Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498234

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6780 : 04 Julij 2008, 15:24:12
Še ena mlada lastnica avstralca je, ki je tudi tukaj na forumu in prej ni imela nikakršnih izkušenj s psi ( preskromna, da bi se hvalila)
Lahko samo gledamo, kako ima vzgojenega svojega Žaka ( poleg vsega znanja tudi vzgoja..  predvsem pa neskončen užitek v skupnih potepanjih in doživetjih)..
Čestitke, Tamara še tukaj..

Pa vsi ostali, o katerih bi lahko napisala cele zgodbe..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6781 : 04 Julij 2008, 15:52:14
[Jst potem ne bi smela imeti avstralca?[/quote]
Ne jemlji vsega tako osebno, sem napisala, da je to moje mnenje in s tem ne želim ciljati na nikogar? Enako velja za Cowgirl.

Ahhhh potem pa Magi seveda ni aussie.. pozgoraj napisanem  :P :P

Očitno ima samo obliko avstralca, vsaj v to sem prepričana po razstavi v Portorožu  :P! Še dobro, da ima vsaj rodovnik  ;D.
Res je, da so nam vse možne nevšečnosti, ki jih opisujete, nam popolna neznanka. Ne rečem, da kot mladiček ni naredil škode, nasprotno, naredil je VELIKO ŠKODE, ampak to ni nič posebnega. Še sedaj včasih kakšno zakuha, pa kaj potem!
Andreja je napisala, da nima kaj iskati sam na vrtu, ker potem postane čuvanje in samozadostnost smisel, jaz pa sem tako srečna, ker imam končno po vseh psih, ki sem jih imela, sedaj pa pri treh psih pri hiši, ČUVAJA, ne morem verjet  :D. In končno nam potepuške mačke ne hodijo pretepat mojih in markirat po vrtu, terasi in poleti tudi v hiši, kar me je spravljalo v obup  :'(! In če so zvečer koze tečne, ker je vroče in nočejo v hlevček, imam neznansko srečo, da ga imam, ker mi ni treba kričati in divjati okoli z metlo, da jih spravim domov! Pa tudi smotani petelin me ne napade od zadaj, če je Magi zraven. Res, da ni bil v pasji šoli, o agilitiju nima pojma, reševal bi najbrž samo mene ali pa tudi ne, ampak takšen je, kot si ga želim. Morda sem preskromna  ????



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6782 : 04 Julij 2008, 15:55:34
Ja, delam antireklamo pasmi in jo bom toliko časa, dokler se ne bo javno začelo govoriti o problemih, ki jih imam(j)o s to pasmo. Tudi tisti, ki so izkušeni lastniki psov.
Do takrat Martina pa si ti edini ambasador za vzrejo te pasme v SLO, zato je vse na tebi zdaj. In na lastnikih mladičev, ki so/bodo vzrejeni pri tebi. Ne skrbi, dobivam kar nekaj povpraševanja po mladičih, in takrat svetujem naj kontaktirajo tebe, kot še edino aktivno vzrediteljico v Sloveniji...
Zato se nehi brant pa grizt z vsemi štirimi. Sej ti noben noče nič hudega madonca.
Ne jaz, ne nekateri drugi s katerimi si šla brez povoda v konflikt, ti nismo (več?) konkurenca. Vsaj v vzreji in na razstavah ne. Povsod drugje pa seveda, kar je samo zdravo lahko ;).
Sicer pa si dovolj stara, da razumeš point vsega ane?

No se vidimo jutri na tekmi, morda mi bo spet uspelo s Tax odpeljati dva teka. Zdaj bi pa res lahka se spet ujeli, glede na to da je EO čez 2 tedna že  :-[

ps: šla sem nazaj na zlatkote? Pa dobro naslednjih nekaj let mi bosta družbo še vedno delala "samo" dva aussieja...nben zlatko. Sicer pa zlatkotov nikoli nisem zares zapustila, le ne živim z njimi več, ker nimam časa za hordo psov.







zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6783 : 04 Julij 2008, 16:06:06
Ne jemlji vsega tako osebno, sem napisala, da je to moje mnenje in s tem ne želim ciljati na nikogar? Enako velja za Cowgirl.

Sem samo hotla povedati, da ni čisto res, da avstralc ne more biti prvi pes in me zanima zakaj si takega mnenja. Se opravičujem, če je izpadlo ostro. Včasih je na forumu težko razbrati ton pogovora.

No, jst pač nisem tako skromna, da se ne bi kdaj tudi sama pohvalila (pa ne mislim zdaj, da se je treba hvalit s tem, da je moj prvi pes avstralec) ;) Brez problema pa povem tudi probleme, ki sem jih imela in jih imam z Ginny, če me kdo vpraša.

Jasna in Blum sta na ovirah dosegli 43 pik, jutri ju čaka še poslušnost.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6784 : 04 Julij 2008, 16:22:26
Karmen, to je res prima, da ti je pes v pomoč.. Verjamam, da ti pomaga in mislim, da jih je veliko, ki so prav zadovoljni in delajo z avstralcem tisto, kar imajo najrje.. karkoli je že to. Ker aussie je vsestranski ( že večkrat povedano ne vsak za vse ampak pasma kot taka)

Nihče tudi ni rekel, da se ne pojavijo določene specifike pasme ( čemur pravite problem  ::) zakaj ) ampak a jih druge pasme nimajo ?
Sem imela dva lovska psa in moram reči, da sem z njima imela dosti več opraviti ( in "problemov" rešit) kot pa z aussiji.
Pa ne trdim, da so krivi psi..
In specifike aussijev od mene izve vsak, ki želi mladiča - vse od čuvanja, paše in to najprej povdarim ( razen, da hodijo po mizah, kot si enkrat rekla, Sirtaki  :o  tega pač ne poznam)). Lahko si pa še naprej tudi sama ambasador za avstralce - ampak bodo no realna.
Žal vsak pes ( mislim vse pasme) ne pride v prave roke: tole bom rekla - pri aussijih lahko izbiramo bodoče lastnike ( povdarjam v dobro psov in lastnikov) in ko bo enkrat vzreja pri nas tako množična, da jaz tega ne bom mogla, bom nehala vzrejati..

Kar se pa tiče vzrediteljev - ni problema, konkurenca je zdrava, se je tudi ne bojim ..je pa odločitev vsakega posameznika - da ali ne - razlogi so lahko zelo različni. In prav je tako.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6785 : 04 Julij 2008, 16:47:07
Žal vsak pes ( mislim vse pasme) ne pride v prave roke: tole bom rekla - pri aussijih lahko izbiramo bodoče lastnike ( povdarjam v dobro psov in lastnikov) in ko bo enkrat vzreja pri nas tako množična, da jaz tega ne bom mogla, bom nehala vzrejati..
To sem tudi jaz mislila povedati. Zoe, poglej, koliko avstralcev je v SLO (Magi ima št.35). Pomisli, kaj bo, ko jih bo napr. 100 ali 200, koliko skrbnikov teh psov, katerim je to prvi pes, ne bo imelo z njim težav? V tujini se ti psi že pojavljajo v zavetiščih (o tem smo že pisali). Seveda pa to velja za veliko pasem, ampak tukaj pišemo o avstralcih.



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #6786 : 04 Julij 2008, 16:50:45
Ponavadi je tako da je 10 psov pridnih pa nihče ne opazi ko pa se pojavijo 3 ˝slabi˝ pa njihove lastnosti vsi opazijo in govorijo o njih na koncu pa jih pripišejo še pridnim :-\ (ne leti na nikogar iz teme samo ponavadi je tako)

Upam da razumete kaj hočem povedati :D

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6787 : 04 Julij 2008, 16:55:16
To sem tudi jaz mislila povedati. Zoe, poglej, koliko avstralcev je v SLO (Magi ima št.35). Pomisli, kaj bo, ko jih bo napr. 100 ali 200, koliko skrbnikov teh psov, katerim je to prvi pes, ne bo imelo z njim težav? V tujini se ti psi že pojavljajo v zavetiščih (o tem smo že pisali). Seveda pa to velja za veliko pasem, ampak tukaj pišemo o avstralcih.

Še vedno sem mnenja, da imajo lahko težave tudi taki, ki so prej že imeli psa, in da število psov ni merilo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #6788 : 04 Julij 2008, 17:20:28
da število psov ni merilo.
Se čičso strinjam

LP,
   Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6789 : 04 Julij 2008, 17:30:31
Po mojih izkušnjah, se lastniki, ki jim je to prvi pes izjemno potrudijo .. samo dobro lahko rečem.

Da pa pasma postane popularna , je pa res prava tragedija in v  dobro aussijev upam, da bo šla "moda" mimo čim hitreje in na najmanj škodljiv način za aussije.

Ko pa berem temo o malo Nii ( sploh nisem vedela nič) si pa mislim, da je biti vzreditelj strašna odgovornost.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6790 : 04 Julij 2008, 19:24:12
Tudi jaz upam, da avstralci ne bodo nikoli preveč razširjeni. Kot recimo borderji.

Martina, koliko pa tehtata Ruby in Missy?

A Berryin lover je še vedno skrivnost?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6791 : 04 Julij 2008, 19:30:07
Ruby ima 21 kg, včasih tudi 22
Missy ima pa 17,5 kg in je manjša od 50 cm, 49

Berryn lover bo objavljen drugi teden

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6792 : 04 Julij 2008, 20:06:24

Oja hodijo hodijo po mizah. Posebi če je kaka hrana gor, ti pa se ne nahajaš v bližini.  ::)
Ali pa hmmm za vsako ceno bodo skušali obrnt hobok s hrano, in to tist ta težek kovinski. Sej občasno jim rata. Da ne omenjam vestno "pucanje" mačjega sekreta  :)
Tudi odpiranje vrat in zakopavanje v postelje je priljubljen hobi, kar zna biti posebno neprijetno ko puščajo dlako ali niso ravno svetleče čisti  :-\
Kaj še hmmm...ma tega kolkr hočete.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #6793 : 04 Julij 2008, 20:08:20
Oja hodijo hodijo po mizah. Posebi če je kaka hrana gor, ti pa se ne nahajaš v bližini.  ::)
Ali pa hmmm za vsako ceno bodo skušali obrnt hobok s hrano, in to tist ta težek kovinski. Sej občasno jim rata. Da ne omenjam vestno "pucanje" mačjega sekreta  :)
Tudi odpiranje vrat in zakopavanje v postelje je priljubljen hobi, kar zna biti posebno neprijetno ko puščajo dlako ali niso ravno svetleče čisti  :-\
Kaj še hmmm...ma tega kolkr hočete.


To počnejo tudi drugi psi raznoraznih pasem in mešančki.  ;) :P :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6794 : 04 Julij 2008, 20:29:22
Magi zna odpirat vrata, celo noč prižiga in ugaša luči v dnevni sobi (stikalo je malo niže), hrano poskuša ukrasti z mize tako, da se približa bočno in ker je visok, samo oblizne od strani in upa, da bo kaj zajel. Hobok za hrano ne tika, ker je v omarici, zanimivo pri nas pa je, da vsi tri naši psi ne taknejo mačjih briketov, čeprav so cel dan v posodicah na tleh. To mi bo za vedno skrivnost, ker sem jim samo nekajkrat ponovila, da pač tega ne smejo in vsi se držijo pravila  ???. Pa še nekaj: spimo v mansardi, kjer ni vrat, ampak naši psi ne pridejo gor, mačke pa ja.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6795 : 04 Julij 2008, 21:25:54
Ginny ne počne nič od tega. Enkrat je bila cel dan sama doma z odprtim žakljom hrane in ga je pustila čisto pri miru, edino mačji wc bi verjetno z veseljem čistila. Še dobro, da nimamo mačk ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6796 : 04 Julij 2008, 22:37:33
Ma, ne vem. Se odpovedujem filozofiranju gor in dol o pasmi in lastnikih in stvareh :) dolocene stvari lahko predvidis, dolocene ne, vsak se potrudi po svojih najboljsih moceh (vzreditelj, lastnik, pes 8))

Grin je vsec ful ljudem, prakticno vsakemu, ki ga sreca, ampak se mi pa se ni zgodilo, da bi kdo zaradi njega rekel, da bi rad imel avstralca doma - prej obratno ::)

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #6797 : 04 Julij 2008, 22:50:09
Urmas se rad zakopava v postelji, skupaj z najboljđšim prijateljem Gregatom. ;) Odpira vrata... še posebej so mu všeč vhodna, ko nobenega ni doma in je potem kuža-pazi pri vhodu. Krade mački, če se le da, jo goni po stanovanju, če se mu pusti...
Tana je v postelji najraje z glavo na povštru in se te tišči, kot da bi jo skoz zeblo. Ne odpira vrat in hrane se komaj pritakne, še takrat ko je čas za njeno kosilo. Palice, žogice in zamaški od pirovskih flaš pa so njena obsesija. :o

Evo... dva različna psa...  :D Itak mi pa noben ne verjameme, da sta ista pasma. Vsak mi reče: ja seveda... pa ne me zaje.......piiiii   :-X 
Ampak vsem sta všeč.

Mi smo pa pred gonitvijo.... Urmas ima pa mir. 8) Je že polno dvorišče sosedov, ljubimcev in raznih osvajačev. Juhu!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6798 : 05 Julij 2008, 08:48:31
Magi trenutno obožuje žoge od OMV, tiste, ki se jih dobi na točke. Ima eno za nogomet in eno za odbojko, ampak tista za odbojko je boljša, ker je tanjša in se jo lahko krasno cefra. Ko grem tankat, jo prinesem domov, ampak je ne napihnemo, prazna je boljša. Na vrtu ima še eno plastično vazo za rože, ki jo uporabljam za vabo (tako ne uničuje drugih, kar je seveda ostalo iz njegovega otroštva), ker je ponoči tako prijetno tekati po vrtu, ker je hladno. Rad ima tudi eno veliko modro gumijasto kost, ki se je ne more uničiti. Najboljša in neumorna igrača pa je Bib-samojedka. Edina, ki mu vedno nasede in se lahko z njim igra ure in ure tako, da ona leži na hrbtu in renči, Magi pa skače po njej. Potem malo dirjajo po vrtu in sproti kaj razbijejo, relacija je terasa-vrt in obratno. Jon se v takih trenutkih taktično umakne in uživa svoj mir. Ko pomislim na vse to, pa morda Magi res ni coach potatoe, ampak so njegove aktivnosti tako razporejene, da ne obremenjuje samo mene, ker je v hiši še veliko drugih bitij za mučenje. Pa še ena dobra: mačje brikete iz posodice nikoli ne takne, ampak tiste, ki so na tleh pa lahko poje, ker mu to dovolim. Ima eno dobro taktiko: ko katera od muc je, ji stopi na rep, in ko ona jezno zaprha, ji vedno pade briket iz gobčka na tla, takrat je dovoljeno!!! Tako so naše muce distributerji briketov za Magija! Ti avstralci so res pravi premetenci  ;)!   



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #6799 : 05 Julij 2008, 13:38:51
Jaz imam pa eno vprašanje...Ali je pri aussijih pogosto da imajo tako kratek rep ???...saj sem danes na tekmi spet dva s kratkim videla :)

P.S. Zoe..sem vaju videla z Ginny samo da ti ne veš kdo sem jaz :D Ko smo odhajali do avta( jaz, moja sestra in njen fant) smo se srečali pa sem jo takoj prepoznala...ali pa je bila psička na las podobna tvoji :-[ :-[

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6800 : 05 Julij 2008, 14:40:17
O repih in aussiejih malce pobrskaj po tej temi, je ful napisanga že!

So pa danes 3 aussieji brez repa na tekmi  ::)

Ok počas moram nazaj tja, po prvem teku gruntam da bi se morala še mal bolj pofarbat na blond, ker da odstopim zarad 100% prepričanosti, da sm pozabila parkur...pol mi pa povejo, da ja sm laufala pravzaprav čist pravilno...  :-[
Sej bi skrivila luno pa sonce pa še kaj, ampak se raj zgovarjam na moj blondizem  :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6801 : 05 Julij 2008, 17:44:05
Jaz imam pa eno vprašanje...Ali je pri aussijih pogosto da imajo tako kratek rep ???...saj sem danes na tekmi spet dva s kratkim videla :)

P.S. Zoe..sem vaju videla z Ginny samo da ti ne veš kdo sem jaz :D Ko smo odhajali do avta( jaz, moja sestra in njen fant) smo se srečali pa sem jo takoj prepoznala...ali pa je bila psička na las podobna tvoji :-[ :-[

LP,
    Nika

Ja, možno, da sva bili midve :) Ginny je imela na sebi rdečo oprsnico in rdeč povodec, jaz pa rdeče kratke hlače in zeleno majico :)

Za repe ti je že Mihela napisala, na kratko ti pa lahko povem, da je pri avstralcih možno, da imajo naravno kratek rep - lahko ga sploh nimajo, lahko ga imajo 1/2, 1/3, dolžina je lahko zelo različna. Je precej pogosto, v ZDA pa recimo vsem psom kupirajo repe - razen tistim, ki ga že v osnovi nimajo.

Aja, kogar zanima. Jasna in Blum sta na poslušnosti dosegli 23 točk. Skupen rezultat še ni znan, ker nekateri še jutri tekmujejo. Kakšen komentar na celotno prvenstvo in delo bo pa verjetno dopisala Jasna sama, ko bo prišla domov, in ko bo utegnila.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #6802 : 05 Julij 2008, 22:51:10
Terra si je danes v šoli našla novo prijateljico Ajšo. Se ji ful dopadejo majhni kužki :)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6803 : 05 Julij 2008, 22:59:15
Ajšico pa poznamo (sej jo ma ena punca z blond lasmi 11 let kej tacga) upam da je ta (sta naši sosedi s kje pa ste jz nevem kam hodta onedve sam zihr v Lj  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #6804 : 05 Julij 2008, 23:02:40
Ne, ne bo tale. ;)  Mi hodimo v šolo v Divačo.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6805 : 05 Julij 2008, 23:05:10
Škoda sam je iste pasme pa isto frizurco pa ime ma :( lušna je pa tud  ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #6806 : 07 Julij 2008, 10:11:15
Midve z Blumko sva nazaj.
Hvala za tako »mocno« navijanje…  >:D :-\
Ce pa katerega morda le zanima, pa sva na najinem prvem svetovnem imeli neskoncno smolo, ki se naju je drzala od prvega do zadnjega dne. Zacelo se je z ugrizom cez smrcek, ki ga je pokasirala Blum ze v prvi uri, ko smo prisli tja. In potem so se smole nadaljevale do odhoda domov. Sedaj si lizeva rane,taksne ta prave in tiste v dusi… 
Se dobro, da sva trmasti in zato ze kujeva nacrte za naslednje leto.
Danes sva ze nazaj v realnosti in danes ze pride na vrsto prvi trening poslusnosti, v sredo iskanje in tako dalje do starosti… sva zasvojeni… z delom in s tem, da sva skupaj in, da nekaj pocneva. Karkoli, da le ni dolgcas.

Uzivajte z avstralcki

Drugace pa, morda ste ze opazili, da imamo slovenci novega svetovnega prvaka. Roman Starman in Kana sta postala svetovna prvaka v resevanju - iskanje pogresanih na terenu. Urska Novel in Cuba sta bili tretji, kamencek k popolnosti pa je prinesla se Jerneja Ternovec s Carjem in tako je slovenska ekipa zasedla skupnodrugo mesto. Vesela sem, da sem bila tam in Yeeeeaaaah, koncno se je nekaterim vse poklopilo tako, kot mora biti in dolgoletni trud je poplacan!!! BRAVO VSEM SE ENKRAT!!!
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6807 : 07 Julij 2008, 10:16:00
Čestitke slovenski ekipi.  :o :o

blumina, tudi vidve si zaslužita vse čestitke. Včasih sreča ni na pravi strani. Jaz verjamem, da sta storili vse, kar je bilo v vajini moči (in ob tem uživali). Drugo leto bosta pa razturali, ko bosta še bolj izkušeni.  ;)


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #6808 : 07 Julij 2008, 10:22:46
Roman in Urška čestitke!!! :o :o
Seveda pa tudi tebi blumina.

LP Anja
Naj album


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6809 : 07 Julij 2008, 10:24:34
Glasujte za Romana  Ime tedna na Valu 202
takole   val5   na številko 1919

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.