Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498190

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8700 : 11 Februar 2009, 11:07:22
Mi na Mežakljo ne moremo, ker je pot predolga in imamo doma obveznosti. V eno smer imamo sigurno 2,5 ure vožnje  :(. Na morju pa je danes več blata kot v Vojvodini, bo treba počakati, da zapiha burja in posuši  ::).



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8701 : 11 Februar 2009, 11:14:44
Evo nas malo po dooolgem času. Huh, ste napisali strani!
Pri nas doma je po avstralsko veselo ;D Biba se je že zelo lepo navadila, kaj sme in česa ne, lulamo že nekaj časa ne več v hišo, ponoči zdrži tudi že do 9 ur. Trenutno pridno menja zobke in je prav smešna, ker so ji spredaj že zrasli, pa zadaj dva, vmes je pa škrbasta  :D
Sem pa zelo presenečena, da tako malo stvari grize. Aaron in Liza sta jih oba zgrizla vsaj nekaj, Biba pa zaenkrat še ničesar. Sem in tja dobi kakšno palčko za zgrist, ji pa zelo paše, če ji masiram dlesni. Rastemo tudi zelo pridno in imamo okrog 12kg (odvisno, ali prej je ali ne). Se mi zdi, da je to kar dosti, ampak so jo pa še vedno sama rebra-ker samo šiba okrog ;D Zdaj počasi že dobiva tapravo okroglo aussie rit  ;D
Znamo tudi že nekaj malega, poleg osnovnih ukazov sedi, prostor, stoj in sem še taco, drugo taco, spin (okrog), plazi, lupčka in 'smile'(se čisto zares 'nasmiha' in sem to izkoristila za učenje novega trika :D), zdaj pa delava na tem, da se s taco dotakne krpe na tleh-se mi zdi, da pride zelo prav pri učenju drugih trikov.
Čez dober teden gremo pa spet na eno razstavo,tokrat v Celje :)


Dominika

  • Gost
Odgovori #8702 : 11 Februar 2009, 11:22:12
Liza jaz se tudi trudim da se dotakne določenega predmeta, pri trikih sem prebrala da je enostavno, če ga naučiš na zamašek in potem s tem zamakom naprej  vodiš vaje.
Mi smo se tačke naučili (poleg obveznega iz pasje šole- no igralnih uric), sedaj pa gremo na zamašek.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8703 : 11 Februar 2009, 11:25:24
Ta ideja z zamaškom se mi tudi ne zdi slaba. Čeprav jaz učim po temle načinu-najprej se nauči dotaknit nekaj velikega (raztegnjena krpa), potem pa to postopoma zlagaš do čisto majhne velikosti. Je precej lažje naučit tako, kot direktno na majhen predmet učit.
Dominika, delata s klikerjem?


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8704 : 11 Februar 2009, 11:26:04
Bravo Biba, očitno so punčke naprednejše od fantkov  ;).  Dropsi še ne zdrži celo noč, ponavadi vstanemo okrog dveh, včasih zdrži do petih. Če je podnevi sam doma, gre pridno sam ven na stranišče, ponoči pa žal ne  :'(. Naučili smo se sedi in prostor, hojo na povodcu (tako-tako  :(). Je pa res, da se mi sploh ne učimo kaj dosti, rajši dirjamo okoli ali pa spimo na kavču  :-[. Dropsi bo v petek star 5 mesecev, tehta od 14-15 kg. Zobke je že skoraj vse zamenjal, tudi on je bil smešno škrbast, pa tudi zadah je imel slab. V primerjavi z Magijem je do sedaj uničil presenetljivo malo stvari, oziroma nič kaj posebnega. Na sprehodu je zelo poslušen, ampak malo slabše sliši, ker ima viseča ušesa  ;) ;) ;). Na razstavo pa bomo verjetno šli šele spomladi v Portorož, ker je blizu, pa še v Jr ga ne bom še mogla vpisati, ker mu bo manjkalo nekaj dni, škodaaaaa!



Dominika

  • Gost
Odgovori #8705 : 11 Februar 2009, 11:36:33
Liza delava s klikerjem. Hodiva v šolo v Struževo in tam je vse s klikerjem. Jaz se še učim, ker sem starega šolanja vajena (povodec in ovratnica), sedaj pa s klobasami okol hodim ;D

Tudi naš Moon ne uničuje, razen kakšnim Maksovih igračk, sploh ko jih menjamo in nove stresemo po tleh (ima 3 škatle igrač in jih menjamo, da ni vse v razsulu). Takoj ko so nove igrače pregleda vse. Drugače pa najraje nosi svoje stvari, se je že naučil. Pa zobje mu izpadajo zadaj, tako da sem včeraj gledala da prav težko je, očitno ga vse boli. Eden mu kar postrani visi, a še ne gre ven.



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #8706 : 13 Februar 2009, 18:08:17
Danes sva se s Tiko odpravile na Veliko planino :o Dve slikici ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8707 : 13 Februar 2009, 20:47:45
pri nas je bil danes prelep dan
ruby
vsi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8708 : 13 Februar 2009, 20:48:40
missy
chip

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8709 : 13 Februar 2009, 20:52:14
Sej skoz govorim... blu merli, pa hribi... ni lepšega. :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8710 : 13 Februar 2009, 20:52:51
Sej skoz govorim... blu merli, pa hribi... ni lepšega. :)

Redmerli, pa zasnezeni hribi.

 :D

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8711 : 13 Februar 2009, 21:04:25
Tika and Martina, super slike. Mi hribe gledamo od zeloooooo daleč. So sicer lepi in beli ampak že dolgo nismo čutuli sneg pod nogami. No, saj jaz in Oli. Lyra je bila večkrat na snegu letos.

Torej velja za nedeljo 22.2? Mežaklja?

Martina prideš jutri v Prestranek? Lilit ti tudi? Še kdo?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8712 : 13 Februar 2009, 21:29:32
da vas še malo hecam.. :P :P
pa naši dve lavinski psički.. Mona Lisa hoče bit zraven..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8713 : 13 Februar 2009, 21:30:33
še ena kičasta  ;D

se vidimo jutri

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8714 : 13 Februar 2009, 21:31:09
Glede na to, da ne grem na Mežakljo, se dobimo jutri v Prestranku? Vi ste mislili jutri pripeljati pse, ali samo gledati?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8715 : 13 Februar 2009, 21:36:06
Ne, jutri najverjetneje ne pridemo.

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8716 : 13 Februar 2009, 21:43:49
Midva sva na dopustu od jutri... ampak v nedeljo 22.2. pa MEŽAKLJA. Lahko tudi že rekl uro... a bo ob 10h uredu?
Tukaj je en opis ki sem ga na netu najdla:

DOSTOP

Mežakla je najlažje dostopna po cesti preko Bleda proti Gorjam in Pokljuki. V Zgornjih Gorjah nasproti obračališča za avtobuse zavijemo po ozki cesti desno proti vasi Krnica v dolino reke Radovne. Ko prečkamo most čez Radovno, zavijemo desno proti vasi Laze - tu nam smerokaz pokaže pot proti Mežakli.  
Ko se pripeljemo skozi vas Spodnje Laze, pridemo do razpotja petih cest in zavijemo po označeni proti Mežakli. Po makadamski cesti, ki pelje po robu nad planino, se najprej vzpnemo, potem spustimo do križišča cest.
Zavijemo levo in peljemo naravnost, se vzpenjamo in pridemo na pašnik na Mežakli. Peljemo čez pašnik, dokler ne pridemo do spomenika, ki stoji na križišču dveh cest. Naj dodamo se, da je pot na vseh križiščih označena.

Mislim, da bom šla pred nedeljo še pogledat kako izgleda cesta... snega je okoli Radovne in Pokljuke okoli pol metra. Zato bom šla v izvidnico kakšno je stanje in koliko opreme rabimo.  :o
Kje parkiramo vam sporočim.  8)

Kdor pride  - pride. Vabljeni vsi.
Se tipkamo!



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8717 : 13 Februar 2009, 21:45:24
Držte pesti in tačke za dobro vreme!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8718 : 13 Februar 2009, 21:46:53
 :( škoda ker bo naslednjo nedeljo srečanje, če ne bi se še midva z Maršom prislinila zraven ( saj se zna obnašat kot avstralc  :P :P ) , pa drugič  ;)


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #8719 : 14 Februar 2009, 13:08:49
upam, da bo v bliznji prihodnosti se kaksno srecanje, ker midve naslednjo nedeljo tudi ne moreva, bi pa ful rada srecala se kaksne avstralce. zaenkrat poznam vec ali manj samo nase sorodnike.
lp


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8720 : 14 Februar 2009, 13:20:53
Redmerli, pa zasnezeni hribi.

 :D
Sej skoz govorim... blu merli, pa hribi... ni lepšega. :)

Rdečkoti so pa univerzalni. Lokacija ni važna, samo da je frizbi zraven  :D



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8721 : 14 Februar 2009, 20:00:27
Upam, da ste današnji dan maksimalno izkoristili  :)
Mi smo bili na Menini.













zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8722 : 15 Februar 2009, 22:18:41
Tina, s katere smeri ste šli na Menino?

Da malo pohvalim našo pasjo mamo ter vzrediteljico in inštruktorico - včeraj sta Jasna in Blum uspešno opravili drugo kvalifikacijo za svetovno prvenstvo!  :D

Pa še nekaj za hec. A kdo ugane kaj je na sliki poleg snega?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8723 : 15 Februar 2009, 23:58:30
Joj kaj je Menina lepa zdele  :-|~ Chica je pa tudi prekrasna  :-* mi je všeč tisti njen baby face, izgleda kot razigran mladiček  :-*

zoe - rep?

Pa seveda čestitke Blumini za tako lep uspeh!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #8724 : 16 Februar 2009, 00:02:53
Blumina ČESTITKE!!!

 :o :o :o



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8725 : 16 Februar 2009, 07:31:44
Tina, s katere smeri ste šli na Menino?

Šli smo iz nam najbližje smeri - iz Slop (Slopov???) pa čez Bibo planino do Menine.

Blum & Blumina, čestitke!!!

Neyka, Chica bo pa pomoje vedno en tak velik razigran mladiček  ;D


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8726 : 16 Februar 2009, 08:22:54
O tudi Nyzz je šla zraven, pozdrav Chici

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8727 : 16 Februar 2009, 08:43:58
Hvala za cestitke :o
Zverina je res delala fajn, tako iskanje, kot poslusnost in ovire... hihihi, pa se kar sama si je pokal nasla tisti dan, hahahaha.
Med vajo naprej, je po odlicnem in hitrem teku na drugo stran poligona, ravno, ko je bil ze cas, da zavpijem prostor, zagledala v travi postavljen mali pokalcek, ki je kar zarel v soncu in jeeej, mislila je, ooooo kaksna lepa tarca, in odvila do njega ter naredila prostor ob njem :D
No, punca ni dobila pokalcka, sva ga pustili na poligonu :P, je pa dobila eno fajn neobrano kost ;D

Vceraj smo sli pa trenirat lavine na Veliko planino in se imeli super fajn :o
Nadja je veliko fotkala... pst, sam moramo pocakat, da se naspi >:D :D

Blumina



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8728 : 16 Februar 2009, 08:50:33
Aja, pa Tina, lusne fotke od Chikice. Se vidi, da ste tudi vi uzivali na na snegu...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #8729 : 16 Februar 2009, 09:27:24
Blumina, iskrene čestitke za uspeh. Vidve pa res razturata, le tako naprej. Zasneženih fotk se že veselim, tako da upam, da ima Nadja bolj majhno glavo in se hitro naspi  :-* :D