Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498182

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9270 : 01 April 2009, 11:01:39
To je tako kot da bi ljudem že ob rojstvu odrezali slepič, ker obstaja možnost vnetja. Ali pa ženskam dojke takoj, ko se punca razvije, da ne bi prišlo do rakavih obolenj...  :-\

Pa sem mnenja, da se dogajajo precej bolj grozne stvari od kupiranja, ampak s takimi argumenti se pa res ne strinjam (tisto na rančih OK, če je bil % pohojenih repov res visok).



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #9271 : 01 April 2009, 11:07:38
Jaz pravim, da so jim začeli kupirat repe, ker jih je preveč spominjal na indijanske perjanice  :D  :P

ena sposojena fotka za ilustracijo:



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9272 : 01 April 2009, 11:21:27
tamara, Žal je lepotec!  :-*  Lepa barva, me zanima koliko je kaj podobna setrovski rdeči. To bi pa martina vedela.  ;D

Kristinca & Florinca


Dominika

  • Gost
Odgovori #9273 : 01 April 2009, 11:23:22
Jaz sem proti mučenju živali in kupiranju repov. Svoje izkušnje sem napisala samo kot razmišljanje, kaj vse se lahko z repom dogaja- kar se mi do sedaj še nikoli ni zgodilo in mi tudi ne bi bilo na misel, če nam ne bi povzročal rep toliko težav.
Žak je pa pravi lepotec :-)



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #9274 : 01 April 2009, 11:30:24
Citiraj
Lepa barva, me zanima koliko je kaj podobna setrovski rdeči.

Kolikor se jaz spomnim barve setrov, je Žak malo temnejši in bolj rjavkast.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #9275 : 01 April 2009, 11:46:24
Žak je krasen s tem repom :)
Saj če se rodi brez, ok pač tak je in so luštni, nič ne rečem. Ampak rezati samo zaradi naših muh, to pa enostavno ni prav...
In dajte no, depiliranje in kupiranje nima nobene skupne točke. Razlika je že v tem, da se depiliramo prostovoljno, pes se ne odloči sam, da hoče preotnanrk življenja preživeti brez repa :) Mene še nihče ni zvezal in na silo obril, hehe. Če se je komu to zgodilo, je pa krivično :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9276 : 01 April 2009, 12:27:26
Kolikor se jaz spomnim barve setrov, je Žak malo temnejši in bolj rjavkast.

Aha, torej je Žak rjavkasto rdeč, setri so pa opečnato rdeči.  ;)  Ok hvala. Tvojemu lepotcu pa en kup  :-*

Kristinca & Florinca


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9277 : 01 April 2009, 12:47:25
No ja o prosti volji psa bi bilo za debatirati. grem staviti, da če bi bilo po njihovo bi mel cel dan na voljo tako in drugačno hrano, pa jim mi ne pustimo, ampak futramo samo takrat ko se NAM zazdi, da je čas za hranjenje...v naravi je pes šel lovit hrano, ko je bil lačen. V civilizaciji pa dobi, ko se mi tako odločimo, ne ko je lačen...
Psi tudi najraje ne bi bilo privezani ali zaprti. Pa morajo biti. Če uporabijo svoje naravne atribute pri samoobrambi ali pač napadu...pa tvegajo celo življenje. Zaradi ljudi. Ne zaradi svoje volje.
Itd itd itd.

Torej še enkrat vprašanje za tiste, ki se depilirate z grozildami (strojčki), voskom, pincetami itd: Ali si bolečine na neki redni bazi povzročate zaradi neke strašne uporabnosti ali zaradi lepšega?   ;)



ps: za test lahko stisnete repek 3 dni starega mladička nato pa si scufati bikini....ve boste stiskale zobe ali celo preklele ali spustile kak zvok...mladiček skoraj sigurno niti trznil ne bo...




cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9278 : 01 April 2009, 12:52:52
No o bolečini še tole. meni se v Sloveniji zdi kruto, da se 7 tednov starim mladičkom tetovira ušesne številke... ali pa potrebušne številke... Drugje tega ni več. Imajo samo še čipe. Če bi se zadeva delala pri 3h dnevih najbrž ne bi bilo tako stresno za mladičke. No, itak jih pa ne portebujejo več, ker je treba itak vse pse čipirat...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9279 : 01 April 2009, 12:55:00
Komunikacija žensk z depiliranimi ali nedepiliranimi deli telesa ni nič drugačna. Med tem ko je dokazano, da se psi s kupiranimi ušesi in repi težje ali celo napačno sporazumevajo z nekupiranimi oz. so napačno razumljeni.






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9280 : 01 April 2009, 12:55:43
Sirtaki, samo naše dlake nimajo ravno neke pomembne funkcije, rep jo pa ima ;)

No ja, vsakemu svoje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9281 : 01 April 2009, 13:08:44
Kar se volje tiče, bom sedaj nekaj napisala: kateri pes prostovoljno daruje kri?????
Ali: kateri pes bi prostovoljno šel v reševalno akcijo ponesrečencev na katero hudo prizadeto območje ob predpostavki, da lahko tudi tvega življenje?
Ali ste kdaj na to pomislili???????



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9282 : 01 April 2009, 13:23:37
Ninci, debata je o kupiranju repov. Uhljev niti omenili nismo pri aussiejih - čeprav jih včasih kater drži tako kot, da bi mel s štango jih povezane  :P

Torej zanimivo kako zagovarjate tole nekupiranje repov itd. Gremo dalje? Špela lepo omenila...tetoviranje. Očitno še nobena od vas (razen Martina, ki pa jo očitno to ne moti), ni bila prisotna pri samem postopku. Bolečine skozi katere gre in tudi izraža 7-tedenski mladič, so proti kupiranju enako kot atomska bomba proti petardi...Pa imate vseeno vsi tetovirane mladiče (če majo rodovnik). In boste vseeno čisto zadovoljne, ko boste kupovale novega mladiča in bo tetoviran. Še luštno se vam bo zdelo, da ima še vedno zelenkasta ušeska...

Rep opravlja funkcijo. O prekleto, torej so aussieji, ki so short NBT bitja, ki jih je mati narava že sama prikrajšala za normalne preživetvene opcije? Torej jih je najbolje kar pobiti, ko se skotijo ane. Hm očitno ni tako, če ne bi jih že naravna selekcija odpravila in sploh ne bi obstajali.

Depiliranje: pri ženski to ne opravlja nobene funkcije. Tako je. Je pa izključno zaradi lepšega videza. In voila krog sklenjen. Prosim ne imet dvojna merila res ne. Torej tiste, ki še niste bile prisotne pri tetoviranju mladičev, tišina prosim. Tiste, ki se depilirate zato, da ste bolj gladke in privlačne, tišina prosim. Tiste, ki trdite, da ima rep svojo funkcijo pri NBT-jih, tišina prosim. Tiste, ki pa vam je bolj všeč aussie z repom pa sploh psssst. Sej veste, vsake oči imajo svojega malarja  ;)






LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9283 : 01 April 2009, 13:36:50
Jaz bi pa napisala nekaj o komunikaciji brez repih. Verjeli ali ne, tudi aussiji, ki imajo kupiran rep (tole opisujem za Bibo in velja samo zanjo, ne pišem na splošno, verjetno se pa najde še par takih aussijev) mahajo z ritjo oziroma 'štrcljem' na precej različnih načinov. Samo dobro jih je treba opazovat. Nekaj primerov:
-ko je pasja žurka in igra ali ko se kaj dela in je zanimivo je 'repek' gor-in se vidi tudi pri Bibi, čeprav ima precej dlake!
-ko me pozdravlja, z ritjo zavija v desno
-ko ni sigurna do kakšnega tujca in se mu dobrika, zavija z ritjo bolj v levo
-kadar jo ogovorim v stilu 'kaj je, žaba mala?', začne zelo hitro potrzavat samo s kožo okrog 'repka'
- in tako naprej. Tega je še ogromno, pa ne bom vsega pisala.

Glede kupiranja pa:kakor komu paše :) Jaz sem sicer bolj za naravno varianto-če je rep, naj ga ima, če ga nima, ga nima. Me pa ne moti samo kupiranje.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9284 : 01 April 2009, 13:37:53
Sirtaki, končno!!!!!!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9285 : 01 April 2009, 14:16:10
Svoje mnenje o tetoviranju sem napisala že davno, še predno smo tetovirali prvo leglo. :(

In o komentarjih dvojnega označevanja slovenskih mladičev s  strani tujcev, ki jih kupijo pri nas, bi se dalo tudi kaj povedat.

Sicer pa dajmo enkrat eno temo zaključit tako, da se ne spremeni  v prepir in pustimo vsakemu, da pove svoje mnenje.
pa - pa

jaz ne bom kupirala  ;) se pa depiliram  ???
a ti pa oboje sirtaki  :'( :'(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9286 : 01 April 2009, 14:38:45
Seveda je to odprta debata in, da lahko vsak pove kar misli. A lepo bi bilo, da ima tisto kar pove nek smisell...

Vedno so zagovorniki kupiranja nasli tisoc in eno razlago in opravicilo za svoje pocetja. Nak, dragi moji, v sodobnih casih, ko vsi mi in psi polezavamo vecino dneva po kavcih, nevarnosti za repe ni, pa tudi za usesa ne. In tu se strinjam, da gre v sodobnih casih tu le se za isto zadevo kot pri depiliranju... zadeva se izvaja izkljucno le se zaradi eksterierja pasme. Zaradi posameznikov, ki bi tudi zakone krsili, le da bi bil pes kupiran... (ta komentar ne leti le na naso pasmo, da ne bo kdo uzaljen)

Tetoviranje smo videli in bili prisotni kar nekajkrat in ga absolutno smatram za nepotrebnega in izvaja se ga v zelo neprimernem obdobju. Zato bom ena od tistih, ki bo vedno tezila k temu, da ga cim prej ukinejo.

In vsi vemo, da psi brez repka migajo z ritami v tisoc in eni varianti. A vseeno, pa ce to zagovarjamo ali ne, moramo priznati, da so zaradi nase necimrnosti bili ob en del telesa. Pri naravnih NBT-jih je pac drugace... In ja, v mojem leglu so mladicki ze jambrali, ce si jih uscipnil. Ce bi bilo drugace, potem bi pasja mama mirno hodila po njih in nihce od njih se ob tem sploh ne bi poskusal umakniti, ce ne bi imel razvitega obcutka za bolecino.

Nikakor ne bomo prisli skupaj, saj bo zagotovo vsak od nas gonil svojo...
Zelela bi le, da zagovarjate svoja stalisca tako, da ne trosite nepreverjenih informacij.

Blumina




sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9287 : 01 April 2009, 14:47:59
Jup, če sm lahko mal sarkastična: pri meni ima depilacija eno oziroma dvojno korist: 1. pri plavanju ni vodnega upora in pri 2. agilityu ni zračnega upora  :D :D :D :D

Tetoviranju mladičev se nisem mogla izogniti, sem pa sprobala s tetovažo v stegensko gubo, in moram rečt, da nekako mladiče očitno to manj boli, saj jih nekaj niti zaznalo ni kdaj je stisnil klešče, so histerirali pa pol ko jih je spet odprl  :-\

Kupiranje? Seveda, kdo bo pa gledu Cmero pa Blooja s tistim 15cm štrclema  ;)
Mislim, da ne enmu ne drugmu ni pustilo kupiranje kake grozne posledice...oba sta pri agilityu celo bolj spretna kot njun repati brat, kateremu se poleg tega še VSE zapleta v dlako na repu in delajo vozli.



ps: pri 3 dneh niso jamrali če si jih uščipnil...vsaj ne zato...če bi imeli razvite čute, potem vsaj v prvem tednu življenja ne bi bilo toliko poginov zaradi poležanja itd...





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9288 : 01 April 2009, 14:58:30
Da malo spremenim temo ::)
Jaz pa zadnje case preucujem kamnine in njihove ucinke na vse nas. Vsec so mi postale kamnine onix, lava, bisercki in Boji stones.
Kaj menite kateri bi bolj pasal k meni in imel name in na okolico bolj blagodejni ucinek?  ::)

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9289 : 01 April 2009, 15:02:35
Že pred leti je poslanec v DZ, sicer veterinar, predlagal ukinitev dvojnega označevanja mladičev ( seveda ukinitev tetoviranja)
In kupiranje boli, ker ima mladič razvit živčni sistem -in tudi ameriški vzreditelji se izogibajo kupiranju šibkih mladičev - najbrž zato, ker je to šok za organizem.. ( res da je malo prinerov)
In pse so ljudje tudi imeli na verigah, če že govorimo o mučenju,  zdaj se pa nad tem vsi zgražamo.. je kup primerjav, bolj ali manj posrečenih

Vidim pa res en velik problem pasme: genetski pool v Evropi.
Če pač hočeš priti do dobrega mladiča, upoštevajoč vse atribute, moraš ponj v ZDA ( tukaj gledam z vidika vzreje). In seveda moraš videti vsaj pri 8 tednu ( bolje kot ob rojstvu) kakšen mladič bo. Pas še to je velik riziko.  No tak mladič je kupiran..
Ker če slučajno dobiš vzreditelja, ki ti pusti rep, moraš tega mladiča vzeti oz. plačati, pa ni važno, kakšen je.
Zato vedno več vzrediteljev hodi parit čez lužo , kar seveda ni enostavno.

In potem morda prideš celo do odločitve vzeti kupiranega  :(

Sirtaki: uporabljaj kremo, nič ne boli  :P

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9290 : 01 April 2009, 16:12:15
Pri kremi je čis preveč packarije. I like to keep it quick and simple  :D :D

Glede genetskega poola in Evrope pa takole. Potrebno bo poiskati srednjo pot, in to je uvažati ne mladiče ampak odrasle pse. Ki so po možnosti že dokazani kot plemenjaki/plemenke. In pa seveda NBT-ji  ::)

Za samo vzrejo pa mislim, da še nikjer ne obstaja prepoved, da se ne dobi vzrejnega dovoljenja, če je pes kupiran  :-\
In osveževanje vzreje NI razstavljanje temveč izbira dobrih vzrejnih psov...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9291 : 01 April 2009, 16:23:30
ja - američani komaj čakajo, da prodajo dobre pse v Evropo!!
Še na lizing jih ne dobiš.
In jaz nisem govorila o razstavljanju ampak o kupiranju če namreč nočeš kupiranega psa.

Poglej: nemci zahtevajo za vzrejno dovoljenje udeležbo na razstavi in oceno od tam posledično. Eko: ne moreš razstavljati kupiranega psa - ni možnosti telesne ocene na vzrejnem.. Kaj pa zdaj?
Torej: ni vzrejnega za kupiranega psa

Sicer se pa stvari spreminjajo: v neandertalskih časih si nihče ni izmislil depiliranja  :P

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9292 : 01 April 2009, 16:24:22
Ha, ha, ta del me je pa kar v dobro voljo spravil...

Primerjava kupiranja in depiliranja ... a pri nas moških je pa potem vprašljiv "tisti del"??
Je potreben, ali pa je le za okras?

Tak, pa mate novo temo za 1. april...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9293 : 01 April 2009, 16:31:33
ata - človeška domišljija ne pozna meja:
če si izmisli nadomestek za "tisti del",  potem boste vsi ostali brez  :D :P

najbrž naju bodo zbrisali

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9294 : 01 April 2009, 16:40:06
Tole s kupovanjem že odraslih psov je sicer dobra ideja, vendar je v praksi največkrat tako, kot je Martina rekla-zelo, zelo težko prideš do takšnega psa, dobre vzrejne kvalitete.

Tole se je zgodilo v Španiji, ko je vzrediteljica kupila psa v Ameriki za plemenjaka:
http://www.pastoraustraliano.es/indexin.htm (kliknite na 'New results in the news page' v zelenem okvirčku).


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #9295 : 01 April 2009, 16:47:32
Hehe ta je dobra

Verjamem, da psi večino stvari ne počnejo prostovoljno, ampak je drugače, ni primerjave. Pes, ki dela v reševanju dela to z veseljem in dela skupaj s svojim človekom za katerega je pripravljen storiti marsikaj. In tega res ne moremo primerjati s kupiranjem, nemogoče no. Tudi, ko vzamejo kri ni nič tako zelo hudega. Mike potem še vedel ni kaj je bilo. In tudi večini se zdi tetoviranje grozno, ampak če ne moremo spremeniti zaenkrat ne gre drugače...bi bilo pa lepo, ko bi to enkrat ukinili že. Ne bomo pa zaradi tetoviranja kupovali mešance in podpirali nerodovniško vzrejo, jasno da to spet ne gre. Pri kupiranju pa je izbira, imaš možnost da pustiš repke, zato je hudo, če se odločiš, da boš mladičkom povzročal še to dodatno bolečino, saj je že tetoviranje dovolj boleče. In če imaš možnost, da vzreditelj pusti psa z repom pa potem zavestno rečeš naj ga skrajša...ne vem, enostavno ni prav.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9296 : 01 April 2009, 16:48:04
Da malo spremenim temo ::)
Jaz pa zadnje case preucujem kamnine in njihove ucinke na vse nas. Vsec so mi postale kamnine onix, lava, bisercki in Boji stones.
Kaj menite kateri bi bolj pasal k meni in imel name in na okolico bolj blagodejni ucinek?  ::)

Blumina

Boji rocks! :)

lp
Šibam na trening z mojo repato pošastko ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9297 : 01 April 2009, 16:48:16
najbrž naju bodo zbrisali

Eh, se ne bojim... eni po forumu še večje "gluposti" trosijo...  :D
Okrog nadomestka pa bi se dalo razpravljat, samo je tu večina mladina, pa jih ne bi rad obremenjeval s takimi rečmi... ;)

To je bilo za intemezzo...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #9298 : 01 April 2009, 16:49:19
Ta je dobra se ne nanaša na link od Lize da ne bo kdo mislil narobe :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9299 : 01 April 2009, 17:00:18
LIZA - je kar nekaj takih zgodbic.  Psi prodani v Eu s problemi pri mladičih : od "samo" mismarked mladičev do epi. S šampionati pa zdravstveno oporečni.
Pa še vsak rodovnik ne paše vsakemu  en popularen samec je od znane psarne , zanimiv za stroge  show vzreditelje sama dlaka, spodaj pa nič.. spedenan v nulo. Pa nič od njega.

Pride pa konec leta res en meni zelo v redu po rodovniku samec, star bo 4 leta, preverjen, zdravstvene teste narejene, v delu se je izkazal, daje lepe mladiče  pa mi nekako videz ne potegne.
 No - imel bo 5 skokov na leto  ;) Za celo Evropo. Pa nimam primerne psičke .... :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.