Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497983

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7800 : 09 December 2008, 19:07:21
Jutri bo v Delovi ( časopis) prilogi Delo in dom predstavitev pasme avstralski ovčar.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7801 : 10 December 2008, 09:00:01
Cowgirl, verjetno ne bo nic z izdelavo koledarjev, ce do sedaj nisi nic sporocila...?

Hvala za info

Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7802 : 10 December 2008, 13:08:29
Jutri bo v Delovi ( časopis) prilogi Delo in dom predstavitev pasme avstralski ovčar.


ojej...nem nč rekla...razn gudlak s pasmo tistim ki se greste vzreditelje... :(



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #7803 : 10 December 2008, 13:11:34

ojej...nem nč rekla...razn gudlak s pasmo tistim ki se greste vzreditelje... :(

Zakaj pa? Nisem članka prebrala, ampak vseeno vprašam?  :-[ :(



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #7804 : 10 December 2008, 13:18:16
Sem ga že našla, za vse ostale, ki bi ga radi prebrali: http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Delo+in+dom  :)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7805 : 10 December 2008, 13:19:33
Cowgirl, verjetno ne bo nic z izdelavo koledarjev, ce do sedaj nisi nic sporocila...?

Hvala za info

Blumina

Oj!

Čist razočarana... sem mislla, da bo template čist lahko dobit za takle koledar kot bi ga mi radi... sem srfala po netu ko zmešana, pa se dobijo samo koledarji z eno sliko na mesec... če bi hotela več fotk, bi rabila ful znanja v oblikovanju - drgač sem pa zootehnik. ;) Sem povprašala tudi kolege oblikovalce, pa so rekli, da je to možno edin naročiti proti plačilu.. če bi kaj takega naročila bi bil koledar še za kak evro/dva dražji, to se pa potem že ne bi več splačalo. Še vedno se lahko naroči koledrje na fotografski papir in se jih da vezat. Vendar pa za tako ceno kot je bil lanskoletni koledar ne bo tako velik (lahko pa je A4).
Ideje?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7806 : 10 December 2008, 13:25:12
Sirtaki, se strinjam...
Pa se nedolgo nazaj se je pisalo o tem kako zalostno bi bilo, ce bi pasma postala popularna  ???. Se dva taksna clanka, pa...   :-\

Cowgirl, zdaj je ze prepozno. Skoda, da nisi prej javila, da so problemi. Bi se dalo pomagat in najti koga, tako pa...

Bomo pa spet skupaj stopili prihodnje leto  ::)

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7807 : 10 December 2008, 13:25:57
13 listni koledar na A3 foto papirju... tak čist simpl bi prišel 18€... za tako ceno se pa ne upam delat koledarjev, da ne bi ostajali pri meni doma. še vedno lahko gremo v to... vendar koledarji ne bodo tiskani. Blumina, kaj praviš?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7808 : 10 December 2008, 13:26:42
Sirtaki, se strinjam...
Pa se nedolgo nazaj se je pisalo o tem kako zalostno bi bilo, ce bi pasma postala popularna  ???. Se dva taksna clanka, pa...   :-\

Cowgirl, zdaj je ze prepozno. Skoda, da nisi prej javila, da so problemi. Bi se dalo pomagat in najti koga, tako pa...

Bomo pa spet skupaj stopili prihodnje leto  ::)

Blumina


Še vedno se jih lahko naredi... izdelani so v 14h dneh.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7809 : 10 December 2008, 13:31:48
Da lepo oblikujes koledar potrebujes vsaj nekaj dni trdega dela. Tako, da menim, da nihce od nas nima toliko odvecnih ur, da lahko to stori tako hitro, se posebej v decembru ne...
Tako, da sem mnenja, da slikice spravimo za prihodnje leto, se sestanemo enkrat sredi leta in takrat dorecemo kako in kaj. Pa se izberemo med temi letosnji in morebitnimi novimi fotkami res najboljse in enkrat do oktobra ze vse uredimo...

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7810 : 10 December 2008, 13:41:39
zmenjeno. se dobimo junija 2009! do takrat si pa lahko naredite kolear samo z vašimi kužki http://www.digifot.com/fotoknjiga/Koledar.htm
samo vstavite fotografije in to je to.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7811 : 10 December 2008, 14:05:51
Meni se zdi pa dobro napisan članek.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7812 : 10 December 2008, 14:13:22
Zoe, saj v tem jaz vidim problem. Super - enkratno napisala reklama za avstralcke. Kdo bi ga pa po napisanem ne bi zelel imeti???

Blumina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7813 : 10 December 2008, 14:14:17
Jaz ne vidim članka.  :-\

PS: Najdla.  :-[


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7814 : 10 December 2008, 14:16:47
Sem prebrala.
Hm...glede na opis pasme, Urch, Olivia in še nekaj Blumina otrok pa kak AR tut itd, pač enostavno niso aussieji...ok. Sm vedla da imamo aussieje, ki so to samo po rodovniku  :D :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7815 : 10 December 2008, 14:31:40
Ne vem, sej piše tudi slabe stvari. Je pa res, da ne gledam skozi oči vzrediteljev in si ne predstavljam kako je, ko te kliče miljon ljudi, ki nimajo pojma o tem kakšna pasma to je.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #7816 : 10 December 2008, 14:32:50
Meni je pa opis zelo podoben opisu pasme na AR www strani.
V bistvu pa samo lastniki lahko veste v čem so psi drugačni kot pa je opisano v članku. Drugi lahko samo ugibamo.

One question: v članku je napisano: "...pojasni Martina, ki ji v prečudoviti pokrajini sredi gora, gozdov in travnikov družbo delajo trije odrasli psi in dva mladička, stara deset tednov."
A tu je mišljena še Berry (+Chip + Ruby)?




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7817 : 10 December 2008, 14:41:57
dog4ever mogoce je misljen Ari?

Pa zakaj se je treba vpikovat v vsako malenkost?!  ::)


Glede reklame pa. Pa saj ni ravno reklama, ampak lepo napisan clanek.. Pisejo dobre in slabe lastnosti, ne mores pa v kratkem clanku it v podrobnosti posameznikov (recimo tistih res extremov). A zdaj pa, ker je strah, da bo pasma postala popularna se o njej nebi smelo nic pisati? In jo lepo skrivati doma? Da jo nebi vsak glup potencialni kupec nabavil in zabluzil pri vzgoji?  ::) ::)

Ne vem, moje mnenje je, da je treba pisat tudi o teh bolj "nepoznanih" pasmah. Ce bi jaz dve leti nazaj bolje poznala pasmo, bogsigavedi ce bi se kljub temu odlocila za zlatega prinasalca..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7818 : 10 December 2008, 14:43:29
Tole se splaca prebrat, da boste vedeli zakaj smo tako zadrzani glede promoviranja:
http://www.lizpalika.com/rightdog.html

Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7819 : 10 December 2008, 14:54:59
dog4ever mogoce je misljen Ari?

Pisejo dobre in slabe lastnosti, ne mores pa v kratkem clanku it v podrobnosti posameznikov (recimo tistih res extremov). Da jo nebi vsak glup potencialni kupec nabavil in zabluzil pri vzgoji?  ::) ::)



V bistvu, v temu članku ni napisana niti ena slaba lastnost pasme  :-\
Sami plusi. Res, jst bi koj kr še enga vzela...

Ajd pejte brat link, ki ga je Blumina dala gor. Včasih je dobro slišati/prebrati tudi tiste, ki imajo s pasmo večletne izkušnje...






tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #7820 : 10 December 2008, 15:28:50
Zdej pa res že ornk pretiravate no.  :P
Logično je da bo vsak vzreditelj naredil vse, da bo pasma bolj prepoznavna.
Jaz osebno sem ta link, ki ga je Jasna objavila prebrala, pretehtala, uf ne pomnim več kolikokrat. Pa sem se na koncu odločila za čisto xy pasmo, ni mi žal. Vendar bom tudi nekega lepega dne imela aussija.
Da pa pasma ne bo postala popularna, bo pa zelo težko doseči pri vseh pasmah, ki do sedaj še niso bile toliko poznane. Preprosto ljudje si želijo nekaj novega, ne navadnih NO, zlatkotov, labradorcev,..... nekaj novega pač. In dokler bo tako mnenje v večini ljudi, so vse nepoznane pasme ogrožene, da postanejo popularne.

No tole je bilo moje le skromno mnenje.  :)   



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7821 : 10 December 2008, 15:34:45
Veste kako je s tem...ljudje dobijo napačn vtis o neki pasmi, morda spoznajo nekaj (ne)tipičnih predstavnikov glede na link Liz Palike...kaj se zgodi, če srečajo tipičnega aussieja z linka Liz? Ufff nočem biti blizu takrat... ::)

Sem pa prepričana, da bo vsak začel malo bolj realno gledati na vse skupaj, ko bo enkrat imel opravka s "fentanim s strani neprimernih lastnikov aussiejem"...

Ampak če pustimo značaj ob strani. Veste kaj me najbolj moti v članku? To da ni nikjer imenjeno kako ti cucki puščajo dlako...psi po malem nonstop, psice pa 2x na leto praktično do nazga  ;)
Razni labiji pa goldiji pa NO pakajjstvemkajše se lahko skrijejo pred aussieji v temu.
Še jaz, ki sem vsega hudega vajena (se pravi preživela labije, GRje itd), priznam da me vse skupaj sprav ob živce. Na srečo je vsaj dlaka taka, da se jo dal simple odstraniti s cunj/pohištva.





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7822 : 10 December 2008, 15:40:14
Sirtaki, furminator dela čudeže ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7823 : 10 December 2008, 15:42:37
Zoe, js sm pa lih nedolg nazaj slišala pravzaprav kritiko na furminator in dlako od aussiejev... ;)
Tisoč ljudi tisoč čudi se da očitno aplicirat tudi na aussieje :-)

Sicer pa če kdo hoče vidt kaj je aussie čisto zares, ga vabim na obisk. Sej veste, imam enga, ki združuje v sebi vse slabe značajske poteze te pasme (+ nekaj prav prisrčnih, da ne delam krivice mu), pa eno, ki je en velik plus ampak trenutno tko meče dlako dol spet, da tudi vsakodnevno česanje ne pomaga, ni druge kot nonstop sesanje al pa pač potrpljenje...posebi k ima osice v riti in se kaj več kot 10min ne pusti krtačiti  ;D
Potem imamo pa še njuna alterega, ki pa prideta ven takrat ko ju najmanj pričakuješ - NNNP stališče  :-[

Aja pa da neb kdo mislu "ah prav ji je, pač nista vzgojena"....oba imata BBh, pa predreševalski izpit, pa ena je itak v A3 v agilityu and pa v A1 itd...
Pa vse to našteto čisto nič ne pomaga, ko jima useka ven "oh right, I am aussie!"





cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7824 : 10 December 2008, 16:38:40
sesanja imamo mi v zadnjih dveh tednih tudi toliko da se mi že meša.... :-\

Emmm...eno vprašanje :  zakaj se aussie punce mavsajo (puščajo dlako) šele sedaj? Skoraj sredi zime? Je pri vseh pasmah tako?
Tana meče VSO dlako s sebe. Je že skoraj plešasta.  ;)  V soboto se gremo še furminirat in olepšat h kolgici v salon, da sprobam zadevo, in kakšna bo dlaka potem. Moram sprobat. ;) Sem že probala eno zadevo, ki naj bi pobrala odmrlo dlako stran, ampak je bila dlaka potem ful scufana.  Bomo vidl. Veterinar mi je reku, da je najlažje kar na roke dlako scufat, gre ven bolj kot vsaka nevemkakšna krtača. Pa še najbolj ji to paše,,,
Saj bo kmalu spet mir z dlako.  ::)



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #7825 : 10 December 2008, 16:58:24
Tai pa zelo malo dlake pušča :) kljub temu,da ga ful redko češem... fajn to ;D

Glede članka pa... v Delu&dom so vse pasme opisane zelo pozitivno, tako do tole ni nič drugače.
Je lepo berljivo, mene bi čist očarali s takim člankom, bi začela kar razmišljat o avstralcu.

Da ga lahko vsak ljubitelj psov kar brez nekega truda socializira, pa pri mojem ni držalo. Ne le pašni, tudi plenski nagon je zelo močan. >:D
ptičev in kur ne lovi več, ampak mačke, srne pa bi, če bi kdaj dobil priložnost ::)
otroci že postajajo ljudje, ne le nekaj malega čudnega nepesnečlovek, kar je treba podredit

res pa je, da ta moja zver ne samo da rabi izziv, ampak je že sama po sebi izziv za lastnika

jaz imam pa rada izzive  ;D

lp,a



PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7826 : 10 December 2008, 17:05:19
AUSSIE pes za ljudi, ki imajo radi izzive

 

 :o :o



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7827 : 10 December 2008, 19:13:38
cowgirl najboljsa definicija in vse zajame :o

battito animale


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #7828 : 10 December 2008, 20:19:54
Pa še en pogled "potencialnega kupca".

Verjetno, tako kot blondinke niso vse enake kljub stereotipom, tudi vsi ausiji niso enakega karakterja in lastnosti. To velja najverjetneje za vse pasme.

Najprej, ne mislim branit Martine - je dovolj izkušena sama - toda tudi ona mi je s svojimi korektnimi odgovori odprla oči, da še sam nisem zrel za aussija, pa naj so mi še tako všeč.

Seveda so k temu pripomogla tudi osebna srečanja z nekaterimi lastniki teh psov, ki so tudi na tem forumu, kar je samo potrdilo martinin opis te pasme. V osebnem razgovoru in preko ZS-jev, mi je skoraj identično, kot Liz, opisala tudi slabe strani te pasme in nisem imel občutke, da bi mi na vsak način želela prodat psa...
Ne strinjam se popolnoma z njenim pogojevanjem in solastništvi, toda za ta del se lahko sam odločim ali ga sprejmem ali pač ne, zelo pa mi je pomemben odnos.

Na srečo sem do sedaj pri vzrediteljih (s katerimi sem kontaktiral - predvsem za BC-je) naletel na zelo korekten in prijazen odnos. Tudi vsi lastniki psov, ki sem jih spoznal preko tega foruma, so mi zelo prijazno pomagali pri mojih, včasih "glupih" vprašanjih. Hvala.

Oprostite za ta off topic, toda mislim, da je ta forum namenjen tudi nam "nelastnikom" psov, da se kaj naučimo o pasmah, ki nas potencialno zanimajo. Vsaj sam sem se marsikaj naučil, upam pa, da tudi ostali bodoči kupci.

Škoda, za nekatere pretirane "napade" in "nerazumevanja" drugih in drugače mislečih.

Lp
Božo



Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #7829 : 10 December 2008, 20:26:26
Jutri bo v Delovi ( časopis) prilogi Delo in dom predstavitev pasme avstralski ovčar.

Hm, jaz sem zmenjena z isto novinarko, ker piše članek o dogfrisbeeju za Moj Pes. Torej bo dvojna reklama za aussija, ker bom povedala kako so dobri za frizbi!  :o

hec, hec. Bom rekla, da za frizbi je najbolj primeren pes mešanec iz zavetišča.

Kar je v velikih primerih tudi res. Pravzaprav ravno to mi je zelo všeč  v tem športu: da veliko "rescue dogs" (pretežno BC in aussie tip) dobijo a second (or third, or fourth, or seventh) chance in life, ko pridejo v roke frizbijašev. Npr:

http://www.k9frisbee.com/new/team.php