Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498170

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9120 : 18 Marec 2009, 19:29:58
Karmen, kaj ne bo Dropsi še premlad za jesenski vzrejni pregled?


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9121 : 18 Marec 2009, 19:37:12
Z licenco je pri nas problem.. :( Avstrija
Amapak dr. Čopova je zelo izkušena
Jaz grem k njej ali v Avstrijo.


Karmen - jaz mojim svetujem, če morajo biti psi  v narkozi zaradi kakšnega drugega razloga ( ena je zadnjič zlomila zob, pa so ga morali plombirati) ali sterilizacija oz. kastracija, da dajo še kolke slikat in odčitat pooblaščenemu . Zato, da se ne daje v narkozo samo za slikanje. nekaj imamo že pregledanih, vsi ne bodo verjetno nikoli ( ,oje mladiče mislim)
Vendar bi moral biti pes star vsaj 15 mesecev, bolje kasneje.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9122 : 18 Marec 2009, 19:46:45
Dropsi bo 13.septembra star eno leto, peljala ga bom skupaj z Magijem, ali pa bomo vse skupaj preložili na naslednjo spomlad, ker je letos jesenski v Slovenski Bistrici, malo predaleč, medtem ko je spomladanski v Domžalah. kar se slikanja kolkov tiče, pa prav zaradi narkoze tega ne bom opravljala, če ne bo potrebno. Sploh me ne zanima, kakšne imajo, razen če ne bo prišlo do kakšnih zdravstvenih težav zaradi tega, potem pa bomo slikali (in pred vzrejo seveda, ker sem se z vzrediteljico zmenila za en Dropsijev skok, če ga bo želela).



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9123 : 18 Marec 2009, 22:51:53
Za oči imate v Ljubljani še dr.Zemljiča, ki dela na Prvi K (po domače "pri zaninoviču" :).
Je prav tako kot Čopova specializiran za očesna stanja. Več o njegovih referencah pa na www od te klinike.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9124 : 18 Marec 2009, 23:15:41
Dobra referenca za dr. Zemljica je tudi moja Blumka  :o
Jo je porihtal takrat pred dvemi leti, no bil je odgovoren za zdravljenje uckov takrat, ko je imela tisto grozno okuzbo s Toxoplasmozo.
Zdaj ga moram spet kaj poklicati. Spet je leto naokoli in cas je za kontrolo :D :D :D in on od takrat dalje Blumine ucke on najbolje pozna.  ::) prej sva hodili v Lesce, od takrat dalje pa naju je preprical dr. Zemljic in zdaj sva, kar se tice uckov, njegovi :)

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9125 : 19 Marec 2009, 08:53:17
Če gre za licenco - je nima nihče v SLO.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9126 : 19 Marec 2009, 10:08:10
To nima veze licenca gor al pa dol, ker pač te zadeve ni sploh niti v kakem seznamu možnih dokumentov veterinarske zbornice  :D. Da ne boste mislili, tudi to da ima licenco za odčitavanje kolkov samo LJ klinika je pogruntavščina nekega posameznika s KZS...in nima veze s kakim uradnim licenciranjem s strani državnih organov...

Sta pa kolikor vem oba zgoraj omenjena veterinarja odobrena s strani oftalmoloških takih ali drugačnih institucij v tujini. In imata dovolj znanj+izkušenj, da naredita popolnoma veljaven pregled oči...samo zaradi naše zakonodaje ne dobita kake licence, ker pač sploh ne obstajajo v tej ljubi državici.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9127 : 19 Marec 2009, 10:17:56
Se  strinjam z   referencami.in mi čisto ustrezajo
Z ostalim se pač ne strinjam ker   gre za mednarodne licence in me je gospa sama opozorila na to.( de je namreč nima).
Kar sicer ne moti ampak v določenih primerih pa ne gre.
Take so moje izkušnje

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9128 : 19 Marec 2009, 10:25:37
pa zakaj grrr? Obstajajo pasme, kjer se pojavlja displazija kolkov, ne pa tudi komolčna. Raje bodite srečni, da nimate še tega.

ne nisem srečna. bi bilo bolje da je več - kot nič...
jaz bi dodala še genetske teste, če bi bilo po moje... da se ve kaj se meša (jabolka, pa jagode, pa hruške in to...).  8)

jaz sem šla prvič oči pregledat v Gradec. Dr.vet.med avstrijec ima licenco...
Glede strokovnosti in prijaznosti sta me Čopova in Zemljič oba prepričala, da sta super. Čopova ima več aparatur, ampak je v Lescah, Zemljič je pa veliko odsoten, ker hodi na predavanja v Švico... Sem bila že pri obeh. Zemljič je naredil nekaj pregledov Urmasu, Tani carski rez, Zlata pa letne preglede oči, cepljenja itd...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9129 : 19 Marec 2009, 10:29:20
aja
pa tudi to z odčitavanjem kolkov ne bo čisto držalo.Samo na Uni kliniki pri nas  to gre.Slika pa lahko precej vetov in tudi ne vsi.

Tudi v avstriji ima uradno "licenco" za odčitavanje samo Uni Klinika na Dunaju - je pa kar nekaj vetov, ki lahko slikajo ( in ne morejo dati ocene uradno).
Zakaj je tako, jaz ne vem, ampak tako pač je.

Kar se pregledov oči tiče sem jih pa dala pregledat 31 krat. Sem se kar pozanimala, kaj mi je storiti.
lp

cowgirl - na sosednji temi smo govorili o potrebnih pregledih pa lahko pogledaš, kakšna je bila reakcija vzrediteljev.
Ampak VSE preglede lahko opraviš brez da so zahtevani. No problem

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9130 : 19 Marec 2009, 10:34:49
Na Balkanu bi bilo treba imeti "zakone" glede pregledov... saj vemo da bi vzreditelji radi čim ceneje prišli skoz. Če kak pregled ni nujen, ga ne bodo naredili...
Na severu (v Skandinaviji) je to drugače. Tam se  ne usajajo ker morajo po cesti peljati 40, če je omejitev 40. Pri nas je bolj kaos... Če so pravila jih kršimo ali "hvatamo krivine" kolikor se da.
In taka je naša miselnost...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9131 : 19 Marec 2009, 10:51:50
to pa ne drži - vsaj dve psarni v Slo ( govorim o aussijih) imata na starših in mladičih opravljenih kar nekaj pregledov, ne malo  Malo poglej  pa ni bilo prav nič predpisano

In mislim, da bi bilo, če bi se predpisalo preveč pregledov še več nerodovniških mladičev - enim se še na vzrejnega ne da ( poglej malo druge pasme)

jaz bom delala tako kot mislim da je prav in upoštevala informacije in znanje, ki ga imam

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9132 : 19 Marec 2009, 11:05:17
Tudi v avstriji ima uradno "licenco" za odčitavanje samo Uni Klinika na Dunaju - je pa kar nekaj vetov, ki lahko slikajo ( in ne morejo dati ocene uradno).
Zakaj je tako, jaz ne vem, ampak tako pač je.


Tole ne drži čisto. Mi smo slikali kolke in komolce v Celovcu in tudi od tega vet. kjer smo slikali dobili uradno oceno, ki smo jo predložili na vzrejnem pregledu.  ;)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9133 : 19 Marec 2009, 11:07:29
Po eni strani se strinjam s tem, da bi se moralo bolj dolocit smernice glede vzreje, po drugi strani pa bi morali biti sami sebi najmocnejsi kritiki svojega dela.
Nekako se strinjam bolj z Martino.
Za nekatera slo legla je bilo narejeno ne malo testov. Nekateri vzreditelji pa so v preteklosti na njih malo "pozabili" , a se v zadnjem casu zbujajo  :o, kar je zelo dobro.  :)
Najbolsa zadeva pri vsem tem je pac osvescanje kupcev. Le ti bodo, ce bodo osvesceni, pac zahtevali neko stopnjo kvalitete, ce jo bodo pac zeleli. Vedno pa bodo obstajali (na zalost) pac tudi ljudje, ki jim ne bo mar. Tisti bodo "hvatali" krivine, ce jim bomo zadeve predpisali ali pa ne.
Ampak to je pac njihov problem.
Odgovorni vzreditelj bo poskrbel za vse kar je v njegovi moci in nato upal, da mu bo se narava naklonjena...

In sama nisem clovek, ki bi se dobro pocutil v okovih. Sem rada svobodna in si sama odrejam zahteve in dolocam okvire...
In to v vlogi vzreditelja, kot tudi vlogi kupca. Bogi vzreditelj, ki si mene in vse moje zahteve nakoplje na pleca...
A vseeno je vsak kar malo pocascen, ko ga kontaktiram. Zanimivo je to, pa tako zahteven kupec sem. Se sama sebe bi se ustrasila, hahahaha :D
In dobri vzreditelji so presrecni, ce se na njih obracajo kupci, ki vedo kaj hocejo in imajo neke svoje zahteve in visoke kriterije...

Zato osvescati ljudi na vsakem koraku (tako vzreditelje kot kupce) in tako bo vzreja sla po dobri poti naprej!

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9134 : 19 Marec 2009, 12:45:46
ninci - meni so rekli v celovcu, da so samo HD Stelle in pošiljajo na oceno na dunaj- bilo je leta 2004.

jaz se s svoboda seveda tudi strinjam - saj imamo demokracijo, ne  :D in si raje sama postavim merila
In osveščanje kupcev je tudi fajn in upanje, da bo narava naklonjena tudi
Se moram strinjati z blumino

Bi pa še tole bi  povedla: jaz prodajam s pogodbo v kateri tudi piše, pod kakšnimi pogoji grejo moji mladiči lahko v nadaljnjo vzrejo - kar pomeni, da morajo imeti pregled HD in oči pred vzrejo ne starješe kot eno leto... ustrezen videz in tempereament oz karakter - po merilih EU klubov, ki imajo to malo bolj določeno
Vsi so se s tem strinjali - no od tega tudi ne odstopim (/ no pa od pesjaka ;D )

cowgirl je pa takole: NIKOLI, pa če naredimo vse dostopne teste , ne moremo z gotovostjo trditi, kaj bomo dobili. Samo zmanjšujemo možnosti tukaj in problem se pojavi lahko drugje. Pa nikoli nimamo dovolj informacij

pa o tem bi lahko ure in ure




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9135 : 19 Marec 2009, 13:20:38
ninci
a lahko vprašam, kaj te je zadržalo, da nisi tukaj dala kolke slikat?
Ker imam jaz tudi eno slabo izkušnjo - pa bom tudi morala eno psičko dat slikat.
Lahko ZS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9136 : 20 Marec 2009, 07:58:51
oj!
saj vem, da sem že tečna, ampak mene še vedno zanima vsaj okvirno za jutri :). ne bi rada zamudila za kakšno minuto >:(

Lou


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9137 : 20 Marec 2009, 14:28:09
Lou, nekateri frizbijasi so odsli na madzarsko... morda zato ni odgovora...
Zasledila pa sem, da se jutri v NM zacne vse skupaj od 9 uri zjutraj...

Blumina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9138 : 20 Marec 2009, 19:09:50
lou, nisem odgovorila ker še nič ne vem. Organizaterji mi niso sporočili urnika. Bom videla kaj bo ko pridem tja.



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9139 : 20 Marec 2009, 20:06:41
vem za tekmo in da se začne ob 9.00. hvala ;D
ampak zjutraj bom v ljubljani in upam, da ne bom zamudila. :'( ker imam ponavadi tako srečo, da za par minut zgreši.

ko bo prišla boste pa itak vsi slišal   :D LLje zelo, zelo glasna

lep vikend in veliko uspeha na tekmi

Lou


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9140 : 20 Marec 2009, 21:42:00
Verjetno bodo nastopi  (frizbi, dogdancing, skupina iz Ilirije) med agility in jumping. Torej tam nekje od 12 naprej. Lahko pa pride do kakšne spremembe, morda bo tudi kasneje. To je vse kar vem za zdaj. Če pa zamujaš, ne sekiraj se, bodo še prilike. Pa itak kar se tiče frizbija, če bo jutri pihal veter (trenutno na Krasu je burja...), bo zelo malo ulovljenih frizbijev.  ::)




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9141 : 20 Marec 2009, 21:50:33
Jean mogoce ves kdo bo imel dogdancing?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9142 : 20 Marec 2009, 22:08:36
Urša Krenk in Lu.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9143 : 20 Marec 2009, 22:19:19
Aha, hvala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9144 : 22 Marec 2009, 19:03:06
Frizbijaši smo nazaj. Na Madžarskem nas je precej prepihalo in nazeblo, ampak je bilo vseeno fino :)

Zaradi vetra so frizbiji leteli vsepovprek, vseeno pa se mi zdi, da je šlo kar dobro, za prvič :D

Na tekmi sta bili še 2 avstralki, ena mala blue merle psička in ena večja red tri, ki pa ni tekmovala - obe iz Avstrije.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9145 : 22 Marec 2009, 19:04:44
Čestitam za prebiti led!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9146 : 22 Marec 2009, 19:11:50
Jst sem se odločila, da bom do nadaljega hodila samo na slovenske frizbi tekme. Je bilo luštno, ampak ni to tisto pravo, če primerjam z reševanjem ;D

Avstrijka z avstralko in kelpiejem, ki sem jo prej omenjala, je 10 let delala reševanje in z obema naredila vse izpite, zdaj pa se je preusmerila v agility in frisbee. Smo takoj udarili eno reševalsko debato, hihi ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #9147 : 22 Marec 2009, 19:13:25
Še en prepihan pozdrav od nas  :D smo srečali skoraj Žakovega dvojnika, le v borderski različici  8)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9148 : 22 Marec 2009, 19:23:56
Čestitam za prebiti led!  :D

Zgleda da je bil res potrebno prebiti led, ker je bilo tako mrzlo!  :D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9149 : 22 Marec 2009, 19:30:14
Jst sem se odločila, da bom do nadaljega hodila samo na slovenske frizbi tekme.

Teh bo bolj malo, vsaj letos...čehi so super organizaterji, probaj tja iti, vsaj enkrat letos (priporočam Nymburk in/ali to kar bo Jakub organiziral julija--Sabine in Marcus bosta sodila).

Pa tale kvaklificijska tekma na Polskem, v Wroclawu, bo zelo dobra. Ogromno gledalcev, dobro organizirana, super vzdušje, sodniki iz ZDA. Vse skupaj bo na zelo visokem nivoju, tako organizacijsko kot strokovno.

Madžari žal so malo manj izkušeni, in se pozna, v vseh vidikih.