Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497957

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7770 : 07 December 2008, 19:55:13
Sem takrat iz neposredne bližine spremljala Tikino poslušnost, ampak na filmčku zgleda še ful boljš. Ko je Ginny šla mimo skoraj ni trznila :o Super je bila zbrana :D Z Ginny imava do tja še precej dela.

Slikce iz Gotenice bodo kmalu :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #7771 : 07 December 2008, 20:31:10
Blumina, a kakega velikega rjavega bokserja za mojo dušo maš mogoče tudi posnetega?  ::)

Pa Ginny hitro loadaj na youtube. Meni je to res užitek gledat. Sploh ker sem bila tisti vikend na GO izpitih.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7772 : 07 December 2008, 20:32:36
Ja, en velik rjav bokser  :D je tudi na mojih posnetkih. Vse sledi, le potrpljenje... hihihi  ::)

Blumina



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #7773 : 07 December 2008, 20:36:07
Super!
Pa sporoči, ko bo.  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7774 : 07 December 2008, 20:47:01
Super!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7775 : 08 December 2008, 11:16:46
A to je dovoljeno tkole izvajat vajo poleg kot jo Tika in Katja  ???
Se pravi pes fokusiran v roko nad svojo glavo in ah no potem poleg mala malca v bistvu (če je kolikor toliko požrešen, kar načeloma so aussieji   :-[



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7776 : 08 December 2008, 11:27:14
Fokus je pri Katji in Tiki v predel pod pazduho in ne v roko. Ker je to kar se vidi na filmcku se vmesna faza v casu ucenja, je pri Katji roka se zelo negibljiva. Kasneje povecujes gibanje roke, fokus psa pa ostane v predel podpazduhe. Tako potem vaja izgleda za gledalce se mnogo lepse. Ker pa je bil to njun prvi resevalski izpit je bila to sele njuna prva izvedba pred sodnikom. Na naslednjem pricakujemo ze boljse gibanje roke... no,hihihi to bomo pa se videli :)
Fokus psov je pa lahko razlicen. Kot se pac odlocimo, tja ga naucimo. Pri pogledu postrani v glavo vodnika velikokrat pac nastaja klin v desno. Pri nacinu, ki ga delata Katja in Tika pa ne pride do klina v desno, lahko pa pride do obratnega klina, se pravi klina v levo. Ampak s kilometrino se vse to poravna. Katja in Tika pa seveda se potrebujeta kilometrino, a sta po moje na odlicni poti... :)

Kako si Sirtaki. Pa kuzlni? Nic se ne vidimo vec...

Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7777 : 08 December 2008, 12:16:44
In pa sodnik ponavadi odbije pike za dvojno povelje ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7778 : 08 December 2008, 12:45:46
Kaksno dvojno povelje?

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7779 : 08 December 2008, 12:57:39
Drza roke se smatra kot se eno povelje. Se pravi, psu si rekel poleg z glasom, drza roke je pa se eno povelje in to so potem tocke odbitka.

Ves, pri resevalnju smo na zalost na izpitih v vajah poslusnosti ze zelo mocno zajadrali v tekmovalne vode. Tako sodniki cedalje bolj strogo ocenjujejo tudi poslusnost, ne le samo iskanje. Nic vec ni dovolj, da kuza pac hodi nekoliko zraven in vsaj priblizno opravi zastavljene vaje. Vaje poslusnosti zdaj pilimo in pridno vadimo v detajle, saj se v vecini primerov drugace od opravljenega izpita lahko kar lepo poslovimo.
Pri izpitih nizjih stopenj se kaksne malenkosti se spregleda, pri visjih pa ni vec milosti...

LP

Blumina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7780 : 08 December 2008, 13:02:53
Drza roke se smatra kot se eno povelje. Se pravi, psu si rekel poleg z glasom, drza roke je pa se eno povelje in to so potem tocke odbitka.

Ves, pri resevalnju smo na zalost na izpitih v vajah poslusnosti ze zelo mocno zajadrali v tekmovalne vode. Tako sodniki cedalje bolj strogo ocenjujejo tudi poslusnost, ne le samo iskanje. Nic vec ni dovolj, da kuza pac hodi nekoliko zraven in vsaj priblizno opravi zastavljene vaje. Vaje poslusnosti zdaj pilimo in pridno vadimo v detajle, saj se v vecini primerov drugace od opravljenega izpita lahko kar lepo poslovimo.
Pri izpitih nizjih stopenj se kaksne malenkosti se spregleda, pri visjih pa ni vec milosti...

LP

Blumina



Zato je bilo pa včasih fajn. Poslušnost si naredil samo pri enki, dvojka in takrat še trojka, pa sta bili brez poslušnosti. Itak neposlušen pes ni bilo šans, da bi takrat opravil ovire.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7781 : 08 December 2008, 13:17:12
Ja, Sky, se strinjam...,  a tako pac je. Ce se ukvarjamo s tem zakaj nam je tega treba potem nikoli ne bomo prisli do tam, da bi lahko kandidirali za v enote in pomagali ljudem. Ce to zelimo doseci, potem pac moramo ugrizniti tudi v ucenje vaj, ki nam morda niso vsec.
Prej ko se jih pricnemo ucit prej pridemo do rezultata in prej do zazelenih enot in zastavljenega cilja :)
Tko pac je  8) ;D
In vsi mi uzivamo v delu s psi (vsaj tako naj bi bilo), tako da nam ob ucenju vaj pravzaprav ni tako hudo, a ne? Ali pac...?
Saj takrat smo skupaj s svojimi psi,  le njim nemenjamo takrat svoj cas, se ucimo skupaj, se vcasih jokamo, vcasih se smejemo, a vedno smo skupaj in zato nam je vsem tako fajn...
Pozdravcek

Blumina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7782 : 08 December 2008, 13:31:24
Ja, Sky, se strinjam...,  a tako pac je. Ce se ukvarjamo s tem zakaj nam je tega treba potem nikoli ne bomo prisli do tam, da bi lahko kandidirali za v enote in pomagali ljudem. Ce to zelimo doseci, potem pac moramo ugrizniti tudi v ucenje vaj, ki nam morda niso vsec.
Prej ko se jih pricnemo ucit prej pridemo do rezultata in prej do zazelenih enot in zastavljenega cilja :)
Tko pac je  8) ;D
In vsi mi uzivamo v delu s psi (vsaj tako naj bi bilo), tako da nam ob ucenju vaj pravzaprav ni tako hudo, a ne? Ali pac...?
Saj takrat smo skupaj s svojimi psi,  le njim nemenjamo takrat svoj cas, se ucimo skupaj, se vcasih jokamo, vcasih se smejemo, a vedno smo skupaj in zato nam je vsem tako fajn...
Pozdravcek

Blumina

Ne, seveda nam ni težko.  ;)
Osebno mi je ravno poslušnost v bistvu večji izziv, kot kaj drugega. Je pa res, da predvsem ljudi, ki so prvič v reševanju in ki nimajo izkušenj s šolanjem včasih zna malo "zadepresirat". Velikokrat se da na kakšnem od izpitov videti tudi poslušnosti, ki bi težko šle čez tudi v tedajšnjih časih.
Zato pa še raje vidim poslušnost kot je Tikina, sploh če gre za par, ki je mlad tako na pesjanarski, kot na človeški strani.
Pa roka gor al dol.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #7783 : 08 December 2008, 14:49:59
Meni izgleda Tikina pozornost fenomenalna :o res ima lepo poslušnost (se prav vidi čigave šole je  :P)
edino kar me moti je to njeno "korakanje"; ta njena ne-naravna hoja. Ker izgleda kot na pol robot  :-[ Raje gledam pse, ki hodijo v poleg čisto normalno (kot bi hodili če bi bili prosti).




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7784 : 08 December 2008, 15:01:35
Ja, je prepoznavno ne :) hihihi ::) :D
Glede stila je pa tako, da enemu je vsec eno, drugemu drugo... tu gre pac za odlocitev v nekem momentu, po nekem posvetu. in odlocis se glede na to kaj tebi osebno pase.
Meni je vseeno. Vsec mi je vec stilov, le ce zgledajo zadovoljni psi in ljudje, ki vse te razlicne stile izvajajo. In ob tem vidis, da se zabavajo, ter vedo kaj delajo... takrat mi prav zapoje srce ;D

Uzivajte s pesjani in pozdravcek

Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7785 : 08 December 2008, 16:38:23
Ok tole pišem že nevem katerič, ker mi vsakič k dam "pošlji" crkne forum  >:(

Uglavnem, hotla sem povedat, da meni kot "stari reševalki" pa ravno ta novi pristop k poslušnosti, torej drilanje in sploh neko afnanje, ki zgleda že nenaravno tako za psa kot vodnika pač ne ležita. Ja ni problem psa naučiti korektno izvajati vaje, vendar v povsem naravnem tempu. Pa še to mi je muka, pač ni poslušnost moja niša (kar se je vedno poznalo pri vseh reševalskih izpitih kadarkoli opravljanih  :-\
Pač je zame reševalstvo bilo in vedno bo izrazito humanitarna dejavnost, ampak če je taka dril poslušnost pogoj, da narediš izpit ali se uvrstiš v ekipo za iskanje, zato da boš nekoč lahko rešil nekomu morda celo življenje...ne hvala.
Dokler pa mi nekdo ne bo končno znal razložiti, zakaj morajo psi za opravljanje svojega reševalskega dela znati tako poslušnost kot jo zahtevajo sodniki dandanes...če komu kdaj to uspe, pa why not...I am coming back  ::)

Sicer pa sem navdušena, da so Blumke jr. končno začele podpirati svojo mamo tudi praktično...je že čas. Sta Blum in Berry čisto predolgo samevali. Edino...same bluemerlke!?!? Huh. Neki nej to OK  :D
Upam da una2 črna bratca čimprej pristavita svoje šnofle zravn tudi.


ps: jasna sej sm ti poslala zanč na siol mail !???





Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #7786 : 08 December 2008, 17:24:41
 :o
Od Tike poleg pa že res dobro izgleda. ;) Drugič pa še ovire posnet. :D
Wi ima isti stil, s tem da me gleda v obraz. Sva pa imele malo problemov s klinom navzven, samo sva zdaj to skoraj odpravili z nagrajevanjem lepše pozicije glave (prej je bila malo navzven, zdaj pa je skoraj čisto navzgor). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7787 : 08 December 2008, 18:22:11
Mnenja so itak različna. Enim pravijo, da mora pes gledati dol da ve kje hodi, meni je pa ful všeč lipicansko paradiranje :) Najtežje je pa gledati psa, ki se z očitnim neveseljem vleče zraven.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #7788 : 08 December 2008, 19:48:01
No, pa da se jaz kaj napisem ;)
Kot je rekla Zoe - mnenja so razlicna in vsak naj svojega psa uci poleg po sistemu, ki je njemu najbolj vsec. Jaz sem se odlocila za tak poleg in za enkrat sem zadovoljna.
Roka bo pocasi postala gibljiva, do takrat pa bodo vsi upraviceno pisali dvojna povelja ;)


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7789 : 08 December 2008, 20:03:07
Meni je pa tale poleg ful všeč :)



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #7790 : 08 December 2008, 20:54:26
Jaz sem tudi bila istega mnenja kot Sirtaki. Vse dokler nisem spoznala "Blumine metode", ki mi je pokazala poslušnost v drugi luči. Poleg tega sem se veliko naučila tudi od šolanja moje buldoginje in začela uživati v poslušnosti. Sedaj mi jo je zelo lepo gledati in seveda delati. Z veseljem gledam Tiko, Blum, Ginny ali pa kateregakoli drugega psa pri delu. Zelo mi je všeč videt, da pes dela z veseljem - ne glede na stil hoje. Konec koncev, izgledajo tudi trikci kot nenaravno gibanje. Gre za sposobnost naučiti psa nekaj, njegovim veseljem nad tem, ki seveda razveseli tudi lastnika oz. vodnika in lepoto izvajanja. Moram reči, da tega prej nisem nikoli videla in spremljala tako.

Pa še mojs "starina" Ajk sedaj končno uživa v poslušnosti, ki mu je bila vedno tako stresna, da je na poligonu travo žrl na vsakem koraku. Pa ne le to. Od maja letos pa do sedaj sva opravila RO izpite od I do IV. In to pes, ki je bil stalno pod stresom zaradi poslušnosti, poleg tega star 9 let in sedaj je ves srečen, ko ga na poligonu že iz avta spustim.

Če tega ne bi videla na lastnih izkušnjah, ne bi verjela.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7791 : 08 December 2008, 21:05:48
Lepo napisano!  :-* :) :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7792 : 08 December 2008, 22:02:29
Zoe, daj no kaksno slikico vseh treh sekic v medvedovi dezeli  :)

Teski, pa najbolj je fajn to, da se ob vsem tem spremenimo tudi mi. In tako fajn vas je gledati tako zadovoljne in uspesne na poligonih. Predvsem je pa fajn opazovati vase pse, ki res uzivaju v sodelovanju z vami :o
Se tu cestitke za vse uspehe v zadnjem casu, Teski  :o


Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7793 : 08 December 2008, 22:25:15
Danes žal ne bom mogla dodati vseh slik. Se matram s tem že par ur, ampak stalno nekaj šteka >:(

Za začetek jih je nekaj v priponki

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7794 : 08 December 2008, 22:38:00
pa še

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #7795 : 08 December 2008, 22:39:30
Pa je Tika večja od ostalih 2 šekic, al ma sam več dlake, al je to ene vrste barvna varka? :D

lp ž & l & h


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7796 : 08 December 2008, 22:45:28
Tika je manjša od obeh, Ginny in Blum sta pa približno enako veliki. Tika je tudi najlažja, nato je Ginny in nato Blum.
Ima pa Tika sedaj ravno tako dlako, da ji štrli na vse smeri, tako da zgleda večja in bolj polna :D Drugače ima pa Ginny najdaljšo dlako.

Zgleda da je uspelo :) http://erp-kdkrim.com/galerija/thumbnails.php?album=84

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7797 : 09 December 2008, 10:24:15
Vse dokler nisem spoznala "Blumine metode", ki mi je pokazala poslušnost v drugi luči.

Kako pa izgleda ta metoda?  :-[



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7798 : 09 December 2008, 13:04:28
Ja, Tamara, a se ne ves :D hihihi

Zdaj pa resno, Teski, kaksen izraz (Blumina metoda), hihihi. Tamara, v bistvu gre za to, da vsak od nas dela po svoji metodi. Vec znanj imas, bolj svoje metode razvijes in jih prilagodis psu s katerim delas. Tako imas ti seveda "Tamarino metodo", po Teskino :D :D :D

Jaz sem pa ze malo v letih in uh, uh, koliko razlicnih sistemov sem ze sprobala. No, kaksne od njih nisem nikoli zelela niti poskusit, sem jih pa opazovala. In tudi pri teh metodah, katere mi res niso lezale sem nasla odlicne pogruntavscine, ki sem jih kasneje uvedla v svoje delo... pri se tako drugacnem in meni tujem sistemu sem vedno nasla odlicne stose, ki se jih je dalo ponucat  ;) pred nekaj leti je najvecji pecat pustil v meni kliker sistem in moja najboljsa uciteljica Blum. No, se prej je bila Gea, ker z njo sva skupaj spoznavali umetnost kliker komunikacije :)))) in za Blumko sem bila tako ze malo pripravljena... a ker je Blum brihtic, je bilo potrebno izzumljat nove in nove ideje, da ni ona svoje ideje uporabila na meni... hihihi in tako je vzela Jasna zopet pod pod noge in se sla izobrazevat...
In tako ima v zadnjem casu name velik vpliv Milos, ki dodaja vsemu mojemu dosedanjemu znanju zdaj tiste zacimbe, ki so pika na i v delu s psi v nacinu dela po katerem ucim sedaj. Seveda pa to nikakor ni koncni nacin, saj se bom in se bomo stalno razvijali naprej :) in nase metode z nami :)

Tako, da Tamara, le pogumno naprej in pogumno razvijaj svojo "Tamarino metodo"... morda me bos ob priliki lahko tudi ti kaj naucila  :)

Blumina



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7799 : 09 December 2008, 13:22:38
Hvala za razlago  ;)

Midva z Žakom sva pred kratkim začela bolj uporabljati kliker, ko sva vadila za b-bh izpit. Mu je bila poslušnost tako malo bolj zanimiva pa hitreje in bolj učinkovito sva ponavljala. Zdaj ga uporabljava še pri učenju novih trikcev, da mora malo bolj razmišljati. Ponavadi se novih stvari lotevama kar se da enostavno, z občutkom in počasi :D kakšne resne zadeve se še nisva lotila, tako da večjih problemov z učenjem še nisva imela.