Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498168

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5340 : 21 December 2007, 11:21:38
bom raje tiho...  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5341 : 21 December 2007, 11:42:21
Meni pa so blizje taksni:

http://www.starstuffaussies.net/

http://www.onederdog.com/buc.html

In se v Evropi:

http://www.muddy-field-aussies.de/8.html

http://www.topekaaustralianshepherds.com/

In tudi jaz sem cisto nakljucno prilepila. Jih je se mnogo...


LP

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5342 : 21 December 2007, 11:44:56
Buc je tudi meni vsec :)

Vsake oci imajo pac svojega malarja ;)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5343 : 21 December 2007, 12:21:49

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5344 : 21 December 2007, 13:24:21
Meni je najbližji takšen iz razstavne linije, z delovnim pridihom  ;).



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #5345 : 21 December 2007, 14:09:35
Ne bi o tem kaj je komu všeč.... vsakemu svoje. zato pa so na svetu čivave, hrti, molosi itd... MI IMAMO AVSTRALCE!!!!! In vsi so super lepi! In srečni smo, ker jih imamo!!!

V nedeljo se bomo imeli fino. V torek sem bila na kavici na obali z dvemi aussie-lastnicami in smo se imele super. A ne?! Debatirale smo kako, zakaj in s kom naši avstralci živijo in počnejo neumnosti in nas osrečujejo! Predvsem to zadnje.
Manjka nam samo še pozitive na celi črti in sodelovanja!!! Bolj in bolj me mika, da bi se ustanovil klub ali društvo. Potem bi lahko SKUPAJ STOPILI!!!!! Ne pa takole na forumih. To je najlažje pisat. Veliko drugih pasem ima klube, organizirajo specialke, se družijo (paša, delo....) in skupaj sprejemajo odločitve o klubih, mogoče vzreji. Seveda ni vedno lahko, itak nikjer ni, ker ima vsak svoje ideje in predstave. Ampak očitno sem še vedno sama pri tej ideji.   ???

Se vidimo v nedeljo.
Čez vikend se bo še naprej nadaljevalo lepo in sončno vreme. V kotlinah bo nekoliko hladneje, v gorah in na Obali pa bo bolj topleje.
Prinesite obilo prazničnega vzdušja. Tudi vsi ki ste kakorkoli na bojni nogi s komerkoli.  :-X



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5346 : 21 December 2007, 14:23:25
Res je bilo super. Škoda samo, da je bilo med delovnim časom ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5347 : 21 December 2007, 14:37:56
Predlagam otvoritev Slovenskega združenja avstralskih ovčarjev, Sekcija Obala in Kras.
Naše naloge so:
izobraževanje in pospeševanje kvalitetne vzreje te pasme v dveh smereh: delovna in razstavna linija;
špotrno usposabljanje, podpora udeležencem tekmovanj na različnih področjih;
izobraževanje in šolanje psov s poudarkom na pasemskih značilnostih ter pozivitni motivaciji;
usposabljanje psov in vodnikov za pašnjo različnih vrst živali (drobnica, gosi,..);
Razno: srečanja, druženja, zabava nasploh!!!!!!!!!!!!!!

Moramo pripraviti statut in registrirati društvo, jaz nabavim pijačo  :o!



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #5348 : 21 December 2007, 14:47:14
Ej, kok ste dobri :o :o

Martina, vse kar si napisala sem sposobna zignorirati (ceprav se pac ne strinjam), ampak to da pa ostalim ne privoscimo uspehov pa ne morem. Kdo komu ne privosci uspehov? Vsak ki se za nekaj trudi toliko in toliko casa in doseze nek rezultat je za moje pojme vec kot vreden pohvale. In ne govorit, da ne privoscimo en drugemu!!! Si mogoce pozabila kdo je kar nekaj mesecev nazaj spraseval  kaj dela 16 letna punca na resevalskem taboru??? ??? Kdo je komu nevoscljiv? Ja, to je stvar, ki me se vedno zelo zalosti in me tudi se nekaj casa bo. Namesto da bi bili veseli, da nekdo nekaj dela s svojim psom... Toda izgleda sem premlada in preneumna za tako delo ;D :o Hahaha, se sreca da v tem uzivam in ne poslusam ljudi, ki imajo taka mnenja o meni :P

Sorry, nisem mogla biti vec tiho. Sedaj pa do nadaljnega zakljucujem kakrno koli komunikacijo na to temo. Upam, da se vidimo in si bomo nekoc bili sposobni iskreno reci "Zivjo"!!! 8)

Uzivajte in vsi skupaj pozabimo na tole debato ;) Meni je namrec vedno blazno hudo ko napisem tak post kot zdele (kreganju se namrec ponavadi izogibam), izgleda nekateri nimajo takih tezav. Zato od sedaj naprej pisem le se iiiii, aaaaa in uuuuu :o :o :o


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5349 : 21 December 2007, 14:49:11
Lilt: mimogrede - Hawk je oče od Pepper

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5350 : 21 December 2007, 14:51:32
JJ Ranch http://www.jjranch.nl/ :)

Tukaj mi imajo zelo lepe avstralčke  8) Poleg te psarne sta mi pa všeč še Let's talk about iz Avstrije ter United colors iz Nemčije.. Ter pa ena pa sem pozabla ime  :-[ SbarL nekaj takega  :-[  :D

Lp  :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5352 : 21 December 2007, 14:57:25
Si mogoce pozabila kdo je kar nekaj mesecev nazaj spraseval  kaj dela 16 letna punca na resevalskem taboru??? ??? Kdo je komu nevoscljiv? Ja, to je stvar, ki me se vedno zelo zalosti in me tudi se nekaj casa bo. Namesto da bi bili veseli, da nekdo nekaj dela s svojim psom... Toda izgleda sem premlada in preneumna za tako delo ;D :o Hahaha, se sreca da v tem uzivam in ne poslusam ljudi, ki imajo taka mnenja o meni :P


Tika,kar se pa tega tiče,si pa res ne smeš vzeti k srcu!
Važno je,da delaš z veseljem in kar drugi govorijo,naj gre lepo mimo tebe.Tisti,ki se z reševanjem niso nikoli ukvarjali,ne vedo in ne morejo vedeti,kaj to pomeni in kaj to zahteva.
To ni agiliti ali RO (pa spoštujem tudi ta dva športa).

Tudi sam sem imel komaj dobrih 13 let,ko sem bil na prvem lavinskem tečaju in še ne 15,ko sem bil na prvem taboru.Tudi sam sem tekom dela moral požreti marsikatero grenko,vendar me je delo veselilo in sem vztrajal vse dokler me je.  

Tako da Tika,želim ti ogromno veselja pri delu in veliko uspehov!  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5353 : 21 December 2007, 15:00:12
Tika - sicer nisem hotela komentirati tvojega posta, ampak moram - sem vprašala zato, ker je bila tvoja mama zelo natančna za neka pravila, - za druge, kao se jih ne držijo. Mi je bilo rečeno, da moraš biti za to delo polnoleten.. ne vem, me niti ne zanima. Pravila veljajo za vse ali so vatli drugačni?? In ne trgaj zadev iz konteksta.
Bi lahko še več na to temo, ampak sem bila dobra, ko ste me rabili, ne???
In kar je preveč je preveč. Ni to stvar od včeraj ampak se je nabirala nekaj let. Imam tudi jaz dost'.
Zdaj pa dovolj, ker ti o tem nejbrž ne veš nič. ker če bi vedela, potem ne bitakole komentirala.
Veliko uspehov ti želim in za uspehe je potrebna tudi osebnost  - z veliko začetnico.
In prosim, dovolj zdaj res

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #5354 : 21 December 2007, 15:06:26
Sky, hvala ;)
Martina, a mislis, da sem se presvercala. Tako majhna pa spet nisem :P :P :P In nisem cisto nic krsila pravila ::)
In ja, marsikaj vem.
sedaj pa res zakljucim
cau


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5355 : 21 December 2007, 15:32:32
Malo off - ampak povezano :  ko sem obiskovala tečaj retorike, so nas učili komunicirati na bazi argumentov.
Tole pa res ne gre  ??? ???
Nima smisla.

Vsem želim veliko veselja na srečanju - lani smo se tudi dobili in žal, se je spremenilo v delitev na naše in ostale in naši so šli po svoje. Kar prej ni bila navada
Saj se spomniš Tika, a ne? Sem od začudenja komaj usta zaprla.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5356 : 21 December 2007, 15:39:00
A še nismo zaključli? ::)

Na taborih so vedno bile in bodo mladoletne osebe. Ena strajše oseba preprosto prevzame odgovornost za mladoletno in to je to ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5357 : 21 December 2007, 15:43:20
Aja, lani sem vam celo organizirala presenečenje ( vsaj mislila sem, da bo prijetno) - prihod očeta vaših mladičkov, ;D ;D
 ki je tudi prišel a ne Tika,saj se spomniš? Na srečanje.
Jaz bi bila za tako pozornost zelo vesela, vi pa po svoje potem. Če že posegamo v zgodovino.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5358 : 21 December 2007, 15:49:05



DOOOOOOST JE!!!!!
Martina ti se nehi postavljat kaj vse si naredila, dosegla itd, vse lepo in prav, ljudje so si zapomnili to ne skrbi, po drugi strani naj se tadrug tabor ne pusti več sprovocirati malenkostim!
In to je to. Če ne gre drugače pa se ne oglašite več na temu forumu pa je.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5359 : 21 December 2007, 17:12:23
V Ljubljani je vse zamrznjeno, tudi Koseški bajer, ki se je spremenil v priročno drsališče: filmček




kuku

Niso ravno najboljše kvalitete, ker so posnete s telefonom :-[

Album

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #5360 : 21 December 2007, 17:21:04
Ginko Binko in Wicolinec hodita po vodi! :o :-*

 ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5361 : 21 December 2007, 17:22:58
Cute!  ;D Na Krasu je fuuuuuuuul toplo (cez dan). Res tropsko zdaj, ko se je burja koncno odselila od nasih krajev (no vsaj zacasno). Drzimo pesti, da bo tudi v nedeljo tako.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5362 : 21 December 2007, 17:28:18
Tisto drsalisce me spominja na podlagi v Vrtojbi.   :D A ste tudi frisbi igrali tam?

Mogoce boste videli Lyro kje v Ljubljani. Je se vedno mestna dama. Verjetno jo dobim nazaj jutri popoldne.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #5363 : 21 December 2007, 17:31:22
Nič frisbija..samo palice.
Wi je pa tako drselo...sploh na začetku. Je kar na rit padala. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #5364 : 21 December 2007, 18:05:22
Zoe dobre fotke! :o

Mi smo pa bli danes prvič na snegu in se je Artkotu rahlo trgalo. :) Če mi uspe danes naložit fotke na net, jih bom nekaj prilepla.

Na srečanje pa nas na žalost ne bo, ker sem ta vikend pri tatu v Zagorju. :( Škoda. :(
Bomo pa na naslednje srečanje prišli. ;D

Drugače so pa meni aussiji iz psarne Muddy field do zdej definitivno najlepši... :-*


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5365 : 21 December 2007, 18:23:53
A je že zmrznel bajer :o SUPER slikce :o



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5366 : 21 December 2007, 20:22:11
Meni se zdi, da nas je malo malo za klub :-\ Drustvo bi mogoce se slo... ne vem, meni osebno se zdi dosti prevec birokracije, ampak se pa z veseljem vclanim :o

Uzivajte na Krasu se zame, pa lepo poskrbite za mojega Grincha ;D

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5367 : 21 December 2007, 21:36:32
Na srečanje pa nas na žalost ne bo, ker sem ta vikend pri tatu v Zagorju. :( Škoda. :(

Joj res skoda..Vaju sem 100% pricakovala, ker si sveto obljubila Moniki v soli da prides...no ja kdaj drugic. Lahko prides tudi ko ni srecanje, gremo malo pohajat pa mogoce frizbi igrati ce ne piha burja...Mislim, da smo vaju nekajkrat videli zgodaj zjutraj, ob glavni cesto na NG, ko sem vozila Moniko v solo. Pridna!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5368 : 21 December 2007, 21:47:42
Ne morem se zadrzat, da ne bi dodala se nekaj danasnjih pasjih fotk  :P

Malo bolj miren je bil. Nekaj mu je zgleda manjkalo  :-\

Pozdravcek

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5369 : 21 December 2007, 21:53:31
Kaksnih fotk :-[

OK prej se ni nic videlo ??? nevermind :)

battito animale