Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498255

tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8190 : 24 December 2008, 09:14:10
saj aussiji ne delajo z ušesi  

Zanimivo leglo na debato o ušesih: http://charming-crooks-aussies.gratis-homepage.de/index.html  pod Wurfplanung


Samec je preveč navdušil s svojim karakterjem, ne glede na ušesa  8)



Dominika

  • Gost
Odgovori #8191 : 24 December 2008, 09:21:17
Nekaj slikc s sprehoda:




Dominika

  • Gost
Odgovori #8192 : 24 December 2008, 09:26:27
Martina tipam rebra- glej slikco zgoraj, greva še enkrat na vago.Sva ponovila in sem samo moona dala na vago 8,5- včeraj sva se skupaj vagala in sem odštela- tako da sem očitno malo zaokrožila. Še enkrat pogledala rebra- vse se tipa. Ga pa nič več ne hranimo kot piše- tudi pri mizi nič ne prosi in nič ne dobi. Tako da edino včasih mu dam malo banane ali jabolka, vse ostalo je pa po protokolu.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8193 : 24 December 2008, 09:28:44
Glede ušes, vzrediteljica je rekla, da bo lepilo (neko ameriško) samo začelo popuščati po desetih dneh. Če ne bo samo, bom poskušala odlepiti jaz. Kar se lepljenja tiče, ušeska nekateri vzreditleji zalepijo preventivno, nekateri lastniki pa lahko, takoj ko vidijo, da se ušeska obračajo na rose. Čas lepljenja ni jasno definiran, morda Liza kaj več ve o tem. Magi je res v Vrtojbi dobil CAC pri danskem sodniku, ki ima raje rose ušesa.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8194 : 24 December 2008, 09:38:57
Moram povedat, da sem bila tudi sama kar malo presenečena, ko mi je vzrediteljica v soboto rekla, da bo Bibi zalepila ušesa. Sem jo mogla vprašat, kaj s tem misli, ker nisem vedela, da se aussijem lima ušesa. V leglu ni imel noben mladiček zalimanih ušes, tako da sem lahko videla normalno držo ušes (ki se mi je pri Bibi zdela čisto normalna).
Nekega določenega časa menda ni, ki bi bil predpisan za limanje ušes. Lovatijeva pravi, da ona to kar po občutku dela, verjetno tako, kot je Martina napisala-ko se vidi rezultat. Ni uporabila kakšnega posebnega lepila ampak navadno lepilo za les  :o Ampak tistega, na vodni osnovi. Tako ali tako se lepilo da na dlako na spodnji strani ušesa (in ne na kožo!), potem pa ta dlaka opdade stran. Zato je treba malo počakat, preden ponovno zalimaš ušesa nazaj.
Sem pa slišala, da nekateri limajo ušesa celo z žvečilnimi gumiji... ::)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8195 : 24 December 2008, 09:52:37
marina ja, Goro je bil :D

Res je frajer mali.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8196 : 24 December 2008, 10:56:19
Zanimivo tole o ušesih...

Tudi bokserjem lepijo ušeska, ampak ne tako h glavi z lepilom.Bokserčkom okoli koncev uhljev namotajo lepilni trak, da se povesijo dol.
Ampak tukaj je drugačna zgodba, zaradi kupiranih uhljev so prej želeli močen hrustanec in držo gor, zdaj ko se to več ne počne(vsaj povečini ne), pa  morajo bit uhlji prileženi h glavi in seveda se nekaterim malo upirajo :)
Tako približno izgleda:



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8197 : 24 December 2008, 11:08:59
tamara - poznam samca. ne bi dobil vzrejnega v FCI - prick ušesa so izključujoča.
Je pa problem za naprej - nikoli ne veš, kje se pojavijo in to je pač napaka po standardu.
Sama sem hotela paritRuby  s Sneakerjem, pa me je to odvrnilo ( no tudi malo po karakterju ne bi bilo najbolje) ampak on daje naprej prick ušesa..sam ima bolj collie ušesa na gor.

Liza - postavitev ušes se ne vidi v leglu, čisto prezgodaj je. Ušesa se postavijo po menjavi zob.
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8198 : 24 December 2008, 11:46:55
Hmmm po menjavi zob? Vsi moji odrasli Jonfiji majo enako postavljene uhlje zdaj, kot jih imajo recimo na fotkah kot 7tednske barabice  ::)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8199 : 24 December 2008, 11:56:54
Urmasu bi bilo potrebno uhlje zalimati (pri cca 3-4h mesecih). urmas je imel pri treh mesecih mega postavljene uhlje, potem pa so se mu začeli postavljati vsak po svoje. mogoče zaradi igre s psico (?) - vlekla sta se za kožo, pa za uhlje, dlako, strašanski "boji".  enega ima malo bolj nazaj, kot drugega. smo probali zalimati z mikroporjem (flajštr) in z nekim limom,,, pa itak ni nič držalo, tako da smo poskuse s perfektno postavljenimi uhlji opustili. sedaj ima malo manj perfektne uhlje ampak je zato bolj perfekten pes. ;)
nekateri vzreditelji dajo ful na tele uhlje, ampak je urmas dobival odlične ocene tudi brez zalimanih uhljev... tako da ... odvisno od okusa.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8200 : 24 December 2008, 12:38:51
Zanimivo leglo na debato o ušesih: http://charming-crooks-aussies.gratis-homepage.de/index.html  pod Wurfplanung


Samec je preveč navdušil s svojim karakterjem, ne glede na ušesa  8)

A čisto pokončni ušesi pri aussijih so pa dovoljeni? ...meni tisti aussie z uhlji gor deluje že bolj na borderčka :D

...sledi svojim sanjam


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8201 : 24 December 2008, 12:56:56
Magiju so se uhlji začeli pomikati v "rose" izvedbo nekje pri 13.tednu (sem pogledala slikice).



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8202 : 24 December 2008, 12:59:25
Pri nas je bilo pa tako, da so se uhlji kar dolgo odlocali kako bodo stali. Pri Blum so bili nekaj casa na poziciji (po fotkah na linku, ki ga je prilepila Martina=) "butttom or triangle", nato pa v "rose", nato pa so se pozicije izmenjevale vsako uro skoraj, nakoncu pa so se odlocili, da bodo ostali kar v "rose" varianti. Meni so lustni taksni... so tako malo bolj zleht. Poskakujejo gor pa dol z vsakim korakom kot kaksni avioncki :o

Pri Tiki je bilo pa se bolj hecno. Vsaj do leta in pol nismo vedeli kako bo z obliko njenih uses. V obdobju pubertete je bilo se najbolj hecno. Uhelj je stal en dan dol v "button" poziciji, nato v "rose", ce je bila bolj aktivna so se ji postavili v "semi prick" - odvisno od njenega razpolozenja, aktivnosti... skratka zelo navihani in nepredvidljivi so bili njeni uhlji. A na koncu so se brez korekcij in kaksnih nasih vmesavanj postavili v enako pozicijo kot pri Blum, se pravi, da jih zdaj nosi v poziciji "rose"

Res zanimivo je bilo opazovati ta razvoj...

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8203 : 24 December 2008, 14:31:19
Vsem sedanjim in bodočim lastnikom aussijev, pa seveda tudi vsem pesjanarjem, želimo vesele božične praznike in vse najlepše v novem letu 2009

Alpine River -vsi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8204 : 24 December 2008, 16:50:37
Tudi Ginny ima sedaj drugače postavljena ušesa kot jih je imela v leglu.

Najprej se ji je v rose zasukal eden, čez točno en teden pa še drugi ;D

Predpraznične dni smo pa izkoristili za potepanje - včeraj smo odšli v Tamar, danes pa na Pokljuko. Slikce sledijo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8205 : 24 December 2008, 18:05:47
Vsem pesjanarjem želimo veliko sreče in zdravja. Mi se  držimo bolj doma, Biba okreva, odstranili so ji pol mehurja. Sprehajamo se samo po naši dolini, zvečer pa se igramo (beri:razgrajamo) v hiši.




tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8206 : 24 December 2008, 18:47:06
Vesele praznike želi vsem naš božiček Žak  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8207 : 24 December 2008, 18:58:12
Vesele praznične dni želimo tudi mi :)

Pa še slikce


sneg...


...je zakon!



Ostale fotke so v albumu: http://ginny.pasji.net/gallery//thumbnails.php?album=46

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8208 : 25 December 2008, 11:17:23
Vesele praznike želimo tudi mi trije!

Lana, Aaron in Biba :)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #8209 : 27 December 2008, 16:43:56
Nero & sneg.  :P

Na Pokljuki..


In doma (oz. okolica.  ;D)





Lp & vesele praznike.  ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8210 : 27 December 2008, 17:43:00
Mi pa nimamo snega, imamo pa vse zmrznjeno in blato se suši  :), je lepo hladno in burja dviga uha v zrak  :o.

Dropsek na vrtu




sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8211 : 27 December 2008, 17:44:57
Pa ne da ste bili tudi danes na Pokljuki  ???
Ker smo se tam (okoli hotela Jelka) preganjali danes tudi, Tax+Urch+Lučka in Grin+Wapi...
Je blo prav fino, iz meglene mrzle LJ priti na sončno in še bolj mrzlo zasneženo Pokljuko  :D



ps: hvala Cowgirl za napotke ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8212 : 27 December 2008, 18:23:06
Pa ne da ste bili tudi danes na Pokljuki  ???
Ker smo se tam (okoli hotela Jelka) preganjali danes tudi, Tax+Urch+Lučka in Grin+Wapi...
Je blo prav fino, iz meglene mrzle LJ priti na sončno in še bolj mrzlo zasneženo Pokljuko  :D



ps: hvala Cowgirl za napotke ;)


Js bi tut šla! Zakaj me niste povabli?

Lyra je bila na Pokljuki v četrtek, ampak žal brez mene:




LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8213 : 27 December 2008, 19:27:53
Uuu, vidim, da ste ful uživali na Pokljuki in imeli krasno vreme! Jaz sem pa danes hotela pse in fanta odpeljat na izlet na slap Orglice, pa sem obležala z vročino. Bomo šli pa kdaj drugič.

Mimogrede, a se vaši aussiji kaj bojijo pokanja?
Nekaj dni nazaj smo se sprehajali po parkcu in je nekdo vrgel petardo približno tri metre od nas, tako da sem še jaz poskočila. Biba je pa samo pogledala, kot bi nekdo potrkal  :D Mogoče pa pobira karakter od zlatih prinašalcev in bo strelomirna  :D :D Šalo na stran, sem zelo vesela, da se tega ne boji. Na splošno se ne boji ničesar-ima sicer malo rešpekt do kamionov, ki vozijo mimo. Drugače je pa zelo pogumna-kar se tiče stvari, zvokov in vsega ostalega. Bo treba kar malo pazit na njo, da ne bo kdaj prepogumna...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8214 : 27 December 2008, 19:54:33
Naša psa se ne bjita petard, je pa bilo ob prvem poku pri Berry najprej beg v predsobo, ob drugem je pokukala, če je morda le varno, ob tretjem pa šla na balkon pogledat zakaj drugi pes laja.   ;)
On je mislu, da poteka zunaj lov in bil ves navdušen.  ::)
Mi smo pa ignorirali zadevo. Od takrat v bistvu ni bilo prolemov...

Pri nas je bilo kot, da bi bili na soški fronti. Letos je prava tišina!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8215 : 27 December 2008, 22:07:49
Pokljuka je zakon 8) Sirtaki, kam pa ste se namenili? S petimi psi je že kar treba malo pazit, da ni veliko ljudi.

Če koga morda zanima avstralski koledar: http://www.meinbildkalender.de/galerie.cfm?shopid=353372

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8216 : 27 December 2008, 22:24:36
Zoe, parkirale smo pri Šport hotelu, potem pa šle do Jelke pa pol tm mim vikendov krog nazaj do Jelke in do Športa...
Folka blo kr neki, psov malo manj hvalabogu :), sam ni blo pa krize. Res ne.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #8217 : 27 December 2008, 22:56:55
Pokljuka je zakon 8) Sirtaki, kam pa ste se namenili? S petimi psi je že kar treba malo pazit, da ni veliko ljudi.

Če koga morda zanima avstralski koledar: http://www.meinbildkalender.de/galerie.cfm?shopid=353372

lp

Lep koledar, samo imam že tri različne pasje koledarje za leto 2009 doma tko da :-\



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8218 : 28 December 2008, 13:12:38
No pokluka je bila tudi z naše strani oblegana zadnjih 14 dni.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8219 : 28 December 2008, 16:02:25
Dropsi pa si je poleg vseh ležišč in dekicah po hiši, našel svoj brlog. Naj poudarim, da stvari na katerih leži na sliki, "dišijo" po hlevu.