Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498042

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9090 : 17 Marec 2009, 14:51:34
a so njufkoti tudi NBT?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9091 : 17 Marec 2009, 14:53:36
a so njufkoti tudi NBT?

Neee kje pa. Niti se jih ne kupira, samo firbec.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9092 : 17 Marec 2009, 15:02:01
http://www.imgnr.com/nbt_study.htm

neyka - klik na NBT study

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9093 : 17 Marec 2009, 15:29:57
Hvala :)

Še par vprašanj - pod kateri klub spadate z FCI aussiji? Je kakšna takšna organizacija v Evropi? In pod kateri slovenski klub spadate (kje delate vzejni pregled)? In kaj pri nas potrebujete za opravljanje vzrejnega dovoljenja?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9094 : 17 Marec 2009, 15:53:43
Oprostite, bom malo zmotla trenutno debato :-[ :)

Včeraj smo bili na enem "ranču", Terra se je spremenila v drugega psa. Tam je veliko različnih živali (konji, koze, kure, damjaki,...), cel popoldan je "kontrolirala" kaj se dogaja, kam se kakšna žival premika,.... In prvič je niso brigali ne briketi, žogica je bila zanimiva le kakšne 2 minuti...  Sem se prav zavedla, kako en aussie res spada na kmetijo. Sem ji obljubila, da bo tudi ona en dan to dočakala ;D

Še nekaj slikc je tule



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9095 : 17 Marec 2009, 16:07:07
Vsak pac dela in vzreja po svoji vesti...
Srecno vsem!!!

Scarlett, mislim, da nekaj taksnega vsi obljubljamo svojim aussijem  ;D lepe fotke  :)
Ampak Blum in Tika ne bosta vec zelo dolgo cakali... kmalu, kmalu  :o :o :o
Vsi smo ze na trnih in komaj cakamo :)

Blumina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9096 : 17 Marec 2009, 17:42:52
Jaz sem pa danes od daleč Sunnyja videla.  :o


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9097 : 17 Marec 2009, 22:25:47
Scarlett lepe slikce, Terra pa se lepsa  :-* :-* :-*

Btw, kdo je pa tisti zlatko??  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9098 : 18 Marec 2009, 07:13:32
Potem pa se mogoče vidimo in prečoham tole lepotičko  :-*





če se bo pustila :D je zelo nezaupljiva do drugih, razen otroke obožuje.


a se že ve katero uro bo frizbi v soboto ???

Lou


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9099 : 18 Marec 2009, 08:12:38
a se že ve katero uro bo frizbi v soboto ???

Nič ne vem še. Lahko da bo en nastop dopoldne, eden popoldne.  Saj vse skupaj traja samo dve minuti. Tudi ne vem, ali bom samo jaz nastopala z Lyro, ali bo še en par.

Lahko pa povem, kdo je Bamm Bamm.  :) Ni od moža (ker moža nimam  :D), tudi ni avstralec. Naj bi bil border. Brez rodovnika, torej uradno mešanec. Smo ga dobili od Sabine Bruns, frizbi kolegica iz Nemčije. Smo ga prvič spoznali pred dvema letoma na enem seminarju, in je bila moja hčerka takoj zaljubljena vanj. Že takrat smo malo hecali, da bi ga ukradli. Nikoli nisem mislila, da bi ga ona oddala. Ampak pred kratkim me je kontaktirala in vprašala, če ga hočemo. Z možem imata precej psov, Bamm Bamma ima zelo rada ampak dela več z drugimi. Ker je smatrala, da mu lahko nudimo ljubeč dom in aktivno življenje, je bila pripravljena (po dolgem razmišljanju, skoraj eno leto) nam podariti. Smo bili takoj za, in nekaj dni kasneje, sem šla v Munchen ga iskat (je bila tam na eni razstavi). In zdaj živi pri nas.  :) :-*

Lyra in Oli sta ga lepo sprejeli, je zelo prijazen do vseh (ljudi in psov), miren, priden, ubogljiv. Super pes. Frizbi že zna (ampak se morava navaditi drug na drugega), agility mu bom učila.




lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9100 : 18 Marec 2009, 08:24:41
a, če slučajno zamudiva bova dobile ekstra predstavitev :D

Lou


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9101 : 18 Marec 2009, 08:27:49
končno smo izvedeli kdo je Bamm Bamm  ;D

Lou


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #9102 : 18 Marec 2009, 08:37:54
Jean, Bamm Bamm bo sigurno užival pri vas, pa še pasjo družbo ima!

Upam, da pride zraven v Maribor na seminar, ker me je res očaral, zelo je lep. ;D :D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9103 : 18 Marec 2009, 09:24:26
Jean, iskrene čestitke za Bamma še enkrat, upam, da ga bom kdaj imela priliko v živo spoznat, lepotec je.  :-* 

Vidim, da so avstralci in borderji precej podobni, nihče ni mogel z GOTOVOSTJO trditi, da je eno ali drugo.

Kristinca & Florinca


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9104 : 18 Marec 2009, 09:51:55
Vidim, da so avstralci in borderji precej podobni, nihče ni mogel z GOTOVOSTJO trditi, da je eno ali drugo.

No ja... ::) :-\
Jean že ve moje mnenje  :D :D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9105 : 18 Marec 2009, 10:08:16
Vem, ja, si hotela ga pariti s Tax!  :D :D :D



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9106 : 18 Marec 2009, 10:13:55
Hihihihihi :P :D :D :D :D :D :D

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9107 : 18 Marec 2009, 11:04:16
Hvala :)

Še par vprašanj - pod kateri klub spadate z FCI aussiji? Je kakšna takšna organizacija v Evropi? In pod kateri slovenski klub spadate (kje delate vzejni pregled)? In kaj pri nas potrebujete za opravljanje vzrejnega dovoljenja?

enkrat spadamo pod britanske ovčarske pasme, ampak ker aussiji niso britanski nas mečejo v koš z ostalimi ovčarskimi pasmami, ki pa nima svojih vzrejnih in se vse dela po okriljem KZS. tako da ne spadamo pod noben klub. jaz imam še vedno idejo o klubu za avstralce v sloveniji, ampak ker so naša skromna mnenja takoooooo deljena, se še teh 30-40 lastnikov avstralcev ne bi moglo zediniti in ustanoviti kluba (sploh pa ne z geslom: vsi za enega, eden za vse). sama se pa ne grem.
a avstriji je ASA, v nemčiji tudi nekaj podobnega... itd... za ostale države ne vem in se zaenkrat še ne zanimam.


glede ranča in obljub... moji aussiji so letos dobili konja. Tana si ga je fuuuuuul želela in mi vsak dan težila: daj, kupi mi konja, prosiiiim.  ;) 
mislim, da smo na pravi poti do ranča. ampak ne vem, če ga bosta teledva avstralca doživela. mogoče naslednji...



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9108 : 18 Marec 2009, 11:05:06
Jap iz 2 razlogov:
1. kot sem omenila mi je ime svetovno in pač bi samo nadaljevala tradicijo  ;)
2. nekateri vedo kako včasih na glas sanjarim, da bom Tax spustla pod enga BC in prjavla leglo aussiejev...zdej ko je tisti, ki mi je bil vedno všečen in sem ga najpogosteje omenjala za tako potegavščino že pokojni  :'(, rabim seveda novega ženina za Tax  ;D :D



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9109 : 18 Marec 2009, 14:30:49
Jean, torej čestitke za novega borderja, ups, mešanca, da ne bo kdo užaljen ;)  Karkoli že je, je res lep :-* :-* :-*



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9110 : 18 Marec 2009, 14:43:45
Hvala :)

Še par vprašanj - pod kateri klub spadate z FCI aussiji? Je kakšna takšna organizacija v Evropi? In pod kateri slovenski klub spadate (kje delate vzejni pregled)? In kaj pri nas potrebujete za opravljanje vzrejnega dovoljenja?

Neyka, kolikor je meni znano, spadajo avstralci trenutno pod Slovenski klub za ovčarske in pastirske pasme.
Za kakšno prav evropsko združeje aussijev, žal ne vem, ali obstaja. Morda ve kdo drug?
Vzrejni pregled organizira prej omenjen klub (vsaj tako sem zasledila v Kinologu) letos marca in oktobra. Poteka pa vzrejni skupaj s Klubom za britanske ovčarske pasme.
Glede tega, kaj točno pa potrebujejo aussiji za vzrejno, sem pa tudi jaz še bolj nova oziroma tudi mene zanima. Obvezno ni verjetno nič, razen telesne ocene. Priporočljivo je pa verjetno samo slikanje kolkov in pa komolcev. Jaz bi temu dodala še par drugih testov in pregled oči (ni pa nič od tega navedenega, da je obvezno).


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9111 : 18 Marec 2009, 14:52:45
Jst sem imela včeraj priložnost spoznat in prečohat BammBamma in moram rečt, da me je čisto navdušil - res je čudovit.  :-* Čestitke še enkrat, Jean!



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9112 : 18 Marec 2009, 15:37:28
za vzrejnega je slikanje kolkov obvezno.
ostalo ni nujno.  >:(  >:(  >:(



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9113 : 18 Marec 2009, 15:48:18
Cowgirl, a samo kolki so obvezni?!
Kaj pa komolci?


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9114 : 18 Marec 2009, 16:02:17
samo kolki. grrr...



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #9115 : 18 Marec 2009, 17:16:21
samo kolki. grrr...

pa zakaj grrr? Obstajajo pasme, kjer se pojavlja displazija kolkov, ne pa tudi komolčna. Raje bodite srečni, da nimate še tega.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9116 : 18 Marec 2009, 17:29:25
Za vzrejnega ni NIČ obvezno. Da ne bo napačnih informacij.Samo telesna ocena.

Kot vedno pravim, pa lahko naredite vse teste, ki so na voljo.
In kdor kaj da na pasmo, jih bo naredil pa tudi pregledal oči mladičem pri 7btednih.



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9117 : 18 Marec 2009, 19:12:10
Martina, kdo pregleduje oči aussijev s Slovenij?Dr. Čopova?
Mi imamo še nekaj časa do ponovnega pregleda oči (december), ampak me čisto informativno zanima.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #9118 : 18 Marec 2009, 19:21:58
....Slikanje kolkov in komolcev je zelo priporočljivo za pasme beli švicarski ovčarski pes, flandrijski govedar, slovaški čuvač, poljski nižinski ovčar, avstralski ovčar, češkoslovaški volčjak, briard, bauceron. Slikanje kolkov in komolcev pa je obvezno za pse navedenih pasem, če se v vzreji uporabljajo večkrat in za pse, pri katerih se na VP ugotovi gibanje, ki kaže na sum kolčne ali komolčne displazije.


Kopirano z" Pogoji za udeležbo na vzrejnem pregledu:"  SKOPP


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9119 : 18 Marec 2009, 19:28:29
Magiju je oči pregledala Dr.Zlata Čop, naslednjič bomo pregledali še Dropsiju. V Koper občasno prihaja ne vem katera veterinarka, ki tudi pregleduje oči. Če ima ustrezno licenco za tovrsten pregled, se bom naročila v Kopru. Ker sem spomladanski VP spregledala, bom verjetno oba avstralca odpeljala na jesenskega. Kolke in komolce pa bomo slikali, če bo potrebno, v primeru morebitne paritve, če pa do tega ne bo prišlo, ne bomo slikali.