Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497987

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7470 : 15 Oktober 2008, 18:39:37
Tina, zadnja fotka je najboljša :D

Zadnjič sta cacy in mayča srečali medveda na Kumu, se mi zdi.

Karmen, modro oko je za gledanje ponoči ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7471 : 15 Oktober 2008, 19:57:32
Ja saj imate pse, da vas branijo  :D ???



Aha, to bo to :o Težko, če nebi šla medotu pritisnit enga slinastega :-*, k so za njo vsi toooook prijazni :D Ali pa, če bi ona naprej bežala, jaz pa za njo ;D

...sledi svojim sanjam


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7472 : 15 Oktober 2008, 20:16:54
Medveda lahko danes srečaš praktično povsod :-\ Medved se seli, na dan prehodi fulllllll km. Moj oče je lovec mi kaj malega pove. V zadnjih letih so ga večkrat opazili tudi v naših koncih- v bližini Divače ::) Tako da jaz rajši hodim po gmajni kot pa v kakšne gozdove :P



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #7473 : 15 Oktober 2008, 20:23:37
Zadnjič sta cacy in mayča srečali medveda na Kumu, se mi zdi.

Ja saj imate pse, da vas branijo  :D ???

Chica da vedno glavo postrani, ko ji kaj govoriš, meni je to zelo všeč ( Ruby tudi da glavo postrani)

Se mi je zdelo, da sem še nekje videla, da je bil medved v Zasavju... Chica ne vem koliko bi me kej branila pred medvedom. Pomoje bi ga nalajala, tko da bi se naju še prej lotil  ::)

Chica pa res vedno nagiba glavo sem in tja. Se greva tudi igrico, ko ona nagiba glavo v kontra smer kot jaz :) Včasih že kar pretirava  - slika spodaj :)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7474 : 17 Oktober 2008, 20:53:20
Jaz sem pa med brskanjem po internetu slučajno naletela na blog od Lori :) http://ar-lolita.blogspot.com/
Upam da ni nič narobe, če sem prilepila link :-[



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #7475 : 17 Oktober 2008, 21:09:35
Super blog! In enkratne slike... Lori je pa prav posrečena  :-*


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7476 : 18 Oktober 2008, 22:03:59
Zaspanci ;D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7477 : 18 Oktober 2008, 22:14:29
Zaspanci ;D


... se sprašujem, če imamo vsi take avstralce zvečer?
pri nas je enako. ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7478 : 19 Oktober 2008, 17:50:38
Ne, pri nas se zvečer šele začne prava žurka  :(. Najlepše je dirkanje skozi vsa prehodna vrata, v krogu, skrivanje za vogali in strašenje eden drugega.



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7479 : 19 Oktober 2008, 18:09:11
Žak pa ponavadi takole drema  :D




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7480 : 19 Oktober 2008, 18:14:52
Pri nas je tudi tako, po vecerji... nekaj casa se je tudi pri nas zacenjala zurka sele zvecer, zdaj sta na sreco obrnila bioritem ;)

battito animale


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7481 : 20 Oktober 2008, 20:17:00
Žak je dobil danes svojo spletno stran  8) bo potrebno še malo dopolnit, samo okvirno pa je  :)

http://little-big-man.webs.com/index.htm



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #7482 : 20 Oktober 2008, 20:22:40
Zelo lepa stran!!!!  :o :) :-*



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7483 : 20 Oktober 2008, 20:26:49
Hvala  :) edino ena stran mi nekaj nagaja..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7484 : 21 Oktober 2008, 00:07:39
Tamara, lušna stran  :D

Žini izvaja leg vault


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7485 : 21 Oktober 2008, 08:08:59
Tamara, lepa stran  ;D  Zoe dobra fotka.  :o

Kristinca & Florinca


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7486 : 21 Oktober 2008, 09:11:59
O, super, se en avstalcek, ki ima spletno stran. Leeepo! :o

Zoe, saj s tega otroka (Ginny) se nekaj bo :P
Super fotka  :)

Blumina



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7487 : 21 Oktober 2008, 14:05:38
Mene so tile avstralčki takole po opisih res že čisto očarali. :o
V živo pa sem žal spoznala samo eno psičko,pa še tole tako na brzino.
Počasi razmišljam o še enem kosmatincu in avstralček je v mojem najožjem izboru,torej med top 2 :D

A bi se karakterno lahko ujel z bokserjem,imam namreč psičko bokserko,ki bo v kratkem dopolnila 6 let?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7488 : 21 Oktober 2008, 14:49:55
Glede kaksnega pomanjkanja energij se pri tej kombinaciji pasem ne gre bat.
Bolj se bojim zate, da te ne bi na koncu dneva ozivljali z mrzlo vodo... >:D :P :D

Salo na stran. Avstralcki so zelooo zivahni. Sploh v odrascajocih letih. Zahtevajo ogromno ukvarjanja in res dosledno vzgojo.
Seveda so razlike od posameznika do posameznika, od linije do linije. Zato ti svetujem. Ne zaleti se z nakupom. Spoznaj cim vec razlicnih predstavnikov pasme, pogovori se z njihovimi lastniki. Spoznaj razlicne starostne kategorije psov, da si bos lahko naredila vtis.

Po tem premisli o ze izsolanosti svojega starejsega psa, ker se ne bo le mladicek ucil od starega, ampak tudi obratno ::) >:D

Zato pot pod noge in sprasuj, glej... pa preko interneta ne bo slo. V zivo se spoznaj z razlicnimi ljudmi...

Blumina



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7489 : 21 Oktober 2008, 15:27:34
Super stran, Tamara!!! Glej da bodo skozi sveže novice gor ;)  :-*Žakcu



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7490 : 21 Oktober 2008, 15:37:57
In pazi da te izgled ne zavede. Predvsem se pouči o slabih lastnosti in kako jih preprečevat, če se hočejo pojavit.
Ker to načeloma niso "samo" veseli in živahni pa pisani in kaj jaz vem kaj še vse kužki, ampak so potencialno lahko problematični in to ravno zaradi lastnosti, ki so nam všeč. Recimo učljivost in živahnost  v kombinaciji z izjemno željo po čuvanju, usmerjenosti v okolico, hitrimi refleksi in velikokrat sumničavost do tujega ni mačji kašelj. Da ne govorimo, da delajo izključno s tabo ali zase in ne zate in da na silo ali z dretjem ne dosežeš nič oz. dosežeš kontra učinek...
Lahko je tudi ena napaka, za katero niti ne veš da si jo naredil povod za popravljanje in to lahko celo nekaj mesecev.

Recimo Berry je bila kar trd oreh pri tujcih in sploh otrocih. Zelo je bila sumničava, sploh ko je padel mrak, je bilo na začetku kar težko. Po letu in več načrtnega dela pa skoraj ni več problemov. Ampak vedno sem v pozoru.
Če zaspiš in ne spremljaš psa, se z izjemno hitrostjo vse vrne. Ker kar ima pes v sebi ne moreš spremenit. Lahko samo preoblikuješ in kanaliziraš energijo pa psa desenzibiliziraš.

Sicer pa, da ne bo tako grozno slišat, če si dosleden in spoštljiv do psa in ga ne "posiljuješ", lahko psa naučiš marsikaj.

Čeprav je Berry dolgo časa (vsaj za moje pojme) renčala na otroke, dela zdaj komot tudi s prizadetimi in jo nemoti tudi če krilijo z rokami in se derejo. Kot dela mislim na to, da se jim pusti vodit in jih uboga.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7491 : 21 Oktober 2008, 15:39:26
Pa srne znajo bit problem...
Kot pri večini psov z nagoni seveda.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7492 : 21 Oktober 2008, 15:55:57
Pa srne znajo bit problem...
Kot pri večini psov z nagoni seveda.
Uf, to je pa naš problem. Terri se totalno odpiči če vidi ali pa tudi zavoha srno >:( Takrat sploh ne ve več zase. Lahko ji maham z najbolj slastnim priboljškom pred nosom pa nič. Sploh v gozdu, kjer je veliko sledi in vseh mogočih vonjav ima nos skozi potleh kot kakšen lovski pes.  ::)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7493 : 21 Oktober 2008, 16:05:08
No, in da dopolnim Andrejo, ko in ce ves kako s psom z vsemi temi nagoni ravnat in ga uspes usmerjat v pravo smer, potem postane to naj, naj pes, ki ga ne zamenjas za vse na svetu.  :D

Je pa tezko razlozit ljudem zakaj bi nekdo zelel tako zahtevnega psa za druzabnika. Zato, ker je prav zaradi vseh teh nagonov ravno pravi paket za taksne ljudi, kot smo mi :o :o :D

Scarlet, ce ne bos znala iz zagate glede srn tudi v prihodnosti... morda ti lahko svetujem...

Blumina





sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7494 : 21 Oktober 2008, 16:22:43
Uh ja ko pade mrak in je tema se neki tazga zgodi tudi tistim aussiejem, ki imajo ornk nagon po čuvanju itd. Pade jim mrak in nato tema na oči  :D
Tko da čez dan je Urch najbolj sweet bitjece, zvečer pa....
Ampak kako mnenje si drugi ustvarijo o njem je odvisno v kakih okoliščinah ga spoznajo. Tisti, ki so ga podnevi spuščenega kje na sprehodu, na treningu itd, pravijo da je prav sweet kuža, tisti ki ga spoznajo medtem ko je v avtu, pravijo da je krvoločen (ker pač avto je njegov ane), tisti ki ga spoznajo ponoči se ga raje izognejo na daleč (posebi ko je privezan), tisti ki ga spoznajo pri nas doma pa najprej zadnje, nekaj minut zatem pa prvo mnenje  ;D

S srnami je pa tako, očitno jih tm nekje blizu 5. leta malce mine ta brezglava želja po preganjanju, vsaj Tax je, tako da jo zdaj brez problema odpokličem tudi v tistem brezglavem "ničnevidimničneslišim" štartu. Urch je pa še tko-tko, sem ga pa že uspela odpoklicat zadnje čase v šusu celo (očitno čaka december, da bo star 5  :).

Ovce? Ah...nam nč rekla, bl k leti bl drvi stampedo. Hvalabogu, da je aussiejem v interesu ustavljanje črede ne kaj drugega (dokazano v nedeljo, ko je Tax ustavla brezglavo pred njo bežečo čredo ofc, nato pa blagovolila vsa ponosna priti do mene v stilu "meniničtebinič", ko sem že skoraj izgubila glas  ;)

So pa odlični s konji. Tle pa lahka govorim samo v presežnikih. Jih imajo v krvi očitno.










martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7495 : 21 Oktober 2008, 17:03:56
sibila - kar oglasi se , boš slišala predvsem pa videla
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7496 : 21 Oktober 2008, 18:31:54
Pa še čisto moje mnenje - vsekakor živim kar nekaj časa in z različnimi avstralci - pa seveda še premalo. In  imam povratne informacije tudi v zvezi z mojimi mladiči  upam, da čez nekaj let še več ( informacij)

avstralci so taki in drugačni
so tudi ugriznili svojega lastnika,  nekateri samci ne marajo drugih samcev, nekater samice ne marajo drugih samic, nekater so jihmorali vrniti vzreditelju ali oddati, nekateri so plahi, najbrž se najde tudi kakšen agresiven, pa kakšen lovi mačke in preganja divjad,, pa kakšen ni posebno lahek za trenirat,pa slabo sprejema korekcije... itd.

potem so pa  zelo učljivi z izjemno voljo ugajati in delati,krasni spremljevalci aktivnim ljudem pri hoji po hribih, drugi delajo na rančih in bi brez njih sploh ne šlo, tretji so odlični terpevtski psi ( delta Society Therapy Dogs - zelo veliko aussijev), nekateri so reševalci :), pa spet drugi sodelujejo pri kinoloških športih in se zabavjao s svojim lastnikom, pa sledarji in še kaj.

Bi si upala trditi - nič drugače, kot kakšna druga pasma, ki je lahko problem, če je ne obvladaš.
Vsak ima svojo zgodbo.

Sicer pa obstaja zelo dober ameriški forum, kjer sodelujejo ljudje, ki pasmo zares dobro poznajo, dolgo let, svetujejo in zelo pozitivno razpravljajo.  Vsekakor  priporočam v branje.

lp


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7497 : 21 Oktober 2008, 19:10:32
Še jaz bom malček napisala o našem, na kratko:
-kot mladič je naredil ogroooomno škode, zdemoliral je vse, kar mu je prišlo na vrtu pod zobke in tačke, malo po enem letu je nehal,
-tako hiperaktiven je bil, da se je cele noči sam preganjal po vrtu in se drl na ves glas,
-zelo plašen je bil do otrok in se jih je v loku izogibal, ker ni mogel razumeti, da so to mali človečki,
-od vedno je moj rep, živi z mano in ob meni, vsak trenutek dneva, ko sem doma, to bi motilo tiste ljudi, ki mislijo, da so s sprehodom izpolnili svojo pasjo dolžnost in sedaj hočejo svoj mir, ker to ni tako!!!

Kmalu bo star dve leti in takšen je sedaj:
- zelooooo scrkljan, vendar ne razvajen in poneumljen. Stokrat na dan se rad čoha in tlači glavo vame ali pa se vrže na hrbet in uživa v čohanju po trebuhu, radi se valjamo skupaj in se imamo radi
- dober čuvaj, nihče ne more odpreti vratc, če ga jaz ne pospremim notri. Potem je mir in obiskovalec je njegov prijatelj.
- zelo prijazen do vseh živali in ljudi (prežene samo lumpe muce, ki pridejo lulat k nam na vrt in pretepat naše), tudi otroke je močno vzljubil.
- zelooo poslušen, lahko bi rekla, da 100% tudi na sprehodu v gozdu, ob vseh urah(tudi zjutraj v temi), kjer je mnogo vonjav in sledi. Na žvižg se tako hitro obrne, da ga kar zanese od hitrosti.
- nikoli ne poskuša nikogar dominirati, ob srečanju z drugimi psmi nimam nikoli težav, ne teži ne samcem, ne samicam, do vseh je zelo prijateljsko razpoložen.
- še vedno je zelo živahen in še vedno je moj rep.

V bistvu nisem z njim nikoli imela nobenih težav, nikoli nisem nad njim dvignila glas, enkrat v življenju je dobil eno po riti.
Od vseh mojih psov sem ga najlaže in najbolj preprosto vzgojila. Njemu ni potrebno ponavljati istih stvari, ker razume že prvič. Malo težav ima samo spomladi in jeseni, ko so v zraku gonitve in ne ve, kje ima glavo in kaj se sploh dogaja, ampak to hitro mine. Z njim nisem nikoli delala po raznih kinoloških knjigah in metodah, ampak z njim preprosto živim in to je dovolj.

Moram pa napisati, da od njega ne zahtevam veliko, ne ukvarjamo se z nobenim kinološkim športom ali dejavnostjo, živimo na deželi, dvakrat sem ga peljala na razstavo in zelo me je presenetil s poslušnostjo.

To je to, naj še kdo kaj napiše!!!





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7498 : 21 Oktober 2008, 19:33:14
O,ste se razpisali.Superca,hvala vsem!
Razmišljam o še enem psu tako ali tako v roku leta,dveh,ampak se vseeno malo zanimam za vnaprej...
Odločam se med še enim bokserjem in pa avstralčkom.Res bi jih rada čim več v živo videla,pa jih žal v naših koncih nič kaj ni.Sem namreč iz Maribora.Na tekmah ali podobnih zadevah pa se mi ne zdi ravno kulturno gnjavit drugih. :o  Ampak,če vas kje srečam,vas pocukam za rokav in se predstavim vašemu kosmatincu :P
Aussiji me mikajo ravno zaradi aktivnosti za katere bokserji pač niso najbolj primerni,recimo frizbi in aglility,čeprav bi se to dale tudi z bokserjem.Ampak tudi stil nekaj šteje :D
Moja punca je že vseeno malce v letih in ne zmore več vseh aktivnosti,ki sva jih prej počeli,z leti pa bo verjetno stalno manj živahna.Čeprav je še zelo živahna,se ji vseeno malo pozna,kadar recimo res dosti hodimo čez vikend.
O,to o temi in o avtu mi je še pa predobro znano  :o .Imam eno tako doma.
Ker o psih nisem imela pojma(priznam :-[),ko sem kupovala tole svojo prvo psičko,sem pri vzgoji marsikje mimo 'vsekala'.Popravljanje napak je res muka in ravno zato hočem tokrat vsaj približno vedeti kaj delam,ker vsega tako ne moreš predvidet.Nekaj je tudi genetika.Zato pa se tokrat zanimam že toliko v naprej.
Mislim pa,da so tele osnove nekako zelo podobne pri  večini pasem.Čeprav določenih težav z mojo res ne poznam,kar mi je res všeč.Nikoli namreč ne gre po svoje po kaki sledi ali preganja živali.Lahko jo je zmotivirat za delo,nora je na hrano in igrače.Na silo pa tudi pri njej nič ne deluje.Kadar povzdignem glas in se njej to zdi recimo neupravičeno,bo hladnokrvno obrnila glavo proč in me ignorirala.Na lep način pa dosežeš vse.Pomaga samo doslednost in vztrajnost.Pa veliko,veliko pohvale. ;)
Tudi moja ne mara preveč psic oz. določenih psov,ampak je kljub temu lahko spuščena na sprehodih ali recimo treningih,ker res uboga.Počaka,pride na klic,pa tudi oddaljuje se ne od mene.Presenetljivo za bokserja,večino ljudi ignorira.Kot mladič,pa je bila nora na ljudi.S tem res nisem imela nikoli težav.
Vsaka pasma ima pač svoje posebnosti in vsak pes tudi,zato pa se splača izbrat takega,ki ti potem res ustreza in malo počakat,da pride 'pravi'.
Upam,da vam ni odveč,če vas bom kdaj malo pognjavila s vprašanji ;).

Aussiji se mi zdijo tudi dokaj zdrava pasma,bokserji imajo namreč kar veliko zdravstvenih težav in posledično tudi krajšo življensko dobo.
So pa res zelo prikupna pasma,tako da je odločitev težka.

Martina.o,mogoče pa res pridemo kaj v vaše konce na kak izlet in se oglasimo,da dobim par informacij iz 'prve roke' oz. v živo :)





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7499 : 21 Oktober 2008, 19:39:32
Bokserjev ne poznam veliko, ampak tistih malo, ki sem jih imela priložnosti spoznati, so vsi bili čudoviti psi in tudi njihovi skrbniki so jih zelo pohvalili. Mislim, da je to dobra pasma, le da ima zdravstvene težave.