Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498046

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5910 : 18 Februar 2008, 10:31:49
Magi pa je tako zaljubljen, da ga kar nosi  :'(. Zvečer leži na terasi na -8 stopinj (pa ne ve zakaj), dokler skoraj ne zmrzne, potem pride ves poklapan v hišo. Ponoči vstaja in hodi ven, če je kaj novega. Res je revež, najbrž se kje v daljavi goni kakšna psička  :-[.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5911 : 18 Februar 2008, 11:09:27
Meni se tudi zdi, da tako Tika kot Ginny, postajata vedno bolj podobni mamici  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5912 : 18 Februar 2008, 20:30:43
Še en filmček od Mikea :)

KLIK

lp, sandra


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5913 : 19 Februar 2008, 17:24:21
Ena kičasta in ena dirkaška..
Povem, kje se da krasno sankati.. psi uživajo ( glaj na sterskem forumu )

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5914 : 19 Februar 2008, 17:46:50
Vecina vas hodi po bolj kicastih krajih Slovenije, midve z Blum pa zadnje tedne hodiva po najbolj prasnih in zanemarjenih krajih, kjer pa se imava odlicno in v dobri druzbi uzivava kot se le da :)
Nekaj tekstov in nekaj slikic s teh "sterilnih :P" koncev si lahko pogledate tu:

http://erp-kdkrim.com/dogodki/08/merpsct.php
http://erp-kdkrim.com/dogodki/08/koperSP.php
http://erp-kdkrim.com/dogodki/08/drugamerp.php

No, upam, da bo kmalu cas tudi za obisk tistih, res lepih koncev :)

Blumina



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5915 : 23 Februar 2008, 09:50:17
Ene par slikc od Nerota..  :)






Ostale so pa v albumu..

Lp :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5916 : 23 Februar 2008, 18:33:46
Meni se tudi zdi, da tako Tika kot Ginny, postajata vedno bolj podobni mamici  :)

Upam, da ne samo po izgledu ;D

Ginny je pa za današnje sobotno popoldne "osvojila" Šmarno goro.





lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5917 : 23 Februar 2008, 18:49:21
Hihihihihi, a takole zgreda zdajle Smarna gora podnevi ::) :D :D :D
Sva bili z Blumko prejsni vikend tam gor ponoci 8) pa nisva nic rozic videli. Le pogled na Ljubljano, osvetleno od luci je bil pa lep...

Pozdravcek

Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5918 : 24 Februar 2008, 12:54:06
Takole je podnevi ja :P

Aja še glede Hurtte - nekaj stvari je že v trgovini pasji.net :)

Je kdo danes v Celju na razstavi?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #5919 : 24 Februar 2008, 18:10:18
smo bili.
spet na pohodu Čehi in Italjani. Za rezultate me ne spraševat, ker si nisem nič pisala. Urmas odl. 2.   ::)
Ga je kakat tiščalo, pa tam na tisti travi pred halo ni in ni mogel opraviti zadeve. Zato jo je pa pred sodnikom... pa še živčen je bil prej, tako, da ni bil ravno njegov dan.   :-\
 Potem smo šli pa noret z našo avstralsko familij. Skoraj bi se nam frizbiji zrabili.  :D



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5920 : 24 Februar 2008, 19:44:08
Cestitke Cowgirl... a imas kaj fotk z norenja  :)?

Mi smo se pa podali na sprehod ob nasi obali, seveda smo racunali na toplo spomladansko sonce in na to, da se bomo malo pomartinckali na toplih skalah in po dolgem casu poslusali sumenje morja... naleteli pa smo na meglo, skoraj taksno, ljubljansko... hihihi, smo se mi barjanski ljubljancani pocutili skoraj kot doma >:D :o
No, nase kosmate punce se niso postile zmotit in so uzivale na sprehodu ob obali in tudi ne vec toliko ob ampak bolj "v" ;) obali in nastalo je nekaj meglenih fotk:
http://www.moj-album.com/album/11154251/

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5921 : 24 Februar 2008, 20:03:30
Na barju pa je bil krasen soncen dan :D :D :D :D :-\

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5922 : 24 Februar 2008, 20:15:16
Še ene par Nerotovih današnjih slik.. ;)





Ostale pa v albumu  :)

Lp


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5923 : 24 Februar 2008, 20:44:06
Tudi pri nas je bilo sonce..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5924 : 24 Februar 2008, 20:47:32
Blumina, a vi ste torej meglo pripeljali s sabo!!!  >:(  :o ;)

Mi smo pa šparglje nabirali pa se nastavljali soncu 100 m višje   :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5925 : 24 Februar 2008, 21:35:30
Sunshine_1
kako je kaj Nero?? Ali kaj delata?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5926 : 24 Februar 2008, 22:24:37
Sunshine_1
kako je kaj Nero?? Ali kaj delata?

Trenutno delava samo na poslušnosti..
Se pa še odločam kako bo z agilityjem.. Ali bova začela spomladi ali pa jeseni.. Ampak pomoje bova kar spomlad (samo še za klub nisem še odločena kateri.. Po vsej verjetnosti Fido.. :) )

Sicer je pa fajn  ;D Odkar je Nero pri nas je še Hektor čisto navdušen nad palicam, sploh zadnje čase, ko gremo na sprehod nekam tako, kjer ni psov pa je veliko palic.. In potem se obadva ženeta za palicam (in če Nero vidi, da ima Hektor kakšno on pa ne hop mimo Hektorja in Hektor ostane brez palice, Nero jo pa ves ponosen okoli prenaša  ::)  ;D )

Lp


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5927 : 29 Februar 2008, 09:16:13
Tukajle je pa tišina  :o

Ker je verjetno opis karakterja aussija zanimiv za marsikoga, ki tole prebira, bi opozorila na Berryn opis na moji spletni strani ( moji psi/ Berry), no pa seveda tudi Rubyn..Berryn je nov.
Berryn opis je prispevala Andreja ( hvala, zelo fajn - )
Mogoče za primerjavo tudi Chipov..kot samček

Psičke pri aussijih so seveda bolj nagnjene k dominanci.. mogoče dobimo še opis Grina in pa seveda Žaka, ki je zelo zelo vsestranki karakter( no, res, da je še mlad, ampak je prav takšen, kot se je pokazal v leglu, zaenkrat).
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5928 : 29 Februar 2008, 09:25:50
Grin ima opis karakterja na svoji strani, sicer res v anglescini...

Ampak ne vem, zadnje case je nekaj drugacen, mogoce bom morala malo spremenit opis, sej je res ze star, Grin pa se malo psihicno odrasca :o

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5929 : 29 Februar 2008, 09:42:19
Itak, Lilit-- saj bi bilo fajn pustiti stare opise in dodati nove.. ampak, potem je preveč in ljudje ne berjeo..daj napiši, kako se je spremenil..

Aussiji iz moje vzreje zeeeelo počasi dozorevajo.. psičke 2,5 - 3 leta.. samci še kasneje..
Sem vedno to govorila...


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5930 : 29 Februar 2008, 09:49:25
Tema o Škotih ... Neverjetno.  :-\


Sicer pa aussie in dozorevanje? Tax klasa zase, trenutno je ena velka mona pri skoraj 8 letih. Na sprehodih kot, da ne obstajam, da sem luft. Ok recimo, da je to spet samo posledica tega, da se gospodična mična goni  ::)
Urch pa...zdaj pri 4 letih je prav super, da komaj verjamem. Ampak še vedno en mali otrok po srcu.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5931 : 29 Februar 2008, 09:58:29
Kar nekaj slovničnih napak je...  :-[

Meni se pa ne zdi da Berry počasi odrašča. Ravno nasprotno...

Sirtaki, je čudna tista tema ja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5932 : 29 Februar 2008, 10:18:40
Ne vem, no  :-\, Magi je pri enem letu tako zelo odrasel in zrel, da ne morem verjet. Da o poslušnosti sploh ne govorim! On je tak: on dela vse, kot da to zna od vedno. Napr.: Poleg na povodcu sploh nisem vadila, ker smo šli v civilizacijo nekajkrat na leto, takrat pa je galopiral na mestu  >:(. Nekega dne sem na sprehodu (po gozdu) rekla poleg, tlesknila z roko po nogi in Magi je bil spuščen na poleg  ???. Nekaj dni kasneje, smo od daleč videli čez cesto njegovega dobrega prijatelja. Ko je že hotel odleteti, sem zelo mirno rekla POLEG in tako smo šli čez cesto in še nekaj časa. Potem sem ga dala na SEDI in ko sem rekla NAPREJ, ga je izstrelilo prijatelju naproti. In še bi lahko naštevala. Ne vem, ali je to splošna nadarjenost te pasme, ali pa je moj pes tako pameten  :o?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5933 : 29 Februar 2008, 10:19:37
Ma. ja pravopisne so - veliko. Bom popravila.. zdaj grem na trening

Jaz za svoje lahko rečem, da počasi odraščajo tako telesno kot duševno. Mogoče je Berry res izjema, prav gotovo pa velja za Bell, in Grina in Suna, pa Chico..počasno odraščanje namreč
da ne govorim o obdobju pred gonitvijo - je Ruby naspidirana do konca in požrešna kot le kaj, pa se zredi in zgubi dlako.
Po gonitvi pa sanja in se vleče kot megla.. bomo videli v nedeljo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5934 : 29 Februar 2008, 10:22:32
Ja, Karmen - ampak jaz mislim nekako "odgovornost" pri delu. Ta se pokaže res kasneje, ko samozavestno delajo kar želiš.. tako nekako in potem, ko dobro naredijo, se tega zavedajo in so prav ponosni in partnersko hodijo poleg vodnika..
Moje mnenje..ne znam drugače povedati

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5935 : 29 Februar 2008, 12:17:32
Ja, razumem  ;)!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5936 : 29 Februar 2008, 12:37:50
Andreja, fajn opis. Veliko tega, kar drži za Berry, opažam tudi pri Ginny, sta si pa vseeno kar precej različni.
Ginny recimo, je zelo navdušena nad tem, da jo kdo boža. Ne mara ravno vseh ljudi, ampak se bo na sprehodu naštimala v čohalno pozo tudi popolnim neznancem. Da ne omenjam njene želje po božanju s strani mene in domačih. Če bi se nam ljubilo, bi se lahko crkljali cel dan.
Razvila je tudi že občutek za ljudi, če se tako izrazim. Če se ljudje bolj zadržani, potem nežno hodi ob njih, maha z repkom ali pa se vrže na hrbet. Po drugi strani pa pri nekaterih ljudeh skače v zrak in na ljudi ::) in deli poljubčke.
Pred ljudmi nikoli ne čuva ničesar in ni nikoli pokazala dominance, psom pa mora povedati, da je avto njej, in da je ona glavna v naselju ::).  Ko gremo na sprehod. tako prvih nekaj metrov hodi naokoli z grebenom na hrbtu in repom postavljenim totalno dominantno. Sicer pa neznane pse na sprehodih ignorira. Če drugi pes pokaže zanimanje zanjo in ni preveč vsiljiv, se odzove povabilu na igro; ne mara pa, da ji lezejo pod rep.

Z delom je tako, da ful rada dela, vendar delo ne sme biti monotono. Agility ji je ful žur, iskanje pa sploh. Tudi poslušnost zelo rada dela in zraven kar poskakuje :D Zelo jo pa moti, če ob njenem delu drug pes teče in laja. Takrat se ne more zbrati, ker ima željo po tem, da bi "porihtala" tistega psa in mu povedala, da naj da mir, če ona dela. Ampak tudi to bomo (upam) čez čas odpravili.

Mogoče še to, Ginny je totalen zaspanc ;D Verjetno se je tega navzela od mene... Ni ga boljšega kot pes, ki s tabo brez problema spi do 12h ;D ;D Za kakšno aktivnost ji pa ni problem vstati sredi noči, takrat se ponavadi bolj jst pritožujem :P

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5937 : 29 Februar 2008, 12:41:43
Aja še to.. Če slučajno kupujete revijo Lisa, ste verjetno opazili, da sta v njej tudi 2 fotki z avstralčki ;D Na eni strani je objavljen članek o Repkovem teku in dodali so tudi fotografije iz lanskega leta.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5938 : 29 Februar 2008, 13:28:52
O Blumki veste ze toliko, da to pot ne bom o njej.
Morda pa le ena o njej, o kateri nekateri ne veste nic, saj ste jo navajeni kot super pridne in prijazne kuzike. V resnici je pa ona ena taksna dominantna frcafelca, ki bi lahko ob drugem skrbniku lahko razvila le to v zeeelo tezavno vedenje. A na zalost, hihihi, na naso clovesko sreco, je dobila mene… in s tem dolocene prepovedi v zivljenju, katerih se mora drzati in pika  In zato je postala kuza s katerim je super, truper zivet.

Je pa zanimivo opazovat dve sestrici, Blumini malcici v odrascanju, katere stalno videvam in tako lazje spremljam.
In prav zanimivo je kako gresta obe cez iste »faze« v odrascanju. Le ena gre par mesecev prej cez neko obdobje kot druga. In pri obeh, potem z normalnim delom »tezave« izginejo tako, kot so prisle.
In se spomnim na Sirtaki, ko mi je, se predno sem dobila Blum, govorila o tem.
In res, zanimivo je to opazovat, predvsem je pa fajn, ce si na to pripravljen in te nekdo na to opozori, pripravi…

Pozdravcek

Blumina

Aja, pa v kinologu se je tudi pojavila ena avstralkica ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5939 : 29 Februar 2008, 14:04:16
Ja, jst imam srečo, da je Tika ta prva :P :P in potem približno vem kaj lahko pričakujem čez par mesecev hihi ;D

Sicer pa vedno rečem komu, ki se zanima za avstralce, naj si pogleda čim več različnih psov, različnih starosti in v različnih okoljih. Le tako nekako približno dobiš sliko o tem kakšni avstralci so.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"