Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498322

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9210 : 29 Marec 2009, 18:59:26
Jasna in Blum, Čestitke :o



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9211 : 29 Marec 2009, 19:05:42
Čestitke!   :o :o



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9212 : 29 Marec 2009, 19:33:45
čestitke

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #9213 : 29 Marec 2009, 19:44:19
Čestitke Blumina! Lepe fotke  :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9214 : 29 Marec 2009, 19:56:36
Hvala za cestitke  :)

Sva se spravili narest se izpite zadnje neosvojene panoge v resevanju  ::)

Blumka je naredila iskanje v za njo ze znanem stilu za iskanje v snegu: Blum odpnem, ji zasepetam isci, ona fiiiijuuu pici po snegu jaz manj fiijuu za njo, ko sem jo uspela zagledat na vrhu kucla je ze skopala sama luknjo do markerja. Le ledene kepe na pravem plazu so ji onemogocale, da bi ze kar sama butnila v "grob" Se moja lopata je bila manj ucinkovita od njenih tack. Sva kar pomoc kopacev poklicali in to je bilo to. Kaksno minutko je trajalo vse skupaj  :P :o

Na poligonu pa tudi lepo delo. Ce ne bi vmes rusili drevesa  >:( ob poligonu bi bilo pa ze skoraj kicasto. Tako pa imam idejo za delo v prihodnje. Zdaj bova trenirali poslusnost 100% zbrano tudi, ce vmes gozdarji podirajo drevesa. To se nisva imeli na sporedu, hihihi :)
Zdaj moram najprej gozdarje spoznat, potem pa naprej, hihihi :P :D :D :D :D

LP

Blumina





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9215 : 29 Marec 2009, 19:58:26
Kako, da jih še moraš... ::)
Kaj bo pa Darko reku?! :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9216 : 29 Marec 2009, 20:05:09
Blumina, pozabila si tole >:D


 ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9217 : 29 Marec 2009, 20:33:10
Hihihi, ja s tem pobegom pri aportu me je pa res presenetila. Mah, danes sva ze preverili kako je s tem in potrdila se je moja domneva, da je pac to bil le slab preblisk. Danes je bilo ze vse OK. Ampak to pa nimas pofotkano kako dolgo je potem morala drzat aport v gobcu, ko sva cakali, da je sodnik pokimal, da ga lahko spusti!?  Ti, ti Nadja ;) lepe trenutke moras lovit >:D :D

UPS, Andreja, ja, tocno, ;) k Darkotu v sluzbo bova sli  :D :D :D

ampak je bila pa res hecna, ko je na poti k meni med odpoklicem zacelo padati drevo. In je tekla proti meni in gledala nazaj kaj se dogaja. In seveda je tekla kar mimo... se zgodi, ce teces naprej, gledas pa nazaj  :P
Hahahaha, ce bi bila jaz na poti bi me se podrla po moje :D

Cukica moja sekasta... fajn sva se imeli vceraj  :)

Blumina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9218 : 29 Marec 2009, 20:39:24
Ja kaj pa veš kam bo drevo padlo!?  ::)
Varnost na prvem mestu!  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9219 : 29 Marec 2009, 20:53:42
Ja, sej najbolj hecno je bilo pa to, da je tudi sodik pogledal v smeri padajocega drevesa in ni spremljal Bluminega odpoklica. Na koncu me je vprasal zakaj je tekla mimo... hahaha

Zna biti, da sem razlog za to vedela na poligonu od vseh prisotnih le jaz, ker so verjetno vsi gledali v smer drevesa  :P :D :D :D

Blumina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9220 : 29 Marec 2009, 21:27:22
Zoe, tega pa nisi slikala?  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9221 : 29 Marec 2009, 22:00:15
Vsega pa tud ne morem ;D

dodane so še slikce z iskanja, od tuki nekje naprej so: klik

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9222 : 29 Marec 2009, 22:24:23
Ta vikend sem pa jaz videla kar precej aussijev na canine freestyle tekmi v Avstriji. So bili kar v večini. :)
Zmagovalec class 3 je bil komaj 2-letni red merle samček iz Češke. Je imel fenomenalen nastop! :o :o :o


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #9223 : 29 Marec 2009, 22:45:01
Jasna in Blum sta včeraj več kot uspešno opravili svoj prvi lavinski izpit :D


S poudarkom na "več kot uspešno", saj sta opravili z odlično oceno!  :)



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9224 : 30 Marec 2009, 06:50:10
S poudarkom na "več kot uspešno", saj sta opravili z odlično oceno!  :)


Super :o :o. čestitke tudi iz moje strani :o :o

Lou


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9225 : 30 Marec 2009, 06:56:51
Čestitke Jasni in Blum!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9226 : 30 Marec 2009, 08:53:55
Azu - kje je bilo to??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #9227 : 30 Marec 2009, 09:18:37
Čestitke Jasna in Blum!  :o :) ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9228 : 30 Marec 2009, 10:11:35
Jasna in Blum, čestitke!!!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #9229 : 30 Marec 2009, 16:48:26
Ja super, Blumka :-* in Jasna! Glede na tisto podiranje dreves ... dobri sta, madonca!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9230 : 30 Marec 2009, 17:22:48
Čestitke Jasna in Blum!!!   :o :o :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #9231 : 31 Marec 2009, 14:16:47
Mene pa zanima, kako je z razstavljanjem kupiranih avstralcev v Evropi? Vem, da je v nekaterih državah prepovedano razstavljanje le-teh, katere države so to? Kaj se na tem področju pričakuje v naslednjih letih, bo vse več držav sledilo tej prepovedi?

Hvala in lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9232 : 31 Marec 2009, 14:27:36
Maša, jaz sem se kar precej pozanimala o tem, glede na to, da imam 'kupiranko' doma in sem izvedela naslednje:
Tele države dovolijo razstavljanje kupiranih psov: Na Balkanu (Hr, BiH, ČG, Srbija, Makedonija itd.), Bolgarija, Romunija, Češka, Slovaška, Poljska, Litva Latvija, Estonij, Italija, Slovenija, Luxembourg (imajo neko datumsko omejitev, če se ne motim), Rusija, Belorusija
Prepovedano je razstavljati kupirane pse v: Avstriji, Nemčiji, Danski, Finski, Norveški, Švedski (razen za pse iz držav, kjer je dovoljeno razstavljat kupirane pse)
Nisem pa sigurna za tele države: Francija, Španija, Portugalska


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9233 : 31 Marec 2009, 14:47:54
Tole "razen iz držav kjer je dovoljeno razstavljazi kupirane" prav gotovo n edrži za Nemčijo, Avstrijo - ker: tudiuvoženi iz ZDA in kupirani se ne morejo razstavljato.
Poljaska ima prepoved kupiranja, ki se ne izvaja - in je vprašanje časa, kdaj se bo nekdo spomnil to izvajati in posledično prepovedal razstavljanje.
Italija je tudi prepovedala, pa so šli na karjši odlog prepovedi..
Canada ima prepoved v polovivi njenih držav in sledijo druge počasi

Skratka - kupiran pes je velik problem, razen , če te ne zanimajo balkanske razstave.. ::)
Tudi nekater skandinavske države ne dovolijo niti v delovnih tekmah nastopiti kupiranim psom

Tako da: zelo velik problem je s tem tudi dobiti dobrega psa iz ZDA..ki ni kupiran seveda
Ja vse več držav bo sledilo - in kot je bil pes z repom čuden pred leti, tako mislim, da bo čuden kupiran v nekaj letih - čeprav moram priznati, da so meni kupirani všeč

Aja - tudi čisto kratki nbt morajo imeti v Nemčiji potrdilo od veta, da niso kupirani - od lani mislim

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #9234 : 31 Marec 2009, 15:03:13
Hvala za hitre odgovore :) Potem se verjetno tudi na svetovni naslednje leto ne bo smelo razstavljat?

Citiraj
Švedski (razen za pse iz držav, kjer je dovoljeno razstavljat kupirane pse)

A prav razstavljat, ne kupirat?


Potem je to veliko večji problem kot sem si predstavljala, moram priznat da so tudi meni kupirani ljubši :'(
Potem se bo pa treba s kakšno drugo opcijo sprijaznit, glede na to da me balkanske razstave ne privlačijo ravno najbolj.

Lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9235 : 31 Marec 2009, 15:06:47


Skratka - kupiran pes je velik problem, razen , če te ne zanimajo balkanske razstave.. ::)


tele "balkanske razstave" bodo kmalu postale zelo močne, saj bodo pritegnile tiste, ki še vedno vztrajajo pri kupiranju...tako da se zna zgoditi, da bo koncentracija npr ameriških  in ostalih psov, kjer se še kupira, kajkmalu gosta...
aja največja balkanska razstava se bo zgodila pa 2010 v Celju ;-)
glede na to, da bo dovoljeno razstavljati tako ali drugače kupiranim psom



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9236 : 31 Marec 2009, 15:23:50
Martina, za tisto razen iz držav, kjer je dovoljeno razstavljanje kupiranih psov je bilo mišljeno samo za Švedsko. Čisto možno pa, da tudi tam to ne velja več.

Se popolnoma strinjam z Martino-če želiš veliko razstavljat, sploh po severu, imaš te možnosti s kupiranim psom zaprte. Zato je boljše počakat na kakšnega nbt-aussija.
Jaz sem kar dolgo premišljevala, ali naj vzamem Bibo ali ne,ker je bilo edino, kar me je motilo na njej to, da je kupirana. Pa sem se kljub temu odločila zanjo, ker je ne glede na to, da jo mislim kar dosti razstavljat, nisem kupila v prvi vrsti zaradi razstav.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9237 : 31 Marec 2009, 15:29:48
V zvezi z balkanskimi državami.
Češka je kinološka precej močna država in lani je bila specialka  V Pragi z odlično ameriško sodnico Leslie Sorensen, Colorado Aussies, ki vzreja ene 40 let in je breeder judge.
Zelo na veliko so oglaševali, da je dovoljeno razstavljati kupirane pse - prišla je ena iz Nizozemske , nihče drug, pa je v Nemčiji in Avstriji kar veliko kupiranih psov.
In n.pr. Švica - pri njih ne moreš niti vpisati v rodovno knjigo kupiranega psa totalna prepoved.mislim, da tudi večina Skandinavije

prepoved razstavljanja  kupiranih velja tudi na vseh ASCA razstavah npr v Nemčiji in Nizozemski, kjer jih je največ in vabijo ameriške sodnike, kjer seveda lahko dovi kakšen naziv tudi pes, ki ni ravno medved.
Tako da, močno dvomim, da bi kdo iz Nemčije prišel na Balkan..
Je pa zanimiv pogled  s tem v zvezi v  katalog Zagreb , evripska - kjer je bilo tudi dovoljeno kupiranim razstavljat Zahodna Eu se ni ravno v trumah valila na to razstavo..
Jaz ne vem, le bi se odločilaza kupiranega - ampak iz ZDA kot rečeno verjetno, sicer ne moreš čisto nič izbirati In Nemči uvažajo nekupirane, pa oddajo naprej, če ni dober za to in ono kar rabijo in tako kar naprej nabavljajo nove pse

Je res problem

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9238 : 31 Marec 2009, 15:33:41
In še to: dobra legla, ki jih delajo vzerditelji v ZDA da za sebe obdržijo mladiča - ni šans, da ti pustijo rep. ker tudi oni hočejo zase ves izbor mladičev.. vem iz lastnih izkušenj

Liza - za Švedsko res ne vem..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9239 : 31 Marec 2009, 15:51:25
Ker je ravno debata o kupiranih repih, bi še jaz nekaj vprašala.

Zakaj sploh kupirati rep aussiju? Ok če je prirojeno brez, repa je druga stvar. Zanima me ali je kak zdravstven razlog ali kaj, a psa rep moti pri delu in delovnim psom kupirajo, tako kot je to pri nekaterih pasmah ptičarjev npr. Ne razumem poante kupiranja. Mi kdo pojasni prosim.  :-[

Kristinca & Florinca