Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498345

Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7950 : 12 December 2008, 14:06:14
Scarlett, v vmesnih nimaš konkurence, lahko pa tekmuje za CAC nazive. Če želiš dobiti Ch Slo, se ti izplača!
kako pa veš? A je že statistika al kaj? Jaz se na to ne spoznam preveč  :-[Nisem nič gledala...

Sicer pa jaz mislim, da je tebi Magi ful podoben :P



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7951 : 12 December 2008, 14:07:06
MartinaO, Linki do teh baz, morda?
Pa se vedno me zanima tisti super forum aussie vzrediteljev. Zakaj skrivati???


Sirtaki, pravim, da je mix vsega :)

Blumina





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7952 : 12 December 2008, 14:22:11
Kaj pa v primeru, da imaš dva psa in sta si popolnoma različna?
Ali tri??

In v ogledalu se vidi kako si dosleden, kako se vedes, kako , kako , kako. in vse to se odraza na psih... res je. prav imata obe.

Ker je vsak pes v osnovi drugacen, vsak drugace odraza svojega gospodarja. Ampak se vedno ga odraza.

A to, da je pes podoben gospodarju, med sabo so si pa vsi razlicni, se vam pa slisi logicno? ;)

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7953 : 12 December 2008, 14:24:05
kako pa veš? A je že statistika al kaj? Jaz se na to ne spoznam preveč  :-[Nisem nič gledala...

Sicer pa jaz mislim, da je tebi Magi ful podoben :P

Ne, ampak zato, ker večina lastnikov prijavi psa iz J direktno v Open. To pa lahko izkoristiš!!!
Glede podobnosti pa bi objavila mojo in njegovo slikico za primerjavo, da se malo nasmejemo (oči imava skoraj enake barve)  :o!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7954 : 12 December 2008, 14:25:34
Lilit, kaj ti se pretepaš  ::)?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7955 : 12 December 2008, 14:35:39
Karmen, jaaaa, fotko bi :P :D

Da pogledam se v svoje ogledalo ::) ful odprta je do vseh ljudi in zivali, ce pa ji kdo rece kaj zalega, pa ne ostane dolzna niti besedice...

jp, bo kr drzalo :D :D :D

Blumina



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7956 : 12 December 2008, 14:45:44
Ne, ampak zato, ker večina lastnikov prijavi psa iz J direktno v Open. To pa lahko izkoristiš!!!
Aja... Bomo verjetno kar doma ;)

Pa daj, slikico prilepi :o Čakamo... ;D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7957 : 12 December 2008, 14:52:14
npr... te baze lih niso javne... jih dobiš le po vezah, pa še to švoh. kar ni fajn. sploh če zbiraš npr mladiča lai samca s katerimi bi paril.
ko sem pisala v laboratorij če bi lahko dobila kakšno bazo podatkov za pse z genom HSF4... niso odgovorili NIČ.. se ne pišem prav, al kaj.
martina kako tebi rata?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7958 : 12 December 2008, 15:02:02
cowgirl

ja, ni javno..je na priporočilo.. lahko zs

Stvar vzrediteljev, a ne

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7959 : 12 December 2008, 15:16:44
Lilit, kaj ti se pretepaš  ::)?

Ja, bo ze res, tudi moj je oz. bi rad bil pretepac :D

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7960 : 12 December 2008, 15:33:40
Al si to mislila, da bi se morala jaz pretepat, ker se on? Sori, petek, sem malo zmedena :-[

Ne, jaz se ne pretepam, ampak je vseeno v marsicem moje ogledalo :) oci pa nimava iste barve, ne :P

battito animale


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #7961 : 12 December 2008, 15:45:49
Ponavadi so pretepači najrajši dominantni samci ali samice. Pri pastirskih pasmah, katere se uporablja za čuvanje živine, se takšne pse kastrira, zato niso podvrženi potepanju, iskanju gonečih psic in s tem pretepanju med seboj. Ne kastrira pa se dobrih samcev, katere se uporablja za nadaljni razplod.

Lahko pa so popadljivi tudi karakterno mehki oz, nežni psi. Ti psi pa ponavadi grizejo zaradi zaradi slabih izkušenj, strahopetnosti oz. obrambnega nagona, da ne bi bili napadeni oz. tepeni.

Tudi naš avstralec Nero bi se občasno rad stepel z kakšnim samcem. Je par psov, katerih ne mara, oz. ne pozabi, da je kdaj kateri nanj zarenčal oz skočil proti njemu. Tega nikoli ne pozabi. Je pa potreben le malo ostrejši ukaz, po potrebi tudi močnejši poteg z vrvico pa se pomiri. Druge živali ga ne zanimajo, razen veverice in zajce bi preganjal, če bi imel možnost.

Na razstavi na Hrušici je bil miren, pa je okoli njega hodilo precej psov, ko pa ga je prišla pogledati prejšnja lastnica, pa je ni oz. ni hotel poznati. Edini pes, katerega na razstavi ni prenesel in bi ga popadel, pa je bil Mike, s katerim sta skupaj živela.

Ima pa zelo veliko energije, rad vleče, kar s pridom uporabljam, in ko zagleda oprsnico, kar nori, saj ve, da bo 10 do 15 kilometrov tekel, pri tem pa ga ne zanimajo drugi psi, s katerimi se srečavamo.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #7962 : 12 December 2008, 15:50:39
Na razstavi na Hrušici je bil miren, pa je okoli njega hodilo precej psov, ko pa ga je prišla pogledati prejšnja lastnica, pa je ni oz. ni hotel poznati. Edini pes, katerega na razstavi ni prenesel in bi ga popadel, pa je bil Mike, s katerim sta skupaj živela.

Tole je pa zelo zanimiv podatek,......



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7963 : 12 December 2008, 15:51:14
Hahaha, pa smo tam kjer smo vedli, da smo...
Spet star stil...  
Veste, meni je pa ena vzrediteljica, k je moja prjatlca, povadala, da...  ah, sej vem ne bom povedala....
Kot otroci...

Ja, vem za marsikatero bazo in masikateri forum. Ne vem v katerem forumu sodelujes ti, a prav na bruhanje mi gre to sprenevedanja in skrivanje...

Glede informacij o dolocenih psih je najbolje, da se vprasa lastnike osebno. In potem se izve. Marsikatera baza je javna. In do marsikatere se da pridet s prijavo... a potrebno jo je najti. Marsikatero smo ze, marsikatero se nismo. To velja verjetno za vsakega od nas... in isto velja za razne forume. Skrivanje informacij in delanje kako pomemben si ker ves za en forum za katerega drugi ne vedo je pa prav...

Kaksno ogledalo imas doma? Verjetno ljubosumno cuva svoje reci le zase...

Ne ljubi se mi vec... Do podatkov pa vsak lahko pride... tudi ce psi cuvaji tako skrbno cuvajo podatke...





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7964 : 12 December 2008, 16:11:06
Wolfdang, lepo te je bilo prebrat in slisat kako se ima Cmera... ups, oprosti, Nero, hihihi

Pozdravcek

Blumina



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7965 : 12 December 2008, 16:48:08
Hojla, po dolgem času sem spet "zašel" sem, pa kot, da sem vaz zapustil včeraj, kakor je že Remarque napisal: " Na zahodu nič novega"  ::) vidim, da ste še kar vsak na svojem bregu, no vsaj stari akterji, pa nekaj novih bolj neopredeljenih se je tudi našlo :)

No, pa vprašanje, imate kakšne težave, lastniki samčkov, ko je v soseski kakšna goneča se psička? Bloo me že cel teden razveseljuje s "piskanjem" :S




tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #7966 : 12 December 2008, 17:13:09
No, pa vprašanje, imate kakšne težave, lastniki samčkov, ko je v soseski kakšna goneča se psička? Bloo me že cel teden razveseljuje s "piskanjem" :S

Zaenkrat s tem še nisem imela problemov. Zgleda da ni v bližini nobene, ali ga pa pač trenutno še ne "mešajo"  :D So pa vse njegove prijateljice v okolici sterilizirane.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7967 : 12 December 2008, 17:59:01
Iztok, a se Dolly goni  ;)
Sicer je pa tko, da če samec živi s psičkami slej ko prej osvoji veščino imenovano - samo3dnevisotakidaimamnekajša ns....ostale dneve tut mrdnejo ne. Dokler ne razume tega, se je treba špilat vratarje, pa polcaje, pa ječarje pa...

Kar se tiče pa psičk v okolici...jbg, pomaga sam tsk tsk  :D


Hm zanimivo tole, da Cmeronja ne spozna prejšnje lastnice. Nenavadno. Sem prej mislila da mene ne bo spoznal, ampak mislim, da to ni problem. Nasploh mi je vedno poseben filing, ko me vidijo mladiči tega legla in njihove reakcije polne piskanja itd. Recimo da me Bloo, Bejba, Flash in Nero zlepa ne bodo pozabili :-)

Ok sicer pa tudi mene zanima kaj bi Urch naredil, če bi srečal svoje prejšnje lastnike  ???
In ja praviloma bo neprijeten s samci, ki so kdaj skočili vanj itd. Sicer pa ne, seveda pa ne ostane dolžen če se že kaj znajde na njem...
Sicer pa ostra komanda načeloma pomaga in je v sekundi konc špetira, če se je pripravljal.






KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7968 : 12 December 2008, 18:20:37
Sedaj pa prosim eno zelo resno vprašanje:
kako je imeti doma hkrati dva avstralca, zraven pa še dva druga psa?
Ne vem, če bom dobila konkreten odgovor na moje vprašanje, ampak prosim, potrudite se  :-[!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7969 : 12 December 2008, 18:28:34
Karmen, jaz ti lahko odgovorim le na prvi del... kako je imeti doma hkrati dva avstralcka...
ampak to mislim, da ne steje ker nimam se dva druge pasme...

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7970 : 12 December 2008, 18:31:22
No, pa povej  :)!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7971 : 12 December 2008, 19:24:45
Karmen a te zanima kombinacija trije avstralci in en drug pes ( seter ) hkrati  :P :P
 

Zdaj bi pa rada povedala še nekaj žalostnega ( s5iztok, mogoče bo pa tole za Blooja, da ne bo cvilil ; ne hecem se, res je žalostno)
dames me je poklicala ena gospodična, zelo so ji všeč moji psi in sploh.. ahh kliče zato, ker ima tudi ona avstralko in seveda poskušam zvedeti podatke ( za bazo, seveda) pa ne poznam psarne iz italije je sicer , no ker psička nima papirjev ampak je res super in ona bi imela leglo, ker ljudje imajo radi to pasmo in če že ne dam chipa imam pa sigurno kakega iz moje vzreje ki bi ga priporočila..jaz res ne bom ponavljala, kaj sva se pogovarjali, ni šlo ne zlepe in ne zgrda, da bi jo prepričala za sterilizacijo..

Imam tudi nekaj podatkov in  punca, če tole bereš, prosim, naredi, kot sem rekla.. v to sicer močno dvomim
Mogoče bi ji zbrali vsoto, ki jo pričakuje od mladičev, da ne bo imela legla..ne vem, res ni prav dosti nerodovničkih legel po Evropi, žalostno, da mora biti tu..Psička je stara 8 mesecev
In kar je žalostno - ona sploh ne razume, zakaj se jaz temu čudim in kaj je tu narobe.

Mogoče ima kdo kakšno idejo??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7972 : 12 December 2008, 19:28:36
Ok tole bom pa jaz pravi naslov zate Karmen haha.

Torej nekaj mesecev sem imela doma 2 aussieja (Tax in njenega očeta Urbana) ter 2 GR-ja (Phoebe in njeno hčerko Iko).
Kako je zgledalo? Pravzaprav popolnoma simple. 2+2 so funkcionirali, se lepo obnašali, je pa res da sta GRjke bili sami sebi dovolj, Urban je bil tudi bolj frajerj že navajen življenja v skupini psov, tako da je bila samo Tax tista, ki je zahtevala 110% pozornost  ;D

Zdaj sta bila recimo Tax in Urch dolgo sama, od julija letos imata še Lučko (GR). Kako je? Groza  :D
Ljubosumnost en na drugega, sodelovanje pri vseh neumnostih, spodbijanje moje avtoritete na vsakem koraku, izkoriščanje dejstva, da če se posvetim samo enemu za sekundo, druga2 lahko nenadzorovano ušpičita nekaj itd.
Uglavnem sprehodi so en velik podvig, ki je posebno zdaj ob vsem tem dežju in vodi povsod še dodatno otežen  ::)



Martina, a je slučajno ta punca iz okolice Grosupljega  ???





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7973 : 12 December 2008, 19:33:43
Ali resno misliš, da je psička iz psarne iz Italije in brez rodovnika??? Ali naj to verjamemo (njenim besedam, mislim)? Martina, kljub vsem našim prizadevanjem, že stotič ponavljam, prej ali slej bo kot drugje. Avstralci, takšni in drugačni so se letos v Veroni na Fieracavalli prodajali za med od 400 do 450 eurov. Veliko že rezerviranih psov pri dobrih vzrediteljih (cena je neprimerno višja), če koga zanima, lahko vpraša tudi Lizo, je bilo enostavno odpovedanih. Ker mi je Italija jezikovno še najbliže, že nekaj časa spremljam dogajanja pri njih, oglasi so prepolni avstralcev po 300 eur, oddajajo se dobrim ljudem gluhi ali kako drugače hendikepirani "ponesrečeni" mladiči. Če je Tone Hočevar vtaknil svoje prste med to pasmo (pa ne samo on), lahko kaj takega v naslednjih nekaj letih pričakujemo tudi pri nas, žalostno, toda resnično  :'(. Martina, povej, kako je imeti tri avstralce, prosim!!!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7974 : 12 December 2008, 19:37:06
Sirtaki, kje sedaj živiš in kje živijo tvoji psi (v stanovanju, hiši,...)? Lučka je mladiček? Kako pa sedaj ta problem rešuješ, ali misliš, da ga boš rešila?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7975 : 12 December 2008, 19:55:28
Karmen - psičla ni iz psaren in kolikor je meni znano, se dobijo nerodovniški samo v Italiji in eno leglo je bilo na POljskem, sicer v uradni psarni ampak ups ker psička ni imela še vzrejnega. Najbrž še kje, prav dosti pa ne, za Nemčijo ne bi rekla, za Belgijo so rekli, da ne.
Omenjeni gospod je imel pa že pred mnogo leti prste zraven, ne

Bom pa napisala kako smo mi, v hiši ni problema, so vsi mirni, ko gremo na sprehod, imam pa s setrom več težav, ker on vedno hoče pobegniti kadar so drugi psi zraven in ga imam na povodcu. Ampak Missy ni vedno tukaj, zdaj je že dva meseca v Ljubljani, prej je pa bila.
pri nas ni veliko ljudi tam, kjer mi hodimo., sploh pa ne psov in sprehodi so čisto normalni.
Če gremo v vas, grem pa samo z dvema na povodcu in je tudi OK.
Sicer pa je treba gledat naprej , korak pred njimi, če je več prometa, pa jih pokličeš. Ne smeš biti prepozen. Ko gremo pozimi v Tamar in je res veliko ljudi in otrok in psov je pravzaprav manj težav, kot če bi se nanadoma kdo pojavil.
Jaz grem najraje ven z dvema, je super.
Res pa nisem merilo, ker dolge sprehode delamo dopoldne, ko ni nobenega skoraj nikjer.

Kar je težava, včasih mi zmanjka energije za delat z vsemi, ko smo na vrtu - ker če ne delam z vsemi, se drugimi utrga. Tudi Ari, Ruby se pa sploh utrga , ker ona hoče ves čas zunaj nekaj delat.Prav z mano.


A kupuješ še enega avstralca??



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7976 : 12 December 2008, 20:34:00
Pri nas se sprehajamo na samem, podobno kot vi, samojedko pa moram vedno imeti na fleksiju, ker je popolnoma neposlušna, labradorca na očeh in po potrebi na odpoklicu, za Magija pa ni potrebno skrbeti, ker on skrbi za nas. Danes je Magi za trenutek izginil, naenkrat nam je iz grma skočil zajček, takoj za njim pa Magi. En sam žvižg, Magi je blokiral in se ustavil. Pri njem pa res ni treba kričati  ;). Kar se še enega avstralca tiče, to razmišljam že dolgo časa, Magi ima dve leti, je lepo vzgojen pes, ne vem, če se lahko sedaj še pojavijo kakšne vedenjske težave (to mi povejte vi), Jon in Biba imata devet let, ne vem, kaj naj rečem, sem v dilemi  :-[. Bibo bom morala 23.12. odpeljati k Matkotu na operacijo tumorja mehurja, nič lepo ne kaže, morda pa bo morala pasti težka odločitev, upamo na najboljše, ampak do sedaj smo bili razočarani  :'(.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7977 : 12 December 2008, 21:00:20
Ko vas prebiram, mi je zelo zanimivo to, da ima moja kelpijka zelo podoben karakter in se zelo podobno obnaša kot vaši avstralci.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7978 : 12 December 2008, 21:01:50
Iztok, a se Dolly goni  ;)

Kolikor vem, je bila Doli sterilizirana kmalu po prihodu k Iztoku  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7979 : 12 December 2008, 21:32:24
Ko vas prebiram, mi je zelo zanimivo to, da ima moja kelpijka zelo podoben karakter in se zelo podobno obnaša kot vaši avstralci.


Lp Z.

Ko smo že pri tvoji kelpijki - ona je itak univerzalna :P :P :P

...sledi svojim sanjam