Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497954

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8520 : 27 Januar 2009, 16:31:24
Popolnoma!  ;D ;D In ce mi bo kdaj druzbo delal aussie, nocem druge barve kot red merle..  :-[

Pa, ce se se malo pohecam.. Ta barva bo se najbolje pasala zraven Cosmota :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8521 : 27 Januar 2009, 16:32:49
Ovcka, ma potem se moraš na Kras ali na Obalo preselit :P drugam red merli ne pašejo :D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8522 : 27 Januar 2009, 18:20:19
Ubogi moj Dropsek  :(! Kaj mi ga boste preselile na Gorenjsko???



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #8523 : 27 Januar 2009, 20:30:39
Popolnoma!  ;D ;D In ce mi bo kdaj druzbo delal aussie, nocem druge barve kot red merle..  :-[

Pa, ce se se malo pohecam.. Ta barva bo se najbolje pasala zraven Cosmota :P :P

Sva že dva rm fana. :P



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8524 : 27 Januar 2009, 20:39:36
Ubogi moj Dropsek  :(! Kaj mi ga boste preselile na Gorenjsko???
ma naj ti bo, lahko ga prebarvaš :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8525 : 27 Januar 2009, 21:38:37
KARMEN pa saj ti, ko imas dve barvni razlicici se lahko odlocis kje bos  :P :P

Scarlett ce bi le bila sansa, se takoj preselim na Kras.. :) Mi je ful vsec pokrajina in vse, ampak....  :-[  Mogoce se pa nekoc prizenim v vase konce.. Nikoli ne ves...  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8526 : 28 Januar 2009, 09:11:09
No sicer bolš da sem tiho, ker mi mi lajf vedno nameni vse drugo sam ne planirano (govorim glede psov :), ampak js že ene 8 let govorim, da bom pa mela enkrat red-merle aussieja (spol sicer ni določen, mora bit pa short NBT hehe), z imenom Zoom-Zoom  :D  :D
Ok najbližje tej ideji sm prišla, ko sem Tax parila s psom s klicnim imenom Zoom  ::)



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8527 : 28 Januar 2009, 09:35:13
oj!
jaz sem nova tukaj. sem pa iz nemčije pripeljala mlado avstralsko ovčarko. blue / merle

Lou


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8528 : 28 Januar 2009, 09:36:15
Včasih pomislim na to, da pri rdečelasih psih velja isto načelo, kot pri rdečih mačkah: da so nadpovprečno inteligentni  8). Vedno so mi vsi pravili, da so rdeče mačke zelo pametne. Mi imamo eno prav rdečo, eno pa rdeče-belo (Marko, ki zna Sedi)). V življenju sem imela že nekaj psov, vendar tako pametnega, kot je Magi, še nisem doživela. Po mojem kmečkem načelu pameti pri psu ne merim ne z znanjem iz strokovne literature, niti glede na razna spoznanja izkušenih kinologov. Pamet mojega psa merim z dolgoletnim vsakodnevnim bivanjem z vsakim psom posebej in z vsemi skupaj kot krdelom. Niti eden do sedaj ni bil primerljiv z drugim, z Magijem pa itak ni primerljiv nihče  ::). Dropsi je po svoje tudi nekaj posebnega, je pravi razmaženi buhteljček, ki zna takoj osvojiti vsako srce, mala debela kepica, ki je prva v naši hiši dobila dovoljenje za na kavč. Za resnejše primerjave med obema je še prezgodaj, ampak že sedaj se vidi, da primerjave sploh ni.
Magi in Drops sta le dva popolnoma različna psa iste pasme  :-* :-* :-*.
Sirtaki, Zoom-zoom ime je krasno, s psom z tem imenom boš imela dela  :o.

Pozdravljena, Lou, daj slikice in predstavitev tvoje avstralke.



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8529 : 28 Januar 2009, 09:42:32

Žal ne znam dati slikce gor. pripeljala sem jo iz Hannovra, in sicer keep smiling. stara je 3 mesece in je ful core  :)

Lou


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8530 : 28 Januar 2009, 09:46:33

ko ste ravno omenjali red  /merle - en samček je na voljo, iskat ga bo pa treba v nemčijo :)

Lou


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8531 : 28 Januar 2009, 09:49:21
pozdravljena na forumu  :)

tu je opisano kako se dodajajo slike - http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,800.0.html



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8532 : 28 Januar 2009, 10:36:59
vam pošljem sliko, ko bom imela več časa ::)

Lou


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8533 : 28 Januar 2009, 10:37:52
hvala za navodila ::)

Lou


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8534 : 28 Januar 2009, 10:53:25
karmen - kaj pa rdečelasi ljudje in inteligenca  :D
pri nas so vedno rekli, da so ta rdeči "žleht"

No, razprav na temo o barvi in karakterju je kar nekaj. Seveda ne drži prav nič; ni povezave med inteligenco ali nagajivostjo ali čemerkoli in barvo.

in  moje sanje o red merle so se končale, ko sem oddala Terro  :( :'(

lou - povej kaj več o sebi in psički.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8535 : 28 Januar 2009, 11:10:11
Življenjska napaka  >:D!



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #8536 : 28 Januar 2009, 11:17:45
Tud jaz sem nova na forumu in sem tud mela najprej problem dat gor sliko, ker sem jo prej pozabla zmanjšat!

Imam šele drugega psa v življenju in po dveh letih in pol spoznavanja aussijev sem vse bolj navdušena nad njihovo raznolikostjo v zunanjosti (barve, rep, ...) in značajskimi lastnostmi. Prvič sem se z njimi spoznala, ko sem srečala Nadjo z majceno Ginny in sem bila grozno začudena, kaj je to zaena zanimiva pasma ???.

Zelo sem vesela, da me je Taras še počakal pri Blum! Glede na precejšnje razlike v značaju te pasme sem tud vesela, da se Taras z mano tako ujema. Očitno mi je bil namenjen ;D.

Pred 20-imi leti sem imela škotinjo (collie), ki je bila prekrasna in velika mazica, a je bila zelo boječa in občutljiva. Pri aussijih si pa težko predstavljam podrejanje in nesamozavesten pristop tako do psov kot do ljudi. Izgleda, da so ti psi izredno stabilni in zanesljivi - razen v puberteti  ::), ki pri nas počasi izzveneva, kot kaže.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8537 : 28 Januar 2009, 11:46:44
Zanimivo o škotih: moja sestra jo je imela, v življenju nisem srečala bolj zamerljivega psa. Če si jo okregal, je šla ležat, z glavo obrnjeno proti zidu  :(. Tam je vztrajala toliko časa, dokler se ni okoli nje dogajalo kaj tako zanimivega, da je glavo obrnila preko hrbta (si lomila vrat), vendar je vztrajala v svoji protestni pozi. Zaradi slabih izkušenj v otroštvu, je grizla predvsem otroke, dve leti sem porabila, da sem jo res lepo vzgojila. Potem jo je žal povozil avto. Še ena zanimiva: redno se je gonila, nikoli v življenju ni pustila samca zraven, očitno ni našla pravega  ;).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8538 : 28 Januar 2009, 11:59:29
Inka, pozdravljena :D Tudi mene veseli, da smo se takrat srečali, saj se Tarasu prav fino godi :)

Lou, a tvoja je Lucy-lou?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8539 : 28 Januar 2009, 12:02:27
Ooooo, koga vidimo na forumu :o
Pozdravljeni Inka in Lou in Taras in "Lucy-Lou" (ima zdaj kaksno drugi klicno ime?) ::) morda. A se motiva z Zoe?

Slikice obvezno cimprej!!!

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8540 : 28 Januar 2009, 12:07:46
Skrajni čas, da ustanovimo sekcijo avstralskih ovčarjev  :P :P :P.



Zarja

  • Gost
Odgovori #8541 : 28 Januar 2009, 12:54:49
Tud jaz sem nova na forumu in sem tud mela najprej problem dat gor sliko, ker sem jo prej pozabla zmanjšat!

Imam šele drugega psa v življenju in po dveh letih in pol spoznavanja aussijev sem vse bolj navdušena nad njihovo raznolikostjo v zunanjosti (barve, rep, ...) in značajskimi lastnostmi. Prvič sem se z njimi spoznala, ko sem srečala Nadjo z majceno Ginny in sem bila grozno začudena, kaj je to zaena zanimiva pasma ???.

Zelo sem vesela, da me je Taras še počakal pri Blum! Glede na precejšnje razlike v značaju te pasme sem tud vesela, da se Taras z mano tako ujema. Očitno mi je bil namenjen ;D.

Pred 20-imi leti sem imela škotinjo (collie), ki je bila prekrasna in velika mazica, a je bila zelo boječa in občutljiva. Pri aussijih si pa težko predstavljam podrejanje in nesamozavesten pristop tako do psov kot do ljudi. Izgleda, da so ti psi izredno stabilni in zanesljivi - razen v puberteti  ::), ki pri nas počasi izzveneva, kot kaže.

Ooo, lep pozdrav! Taras je pa tako ali tako Darwinov najljubši avstralec  ;D



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #8542 : 28 Januar 2009, 13:18:54
Hvala za pozdrave, ja končno sem se odločla prit na forum ::).

Karmen, tvoj opis sestrine škotske ovčarke pa je tak kot bi opisovala mojo bivšo. Samo, če sem rekla, to pa ne, fuj, se je vsedla s hrbtom proti meni (točno 180 stopinj) in držala užaljeno "šobo". Mulo je kuhala lahko več ur :-X >:D. Res hecno. Sicer je bila do otrok in ljudi izredno zaupljiva in crkljiva, a psov se je bala, ker je imela še mahna eno grdo izkušnjo. Ampak na igro z metanjem palice ali žogice (takrat še ni bilo pasjih frisbijev) je bila čisto nora in je vztrajno prinašala nazaj. Tarasu pa to ne sede. Njemu so bolj všeč intelektualne zaposlitve, pa tudi če je to samo raziskovanje krtin. Ima inteligenco tipa "po liniji najmanjšega napora", samo motivacijo rabi (hrenovke :-|~, kar se mi zdi čisto v redu.

Joj, včeraj na Rožniku je zašibal za velikim srnajkom, a je hitro prišel nazaj, ko sem mu žvižgala :).




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8543 : 28 Januar 2009, 13:36:52
Priden, Taras, tak je Magi, Dropsi pa zelo rad zamaši ušesa, ko je kaj zelo zanimivega  :-[.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #8544 : 28 Januar 2009, 14:08:00
Življenjska napaka  >:D!
he he jaz bom pa kar tiho tukej :D >:D :D

Skrajni čas, da ustanovimo sekcijo avstralskih ovčarjev  :P :P :P.

Jaaa! Evo:
Klub
Avstralskih
Ovčarjev
Slovenije

 ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8545 : 28 Januar 2009, 14:41:39
Ej, kratica je enkratna, neponovljiva in pove vse  :o!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8546 : 28 Januar 2009, 15:13:23
inka - pozdrav.
Tarasa pa tudi mi poznamo!! Smo imeli en lep skupni izletek. ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8547 : 28 Januar 2009, 15:35:51
Klub
Avstralskih
Ovčarjev
Slovenije

 ;D

Super ideja!  :D

Pozdravljeni vsi novi! Komaj čakam na kakšne slikce  :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8548 : 28 Januar 2009, 16:08:23
Če se bo kdo drug ukvarjal z birokracijo, se js javim za spletno stran ;D

Tina, a si opazila kakšne spremembe na Chici po sterilizaciji?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8549 : 28 Januar 2009, 16:29:44
zoe, nisem opazila kakšnih večjih sprememb. Malo več markira na sprehodih kot je prej, pa niso ji več vsi psi všeč. Pa mačka ne poskuša več naskakovat tako kot prej.. ampak ne vem, če ima to kakšno vezo s sterilizacijo - možno, da je končno skapirala, da se tega ne dela, ko sem jo že tolikokrat opozorila  ::)
Drugače je pa še vedno ista Chikica kot prej :) Si ti opazila kakšne spremembe pri Ginny?