Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498313

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8280 : 06 Januar 2009, 11:49:36
V kateri razred je pa Biba prijavljena?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8281 : 06 Januar 2009, 12:02:45
Scarlett - greš kakšen dan pogledat na razstavo? Če bo kaj znanih, mogoče še jaz pridem kaj pofirbcat  ;)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8282 : 06 Januar 2009, 13:08:46
Jaz sem včeraj gledala statistiko in je pisalo, da so avstralci v soboto ob 10.56, v nedeljo pa ob 12.40.
En dan bom prišla pogledat, nisem pa še sigurna kdaj. Bom vedla v naslednjih dneh...ti javim, Tamara ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8283 : 06 Januar 2009, 14:49:26
Jaz pridem en dan..

Pa še malo Mona Lisa

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8284 : 06 Januar 2009, 14:50:24
Oba sta krasna, meni je Chip posebno všeč  :-* :-* :-*.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #8285 : 06 Januar 2009, 18:47:09
Jaz bom v Lj v soboto  8) :P  Tako da upam da se s kom spoznam, pa kakega novega avstralca spoznam  :P :-*

Pa z zamudo Magi vse naj naj!



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8286 : 07 Januar 2009, 17:33:50
Martina, Biba je prijavljena med mladičke  :)
A pride Chip v Ljubljano

Sva bili pridni pa sva že malo vadili in ji gre super! Prav naravni talent za show je  ;D ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8287 : 07 Januar 2009, 18:02:08
Dropsek se pa za veliko razliko od Magija, ki ne mara nič, kar je v zvezi z nego in lepotičenjem (on je bolj frajer), zelo rad šminka. Rad se krtači, zelo mu je všeč, če sedi in mu jaz rahljam ovratnik, včeraj sem ga dobro zbrisala s kisom, obrisala in pofenirala. Vse to obožuje, pravi narcisek mali  ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8288 : 07 Januar 2009, 19:38:18
Iwona pripelje 4 aussije, moj Blue tudi pride in upam, da bo zaključil CH SLo potem jih ima pa že ene6 ali 8 CH - sploh ne štejem več.
Ampak kar je pri njem najboljše je njegov super karakter res vsem za vzor..
In izreden talent za pašo, zdaj paseta z Justynininimi ovcami in gresta letos na prvi trial.
Goro mu je zelo podoben, mislim, da tudi po karakterju. Upam da ga bo Maja razstavljala kdaj.
Ne Chip ne pride. Jaz pridem :P

Karmen - zdaj pa imaš šminkerja na tvoji kmetiji..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8289 : 07 Januar 2009, 19:53:05
Martina, v čem je Blujev karakter tako dober? Opiši ga malo, da vidimo, kaj imamo doma  ;D.
Goro pa je na vsaki sliki lepši, ampak tudi Mona Lisa je nekaj posebnega. To leglo se spreminja v prave lepotce. Imaš kaj njihovih svežih slik?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8290 : 08 Januar 2009, 09:16:29
Karmen - o Blueju
On je aussie ki ima res "will to please". Ne mislim, da je on natreniran da nekaj dela in dela v nulo ampak je tak po naravi do svoje lastnice. Tudi agility bi tekel z njo, čeprav ga ne mara. Poleg tega totalno neproblematičen do drugih psov, do ljudi prijazen pa itak.

Bi rekla, da mu je Magi podoben - sicer sta pa itak v sorodu  ;D
in oba sta bolj pri ta velikih  ::)
V bistvu težko napišem točno , ga moraš spoznati.Ima pa Iwona izjemen smisel za pse tukaj spet mislim tisti vsakdanji odnos in življenje s psom. Ne mislim nekih treningov in rezultatov iz tega.

BTW - a je od Dropsija mama potomka Boomerja?  Ne vem namreč iz katerega legla je Dropsi

A bo šel Dropsi kaj v bazo?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8291 : 08 Januar 2009, 09:30:56
Martina, a ima Iwona dva nova aussie-ja?


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8292 : 08 Januar 2009, 09:41:50
Iwona ima 2+ leti staro psičko in 1,5 let starega psa. Oba hude razstavne linije
 In mojega Blueja :P

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8293 : 08 Januar 2009, 10:04:48
Iwona ima 2+ leti staro psičko in 1,5 let starega psa. Oba hude razstavne linije
 In mojega Blueja :P

Na strani ima objavljena še dva mladička:
http://www.aussie-blue.pl/E_pedigree_casi.htm
http://www.aussie-blue.pl/E_pedigree_janis.htm

 ??? ??? ???


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8294 : 08 Januar 2009, 10:15:34
Dropsek ima mamico Mayo, očka pa Boogi Woodija. Mami ni prav nič podoben, je cel očka. A karakter, da padeš dol. Mi se mu samo smejemo  :D. Je pravi debelinko hrček  :P. Ko teče, ga zadnje noge prehitevajo, ušesa pa letijo v zrak! Ker nikoli ne ulovi Magija, je zelo jezen, na ves glas laja in renči. Ima debelo rit kot kakšen bobtail. Doma sicer razturava, ampak že nekaj časa obvlada nihajna vratca. Ne gre sam na stranišče ven, ampak ker gre Magi stokrat na dan na vrt in ker je Dropsi itak njegova senca, gre sproti še lulat in kakat. Ponoči me dvakrat prebudi, da gremo na vrt (ta mi je malo huda  :-\, ampak se izplača, hiša je čista). Zvečer, ko ima nekaj ur razturavanja, dokler ne pade dol, mu včasih uide, ker ne uspe vprašat, toliko dela ima z divjanjem. A najlepše je, ko se zatolče na kavč z mano in pade na hrbet v komo. Magi ni o tem hotel niti slišati, njegovo crkljanje je trajalo dve sekundi in nič več. Magi ima zelo rad božanje, ampak za kratek čas, ker ni časa za te brezveznosti, medtem ko Dropsek obožuje, da kaj šarim okoli njega,  ga nosim v naročju in mu kaj govorim, on pa me liže po nosu  ::) in milo gleda. Medtem ko se je Magi otrok bal in se jih izogibal, Dropsek tako skače na njih in jih liže, da je že kar nadležen. Magi je bil kot mladič veliko bolj naspidiran, ampak tudi bolj poslušen. Dropsek včasih kar nekaj časa premišlja, če se mu izplača ubogati (usede se in me ocenjuje).
Še veliko bi lahko opisala, za spomin na njuno otroštvo bi morala narediti primerjalno tabelo lastnosti, da bi lahko ocenila, kako različni so lahko psi iste pasme.
Dropsek ima rodovnik v izdelavi, v bazo pa bo seveda šel!



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8295 : 08 Januar 2009, 10:25:00
Karmen, tole je pa tako, kot bi Bibo opisovala  :D Iste fore imata  ;D Edino Biba zdaj lepo spi že celo noč, zvečer jo dam ob enajstih ven in zdrži do devetih zjutraj. Če jo pa tišči pa začne cvilit in gremo ven.
Edino tega lulanja od veselja se še nismo čisto znebili... ::) Se spomnim, da je tudi pri Lizi trajalo kar kakšne pol leta, da je čisto nehala lulat, kadar je bila vzhičena.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8296 : 08 Januar 2009, 10:26:45
Blue merle psička ni  njena, ima jo na svoji spletni strani in pride z njo na razstavo v Lj, je od ene kolegice.
Black tri pes tudi ni njen

Joj Karmen tole je pa podobno mojemu M leglu so vsi precej razmišlajli in se kar vsedli.
Mona liza tudi noče sama ven lulat, niti podnevi niti ponoči.. pa vsi so bili veliko v naročju. Ona bi spala zmano v postelji.
Seveda manj hiperaktivci kot B in L ampak vse še prihaja.. Mona Liza že kaže B in L leglo so bili zeeelo samostojni, takoj
Je pa razlika med njo in Missy na primer - Missy se zna sama igrati, ona je ves čas metala žogo v zrak in lovila in našla sama palčke in se igrala, Mona liza pa samo z mano ali Chipom ( pogojno Missy, če jo povabi).
Ruby mora še malo utrdit svoj položaj do nje, jo samo umiva in vzgaja. Se ne igra.

Ja itak, da so različni, kar jih imam jaz ( ali sem jih imela dlje časa) je vsak karakterno drugačen . Ampak vsak po svoje zanimiv in edinstven. Tudi na videz  : ;D
Pa o tem sem že pisala.

V bazo ga kar daj, kiolikor imaš podatkov in eno fotko A potem ni Boomer po mamini strani v pedigreju? Ne najdem spletne strani..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8297 : 08 Januar 2009, 10:31:37
http://dsc.discovery.com/news/2006/12/13/dogfur_ani.html?category=human&guid=20061213093000

Tole je pa en zanimiv članek, star sicer dve leti.
Mogoče bi ga moderator prestavil nekam drugam, ampak ne vem kam.

Govori, kako je ( naj bi bila ) barva kožuha povezana s temperamentom/karakterjem
Joj moja rdeča Ruby  ??? :o

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8298 : 08 Januar 2009, 10:37:01
Mama:
http://www.musimaciay.com/femmine/maya/maya.html

Ime psarne je res zanimivo, v njihovem narečju pa pomeni nekako "poflekani gobčki".

Ko bom doma, bom prilepila Magijevo in Dropsijevo slikico v enaki starosti, da se vidi, kako Magiju švigajo strele iz oči, Dropsi pa takoooo milo gleda.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8299 : 08 Januar 2009, 10:51:18
Ja Boomer je stari oče od Maye po očetovi strani. zdaj vidim
Boomer je Chipov oče -

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8300 : 08 Januar 2009, 10:58:18
Karmen, tole je pa tako, kot bi Bibo opisovala  :D Iste fore imata  ;D Edino Biba zdaj lepo spi že celo noč, zvečer jo dam ob enajstih ven in zdrži do devetih zjutraj. Če jo pa tišči pa začne cvilit in gremo ven.
Edino tega lulanja od veselja se še nismo čisto znebili... ::) Se spomnim, da je tudi pri Lizi trajalo kar kakšne pol leta, da je čisto nehala lulat, kadar je bila vzhičena.

Dropsi nikakor ne more zdržati celo noč, ker zvečer zaradi divjanja veliko pije. Tudi jedel bi kar naprej, ampak ob sedmih zvečer se menza zapre  8).



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8301 : 08 Januar 2009, 13:58:08
Dropsi nikakor ne more zdržati celo noč, ker zvečer zaradi divjanja veliko pije. Tudi jedel bi kar naprej, ampak ob sedmih zvečer se menza zapre  8).

menza  :D :D :D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8302 : 08 Januar 2009, 14:27:13
ja, po nasvetu vzrediteljice (to sem izvajala tudi pri Magiju) imamo z našimi mladički naslednji način prehranjevanja:
1. zjutraj nasujem en cel obrok (3/4 lončka Biomill) briketov v posodico, psiček pa to v več obrokih poje pribl.do kosila
2. ko posodico izprazne, mu nasujem drugo rundo, ki jo v več obrokih izprazne do večera

Tako si sam določi pribl.6 obrokov na dan, ki se potem do kakšnega pol leta sami zmanjšajo na dva (1 lonček + 1 lonček).
Pri nas se ta način zelo dobro obnese, psiček ni nikoli lačen, zato ni požrešen, zmanjšamo možnost preobjedanja oz. prevelike količine briketov naenkrat, za nas je zelo praktično, ker ne skrbimo, ko smo v službi.

Ker pa bi Dropsi rad jedel tudi kasneje, se ob sedmih menza definitivno zapre.
Za mačke pa se zapre ob devetih, da ne poslušam celo noč grickanja briketov  >:(.



Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8303 : 08 Januar 2009, 14:44:10
Pozdrav dragi prijatelji ljubitelji australskih ovčara,

evo par puta sam svratio u vaš topic pa vidim da ste baš aktivni i ima super stvari za pročitati i pregledati linkove

Čestitam Lana i Karmen na prekrasnim prinovama, malci su super  :)

mi dolazimo u Ljubljanu na izložbu pa se nadam da ćemo Vas sve upoznati

inaće imam australsku ovčarku 10 mjeseci staru, njeno ime je Maris









detaljnije informacije o Maris možete naći na sljedećem linku: http://www.thornappleaussies.net/international/maris/thornapple_american_the_beautifu.htm

nadam se da vam se sviđa,

Lijep pozdrav,

Marko



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #8304 : 08 Januar 2009, 14:49:53
karmen, pri brie se ta nacin sigurno ne bi obnesel, ker bi pozrla cel loncek, ce bi ji ga dala, ze ko je bila majhna. to pa je definitivno prehudo za mali zelodcek. pa ce bi ji dala 2 bi pozrla 2, ce bi ji pa ponudila celo vreco, se pa tudi ne bi branila. pozeruh pac... :-\
Mangry pozdravljen, lustno kuzico imas :-*


Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8305 : 08 Januar 2009, 14:57:02
lira hvala puno  :)

Mariskina mama je

Ch. Thornapple Russian Toa Party- Cordelia




a tata je

Ch. Thornapple Singe Barrel - Cruzan





martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8306 : 08 Januar 2009, 15:16:18
Joj Karmen, pri nas to tudi ne bi šlo..
A je ta mali potem ločen od ostalih, ko tebe ni doma??
Ker pri nas Chip vsakemu dovoli v skledo in on bi vsakemu šel..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8307 : 08 Januar 2009, 15:25:00
ovo je Mariskina polusestra Jada - Ch. Thornapple What The Doc Ordered - Curfts BOB 2008 i R. BOG Crufts 2008



i Maris CHJ Thronapple America The Beautifu - 10 mj.



malo radi usporedbe sekica  :)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8308 : 08 Januar 2009, 16:04:23
O, kakšna lepa punca tale Maris :-* Kateri dan pa razstavljate? Sobota ali nedelja?

Glede hranjenja, se podpišem pod Lirin post. Odkar imamo Terro imajo tudi naše mačke nov režim hranjenja. Prej so imele briketke vedno na razpolago, zdaj niti pod razno...Terra itak vsakič ko pojejo gre pogledat če so  slučajno pozable kakšen briketek zad za kakšno posodico ::)



Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8309 : 08 Januar 2009, 16:11:25
hvala Scarlett, Maris je prijavljena oba dana i subota i nedjelja

ja nju hranim s purinom od lososa i to mi se pokazala najbolja opcija, jede ujutro i navečer odkad je došla i nema zezanja  :)
uz to obožava i kruh koji obično nađe na cesti za golubove  :D