Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497961

babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #5370 : 21 December 2007, 21:55:42
Blumina....komu pa pripada to okostje?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5371 : 21 December 2007, 21:57:04
Je ze popravljeno :-[ ::)

Tule pa se ena Bluminih najlepsih fotk kar jih premore nasa domaca galerija:




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5372 : 21 December 2007, 21:58:54
Blumina....komu pa pripada to okostje?

Psu.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5373 : 21 December 2007, 22:07:38
Hihi, Ginny isto dela, če jo čoham pod ušesom ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5374 : 21 December 2007, 22:12:55
 ;D Ja, tocno tako je nastala ta fotka. Vcasih, ce jo pogladimo od lica navzdol takole skremzi celo desno stran  :D
Sem jo morala enkrat pofotkat ob tem.
Upam, da mi bo uspelo kdaj tudi Tiko med smejanjem ujet. Ampak tisto bo pa kriza ujet...
Lilit, a nisi ti za Grina rekla, da se tudi smeji? Pa imas ta moment ujet na fotko? Pri nas nam se ni uspelo.

Blumina



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #5375 : 21 December 2007, 22:15:40
 O Blumka :-*
Arty nikoli ne dela takih izrazov...tudi smeje se ne. Kadar ga božamo pa začne tko noro migat z ritjo, da je že skori z zadnjimi tacami v luftu. ;D

Jean....Ja, je tudi meni žal da ne morem prit.  :( Bi pa z veseljem prišli kdaj na kašen kraški sprehodek.. :o
Aja, pa verjetno ste res vidli nas na jutranjem sprehodu. Ponavadi takrat še nekako na pol v spanju hodim okrog. Še sreča da je mraz- me vsaj malo zbudi. ;D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5376 : 22 December 2007, 09:08:06
Lyra vam posilja razglednico s pocitnic:



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5377 : 22 December 2007, 09:42:11
Torej potrjeni za jutrisnjo srecanje so naslednji:

Karmen +1   Magi (ne ostane za vecerjo)
Cowgirl +3    Tana, Urmas, Mak
Andreja             Berry, Grin
Taj +1        Taj
Sirtaki          Tax, Urch
Zoe         Ginny


11 ljudi, 10 psov (plus moja banda). Pa mogoce ena bernka iz nase vasi. A sem koga spregledala? Se se kdo javi? Castni avstralci so tudi dobrodosli.

Kako do mene:

Iz Sezane po cesti proti Novi Gorici, skozi Smarje, Kriz, Tomaj, Dutovlje, in Skopo, potem desno v Koprivi, pri cerkvi. Ker mislim, da bo cesta iz Kopive v Brje se vedno zaprta (zaradi dela na vodovodu), je treba iti po obvozu, to se pravi, mimo cerkve in pokopalisca po enopasovni makadamski cesti (tabla za Brje je postavljena). Ce koga srecas iz nasprotne strane se morata pac zmeniti, kdo ima prednost (beri: mocnejsi avto)  ;).

Ko prides spet na asfalt v Brjah moras iti okoli eno veliko belo hiso (naprej desno, mimo zabojnikov za smeti, potem levo), potem spet desno po ozki cesti med hisami oz. zidovi. Se naprej, mimo zadnje hise na desni strani, kjer asfalt spet postane makadam, potem SE naprej skoraj do konca ceste (oz. kolovoza)--bos ze videl mojo hisico sredi ograjenega vrta na desni--potem ostro desno skozi odprta zelena vrata. Parkiraj in si tu.

Uf, kako je bilo tezko to vse napisat po slovensko! Bambi, ne bodi prevec kriticna do mene.

Moj telefon: 040 363 101






Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5378 : 22 December 2007, 09:47:27
Nimamo kej bit kritični, ker je tvoja slovenščina bistvenp boljša od slovenščine marsikaterega slovenca. Najdem celo eno napako  :D

Ko prides spet na asfalt v Brjah moras iti okoli eno veliko belo hiso

okoli ene velike bele hiše  ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5379 : 22 December 2007, 09:58:05
Hvala  :-[.  Sem mislila, da je tozilnik, ne rodilnik. Za "mimo" sem pa preverila.  ::)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5380 : 22 December 2007, 09:59:09
Aja Nika--

"kaj" ne "kej"

"bistveno" ne "bistvenp"

 :D :D :D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #5381 : 22 December 2007, 10:01:29
Jean, sedi 5, pa še čebelico dobiš v zvezek  8)  ;D.

Napisala si imenitno in z eno samo napako, tvoja slovenščina pa prekaša slovenščino marsikaterega nativca, kot je že Nika napisala, tako da - iskrene čestitke  8).

ps: aja, imejte se fajn in nas vas burja ne prestavi na drugo celino...



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #5382 : 22 December 2007, 10:05:16
Saj ne bo burje... mogoče bo malček popihalo!  :P

Je pa danes čudovit dan, mar ne Jean?!

Pozdravček pa imejte se lepo še za nas!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5383 : 22 December 2007, 10:19:08
A to se Blum smeji? Jaz sem pa mislila, da na koga renci :D

Ja Grin se tudi rezi s sprednjimi zobi, samo je tako nepredvidljiv, da ga na zalost po mojem ne bom uspela fotkat :( sem pa videla enkrat en filmcek, ko se je en skotski ovcar rezal na povelje, to bi bilo ful dobro :o

battito animale


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5384 : 22 December 2007, 11:53:47
;D Ja, tocno tako je nastala ta fotka. Vcasih, ce jo pogladimo od lica navzdol takole skremzi celo desno stran  :D

Hihi, Ginny isto dela, če jo čoham pod ušesom ;D

Žlahta...  ::)
sicer šele dva dni nazaj, ampak tudi sama sem to odkrila pri Taiu. Če ga malo povlečem za (točno določen) cofek dlak pod ušesom, dvigne ustnico tako navzgor kot Blum na sliki.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5385 : 22 December 2007, 12:50:02
Oops, sem najdla se eno napako: bi morala napisati "soncek_1" in ne Taj.

Danes je res lepo. Sem se pravkar vrnila s sprehoda z Oli (Lyra je se vedno na pocitnicah). Malo sem se preverila pot za jutri, da se ne bomo prevec izgubili. Se dobro, da pride resevalka Ginny, za vsak slucaj.

Racunajte na cca. 3-4 ure hoje, 1/2 ure za malico (imejte s sabo v nahrbtniku). Hojo lahko tudi predcasno ukines, ce so nekatere noge prevec utrujene, ker po vsaki uri se bomo nahajali v blizini Brij. Pot se ne ponavlja, razen na enem delu, ko vas peljem na moj pasnik in nazaj, kjer mi boste svetovali, kaj naj naredim, da bom imela nekoc konje/ovce tam, in se boste prijavili za kasnejso delovno brigado (ciscenje, postavitev ograje, gradnja stale, oskrba z vodo, itn).

Zbiranje pri meni doma ob 10.30, start ob 11. Imejte se bikinije in soncno kremo s sabo, ker je na Primorskem tako soncno in toplo. Pa vodo za psa.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5386 : 22 December 2007, 22:04:58
Se vidimo :D

Citiraj
Se dobro, da pride resevalka Ginny, za vsak slucaj.

Ginny manjka še kar precej treningov pa seveda kakšen izpit, da bo reševalka. Bo pa lahko Berry poskrbela za morebitne izgubljene :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #5387 : 23 December 2007, 00:11:12
Naše pasje druščine bo še več kot smo napisali....  :P   ampak nič bat... ne jedo pršuta. Samo ovčetino. :P


Juhuhu  :o :o :o
Se vidimo kmalu!!!!   



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5388 : 23 December 2007, 08:07:20
Tocno, Berry nas lahko resi.

Soncno kremo lahko pustis doma. Oblacno je, popoldne bo morda rosila.  :( Ampak takrat bomo, upam, ze sedeli pri ognjiscu na kmeckem turizmu v Tomaju.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5389 : 23 December 2007, 08:51:25
Kmalu gremo od doma. Moram najprej natisniti tvoj potovalni načrt, levo, pa desno, pa okoli kant za smeti, pa spet levo,.... :'(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5390 : 23 December 2007, 09:15:22
Samo kdo bo pa pol njo rešu?  :-[ ;)

Se vidimo!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5391 : 24 December 2007, 08:54:40
Kje ste avstralci danes? Vsi spite? Vas je zdelal pohod ali teran? :P



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5392 : 24 December 2007, 10:12:46
No kako ste se imeli včeraj? Upam da fino in da ste uživali. Vreme je bilo lepo, vsaj pri nas je bilo...
Nam ni uspelo priti, smo imeli druge stvari. Zdaj so prazniki in razna druženja pa tako naprej.

Lahko kdo pripne kakšne slikce da vidimo kako je bilo :)

Pa še jaz eno malo za popestritev. Tudi razstavni znajo skakat :P

lepe praznike

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5393 : 24 December 2007, 10:32:53
Fajn je bilo! :) Moje slikice so žal bolj slabe kvalitete, bolje da jih prilepi kdo drug... (no,enih par je na blogu). Sicer pa hvala Jean za vodenje po Krasu in lep dan! :)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5394 : 24 December 2007, 10:49:26
Včeraj je bilo super! Smo se fino nahodili, naklepetali in dobro najedli. Upam, da je bila častni avstralki všeč telečja pečenka ;D

Hvala Jean za odlično organizacijo in izbiro gostišča.

Pa fino je bilo videti nove smrčke - Magija in Minakija. Prav luštna fanta sta :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #5395 : 24 December 2007, 12:36:25
Pospravljamo in okrašujemo smrekcico. Slike kmalu! Bo prinesel Božiček.  :P

PS: Imeli smo se megastično!!! Ampak mene še vedno malo zdravje matra. Sem mislila, da če se bom fajn sprehodila in malo prešvicala, da bo bolje, pa sem danes obležala.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5396 : 24 December 2007, 13:19:17
Bolje, da si obležala, kakor d bi se ti vleklo do novega leta. Tako boš do takrat sigurno že zdrava. Nestrpno čakamo slikice. Spomladi pa bo srečanje pri nas, pripravite se!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5397 : 24 December 2007, 15:53:42
Ja, lepo je bilo. Skoda, ker ni bilo sonca, ampak dezevalo pa ni....v nasprotju z danasnjim dnem. Smo se pravkar vrnili s krajsega (mokrega) sprehoda.

Nasa prva naloga na srecanju je bila razdelitev v razlicne taborje. Ze takoj na zacetku sta bili izklljuceni Lyra in Tara, ker nista cistokrvni z rodovnikom. Potem so se morali rodovniski psi razdeliti na delovne in razstavne linije. Tako so se nasli nekateri lastniki-clani iste druzine v nasprotnih taborjih. Ce je imel pes prednike delovnih in razstavnih linij, je moral stati s prednjimi tackami v enem taborju, z zadnjimi v drugem. Veliko kreganje je bilo glede tega, kdo dobi katere noge. Potem znotraj taborja so se morali razdeliti dalje na podlagi barve--blue merle posebej, red merle posebej, black tri itn. Seveda vsak lastnik je menil, da je barva njegovega psa najlepsa. Vsi so kricali naenkrat, da bi prepricali druge, da imajo prav. Potem smo gledali starost--psi stari do dveh let in psi starejsi od dveh let. Tudi visino in tezo smo upostevali. Na koncu je bilo ustvarjeno 15 taborjev za 12 psov. Nakar nas je srecala pamet in smo ugotovili da vse skupaj gre za eno veliko nepotrebno neumnost. In smo veselo in zdruzeno odkorakali naprej.

Monika je peljala Oli predcasno domov, ker je Oli ocitno se vedno lepo diseca za samce. Ostali so pridno hodili do konca. Vsako toliko casa sem vprasala, ce je kdo utrujen in ce hocejo domov ali se malo naprej. Kar naprej smo sli. Ko smo koncno prisli domov, nas je cakal kroznik svezepecenih dobrot od moje sosede Majda (lastnica Tare, ki sta nam pridruzila na enem delu sprehoda).

Hrana v Tomaju je bila odlicna, drugi gostje pa malo moteci--en italjan skupaj s svojima otrokoma (ca. 8-10 let stara) je metal petarde na cesti in parkiriscu. Rekli smo mu, naj tega ne dela, ker je v Sloveniji prepovedano in ker imamo pse v avtih. Je nesramno odgovoril, da je pac to nas problem, ce imamo pse, in da tu je Evropa in se vse dovoli.  >:(




sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5398 : 24 December 2007, 17:57:50
Super da ste uživali in da ste ugotovili, da je deljenje na take in drugačne zares traparija :)

Cowgirl, najprej se pozdravi potem pa le pošlji kakšne slikce :) Saj mene tudi nek prehlad "nahaja", tako vreme je zgleda...

Nekateri ljudje prav res nimajo občutka kako se vesti v družbi. Otroci niso nič krivi, starši so tisti, ki bi jiim morali vcepiti prave vrednote in pravila. Na žalost pa raje svojo ignoranco prenašajo še na svoje potomce. To sicer spada čisto na drug forum, vendar je to res velik problem.

Pri nas tudi sosedje veselo mečejo petarde nimam kaj. Jaz ves čas pazim da s svojim psom ne motim drugih okrog sebe, ostali pa lahko motijo psa :) Tako pač je.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5399 : 24 December 2007, 17:58:05
Alpine River Avstralski ovčarji

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.