Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498039

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8010 : 16 December 2008, 18:09:37
Iz katere psarne pa je?

Čestike! :) Pa vabljeni k nam na sprehod...če bo enkrat nehal ta prekleti dež! Danes nam je spet odpadel frizbi trening.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8011 : 16 December 2008, 18:10:47
Jasnaaaaa, a Tax ti pol ni všeč?  :-\





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8012 : 16 December 2008, 18:11:43
Jean:
http://www.musimaciay.com

 :)

Je ime psarne na slikci  :-*


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8013 : 16 December 2008, 18:17:09
Hvala, Andreja! Itak ne morem nič prebrati zaradi neznanja italjanščine.  :-[

No, saj bo Karmen vse povedala!  ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8014 : 16 December 2008, 18:19:29
Karmen, čestitke! A je iz iste psarne kot Magi (vidim, da imajo njegovo mamo)?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8015 : 16 December 2008, 19:31:46
Sirtaki, cak, cak, ce ima Tax kasnega prednika skupnega to se ne pomeni, da je to eno in isto...
Zame prevec Propwashev in podobnih notri, ampak to je pac moj pogled... nikjer ne pise, da morate misliti enako.
Ampak zakaj tako razmisljam? Ko vidim taksne
fotke avstralckov se pri meni pojavijo solze zalosti... kaj delamo pasmi???





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8016 : 16 December 2008, 19:34:02
Ja, je iz iste psarne kot Magec, prav si videla Magijevo mamo Rasko. Magijev očka pa je Challow Rivers'Apache Chelee iz psarne Bologna Dogs. No, Drops je iz iste psarne, le njegova starša sta druga . Mama je Call me Maya des Chemins Cathares, očka pa Boogie Woodie del Whymper delle G.Jorasses. Jutri priskrbim še nove slikice, iskat pa ga gremo, ko malo porihtamo težave z Bibo (23.12. jo peljemo na operacijo). Morda pa si bom med prazniki vzela malo dopusta, pa jo mahnemo v Italijo.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8017 : 16 December 2008, 19:39:15
Ja, res je, na razstavah se pojavljajo bolj čokati avstralci, z močnimi kostmi, daljšo in gostejšo dlako, tudi glave imajo bolj močne, z zbitimi gobčki. V Italiji gre vzreja vse bolj v to smer.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8018 : 16 December 2008, 20:05:27
Pa še kakšna simpatična:




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8019 : 16 December 2008, 20:23:51
karmen čestitke

Mislim, da boš zadovoljna. Ima precej Chipovega pedigreja tokrat..
Magi pa moje B leglo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8020 : 16 December 2008, 21:21:16
Hvala lepa vsem za prisrčne čestitke. Sproti bom poročala, morda pa ga grem iskat že v nedeljo, tako bom lahko med prazniki čimveč doma z vsemi našimi živalami  :P. Komaj čakam, da gremo letet po travnikih (če se ne bomo medtem utopili od tega dežja). Jean, kaj je pri vas na Krasu tudi tako blatno, ali vaša tla bolje vpijajo vodo  ????



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8021 : 17 December 2008, 09:23:32
Jean, kaj je pri vas na Krasu tudi tako blatno, ali vaša tla bolje vpijajo vodo  ????

Pri nas nonstop dežuje  >:(. Precej vode gre v tla ampak vseeno je blatno.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8022 : 17 December 2008, 12:24:12
Tisti sprehod pri tebi na Krasu je bil meni grozno všeč. Po štirih urah hoje, bi jaz kar nadaljevala  :D. Ne pozabite, da že od letošnje pomladi poskušam organizirati pohod pri nas. Ampak spomladi smo imeli veliko dežja, potem je bilo naenkrat vroče poletje, sedaj smo v blatu, temu ni ne konca, ne kraja. Počakajmo na lepše čase, da jo mahnemo po naši dolini  :P.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8023 : 17 December 2008, 13:16:53
Tud moji so spraševali, kdaj se spet vidimo. Kras ali primorska so še najbolj zanimivi za take količine psov naenkrat. ;)
en teden suhega vremena, pa smo zmagali...  :o  ampak potem bo imela Karmen malčka, pa ne bo mogla toliko hodit.  ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8024 : 17 December 2008, 13:22:35
malčka bomo dali v nahrbtnik, ali pa bo počakal doma, bo že zrasel, saj ima že tri mesece :o!!!



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8025 : 17 December 2008, 13:27:50
potem pa samo suho vreme čakamo. v LJ še vedno dežuje. na primorskem je že bolje... baje.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8026 : 17 December 2008, 13:29:15
Ja ma res baje ::) tukaj je trenutno se vedno eno sr* :-X :-X :-X :(

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8027 : 17 December 2008, 13:30:35
Na primorskem za spremembo dežuje. Končno bo malo zalilo to sušo  >:(.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8028 : 17 December 2008, 15:08:59
Ha, pri nas v Mariboru pa imamo čudovito sončno vreme...

Ups, to gledam neko staro sliko in vremensko napoved...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8029 : 17 December 2008, 20:51:15
Lana in Karmen čestitke za nova člana! Karmen iz "tvoje" psarne se mi ful dopadejo nekateri psi.  :-*

Jaz imam pa par vprašanj...  ;) Nekatera bolj trapasta kot tadruga ampak vseeno bom vesela odgovorov.

 Recimo da mam aussija.. kako velik kovinski boks rabim zanj, če bi v njem vsake toliko časa počakal nevem na kakšni tekmi? In koliko naj bo boks večji če bi bil recimo stacioniran nekje v stanovanju, da je pes v njem tisti čas ko mene ni doma? Sploh nimam predstave po čem naj to "merim" Recimo da gre za psa velikosti Grina.

Koliko približno imajo aussiji obseg vratu (odrasli)?

Višina vem kakšna mora biti po standardu, v kakšnem razmerju (oz. kakšne približno) so pa dolžine hrbtov v primerjavi z višino (vem, da so a. daljši kot višji ampak običajno obstaja neko "željeno" merilo)

Vem, da se NBTji ne smejo parit med sabo. Zakaj? Kakšne so posledice takšne paritve?

Pri nekaterih pasmah se zagovarja, da naj mladiči ne hodijo daleč sploh. Kako je s tem pri aussijih? Nevem a lahko z njim mirno že od mladiča  naprej eno uro hodih in pes malo divja pa pač spustim hribe ali bi ga morala kaj ekstra šparat?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8030 : 18 December 2008, 08:12:44
Za tekme se ti ne splaca met kovinskega boksa, ker je tezek kot 100 vragov za nosit naokoli :-X Vzames plasticnega ali platnenega (pol ko enkrat ves, da ga ne bo probal strgat). Moj plasticen in platnen sta velika tam nekje priblizno 80x65x60. Samo Grin ni med mocnejsimi samci :)
Za doma pa vzami tako velik kovinski, kot si ga lahko privoscis. Pol, ko odrastejo, pa so lahko sami spusceni (vecinoma ;))

Grinov vrat sem namerila malo manj kot 40 cm.

Pri NBTxNBT naj bi bile velike moznosti za degeneracije hrbtenice (ceprav se mi zdi, da so pred kratkim z neko studijo dokazali, da to ni res, ampak se ne spomnem, kje sem to brala ???)

Gibanje pa, ni treba tako striktno pazit kot pri molosih, jaz sem ga sicer se vseeno nosila po stopnicah nekje do 6 meseca, drugace pa ga nisem omejevala (je pa ze sam skakal cez metrske zidove kot mladic :-[)

battito animale


Dominika

  • Gost
Odgovori #8031 : 18 December 2008, 10:45:52
Glede gibanja pa tudi mene zanima koliko ste jih omejevali in koliko ste prehodili z njimi. Ker ko gledam našega Moona ima neomejeno energije. Zenkrat to rešujeva z igranjem, a ko gremo na sprehod ni nikoli utrujen. Strmine se izogibamo, hodimo po cesti, polju, bolj položnem terenu,... Pri švicarju smo pazili vse do desetega meseca (no nosili ga nismo po stopnicah, ko ga nismo več mogli), samo tukaj pa sploh nimam občutka- koliko je lahko dolg sprehod?



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8032 : 18 December 2008, 14:29:39
Sprehod je dolg dokler se da sprehajat tamalemu. K ne bo hotel več bo že pokazal.
Takrat pa v naročje/nahrbtnik tolk, da se spočije pa dalje.

Uglavnem aussieja ni treba nevem kolk vahtat pa šparat, pokažejo sami, tako kot večina mladičev, kdaj imajo dovolj. Seveda pa upam, da se tega ne razume kot, da se jih da lahka na šprint ob kolesu kr takoj :)
Sicer pa mislim, da itak noben od vas ki imate zdaj male aussieje ne boste izvajali celodnevne pohode v hribe v naslednjih 4 mesecih.
Potem bodo pa tut tamali dovolj stari že za take podvige.





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8033 : 18 December 2008, 15:23:54
Magija sem pri osmih tednih vzela na enourni sprehod v naročju  ;). Tako je mahedral z nogami, da sem ga dala na tla. Potem je malo tekal in hodil, pa sem ga zopet dvignila, dokler ni znorel, poterm je zopet malo hodil. Seveda samo po ravnem, eno uro kombinacije. To sem počenjala, dokler ni eno uro tekel brez se ustavit, in to naprej in nazaj (in je seveda bil pretežek za nošenje)  :'(. Koliko pa je takrat bil star, pa nimam pojma.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8034 : 18 December 2008, 15:31:22
Pa pomojem tudi ni fajn, da veliko divjajo naokoli z drugimi psi. Takrat namreč radi pozabijo na to, da so v bistvu utrujeni ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8035 : 18 December 2008, 15:33:25
Mislim, da je v dobi rasti potrebno tudi kosti, sklepe in mišice malo pošparat  :-\.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8036 : 18 December 2008, 16:35:00
Imam še jaz eno vprašanje okrog 'aussie rasti'. A si tudi pri njih kdaj pojavi vnetje pokostnice?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8037 : 18 December 2008, 18:28:39
Ja se lahko pojavi.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8038 : 18 December 2008, 19:49:15
Liza, za katero psičko si se potem dokončno odločila?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8039 : 18 December 2008, 21:39:58
Karmen, zaenkrat še za nobeno čisto dokončno, čeprav me ena (Krash Boom Bang >:D) malo bolj mika kot druga. Tudi vzrediteljica pravi, da malo boljše izgleda za razstave kot tadruga. Dokončno se bom odločila v soboto zjutraj, ko bom obe v živo videla :)
Že dve noči ne spim, ker sem že tako nestrpna  :D Hvalabogu grem jutri ponoči okrog treh od doma :)
Fotič je že napolnjen ;)