Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497982

sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6750 : 03 Julij 2008, 09:11:09

No ja, še dobro, da sem se jaz odločila da aussiejev NIKOLI več ne bom vzrejala, ker če ne bi bila Martina ob Chesterja  :D :D :D in ob tega, ki si ga je zdaj izbrala  ::)

Me pa zanima, ko boš javno seveda razkrila svoje plane, kaj so tvoja pričakovanja od te kombinacije. Moram reči, da si si zelo pogumno izbrala tega samca ni kaj...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6751 : 03 Julij 2008, 10:14:47
Še vedno smo napeti! Glede na to, kakšna skrivnost je, mora biti nekaj posebnega  :o! Glede smradu pa takole: dokler so se naši psi kopali na sprehodu in so se potem med potjo do doma posušili, ni bilo nič narobe. Zadnje dni, ko gremo na sprehod zgodaj zjutraj, popoldne pa samo namakanje v tolmunu pod hišo, pridejo mokri domov, takrat Magiju zasmrdi dlaka pod vratom, kjer ima najgostejšo in najdaljšo. Ne smrdi po psu, ampak po gnilih nogavicah :'( , oziroma po vlagi in plesni.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6752 : 03 Julij 2008, 10:44:55
solastnica se strinja :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6753 : 03 Julij 2008, 11:05:08
Sirtaki
ne vem, od kod ti je znano, katerega samca sem izbrala.???
Se mi pa zdi, da je tvoja odločitev glede aussijev in vzreje popolnoma pravilna. Tvoj komentar namreč kaže na popolno nepoznavanje pasme.

Pa še tole: do sedaj so bile vse moje kombinacije izbrane  v pričakovanju določenih lastnosti glede na več dejavnikov. To tistim, ki jih zanima in pasmo poznajo,  prav lahko argumentiram. In tudi sem, če je kdo želel.
In imela sem velikansko srečo, da sem našla odlične lastnike. čeprav mi včasih ni bilo lahko.

In na tem mestu zaključujem to debato, čeprav je niti začeti nisem mislila.

PS - mimogrede - Chester??? Ni ravno poznan plemenjak, prava duša od psa, zato ne razumem...saj ti prisegaš na čiste delovne linije ( razen pri svoji paritvi). Morda Chester moj in Chester tvoj ni isti pes.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6754 : 03 Julij 2008, 11:43:45

 :D :D :D :D
Chester JE isti Chester ne skrbi...aha tako jaz prisegam na delovne linije, in paritve z razstavnimi, kot ti prisegaš na razstavne in paritve z delovnimi ane  ;) ;)

Kaj se sekiraš sploh, če si taka poznavalka pasme, torej si izbrala optimalnega samca, jaz bom pa še naprej z največjim zanimanjem opazovala razvoj slovenske vzreje...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6755 : 03 Julij 2008, 11:50:35
Ženske, danes je luna, se pozna, pa še hudo vroče je  ::). Vsi vemo, da je zelo pomembna tudi izbira pravega lastnika, predvsem pri tej pasmi. Ko se bom odločila za še enega aussija (najmanj) :P, bi najraje klonirala mojega Magija, pa ne zato, ker je perfekten pes, ampak zato, ker je narejen zame. To je najpomembnejše !!!



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #6756 : 03 Julij 2008, 18:50:15
Karmen, že cel dan se mi je zdelo, da mora biti kakšna luna, ker je vseh "malo nosilo" :D Nisem pogledala na koledar...
Sicer pa ....še zdaj ni fotke Mr. Mysteriousa?  >:( Martina in Andreja, zdaj ste pa že zlobne ;)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #6757 : 03 Julij 2008, 22:48:25
Uf, tale luna... že na cesti se mi je danes zdelo, da je polna, zdaj pa vem, da je...  >:D
Jaz pravim: vsakemu svoje. Itak pa ni nikjer določeno s kom naj kdo pari in kako naj išče lastnike itd. Ko pa bo, če bo, se boste pa lahko kregali oz. argumentirali. ;)

Smrad:
pomojem je lahko le iz riti... Tana zasmrdi iz analnih žlez, če veliko plava. Sicer ne vem, kaj to povzroči, ampak Tani se praznejo same, ko gre kakat,  :-X tako da se tudi ta smrad v enem dnevu "izprazni". Mi plavamo kar se da veliko v teh vročih dneh. In psa sta, kot da bi jim drugo disketo vtaknil: živahna, polna energije... Ko pa zvečer pridemo domov - v petih minutah zaspita kot ubita.  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6758 : 04 Julij 2008, 07:43:38
Argumenti?

1. zdravje
2. karakter
3. izgled

Več podatkov kot kdo izbrska, boljše je in to je to  ::)

Ni filozofiranja.

Sicer pa dokler ni 100% je brez veze nekaj govorit javno, ker se lahko vse še spremeni. Pol pa bo zmešnjava.

Drugače:
Jasna:
Iskanje: četrtek 16.50
Poslušnost: sobota 9.20
Ovire: petek 10.06

Zoe je napisala da je žal eden bil predobro skrit  :-\
Ampak držimo pesti za ostale preizkušnje!  :)



http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6759 : 04 Julij 2008, 09:09:19
Uf, tale luna... že na cesti se mi je danes zdelo, da je polna, zdaj pa vem, da je...  >:D



Luna je bila 3.7. prazna, polna bo 18.7.  ;)

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6760 : 04 Julij 2008, 09:12:45
Ne sploh ni luna..
Razni komentarji določenih ljudi se radi pojavijo, kadar imam jaz predvideno leglo. Zanimivo..je bilo že lani tako na tem mestu.
Amapk nič zato..

Cowgirl: jaz mislim, da ima vsak lastnik bodočega mladiča pravico vprašati, zakaj ta kombinacija in kaj se od nje pričakuje.. To mora vzreditelj vsekakor vedeti..ker samci nisi naključno izbrani.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6761 : 04 Julij 2008, 09:14:20
Ma kaki luna...samo res nbenmu ne privoščim, da mora za svoje mladiče slej ko prej iskat nove domove ;)
Ker je podcenil primernost 90% Slovencev za to pasmo  ::) in se začnejo lastniki srečevati z raznimi problemi, čeprav je njihov pes samo tipičen aussie.

Dragi moji, jaz se samo čudim kako sem očitno samo jaz tista, ki si upa spregovoriti o vedenjskih problemih svojih aussiejev, pa odlično vem, da jih imajo/te tudi drugi. Ker ste mi sami povedali in sem vam tudi skušala pomagati z nasveti.
Aja sej res, treba paziti na interese vzrediteljev  ::)

Sej bo sej bo. Luna gor al pa dol.







martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6762 : 04 Julij 2008, 09:30:10
Ključ je v primerni paritvi, primernem lastniku in socializaciji, ki se začne v leglu..
In v obveščenosti bodočega lastnika o značilnostih pasme..prav nič drugače kot katerakoli druga pasma.( jaz nisem sposobna za marsikatero pasmo, ki velja za izjemno fajn.. )
Priznam, da sem bila precej utrujena od vseh predavanj, ki sem jih imela z lastniki in da sem nakatere tudi odklonila ( sem se verjetno marsikomu zamerila)

Ampak da dobiš psa nazaj, se pač zgodi.. je več okoliščin, zaradi katerih se to zgodi. In nisi edina Sirtaki..in avstralci niso edina pasma, kjer se to dogaja.. in seveda mora pes priti nazja in ne končati na cesti ali v azilu in nekateri sami poiščejo nov dom !!

Če koga zanima pasma, sem seveda na voljo, z bodočimi lastniki bom organizirala "seminar" in v kratkem bo na moji spletni strani še nekaj novih podatkov o značilnosti pasme, ki sem jih z leti  življenja z avstralci opazila..

Zato je vsaka skrb odveč in vsako dobronamerno komentiranje dobrodošlo. Zaenkrat sem zelo zadovoljna ( ampak, nikoli se ne ve)
In življenje je itak eno veliko tveganje..dobiš-zgubiš in obratno. Zato veselo naprej, Sirtaki.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6763 : 04 Julij 2008, 09:34:58
Ma kaki luna...samo res nbenmu ne privoščim, da mora za svoje mladiče slej ko prej iskat nove domove ;)
Ker je podcenil primernost 90% Slovencev za to pasmo  ::) in se začnejo lastniki srečevati z raznimi problemi, čeprav je njihov pes samo tipičen aussie.

Ha, kdo se oglaša.  ;D A nisi ravno ti imela še največ problemov z vračanjem mladičev ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6764 : 04 Julij 2008, 09:59:22
dog4ever.

Ne misli, da se kaj takega še komu ne more zgodit. Dokler nisi v položaju, da oddajaš mladiče, si niti predstavljat ne moreš kako je to v bistvu težko!

Pridejo čisto v redu ljudje pa ugotoviš, da verjetno ne bodo primerni pa ne daš, lahko se zmotiš... Pridejo spet na videz perfektni pa jim daš pa se izkaže, da niso to za kar se imajo...

To je TEŽKO

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6765 : 04 Julij 2008, 10:30:35
Vem Andreja, sem oddajala že kakšnega mačjega najdenčka in vem, kakšni so lahko ljudje pri prvem tel. pogovoru in kakšni kasneje  :-X. Ampak še vedno pa ne grem pisat sarkastičnih pripomb na delo drugih  ::) In vsak naključni bralec lahko opazi neko stalno špikanje med Sirtaki in Martino. Lunaaaaaaaa  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6766 : 04 Julij 2008, 10:32:40
Dajte že povedat, kdo je izbranec... Mene razganja od radovednosti.  :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6767 : 04 Julij 2008, 10:50:04
Škoda se je obremenjevat z načinom pisanja ljudi... Sej vedno enako pišemo. ;)

vsak ima svoj faktor  8) :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6768 : 04 Julij 2008, 11:17:43
Ja zakaj pa misliš dog4ever, da tako skoz opozarjam na to, da je ta pasma dovolj zahtevna, da ji Slovenci skoraj niso kos   ;)
Oziroma so, izključno tisti "couch potato" varianti, se pravi ko jim ni mar za druzga kot poležavanja, crkljanje in življenje v nekem svojem "lalalandu"  :D Ampak to pa zame res ni več aussie sorry.

Socializacija in pravilna vzgoja mladičev že v leglu je seveda ključna, AMPAK ne pozabite, da se v tej pasmi skriva še toliko originalnosti, da je značaj velikokrat tista neznanka X. Ki jo ugotoviš šele, ko imajo mladiči tam nekje 5 tednov in več.
Preden se kdo vtakne v tole lihkar napisano, naj najprej pomisli, kako lahko iz istega legla pridejo ven mladiči, ki se nahajajo v eni in drugi značajski skrajnosti, ki pa je še vedno dovoljena po standardu ;). In takrat vzreditelju preostane samo še najti pravega lastnika. Kar pa je izredno težko.

Je že tako, da pri tej pasmi je prvi kriterij pri delanju kombinacij značaj. Nato zdravje in šele na koncu videz.

In nehajte si kriti riti, vse pride ven slej ko prej. Priznajte že enkrat, da je to pravzaprav prav zaj#!a pasma, in da razen redkih izjem, ste vsi imeli v določenem obdobju moment, ko ste obsedeli in niste več vedeli kaj narediti oziroma ste naleteli na zid, kjer ste priznali poraz v stilu "ok moj pes pač ni za to"...čeprav pasma je za vse stvari, samo le ji ljudje velikokrat nismo kos).
Včasih je dovolj, da se pride pogledati A2L na kako tekmo, pa boste videli kaj mislim  :)






KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6769 : 04 Julij 2008, 11:24:07
Moje mnenje: osebno ne bi nikoli dala avstralca v roke človeku, ki mu je to prvi pes, ali pa ga celo kupuje za svoje otroke, pa naj bodo ti še tako odrasli, sam pa o psih SPLOH nima pojma ali pa se jih celo boji!!! Ampak tudi taki ljudje kupujejo pse. V vseh svojih letih življenja z različnimi psmi in v kontaktu z različnimi  lastniki sem videla in slišala marsikaj, velikokrat sem poskušala pomagati, toda še večkrat sem naletela na gluha ušesa lastnikov, ki so se brezupno ukvarjali s svojimi brezupnimi psmi. Najprej so me vprašali za nasvet, ker so se znašli v brezupnem položaju, potem pa me itak sploh niso poslušali. Zato me sedaj prav malo briga, kakšne težave imajo ljudje zaradi svojih neumnosti, pomagam samo prijateljem in tistim, za katere vem, da bodo res nekaj storili, da stvar popravijo. Če pa me stokrat pokliče oseba, ki ima že od vsega začetka težave z zlatim prinašalcem, potem pa izvem, da je ta zlatko sedaj še ugriznil družinskega člana, hvala lepa za moj trud in porabljeno energijo. Mislim, da so se tudi določene pasme z leti izrodile. Sirtaki, morda se še spomniš časov, ko sva naša dva razstavljali, zame je bil naš Kaj najboljši pes na svetu, in res je bil perfekten pes, samo beseda mu je še manjkala. Sedaj pa srečujem lastnike zlatih prinašalcev, ki imajo z njimi take težave, da sploh ne morem razumeti, kako je do tega prišlo. Ko sem bila v pasji šoli z Jonom, so največje težave z vedenjem imeli lastniki zlatih prinašalcev in nemških ovčarjev. To so bile hude težave: od neposlušnosti, dominatnosti, predrznosti do drugih psov in ljudi, pa do agresije do vsega, kar jih obdaja. Očitno bi morali v knjigah o pasmah spremeniti opis značaja!  Ljudje v knjigi preberejo, da je to čudovit pes in evo, katastrofa je tu! Enako velja za avstralce! Kaj pa naj si laik misli, kaj pomeni za psa veliko gibanja in mentalne zaposlitve? Bi kdo od vas lahko to definiral nekemu človeku, ki mu je to prvi pes, časovno in težavnostno? Saj sploh ne bo razumel, o čem govorite! Zaradi tega mislim, da je prav, da se skrbno izbere primernega lastnika, ampak to žal počne le pešćica vzrediteljev. Drugim pa je čisto vseeno, kakšne lastnike bo njegov pes imel, samo da čimveč pokasira. To se največ dogaja v tujini, pa tudi pri nas, žal. Naj poudarim, da s tem nisem ciljala na nikogar, samo tako razmišljam.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6770 : 04 Julij 2008, 11:39:14

Aussie pogosto tudi ni primerna pasma za ljudi, ki imajo že dolgoletne izkušnje s psi. Aha pa smo tam. Za koga pa je pol primerna pasma? Po mojem izključno za tiste, ki so že imeli psa, ki so ga šolali in njim počeli kaj več kot pa samo sprehodi in idealno družinsko življenje. Ter za tiste, ki jim je ali pa ne to prvi pes, imajo pa namene z njim nekaj delati. Karkoli. Pa čeprav samo razstavljanje...

Glejte, z aussieji živim že 8 let. Pa z zlatimi prinašalci 21 let (jp prvega sem dobila dalnjega 1987). In trenutno sem v resnem precepu ali bom še kdaj imela aussieja, saj bi si ga upala vzrediti zase le sama, ker vem kako funkcionirajo vzreditelji. In razen redkih redkih izjem, tudi če bi jim točno opisala kaj hočem, jaz takega aussieja kot vem da obstajajo in želim, ne bi dobila. Sem pa imela eno tako v mojem leglu...Sassy. Pa sem jo koza neumna pustila, da je šla na Poljsko. Prav mi je  :D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #6771 : 04 Julij 2008, 11:41:09
Moj mali opazek glede nemških ovčarjev, zlatih prinašalcev in na koncu tudi avstralcev ali pa katere koli druge pasme, za vse kar se dogaja je kriv samo lastnik nekega psa, če mu pustiš, da te preraste in nisi dosleden je prava j...!Dejstvo je da je izbiranjem pravih lastnikov prava nočna mora, da ne moreš oddati ali prodati mladiča prvemu, pa nima veze kakšna pasma psa je. Hvala bogu, da se zavedate "problemov" aussijev in je prav da se obvešča ljudi oz. bodočie lastnike meni osebno fenomenalne pasme, ampak še vedno je dejstvo, da ko gre pes od vzreditelja, je vse odvisno od novega lastnika kako bo delal z njim in da se zaveda kaj si je vzel.
KARMEN tudi v tem pogledu se strinjam, da ni aussi primeren za prvega psa. Amapk veste koliko pasem je še neprimernih za prvega psa? Pa nažalost veliko ljudi oz. si upam kar trditi da 90% ljudi v Slo. nima sebi primerne pasme.  :-\ :'( >:(

Skratka želela sem le povedati, da ljudje ne berejo in  ne upoštevajo več karakterja, potrebe pasme,... ampak gledajo na igled psa, zato pa smo tam, kjer smo  :-X
Moj post ne leti na nobenega od vas, da ne bo kdo mislil, da kakšnega napadam, ampak le moje skromno mišlenje.  :-[



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6772 : 04 Julij 2008, 11:53:34
Sej zato si šla pa nazaj na zlatkote, ne..Sirtaki.. pa tudi oni imajo lovski nagon ( kar ni zaželeno za spremljevalce, ne  - a tvoji ga nimajo ali so kavč potatoe al ga pa imajo in so zato neobvladljivi??

In če imaš ti take izkušnje z aussiji  še ne pomeni, da jih imamo vsi..
In pes, ki ima fajn značaj še ne pomeni, da je couch potatoe..
Zate izgleda, da mora biti pes problem - a to je značilnost pasme ali kaj?? Če pa ne, potem to ni avstralec??? Ja, če tako gledaš, potem je tak zaključekin če delaš outcross dobiš skrajnosti.. če ne pač ne., na tej ali oni strani

Zdej se pa nehaj sekirat, kakšna je populacija Slovencev in podobno, jaz bom svoje bodoče lastnike mladičev dovolj poučila .. kot sem jih že zdaj.. Ne vem, zakaj te toliko skrbi navsezadnje jaz od dveh legel še nisem dobila mladiča nazaj..(ampAK  nikoli ne veš, kot vedno rečem)

Mirno spanje želim  in mogoče en fajn dopust..pa bo

No, sem prebrala zadnji post - Sirtaki.. bull shit
A res poznaš Sassy, ki si jo nazadnje videla v Grazu na razstavi, ko si jo oddala. In kako moreš trditi to o vzrediteljih - s kolikimi pa si imela kontakt??  In sama se nimam za nekaga vzreditelja, ampak vsak je dobil mladiča po karakterju - svojem in pasjem - pri 8 tednih smo naredili izbor. Kar funkcionira..

Karmen imaš pa prav.. v vsem.
Samo ne vem, zakaj Sirtaki zaradi svojih slabih izkušenj z lastniki ( ali psi) dela antireklamo pasmi.
Itak vemo, da je v Sloveniji premalo psov, ki so dobro socializirani - VSEH PASEM

Mam najraje take, ki na daleč vpijejo - "a je pes " kar pomeni, da ima on psa, in se bo z mojim stepel, če je moj pes ,seveda ( itak rečem, da je moj maček, če tega ne vidi).

Aussiji so krasna pasma - za prave ljudi - in take (po) iščem. In nihče od lastnikov, ki imajo moje pse, ni vztrajal na modrookem blue merle mladiču..vsi so se strinjali z izbiro po karakterju..

Ostalo me prav malo briga navsezadnje, kaj misli Sirtaki






I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6773 : 04 Julij 2008, 12:11:04
No, sej sploh ne vem kaj nej napišem, se mi zdi, da smo že tolikokrat šli čez to ::) So krasni psi, ampak s svojimi nagoni so lahko tudi nočna mora (za lastnika seveda, sami se izvrstno zabavajo). Zdaj je pa odvisno od posameznega lastniku kako bo te nagone obrnil in jih krotil.

Citiraj
Moje mnenje: osebno ne bi nikoli dala avstralca v roke človeku, ki mu je to prvi pes

Jst potem ne bi smela imeti avstralca?
A je boljše, da bi imela za prvega psa recimo cavalierja in potem prešla na avstralca? Pomoje je to še slabše. Recimo s prvim nimaš nobenih problemov in misliš, da stvar obvladaš, potem pa dobiš enga psa z mravjami v riti. Kaj pa potem? Po mojem mnenju si na istem kot nekdo, ki ima avstralca za prvega psa.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6774 : 04 Julij 2008, 12:42:18
Se strinjam z Zoe.
LAhko je komot za prvega psa in nikoli za nekoga ki jih je imel magari 10.

Je pes s svojimi potrebami nagoni, posebnostmi, lahko je grozen, lahko je najboljši. Odvisno od nas po navadi.

In itak je normalno da se vsi srečamo s problemi. Ja kdo pa se ne?
Sicer pa sem prva, ki bo zrecitirala vse najslabše kar se lahko zgodi pri tej pasmi. Je treba biit pripraljven hi hi >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6775 : 04 Julij 2008, 12:50:02
Tudi za setre povsod piše, da ni za prvega psa, ampak nekoga z izkušnjami. Moja Flora je moj prvi pes in čeprav z lovskim nagonom, strašno pridna in neproblematična.  ;D

Če je nekdo dobro poučen o pasmi za katero se zanima, mislim, da ni nikakršen problem, če je to njegov pri pes.  Nekje je treba začeti.


Kristinca & Florinca


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #6776 : 04 Julij 2008, 13:04:28
Zoe: se strinjam.

He, he Florinca,,, sva na istem:
Tana je moj prvi pes. Pri babici (v isti hiši, kjer sem bila kot otrok) smo imeli kokeršpanijele... Z nobenim se nismo tako ukvarjali, kot se sedaj z mojimi pesjani. In noben ni bil tako vzgojen, kot je Tana, ki je moj prvi pes. Tako, da to je relativno.
Če se "prvi" lastnik ukvarja z avstralcom je čisto vseeno ali je to prvi, drugi ali deseti pes v njihovm življenju.   :( ...koliko lastnikov se s svojim psom ne ukvarja čisto nič, pa imajo doma vedno psa ali celo več psov: glavno, da pes ni lačen.

Pa tudi karakter ni VSE... jaz sem Tano dobila v roke, ker je bila psica, blue merle s plavim učkom...  :P Zdaj me boste pa požrli. Pa še moj prvi pes.  :-[ Cela groza.
Imava se super in kaj vse bi dala, da bi jo klonirala in bi imela še tretjega psa - enako "Tano".  :P  Z njo nimam ne zdravstvenih težav in ne značajskih, čeprav sem po vašem kupila mačka v žaklju. Nisem ne inšruktor, ne ne-vem-kakšen poznavalec pasje psihe, vedenjaskih težav itd... A ko sem dobila Tano sem se zanimala o aussijih kjer se je dalo, poslušala sem nasvete, prebrala kakšno knjigo...
Urmas je sedaj najin drugi pes, pa je mogoče za odtenek manj poslušen, kot Tana, ampak zna pa več trikcov.

Jaz lahko širim le pozitivne lastnosti avstralcev. Na srečo. Pa imam dva. Bi ga priporočala tud družini z otroci, če so le starši pametni. Urmas ima ful rad otroke, Tana malo manj... Tako, da stereotipov ni!

Toliko o mojem prvem psu. ;)
Zdaj pa trgajte!!!  >:D




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6777 : 04 Julij 2008, 13:20:39
Nič ni za trgat. Super si vse speljala!  8)

Tudi jaz bi priporočila komot družini z otroki avstralca, ob predpostavki, da je vzgoja dosledna. Celo moja, ki je v časih nanje renčala, ker so bili pač sumljivi, se z njimi zdaj zelo rada igra in jih uboga in upošteva. Je uvidevna, če lahko tako rečem.

Malo smo se jih ogledali od blizu in pač ugotovili, da niso tako čudni ampak prav zabavni in neutrudni v igri. Kaj češ lepšega!?  ;)


Ampak vseeno najprej povem vse najbolj "grozne" zadeve kar se jih spomnim. Pa itak je najbolj grozna ta, da se je treba veliko ukvarjat in da nima kaj bit sam zunaj, ker pol lahko postane čuvanje in samozadostnost smisel. Lahko, ni pa nujno, ampak to možnost je dobro predvidit.

In večina ko sliši, da ni za na verigo si premisli. Hvala za take. Jih nihče ne potrebuje.

Pa tudi razstave niso nikakršno delo. Je že boljše za psa, da namesto enkrat na mesec (cca.) pelješ v gužvo in da čaka v boksu, pelješ oz pelješ oba na en lep izlet v hribe ali pa plavat.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6778 : 04 Julij 2008, 14:29:12
Naš Magi je couch potatoe, resno mislim  ;D ;D ;D ;D ;D!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6779 : 04 Julij 2008, 14:35:14
Ahhhh potem pa Magi seveda ni aussie.. pozgoraj napisanem  :P :P

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.