z Magijem še nisem probala agija, ampak kolikor ga poznam, bi midva ponovila samo 1x in nič več  :P.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4935 : 19 Oktober 2007, 16:27:11
Midva z Nerom se bova tudi spomlad pridružila agilitašom  :)

Sedaj pa delava 150% samo poslušnost. Skoraj nobenega trika več. Poslušnost, odpoklic, poslušnost, odpoklic.. Zakaj? Zadnjič mi je (ko sva bila na sprehodu) tekel k enemu privezanemu psu (na srečo ga je samo ovohal) in se odpoklicu (poklicala sem ga takoj) ni odzval  :-\ :-X.. Na srečo je bilo vse v redu  :-\

Lp


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4936 : 19 Oktober 2007, 19:05:46
Haha 5rca, dober vic.  :P :P :o

Pri Artyu ni tak velik problem ponavljanje, je pa problem, ker mu vse dol pade, ko vidi da recimo neki ni naredil prov. Ko sva začela vadit slalom in je naredil napako, je bil ves zabediran in se mu je energija in veselje spustilo za vsaj 30%. Zato pri slalomu in conah niti ne rečem ne, ali a-a, ampak z veselim glasom - recimo." Gremo še enkrat". Ko pa stvar naredi prov sem fuuul pretirano vesela, dobi nagrado itd. In se ful pozna pri hitrosti in energiji, ki jo vloži.

Pri reševanju pa recimo ne potrebuje pretirane motivacije, mu je že iskanje samo največja nagrada. Lajanje mu je itak največji žur, da je pa za to še nagrajen je pa sploh zakon. ;D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4937 : 19 Oktober 2007, 19:19:46
Z Magijem še nisem probala agija, ampak kolikor ga poznam, bi midva ponovila samo 1x in nič več  :P.

Mogoče pa temu ni tako... Za Urmasa sem mislila, da mu bodo ovire totalna bedarija. Pa ni bilo tako, zato sem še toliko bolj navdušena, ker se je izkazalo, da se motim in da je Urmas čist normalen avstralček. ;)

Evarty: Tana je enako občutljiva... bogndaj, da bi za njo zatulil NE, če kaj narobe naredi... potem ne bo delala nič več (in ne samo eno uro, ampak lahko cel dan)   :-[

Ravno danes je Urmas še enkrat potrdil svojo avstralsko kri... sedaj hodi Grega z nim v šolo... pa so ponavljaji poleg miljonkrat... Našemu kosmatincu itak, da ni bilo zanimivo ponavljanje... in mu je na koncu vse že padlo dol: "Pa saj sem dobro naredil! Zakaj hočeš, da še tole delam, a ne vidiš, da že znam?"   :-\
Mislim, da bomo naslednjič prej šli ležat na kavč domov. Ali pa preganjat mačke okoli bajte.  8)







cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4938 : 19 Oktober 2007, 19:22:53
Martina: Kje pa je agility tekma v LJ? Mogoče pa res pridemo pofirbcat, če le ne bo mraz ko pes... ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4939 : 19 Oktober 2007, 19:35:26
Nič firbcat.. tekmovat.. da vidimo.. :P :P :P
Na KD Ljubljana - na Brdu tekma za poplavljene v Kd Železniki ampak je uradna.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4940 : 19 Oktober 2007, 20:00:33
Cowgirl....Arty si v takem primeru ne misli: " O šit, neki sem naredil narobe, šit, šit."
Ampak bolj neki v stilu: " Jaz morem tuki delat, niti pohvaljen nisem, pa še teži mi!" :o ;D No, je mešanca obojega.

Mi mogoče pridemo v LJ. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4941 : 19 Oktober 2007, 20:09:34
Evarty, a ni zanimivo, kako ima vsak pes en svoj način, ki mu odgovarja. In a ni fino, ko enkrat ugotovimo, na katerega se najbolj odziva.  :D :D Potem, ko enkrat to ugotoviš, je itak vse ful lažje. Ne biti tako pesimistična glede agija.  ;)  Če vama gre vsaj pol tako dobro kot vama gresta poslušnost in pa trikci (kar sem videla v Naklem na tekmi  :o :o :o), potem vama ne gre tako slabo.  ;) Arty je zakon.  :-* :-* ;) Upam, da pridete v LJ, da mu dam še v živo te lupčke.  :D :D


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4942 : 19 Oktober 2007, 21:29:06
Ma ne, sej nisem pesimistična. :) Samo objektivna. Če nam ne bo vreme(in šola) preprečevalo treningov pozimi,mogoče  lahko začnemo s tekmami enkrat spomladi. :)

Kaj te ni že on dovolj polupčkal v Naklem? :P Zdej si bosta bot. Drugače pa tnx. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4943 : 19 Oktober 2007, 21:33:25
Kaj te ni že on dovolj polupčkal v Naklem? :P

Nikol ni dovolj lupčkov od tako simpatičnega fanta.  :P :P ;) ;)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4944 : 20 Oktober 2007, 12:08:04
Evarty: Kje pa trenirate?
Martina: Letos še ne bomo na nobeni tekmi... je treba trenirat.
Po koliko mesecih treninga ste šli na prvo tekmo?
Na KD Ljubljana bomo prišli pa gledat, ker je tud naša firma nekaj denarja dala za sponzorstvo, da si bodo lahko v Selški dolini  "zgradii" nov poligon, hišico in dobili ovire! Nisem pa vedela, da je uradna. A se to potem tud šteje v državno prvenstvo? Al kako gre to s tekmami. Mogoče bi mogla za to uporabit kak drug forum.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4945 : 20 Oktober 2007, 12:18:53
cowgirl, midva sva sla na tekmo nekje po 6 mesecih...
Ljubljanska tekma sicer ni del nobenega prvenstva, se pa rezultat steje za napredovanje (ce ga pac dosezes).

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4946 : 20 Oktober 2007, 12:19:17
Državno prvenstvo je končano, Eukanuba pokal tudi, je uradna v tem smislu, da veljajo osvojeni pogoji za prestope v višje kategorije.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4947 : 20 Oktober 2007, 12:22:28
uuups
več o agilityju na
Uradna spletna stran KZ www.agility-slo.com  z rezultati DP in pokala in posameznimi tekmami in obvestili itd..

pa Agility portal www.agility-slo.net z veliko o agility in še več

Imamo tudi linke na svojih spletnih straneh..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4948 : 20 Oktober 2007, 14:47:02
Z Nerom sva preživela luštno popoldne na poligonu KD Bled Lesce  :)

Na začetku je moral počakati v boksu, ker sem nekaj pomagala, potem sva se pa več ali manj igrala (na začetku je tudi lajal, ker ni bil spuščen, pa še kar nekaj psov je bilo) pa tekla skozi dva tunelčka pa eno oviro (moram priznati, da je bilo zabavno, ker je kar naprej hotel hoditi čez tunelčke- to je bila pa moja napaka, ker sem ga umes vodila po tunelčkih, pa mu je bilo to bolj zabavno, kot pa teči skozi  ::)  ;D ) ter delala nekaj poslušnosti. Se je tudi vmes zgodilo, da ga njegova najljubša igračka ni zanimala, ampak je raje odšel do ene psičke, ki mu je bila bolj zanimiva  ::)  ;D

Na čase je bil vmes malo tečen, je lajal pa cvilil, medtem, ko so imeli tečaje, ampak se je nato umiril. Ga moram res pohvaliti, da se je po cca. dveh urah po prihodu na poligon res lepo začel obnašati in mi ga sploh ni bilo problema imeti spuščenega, ko sva tekla čez ovire, takrat ga ostali psi niso več veliko zanimali.

Lp



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4949 : 20 Oktober 2007, 18:41:37
Cowgirl - agility Ilirija :)