Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498341

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5310 : 19 December 2007, 15:24:24
Se da izvedeti vsaj, iz katere psarne prihaja tale blue-merlček?  ;)  ;D Glede na to, da je v Nemčiji toliko psarn.. In vzrediteljev.. V nekaterih imajo res krasne pse  8)

Sicer pa čestitke bodočemu lastniku oz. lastnici..  :-*  :D

Eno vprašanje.. Imajo tudi vaši aussiji močan plenski nagon?  >:( Nero je že dvakrat tekel za srno..
Poleg tega pa se je  že dvakrat stepel s tujim psom  >:( Na čase ga še sama ne moram obvladati.. Popolnoma 'znori'.. Ampak sicer je pa vedno bolj ubogliv..

Bo pa že kmalu dopolnil 4 leta  :o  ;D Izgleda pa star eno leto.. Energije ima vedno več  >:D  :P  ;D

Lp


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5311 : 19 December 2007, 16:29:14
Kar naprej se mi tole mota po glavi:
v izjemno kratkem času nabaviš 7 avstralcev delovnih linij, pri tem, da je najstarejši star še ne pet let in nekaj  mlajših manj kot eno leto.. kako jih zaposliš, kaj počneš z njimi ko nimaš ne ranča in se nisi nikoli ukvarjal -a z živino.Ker - delovni zahtevajo še več dela, če se itak vsak aussie propagira kot pes, ki mora biti zaposlen ??Mora delati
In potem vzrejaš kužke delovnih linij in si res dober vzreditelj... in krasno poskrbiš za puppieje
Samo še vedno mi ni jasno, kako zaposliš svoje..kje imaš čas za vse to?Kako za svoje poskrbiš?
Ali je kavelj drugje??
2 samčka in 5 samic
Mi je ravno prišlo na misel.. slučajno - nima veze ??? ???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5312 : 19 December 2007, 19:39:55
Moj odgovor bi bil tak: časa za vse to sploh nimajo, ampak itak je vseeno, glavno, da vzrejajo delovno linijo. Glede na to, koliko ljudi je še vedno zelo nevednih v vezi s to pasmo, je vseeno, kaj kupijo. Če vzreditelj reče, da je to delovna linija, je pač delovna linija in gotovo, pa čeprav ti psi živijo v boksih. Kaj naj rečemo šele za take vzreditelje, ki vzrejajo sto pasem hkrati, samo da celo leto prodajajo mladičke? Ti psi sigurno ne živijo z njimi v hiši, pa tudi na sprehod ne hodijo, razen če imajo prostovoljne sprehajalce, kot v zavetiščih.  O tem bi se dalo še marsikaj napisati. Ni mi pa jasno, kako da je moj Magi iz razstavne linije, vendar skače 24 ur na dan. Najbrž se je v tej liniji nekaj zašuštralo  ;)? Kaj šele počnejo tisti iz delovne? Visijo pod stropom  :o?
Sunshine, Magi ima zelo močan nagon plena, vendar še ne uspe odgalopirati za divjadjo, ko zažvižgam in je v sekundi nazaj. To je njegova najboljša lastnost. Še nisem imela tako poslušnega psa. Mislim pa, da ko bo zavohal gonečo psičko, ne bom tako uspešna, kot pri srnah  >:(.  Upam,  da se ne bo nikoli pretepal, to pa res ni lepo  ???.
Kaj zdaj, smo zmenjeni za nedeljo?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5313 : 19 December 2007, 19:43:02
Jaz pridem. Se pa odločam če pridem z dvema ali tremi :)

A na kosilo gremo?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5314 : 19 December 2007, 20:14:05
Ce v nedeljo bo vreme tako lepo kot danes, bo super. Zadnje case smo kar trpeli zaradi mocne burje. Danes je koncno nehala pihati (no, vsaj na Krasu; v Vipavski dolini je se vedno malo vetrovno), temperature cez dan pa skoraj tropske--kakih 10 stopinj.

Ja, tisti ki imajo cas in zeljo, gremo na kosilo/vecerjo. Zato bi rada vedela priblizno stevilo do recimo petka, da rezerviram nekje.

Oli tudi lovi srno. Pride hitro nazaj, ampak ne zmeraj takoj, ko jo poklicem. Moramo se delati na tem. Njen oce je tudi tak.

Karmen, bomo lahko preizkusili Magija pri gonecki  :P. Olina gonitev se ni koncana. Bomo videli, kaksna bo reakcija samcev v nedeljo. Ce bo problem, bo Oli ostala doma v karenteni.  :(

Trenutno je Oli edinka, ker je Lyra na pocitnicah v Ljubljani in na Gorenjskem (snezne pocitnice  ;)) Poslala mi je razglednico, pravi, da uziva in ima svojo sobo s balkonom, ampak da je razocarana nad hrano. Dobiva namrec minimalne porcije, zajtrka pa ne strezejo vec. So jo tehtali prvi dan in ugotovili da je hruska debeluska (18 kg!!!), zato je na strogi dieti. Cakam, da mi poslje razglednico s snegom.

Oli je danes trenirala agility v Ajdovscini in je zelo pridna in entuziasticna. Ce nam bo uspelo trenirati ca. 2x tedensko, si upam reci, da jo boste videli na tekmi v Prestranku. Morda ze prej kot predtekmovalka.

O kom pa govorite...kdo ima 7 avstralcev delovne linije?  ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5315 : 19 December 2007, 20:19:19
Mene lahko šteješ za večerjo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5316 : 19 December 2007, 22:49:09
Kar naprej se mi tole mota po glavi:
v izjemno kratkem času nabaviš 7 avstralcev delovnih linij, pri tem, da je najstarejši star še ne pet let in nekaj  mlajših manj kot eno leto.. kako jih zaposliš, kaj počneš z njimi ko nimaš ne ranča in se nisi nikoli ukvarjal -a z živino.Ker - delovni zahtevajo še več dela, če se itak vsak aussie propagira kot pes, ki mora biti zaposlen ??Mora delati
In potem vzrejaš kužke delovnih linij in si res dober vzreditelj... in krasno poskrbiš za puppieje
Samo še vedno mi ni jasno, kako zaposliš svoje..kje imaš čas za vse to?Kako za svoje poskrbiš?
Ali je kavelj drugje??
2 samčka in 5 samic
Mi je ravno prišlo na misel.. slučajno - nima veze ??? ???


Slučajno? Nima veze? A je naklučje, da imajo vzreditelji od bodočega slovenskega avstralčka število psov, ki ustreza opisu?

Če te zanima odgovor na zastavljeno vprašanje in to ni zgolj provokacija (kot imam občutek, da je), predlagam, da se obrneš direktno na vzrediteljico. Sem prepričana, da ti bo znala odgovorit.

Ne vem zakaj stalno tunkaš pse delovnih linij... Karkoli se napiše, pa čeprav popolnoma dobronamerno, v tem vidiš kritiko tvoje vzreje in psov ::) A se nismo še do nedavnega vsi lepo pogovarjali pa čeprav smo imeli drugačne poglede na pasmo?

Mah...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5317 : 19 December 2007, 23:01:09
O kom pa govorite...kdo ima 7 avstralcev delovne linije?  ???

Jean: Pac govorijo o nekom katerega ne poznajo, ne vedo o njem nic in tudi o tem ne, kje ima svoje pse in ali zivijo z njo v hisi in koliko casa jim nameni tudi ne. Ali ima doma zivali tudi ne, tako, da je debata popolnoma brez predmetna.
Je pa zelo zanimivo tole brat in opazovat odzive... iz cisto psiholoskega vidika. Cedalje bolj zanimivo...

Bo pa verjetno bodoci skrbnici malcka zelo zalostno prebrat taksna natolcevanja. Sploh, ker bo edino ona v zivo spoznala zivljenje teh psov in teh ljudi.

Sunshine1: nekateri, oz. velika vecina ima te nagone zelo izrazite in veliko je potrebno delati na tem... sploh, ce zivis na podrocju kjer vsakodnevno srecujes srne...
Ce zelis lahko o tem podebatirava vec zasebno...

Blumina





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5318 : 19 December 2007, 23:28:45
Pa se nekaj bi se morali vsi zavedati. Slovenija je zelo majhna in izve se marsikaj. Ne le o tujih vzrediteljih.  :-X

Sedajle bi lahko napisala veliko nizkih udarcev o neki vzreji. Pa se mi ne zdi higienicno...
Skoda foruma in ljudi, ki ga berejo.

Blumina




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5319 : 20 December 2007, 08:30:10
Zoe, vprašanje seveda ni bilo namenjeno tebi, nikakor ne. Bilo je bolj retorično, ampak seveda zanimivo..
In če bi komentatorji točno prebrali, sploh ni šlo za vzrejo ampak za začudenje, kako pač človek zmore - jaz namreč nisem sposobna imeti takega števila psov. P ame zanima kako to gre izključno zaradui vzdihovanja kako super in krasno in oh in sploh - pa ravno ti, ki vzdihujejo niso na tekpčem.
Se mi zdi malo kičasto..
zato Zoe, ne bom  s tabo o tem..in sploh o ničemer kar se teme tiče. Lahko pa o vremenu.

V zvezi z zgoraj omenjenim prihodom sem samo film zavrtela in so mi stvari postale takoj jasne, sicer sem že pozabila ta kontakt pred nekaj tedni.

Blumina, kar se pa tiče majhnosti Slovenije - imaš prav. Sem že enkrat omenila, da seveda vse pride naokrog. In da sem razočarana nad tistimi, ki se v tem zapisu najdejo kot moji bivši tesni sodelavci pri izmenjavi mnenj in sodelovanju.Ja včasih smo si mnenja izmenjali in o vsem dosti predebatirali. Potem ste se pa nekateri povzpeli na nekak izmišljeni piedestal -mismovendarnajboljši - kar me sicer ne moti, vendar bi prosila, da pri  vzpenjaju uporabljaš izključno lastne sile brez da poskušaš tunkati druge. In vedno je fajn, če ostaneš v lastnem zeljniku - stvari se hitro vrnejo kot bumerang. In eno je gotovo - sigurno nikoli z nizkimi udarci in za hrbtom ne poskušam komurkoli škodovati. In se zelo malo vtikam v druge. Kar ni ravno značilnost vseh prizadetih. Ker si me že izzvala in mi tole leži na duši kar nekaj časa.

In evo: cela fama zaradi psa, ki skoči za srno - bog pomagaj, če ovčar, ki dela na oči skoči za srno ni to nič drugega kot če bi skočil za tekačem, avtomobilom, mačko ali vsakim su/objektom,, ki se premika. Dejmo no že nahat biti pomembni.

Sicer pa vsem želim uživajte s svojimi kužki in se lepo inejte konec citata
Pa močno upam, da se zdajle ne bo usul plaz.. ker res škoda časa in polovica bralcev ne ve niti, za kaj gre.
Še nekaj: prosim, če me javno in zasebno ( za hrbtom ) izpustiš, Blumina , iz svojih debat in komentarjev.


Lep pozdrav



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5320 : 20 December 2007, 08:41:25
Če bo šlo tako naprej, se bomo v nedeljo dobile na Krasu zato, da se lahko scufamo  >:D. Se malo hecam :)!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5321 : 20 December 2007, 09:29:47
Je toliko za citirat, da sem se raje odlocila, da svoj tekst le pobarvam na modro.
Zoe, vprašanje seveda ni bilo namenjeno tebi, nikakor ne. Bilo je bolj retorično, ampak seveda zanimivo..
In če bi komentatorji točno prebrali, sploh ni šlo za vzrejo ampak za začudenje, kako pač človek zmore - jaz namreč nisem sposobna imeti takega števila psov. Pa me zanima kako to gre izključno zaradui vzdihovanja kako super in krasno in oh in sploh - pa ravno ti, ki vzdihujejo niso na tekpčem.
Se mi zdi malo kičasto..
Kje tocno kdo vzdihuje? Prosim ce lahko ti preberes tocno. In nehaj biti vzaljena, ce nekdo tudi kaksnemu drugemu rece dober vzreditelj...

zato Zoe, ne bom  s tabo o tem..in sploh o ničemer kar se teme tiče. Lahko pa o vremenu.
Kako na nivoju… ja, saj tale tema je namenjena res le tebi. Vsi ostali, se naj umaknejo…

V zvezi z zgoraj omenjenim prihodom sem samo film zavrtela in so mi stvari postale takoj jasne, sicer sem že pozabila ta kontakt pred nekaj tedni.
Ja, zelo zanimivo. Marsikaj o tem kontaktu bi lahko povedali…

Blumina, kar se pa tiče majhnosti Slovenije - imaš prav. Sem že enkrat omenila, da seveda vse pride naokrog. In da sem razočarana nad tistimi, ki se v tem zapisu najdejo kot moji bivši tesni sodelavci pri izmenjavi mnenj in sodelovanju.Ja včasih smo si mnenja izmenjali in o vsem dosti predebatirali. Potem ste se pa nekateri povzpeli na nekak izmišljeni piedestal –mismovendarnajboljši A tu seka ven fusija al se tako samo zdi? - kar me sicer ne moti,  vendar bi prosila, da pri  vzpenjaju uporabljaš izključno lastne sile brez da poskušaš tunkati druge.
Jaz ne potrebujem nobenih drugih sil. Ce nekateri ne mislijo enako kot ti se ne pomeni, da sem jim jaz rekla, da naj tako mislijo. Pa kdo mislis, da sem jaz. A mislis, da imam tak vpliv, da lahko drugim zapovem kako naj razmisljajo? Ma prosim te…

In vedno je fajn, če ostaneš v lastnem zeljniku - stvari se hitro vrnejo kot bumerang. In eno je gotovo - sigurno nikoli z nizkimi udarci in za hrbtom ne poskušam komurkoli škodovati.
Kdo komu skoduje? Imas mogoce kaksne more? Se niti enemu nisem rekla, da naj pri tebi ne kupi psa. Pa nisem nek privrzenec taksnih paritvenih kombinacij. A vseeno vsakemu povem za tvoje leglo. In se zelo malo vtikam v druge. Kar ni ravno značilnost vseh prizadetih. Ker si me že izzvala in mi tole leži na duši kar nekaj časa.
In kdo to napise? Vsak post obrnes naokoli. Kot, da je napisan izkljucno kot napad na tvojo vzrejo. Zivljenje se ne vrti le okoli tebe… tudi drugi so enako pomembni… in kdo diskreditira vsak post, ki ga napisem?
In evo: cela fama zaradi psa, ki skoči za srno - bog pomagaj, če ovčar, ki dela na oči skoči za srno ni to nič drugega kot če bi skočil za tekačem, avtomobilom, mačko ali vsakim su/objektom,, ki se premika. Dejmo no že nahat biti pomembni.
Ce nekomu ponudim pomoc pri solanju se ne pomeni, da sem pomembna, ampak le to, da cloveku zelim pomagati z nasveti. In nobena fama ni, ce napisem, da ponujam pomoc. Seveda je pa za tistega cloveka, ki to informacijo potrebuje to zelo pomembno. In prav nic ni pomembno za cem stece. Ce je to doticnemu cloveku problem, potem je prav, da se mu pomaga z nasveti. Ce pac tebi to ni pomembno, je to tvoj problem. Se enkrat ponujam pomoc Sunshine1 glede tega. V koncni fazi sem pozegnana od KZS, da lahko prenasam svoje znanje na druge . Si morda ti?

Sicer pa vsem želim uživajte s svojimi kužki in se lepo inejte konec citata
Pa močno upam, da se zdajle ne bo usul plaz.. ker res škoda časa in polovica bralcev ne ve niti, za kaj gre.
Plaz si sprozila pa le ti z zelo neumestnimi pripombami.

Še nekaj: prosim, če me javno in zasebno ( za hrbtom ) izpustiš, Blumina , iz svojih debat in komentarjev.
Zopet udarci katerih smo se nekateri ze navadili… me ne cudi vec. Kako zanimivo. Poleg milijon ur, ki jih namenjam resevanju imam pa res cas se zate.

In zopet se vse na tej temi vrti okoli tebe. Ni to lepo?

Blumina



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5322 : 20 December 2007, 09:33:23
Če te zanima odgovor na zastavljeno vprašanje in to ni zgolj provokacija (kot imam občutek, da je), predlagam, da se obrneš direktno na vzrediteljico. Sem prepričana, da ti bo znala odgovorit.

Skorajda enako sem hotela včeraj napisat pa sem si potem premislila, ker se mi je zdelo preveč očitno, kako obupno si nekdo želi krega...

blumina... ponavadi je v teh primerih, ko je provocirala na forumih, delovalo ignoriranje (samo moje opažanje) in začetek z novo temo...  ;) Če se ni noben zmenil za njeno provokacijo, je bila ponovljena 10 strani naprej... hihi  :D verjamem pa, da ljudem počasi najeda to, ja.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5323 : 20 December 2007, 09:43:04
Meni se zdi, da je možno, da nekdo zmore imeti 7, 8 aussiejev pa se tudi aktivno ukvarjati z njimi, nekomu sta preveč že dva.. Vse je odvisno od ljudi, od časa, volje, energije in seveda od psov, od karakterjev in še marsikaj drugega. Zato se je res čisto nesmiselno prepirati o tem ker ne vemo kako in kaj je. Nihče ne more vedeti za drugega koliko časa posveča svojim psom in vsak to ve le sam zase. Jaz sem čiste vesti glede tega. Ker sem točno vedela, da ne zmorem Nerotu dati tistega kar potrebuje sem se mu odpovedala. Čeprav se je tudi name takrat usul nek plaz raznih pripomb. Vendar sem delala izključno samo v dobro psu. Če bi bila sebična, bi ga obdržala, ker ga pogrešam prav vsak dan... Vem pa, da bi lahko imela deset takih avstralcev kot je Mike brez problema in da nisem zmožna dati dovolj enemu takemu kot je Nero. To je razlika tukaj. Pa ne vem če me boste razumeli zdaj kaj hočem povedat :) Vse je odvisno od karakterja psov in koliko posamezen kuža hoče od tebe, ni vse v številu po mojem mnenju. Je pa res, da več jih imaš posledično več časa gre za pse in če jih je veliko je to pač cel dan. Če je možnost in če je čas zakaj pa ne?

Sem, se spet razpisala, samo me res žalosti, ker se kar naprej nekaj prepiramo. Včasih je bilo res drugače, lepše. Tudi srečanja so vedno manj prijetna se mi zdi... Včasih smo bili neobremenjeni, imeli smo svoje aussieje izključno za svoje družabnike, spremljevalce, zdaj pa je tega vedno manj. Vedno bolj je izrazita neka tekmovalnost in pojavila sta se prav dva pola (razstavni, delovni). To je nesmiselno, saj so vsi naši... Pa naj bodo taki ali drugačni, vsi so naši, mi smo njihovi. Lepo bi bilo, da bi se spet srečali, pozabili na vse in se preprosto družili. Saj imamo nekaj skupnega, no včasih smo imeli... Zdaj pa res ne vem več. Zdi se mi, da se tudi nihče več iskreno ne veseli uspehov drugega. Kaj pa vem... škoda da je tako, drugega ne morem reči.

lp

Danes je sonček pojdite ven in uživajte vsak trenutek s svojimi družabniki pa naj bodo razstavni, delovni, pisani, enobarvni, odlakani ali malo manj. Konec koncev so prav vsi enaki in enako vredni.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5324 : 20 December 2007, 10:00:41
Sem, se spet razpisala, samo me res žalosti, ker se kar naprej nekaj prepiramo. Včasih je bilo res drugače, lepše. Tudi srečanja so vedno manj prijetna se mi zdi... Včasih smo bili neobremenjeni, imeli smo svoje aussieje izključno za svoje družabnike, spremljevalce, zdaj pa je tega vedno manj. Vedno bolj je izrazita neka tekmovalnost in pojavila sta se prav dva pola (razstavni, delovni). To je nesmiselno, saj so vsi naši... Pa naj bodo taki ali drugačni, vsi so naši, mi smo njihovi. Lepo bi bilo, da bi se spet srečali, pozabili na vse in se preprosto družili. Saj imamo nekaj skupnega, no včasih smo imeli... Zdaj pa res ne vem več. Zdi se mi, da se tudi nihče več iskreno ne veseli uspehov drugega. Kaj pa vem... škoda da je tako, drugega ne morem reči.

Res. Dejte nehat vsi. Tako Martina kot ostali. V časih je bilo res boljše in se niso pogovori o vzgoji in zdravju odvijali na privat, ampak javno, da smo se vsi lahko kaj naučili.
Tukaj ni črnega in belega so sivine, vsak ma svoj prav, včasih upravičeno včasih ne... Sej smo ljudje in na stvari gledamo različno in prav je tako.

Sem najprej mislila ostat tiho, ampak to kar se zdaj dogaja je prav smešno ali pa žalostno... Če se ne znate pogovarjat brez obtoževanja bodite tiho.

Meni je tudi kdaj prišlo kaj na uho, kar za moje pojme ni bilo res, pa nisem šla težit takoj osebi ki naj bi to sprožila, ker ko stvar potuje po telefončku, nikoli ne veš kaj je res in kaj ne in mi je na koncu bilo vse skupaj bolj kot neka zanimivost.  ::)

Škoda časa se obremenjevat z drugimi, verjamem pa da vsi delate v dobri veri in to je važno!
Imejte se radi, ker življenja je škoda za slabo voljo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5325 : 20 December 2007, 10:26:55
Malo za šalo malo zares: obstajajo načini kako korigiraš nezaželjeno vedenje. Marsikater praviloma uspešen način večina ljudi obsoja. Hkrati pa sami nimajo rešitev ampak samo udrihajo po tistih, ki razumejo kako zares deluje pasji plenski nagon (pes je in bo vedno žival, ki je nekoč lovila in ubijala za preživetje).  ::)





Jean: računaj tudi na nas. To je če ne bo burje. V temu primeru seveda raje zmrzujem na Gorenjskem koncu  :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5326 : 20 December 2007, 10:33:32
Blumina, žalostno, da nisi bila prijateljica niti takrat, ko sem jaz mislila, da si in da sem to zelo pozno spoznala.
.Saj niti ni važno, če je to tvoj način, sem se pač zmotila.In v tem tiči ves problem., ki že zdavnaj ni več moj.Ljudje pridejo in grejo, samo "najboljši ostanejo"
Vse skupaj  sega malo dlje v preteklost v kateri komentatorji niso bili prisotni.
Odgovori v zgornjem postu so brez repa in glave,kot vedno.
In jaz sem, da se omejim samo na pasje življenje, zelo zadovoljna. Tudi sicer. In tudi moj čas je dragocen, verjemi..

Zdaj pa res, prosim, ne omenjaj me več niti med vrsticami ali kako drugače. In če se da, vem, da bo težko, izpusti tudi komentarje na moj račun.
Držim šapice in tačke za vse najboljše.

Mikrofon je tvoj..



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5327 : 20 December 2007, 10:42:36
Mah...

Mislim, da tako prepucavanje ni za na forum :-X iz kakrsnihkoli razlogov ze se formirajo taki "tabori", se mi zdi cisto brezveze... in pljuvanje drug po drugem javno postavlja vse vpletene v slabo luc...

Vsak ima svoj okus glede tipa psa, kot je rekla zoe, "trg in ponudba" pa sta dovolj velika, da bo vsak nasel nekaj zase... In nobena vzreja ni popolna!

O prikrivanju pa... ja, vse se izve, prej ali slej, o cisto vseh ;) in vsak ima svojo glavo, da z njo premisli o izvedenem...

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5328 : 20 December 2007, 10:49:31
hihihi, in glave so zagrabile repe in v neznanskem vrtenju so iskale trup.

in se danes se vrtijo, saj trupa ne morejo najti...

Blumina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5329 : 20 December 2007, 11:47:23
Madonca, če človek tole bere si misli, da ne delate drugega, kot da se kregate in polena pod noge mečete.  :-\

Dajmo malo božičnega vzdušja, optimizma in tako dalje.

Kristinca & Florinca


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5330 : 20 December 2007, 12:56:26
Ja točno tako... nobena stvar ni le črna in ne samo bela, in nihče ni popoln, tudi nobena vzrejna kombinacija ne more biti. Kaj veš kje te genetika in razni dedni dejavniki lahko presenetijo. Verjamem pa, da vsi stremimo k neki popolnosti, k idealom tako ali drugače, vsak na način, ki se mu zdi najbolj pravilen. In verjamem, da vzreditelji v Sloveniji in še mnogi v tujini delate v dobro pasme, se trudite in spoznavate načine, da bi bilo še bolje. Veliko pri tem pomagajo izkušnje in izmenjava mnenj. Zato bi morali vzreditelji stopiti skupaj, se pogovarjati, deliti izkušnje (tudi slabe!), ker se le tako lahko izboljša kakovost pasme. Saj to je vaš cilj ali ne? Pa saj to nasprotovanje med vzreditelji ni samo pri tej pasmi, to se na žalost dogaja povsod se mi zdi. Vedno več je tega. Škoda, ker se s skupnimi močmi daleč pride.

Aja za srečanje... Mi bi prišli, če bo vreme lepo. Tako, da Jean nas raje ne štej za kosilo, da se ne bo potem kaj zakompliciralo. Ti pa še sporočim v petek ali soboto, če pridemo.


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5331 : 20 December 2007, 13:38:00
Sana, to o cemer govoris je tisto, kar si vecina nas zeli.
A na zalost je malo taksnih, ki so sposobni govoriti o raznoraznih problemih.
Poglej malo kako hud odziv je, ce ze napises neko novico o najnovejsih spoznanjih o dolocenem zdravstvenem problemu. Takoj je smatrano to kot napad. Ze ce napises nekomu, da si mu pripravljen pomagat glede vzgoje, je lahko problem.
Zadnja huda debata je potekala o MDR-ju. Dejstva o npr. te tezavi niso stvar debate. Komu potem lahko zaupamo, ce ne ljudem v institucijah, ki se s tem ukvarjajo? Ali pa imamo morda mi kot kinologi lahko vsak svoj prav glede taksnih znanstvenih ugotovitev? Jih morda lahko prirejamo po svoje kot nam pac tisti trenutek odgovarja? Morda pa imamo vsak svoje laboratorije doma v svoji garazi?
Namesto, da bi novici npr. sledile se kaksne druge zanimive ugotovitve v tej smeri, se hoce zadevo kar nakako obrnit, prikrit,  itd.
Ko clovek na forum napise neko zanimivost potem jo napise kot informacijo za druge. Da bi morda kdo spoznal nekaj, kar do sedaj morda se ni vedel. Ampak na zalost je stanje trenutno taksno, da je vsak taksen post takoj zbombardiran.
In potem pride do tega, da vsak svoja spoznanja raje drzi zase in jih ne deli vec s tistimi, ki jih nocejo slisati.
Zato izmenjava mnenj zamira.
In res, nihce ni popoln. In se nekaj je, za vsakega od nas je popolnost nekaj drugega.

Blumina




Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5332 : 20 December 2007, 14:27:45
Zdravo.
No pa še moje mnenje o teli debati..

7 aussijev.. zakaj pa ne? Če ima človek čas, voljo in pa veselje ter jih primerno zaposli.. Zakaj pa ne? Saj ni nujno, da pse zaposliš samo s pašo.. Lahko so samo hišni ljubljenčki, če jim je namenjeno dovolj časa s tem sploh ni problema. 

Delovna ali razstavna linija.. No a ni vseeno kakšen je pes?  ::) Če se ne motim vsi trdite in trdijo in trdimo  ;D da je pomemben karakter. Kaj ima potem linija tu zraven? Ali je bolj odlakan, manj odlakan, po standardu, ni po standardu, debel, suh, velik, majhen.. Saj je vseeno. glavno je, da je fajn družabnik in pa zdrav.. Ali pač?  ::)

Pa glede tistega o nagonu.. Čisto tako sem vprašala- s tem pa pomoje ni nič narobe saj če se ne motim je forum namenjen za izmenjavanje mnenj in nasvetov.. Ali pa se motim?
Blumina, hvala za ponujen nasvet, če se kje srečamo bom z veseljem podebatirala o tem, ker imam z aussiji precej manj izkušenj kot ti in nimam nič proti kakšnemu nasvetu  :) Tako, da še enkrat hvala..

Lp pa uživajte s svojimi aussiji.. Take ali drugačne linije in zunanjosti  ;D  :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5333 : 20 December 2007, 14:44:39
Sunshine_1, mislim, da je problem ravno v tem 'po standardu/ni po standardu' in razlicni interpretaciji tega ;)

Razpolozenje na tem forumu pa po mojem soustvarjamo vsi, ki tu pisemo 8)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5334 : 21 December 2007, 07:02:15
ASCA (tudi AKC, vendar v manjšem obsegu) vsako leto priredi v eni od držav v ZDA ASCA National Specialty, kjer se zberejo avstralski ovčarji iz vse ZDA in v zadnjem času tudi precej iz Evrope. Prirejajo veliko  razstavo in tekmovanja v delu ( paša govedi, ovac in rac ) ter tekmovanja v agilityju in obediencu.
Leta 2004 je bila nacionalka v Kaliforniji, v Paso Roblesu
Poleg tega je organiziranih veliko spremljajočih dejavnost: učenje razstavljanja, in delavnice CA Sharp

Ko sem že imela dva avstralska ovčarja, je bila moja želja odpotovati na to prireditev in videti vse te aussije ( lahko tudi 1000) in ponudila se mi je priložnost v letu 2004 in tako sem odpotovala v Kalifornijo.

Ker sem se odločila stopiti na zahtevno pot vzrediteljice, sem poleg vsega drugega obiskala tudi vse delavnice, ki jih pod okriljem ASHGI ( Australian Shepherds Health and Genetic Institute ) prireja in vodi CA Sharp, izjemno prijazna gospa in predna pasmi ( včasih je vzrejala sama, doživela  kar nekaj stresov in se odločila pomagati pri skrbi za zdravje vzrediteljem aussijev). Delavnice so bile za mene izjemna izkušnja, veliko znanja sem si pridobila in očarala me je sistem predavanj in sodelovanja udeležencev s predavateljico - vsi sprašujejo, izmenjavajo izkušnje..)
Veliko sem izvedela o vzreji, zdravju, pa tudi o tem, da je treba sklepati kompromise. In to uoprabljam in se vedno znova učim. In se nanjo in ASHGI obrnem z marsikaterim vprašanjem,kjer prijazno pomagajo. In  sodelujem z drugimi vzreditelji.
In poskušam najboljše.
Več o tem sem pisala v reviji Moj Pes 3/05.

Hvala za  prostor , ki sem ga porabila, da sem tole povedala.

Prilagam še dve fotki od tam - upam, da nacionalko spet  skupaj obiščemo s prijatelji aussijev.



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5335 : 21 December 2007, 09:30:47
No sej nimam nič proti, super da se v vzrejo vsak, ki se odloči zanjo, res poglobi.
Ampak nekako se mi vseeno zdi, da taki CV-ji bolj spadajo med osebne predstavitev na domačih straneh kot sem?  ::) Kot reference.
Tule so bolj "bilo i prošlo" učinki.

Ampak men še vedno ni jasno zakaj je vse več aussiejev z precej "širokim frontom". Ko jih postavijo, se to še precej dobro vidi. Pri laufanju pa sploh.




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5336 : 21 December 2007, 10:30:01
J etudi na spletu. Ampak sem sem napisala, ker bi iz prejšnjih postov morda izzvenelo, da se kr neki grem..

In iskati pravega  samca v Evropi je težak posel pri tem genetskem poolu.
In zdravje je na prvem mestu in <MDR1 kombinacija na dnu zdravstvene izbire, prav gotovo - kar pomeni, da so druge dedne zadeve mnogo bolj pomembne.
Zakaj taka  kombinacija vem prav dobro in tisti, ki želijo vedeti zakaj, so lahko in bodo vedno dobli razlago. Tudi COI je navsezadnje 7, 0% kar je težko doseči, če hočeš obdržati tudi videz bodočega naraščaja ( kar je zame tudi pomembno) poleg vsega drugega, seveda, temperamenta, karakterja in zdravja.
Zato me neupravičene kritike, ki lahko tudi škodujejo, jezijo.
Pa še nekaj: pri vsej natančni izbiri in urah iskanja po spletu in dogovarjanj po mejlih, gre mati narava svojo pot. Upam, da v pravo smer. Ampak nikoli se ne ve.. tega se zavedam, zato ne bom kometirala drugih odločite.
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5337 : 21 December 2007, 11:06:25
http://www.srneagleaussies.com/Hawk

Ce smo ze pri tipih psa: meni se zdi ta (zelo nakljucno najden) tak, kot si jaz predstavljam avstralca. Ocitno ima dovolj nagona, da je izpolnil pogoje za WTCH, hkrati pa ga, niti z repom, noben ne bi zamenjal za borderja...

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5338 : 21 December 2007, 11:14:02
Uau, ma kje jih ti njadeš?!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5339 : 21 December 2007, 11:15:30
V Google sem vtipkala WTCH aussie ::)

battito animale