Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498096

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #8100 : 21 December 2008, 20:55:26
Čestitke vsem trem za nove pridobitve. :)
Ampak pri meni Capa zmaga, ker je res fenomenalne barve :o, pa še nedotaknjena je (ni kupirana in ni zlepljena), ker to ni ravno po mojem okusu, so mi bolj všeč z dolgim repom in naravno nošenimi ušesi. Pri tem se popolnoma strinjam z zoe.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8101 : 21 December 2008, 21:07:39
Koliko časa pa naj bi bila ušesa zalepljena, da ima efekt? A so vsem v legih zalepili ušesa?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #8102 : 21 December 2008, 21:14:22
Čestitke vsem trem za nove člane!!!!! :o :o Super slatki so!!!!!

Želim vam čim več veselja, igranja, cartljanja,slikanja, :o :o....ker, kar prehitro zrastejo in potem se z nostalgijo spominjamo prvih začetkov.


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #8103 : 21 December 2008, 22:16:47
Plesnivka attack!  :P

Buhteljčki mali  :-*. Lepo se rihtajte!



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #8104 : 21 December 2008, 22:33:02
Ok do sedaj sem se uspešno zadrževala, ampak ne morem več... :)
tale aussie baby boom je že mal preveč zame... sicer po naravi nisem ljubitelj dolgodlakih pasem, ampak moram priznati, da si res ne moreš pomagati, da ne bi ob slikcah cvilil oh in ah...
in komaj komaj čakam, da vidim novo članico KD Ljubljana ;)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #8105 : 21 December 2008, 22:40:51
Čestitke tudi ostalima dvema  :).
Dobro ste se zmenili...trije blue merli v enem dnevu  :o.


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8106 : 21 December 2008, 22:48:07
Iskrene čestitke vsem tudi iz moje strani. Pa da bi čim bolj uživali skupaj z novimi avstralčki  8)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #8107 : 22 December 2008, 07:32:48
Iskrene čestitke novim pečenim lastnikom. Malčki so prekrasni.  ;D :-*



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8108 : 22 December 2008, 07:35:07
Čestitke vsem za nove pridobitve  :o.
Jaz sem včeraj v LJ (natančneje na Fužinah) videla punco z malim aussijem --- blue merle / tan barve. Je to kateri izmed novih mladičkov?


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8109 : 22 December 2008, 10:46:16
Čestitke vsem za male avtralčke! :D
Vsi so lepi za pojest ;D :)

Me pa nekaj zanima oz. nekaj sem opazila.Blumina, na tistem linku od psarne s katere prihaja Capa sem opazila, da nimajo imen na isto prvo črko.No, v bistvu imajo, ker je ime psarne na začetku, ampak njihovo ime pa ni na isto črko.A pol se vsa njihova legla začnejo s črko imena psarne?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8110 : 22 December 2008, 10:58:32
Čestitke vsem za male avtralčke! :D
Vsi so lepi za pojest ;D :)

Me pa nekaj zanima oz. nekaj sem opazila.Blumina, na tistem linku od psarne s katere prihaja Capa sem opazila, da nimajo imen na isto prvo črko.No, v bistvu imajo, ker je ime psarne na začetku, ampak njihovo ime pa ni na isto črko.A pol se vsa njihova legla začnejo s črko imena psarne?

Saj to pravilo, da morajo biti vsa imena v leglu na isto črko ne drži v vseh državah. Nizozemci recimo tudi tega nimajo.

Je pa zgleda trenutno res pravi avstralski baby boom :D




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8111 : 22 December 2008, 10:59:58
Sibila, tako je kot si opazila  :D
in pa ja, pravila so v skoraj vsaki drzavi malo drugacna...
Pa se nekaj je. Capa prihaja iz ASCA psarne. In tam so pravila rahlo drugacna kot pri FCI. Tako ima Capa za sedaj ASCA rodovnik. Njena skrbnica pa se bo kasneje odlocila ali jo bo vpisala tudi v FCI ali ne...

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8112 : 22 December 2008, 11:12:25
kako ste avstralčki? Se veselite sončnega dne? Mi smo že imeli jutranjo zabavo na vrtu, sedaj pa spimo  ::)!





OOOOO, muca!



Muca izgleda nevarno!




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8113 : 22 December 2008, 11:19:53
Saj to pravilo, da morajo biti vsa imena v leglu na isto črko ne drži v vseh državah. Nizozemci recimo tudi tega nimajo.

Je pa zgleda trenutno res pravi avstralski baby boom :D



Uf, spet vem nekaj novega.Hvala ninci in Blumina. :)
A pol pri nas pa morajo biti obvezno na isto črko, ampak jo izbere vzreditelj sam?

Karmen, tvoja dva pa se res lepo razumeta.Ju je luštno gledat. ;D
Kako pa je z ostalima dvema?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8114 : 22 December 2008, 11:22:14
Uf, spet vem nekaj novega.Hvala ninci in Blumina. :)
A pol pri nas pa morajo biti obvezno na isto črko, ampak jo izbere vzreditelj sam?

Ja.  ;)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8115 : 22 December 2008, 12:59:06
Par slikic od Cape lahko najdete tukaj:
http://rescue.facelock.net/viewtopic.php?t=648

Blumina



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8116 : 22 December 2008, 13:03:46
Capa je res the best barve  ;D

Mi smo šli tudi včeraj uživat na sončka, žal slikic nisem uspela narest (razen 2  z mobitelom, ki sta pa bolj zanič), ker je kar težko krotit tri pse naenkrat, od tega sta dve z vražički v riti  :D Biba je zelo živahna, celo Aarona je uspela pripravit do tega, da je začel laufat za njo ;D Drugače pa zelo pridna, na sprehodu je brez problema spuščena, zdaj se že odziva na svoje ime in na ukaz 'sem'. Pa počasi se odvajamo skakanja po ljudeh  ;D Vglavnem, ni nam dolgčas :)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8117 : 22 December 2008, 14:06:16
Čestitke vsem!!! Noro, koliko avstralcev v enem vikendu...  :-* Bluemerlebabyboom
Komaj čakam, da se srečamo... zdaj bo lepo vreme lahko pridemo vsi h Karmen?  :P



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #8118 : 22 December 2008, 14:28:56
Čestitke vsem za nove pridobitve  :o.
Jaz sem včeraj v LJ (natančneje na Fužinah) videla punco z malim aussijem --- blue merle / tan barve. Je to kateri izmed novih mladičkov?

U to pa tudi mene zanima, saj če je bil res aussie je blizu mene. :o



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8119 : 22 December 2008, 14:56:44
Nobeden od nastetih novih malckov ni tam doma... Je morda se kaksen kje? Ali pa majhen bordercek? Morda je bil tam le na sprehodu...

Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8120 : 22 December 2008, 15:07:03
Ginny in Tika sta se v petek (skupaj z lastnicama seveda) udeležili Božičkovega teka v parku Tivoli, ki ga je organiziral Tekaški forum. No, midve z Ginny sva odšli na pohod, za 8km teka mi manjka še nekaj kondicije, Katja in Tika pa sta pridno tekli :D
Da ne pozabim... poleg nekaterih neznanih kosmatinčkov so bili zraven še Nejc s Tačko ter Laura in Vid z vižlicama Tajo in Bri.





lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8121 : 22 December 2008, 15:11:49
Nobeden od nastetih novih malckov ni tam doma... Je morda se kaksen kje? Ali pa majhen bordercek? Morda je bil tam le na sprehodu...

Verjetno je bi res le na sprehodu. Sigurno pa ni bil border  :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8122 : 22 December 2008, 16:21:43
Pravkar smo se vrnili s sprehoda, kjer sem upala, da bom naredila kakšno slikico v akciji, ampak ni bilo nič, ker nisem dovolj hitra s pritiskanjem na sprožilec, zato sem vsakokrat ujela samo panoramo, psov že ni bilo več v objektivu  >:(. Magi zelo rad izziva Dropsa s kakšno palico, mali debeli pa teče kot nor za njim. Od jeze začne lajati in renčati, ker ga itak nikakor ne more ujeti  :D. Potem sem poskušala narediti neo gasilsko, od nastavljanja nas je skoraj ujela noč, ko smo ugotovili, da Dropsa blazno zanima Bibin flexi, tako sem jih uspela držati skupaj nekaj sekund.






tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #8123 : 22 December 2008, 16:30:28
Hehehe, vam pa res ni dovgčas.  :o ;D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8124 : 22 December 2008, 20:48:24
Čestitke vsem za nove kosmatince :o!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8125 : 23 December 2008, 08:20:44
Lepe slikce. Lepi avstralček! ;)
Kako je pa z Bibo?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #8126 : 23 December 2008, 08:35:19
LIZA...še čestitke od mene  ;) Veliko užitkov z Bibo  ;D GG


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8127 : 23 December 2008, 09:19:48
Hm ja no med "otroške" aussieje, ki potencialno poleg že naštetih, trenutno teptajo slovenska tla, in so bluemerle barve, spada še tista BM pisčka AR in pa tista, ki jo je pripeljal Hočevar, iz psarne Pibaro...zdej katera od teh2 je bila videna v Fužinah je pa samo še  ???



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8128 : 23 December 2008, 09:40:22
Ja, Sirtaki, imas prav...

Se pa zanimive zadeve dogajajo zadnje case... klicejo me potencialni kupci in mi jambrajo v telefon in naj jim pomagam, ker se v Sloveniji ne da dobiti normalno mladicka in kaj mislim o... o ponudbah Hocevarja, da jim pripelje psicka s Ceske za priblizno 600 evrov. Kaj mislim, ali naj bi bil to dober mladicek ali kako...  >:( GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
... hudicka, prav zelo blizu tistega smo ze, cesar smo se vsa leta bali... mlin ze melje in niso vec dolgo casi, ko bo v Sloveniji kmalu stanje kot v Italiji. Polno preprodajalcev, ogromno nerodovniskih...
in prav nic ne bomo mogli spremenit.
Ja, lahko se trudimo pripeljat kvalitetne pse, a verjetno ni vec dalec cas, ko bo na vsakega kvalitetnega psa prisel se kaksen nerodovniski, ali pa s sumljivih...

Kaj si zelim zdajle? Predvsem sreco pasmi in cim manj Hocevarjev... in cimmanj ljudi kateri mu nasedejo... ali pa cimvec taksnih, ki nas vsaj poklicejo prej za nasvet... da pasma ostane priljubljena med ljudmi, ki bodo z njimi nekaj poceli... in ne le kazali njihovo lepoto. K vragu lepota, te psi so bili namenjeni deeeeluuuuu! In ostati bi moralo tako!!!

Uf, sem se morala malo spucat in olajsat duso  ::) :P

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8129 : 23 December 2008, 10:06:31
Joj, Blumina, saj delajo, še preveč  ::)! Dropsi je moj drugi rep, sedaj imam dva! On zelo pomaga, še več kot je pomagal Magi. Zna že vtaknit glavo v pralni in sušilni stroj, poskušal je nastaviti program, daljince obožuje, kar naprej bi premikal programe, tudi na radiu zna premaknit postajo, z zobki preizkuša kvaliteto in trdnost vseh materialov v hiši in zunaj. Zanimivo je gledati Magija, kako je začuden nad njegovim početjem  :). Budno ga spremlja vsak trenutek, mu sledi in pazi, da se mu ne bi kaj zgodilo  8).