Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498207

Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9870 : 25 Maj 2009, 18:19:10
Si bom pa tudi jaz tole aussie biblijo naročila, če pravite, da jo je nujno imet :D
Inka, mi smo na Krasu ;) Za ostale zadeve, kar se naročanja tiče pa boljše da gremo na ZS, da ne smetimo teme :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9871 : 25 Maj 2009, 18:54:22
Zoe, super stran! :D ;D

Jean, čestitam!!! Ste se pa imeli res super!!!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9872 : 25 Maj 2009, 19:10:12
Gledam malo Ginnyjino stran in naletim na Faith... Krasna je!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9873 : 26 Maj 2009, 07:33:22
Če aussie biblija nič ne pomaga, pa je ne bom naročila.
Včeraj sem kupila novo vazo za rože z obešalom - obešala se ne dobi posamično  >:(, in medtem, ko sem rožo presajala (nekaj minut), mi je Dropsi "prinesel pokazat", da je obešalo razbito  >:(. Sploh ne vem, kako mu uspe v tako kratkem času narediti škodo. Pred nekaj dnevi smo na kuhinjskem pultu pripravili zrezke za kosilo. En zrezek je zmanjkal, ampak smo mislili, da smo narobe šteli  ???. Evo ti Dropsija, ki se z njim na skrito masti  >:D. Hudo je to, ker ga sploh nismo videli v kuhinji. Ali smo mi stari in napol slepi in gluhi ali pa imamo premajhnega psa  ;).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9874 : 26 Maj 2009, 10:32:04
Karmen ti pa imaš zabavo..priporočam še kakšnega aussija.biblijo pa le naroči..






I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9875 : 26 Maj 2009, 11:54:22
To še ni vse. Ne morem razumet, zakaj sem trem psom samo enkrat rekla, da se ne gre v mansardo, kjer spimo, ker imamo že pet mačk na postelji več kot dovolj  :-\, in niso niti enkrat šli gor. Proti Dropseku ni sistema, ki bi to preprečil. Lahko nastavim ležalnik pokonci, za pregrado na dno stopnic, če je dobre volje, ga upošteva, če ne, pa kar preskoči  :-[. Ker pa ga moramo preskakovati tudi mi, smo ga umaknili v upanju, da je že dovolj odrasel, da bo razumel, kaj ne sme  ???. Sedaj dobim vsako noč neštetokrat po sto poljubčkov na nos, po stopnicah se prikrade tiše od mačke. Ko se razjezim in ga poskušam spraviti dol, se vrže na hrbet in z vsemi štirimi maha po zraku  :'(. In ker kao "pametnejši" odneha, ga bom verjetno v bodoče vrgla na posteljo in spala naprej. Tako bo volk sit in koza cela  >:D.
Namesto biblije pa si bom kupila rožni venec, da bom vsako jutro zmolila en očenaš, v upanju, da me bo mali hudič tisti dan vsaj malo ubogal  >:(.
A Magi, on je balzam za dušo, njega bomo kar klonirali  ::) :-* :-* :-*!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9876 : 26 Maj 2009, 11:59:46
Hahaha, Karemen tvoje poste je pa ful fajn brat - me ful nasmejijo. Tale tvoj Dropsek je res pojava.  :D   :D 

Kristinca & Florinca


Dominika

  • Gost
Odgovori #9877 : 26 Maj 2009, 12:53:09
Karmen jaz sem to rešila z ograjo za otroke, jo imamo sedaj na stopnicah, da ne gre gor. No pri nas med potjo še mački poje vso hrano. ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9878 : 26 Maj 2009, 13:01:18
Mi smo imeli ograjo za otroke na poti v klet, kjer je hrana. Zaradi chipa, ki je vsem odprl vrata - pa je bila pojedina.

je pa fajn, če imajo lastniki avstralcev smisel za humor, avstralci so veliki klovni..

In Karmen, ta najmlajši kar naprej hočejo vzbujati pozornost, ker so zadnji v krdelu.. naša ta mala se cela uleže čez mene, da ne bi kdo prišel bliže k meni..

Dominika - a je Moon na tečaju??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9879 : 26 Maj 2009, 13:03:40
KARMEN, si podala odličen primer tega, da so si očitno psi le različni med sabo, in da ni vse v vzgoji, kar me malce potolaži ;D. Dropsi samo skrbi za to, da vam ni dolgčas >:D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9880 : 26 Maj 2009, 13:06:57
zoe isto je slo meni po glavi ;D KARMEN sigurno ti je blo z Magijem prevec doglcas, ker je tako perfekten, da si rabila se enega razbojnika :D :D :D

battito animale


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #9881 : 26 Maj 2009, 21:27:39
Hihihi, tista fotka, kjer Dropsi spi je pa isto, kot bi Bibo gledal. Vedno se namesti nekam ob steno (ali ob mojo posteljo) in da tace v luft in spi takole :)

Ja mi imamo pa zdaj novo foro: Bibi je izjemno zabavno ugriznit Aarona v rit in tako viset za njim, medtem ko se je Aaron poskuša otrest  :D :D Škoda, da mi ni ratalo kakšne fotke naredit.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9882 : 27 Maj 2009, 07:26:16
Dropsi se tako obesi Magiju na hrbet, ta pa ga mirno "vozi" za sabo  :-\.



Dominika

  • Gost
Odgovori #9883 : 27 Maj 2009, 11:22:05
Martina jutri zjutraj gre Moon na tečaj.
Danes naj bi imela še šolo, pa ne vem če bo kaj, ko tako lije.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9884 : 28 Maj 2009, 22:38:38
nekaj novejsih fotk  ;D






blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9885 : 28 Maj 2009, 22:41:12
se malo  8) ::)





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9886 : 28 Maj 2009, 22:50:16
iiijoooooooj :-* :-* :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9887 : 29 Maj 2009, 08:53:24
iiijoooooooj :-* :-* :-*

Ja, prav res  ;D  Tamala je že zdaj prava plezalka, kaj še bo.  :o 

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #9888 : 29 Maj 2009, 12:37:29
Blumina, z malo zamude čestitke še od mene, tamala je prav fletna  ;D. Zanimivo videti tri plesnive punce, konstitucijsko najbrž kar podobne (so in bodo), pa vseeno tako različne  :). Pestro imate, ni kaj  :P.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9889 : 29 Maj 2009, 17:56:10
Hvala Bambi :) in ja, res je pestro  :P :o in plesnivo, hahaha :D
Da pa Blum :-* ne bo zapostavljena, nekaj njenih zadnjih fotk:



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9890 : 29 Maj 2009, 18:27:17
Čist preveč plesnivo.  :-* :-*



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #9891 : 31 Maj 2009, 16:29:35
S Tarasom sva bila pa včeraj v Logatcu na preizkusu pašnih sposobnosti :o
Zelo sem vesela, da mi je Martina potrdila, kar sem za Tarasa že ves čas slutila - da ima res rad ovčke, da ni zaletav, je umirjen in premišljen, pa tudi ubogljiv :-* Za pašo so menda taki psi najboljši. To je čisto nekaj drugega od agilityja.
Taras je zgledal presrečen, ko smo prišli domov. Zato sem se odločila, da bom šla z njim nekajkrat tudi v Isontino, pa bomo videli, kako nama bo šlo in če bova delala tudi izpit.
Tudi jaz sem uživala pri ovčkah. Hvaležna sem Kaji in njenim, da so omogočili to srečanje in tudi Darji, ki je vse zorganizirala.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9892 : 31 Maj 2009, 16:35:03
Inka, super! Me veseli, da ste se imeli vsi (najbolj pa Taras) fino. Ni kaj, čimprej na kmetijo, kjer bo lahko Taras vsak dan pasel ovčke :D
Me prav zanima kako bi se Ginny obnesla na paši.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #9893 : 31 Maj 2009, 17:02:23
Jaz sem mislila, da bo Taras bolj nervozen in skakal v ovčke, ker je bil pri 10 mesecih čisto utrgan, ko mi je zbežal k čredi 30 koz. Res pa jih ni ščipal, le naganjal. Tudi lam in konj se ni ustrašil in jih šel past (beri: ušel).
Najprej, ko smo prišli na ranč pri Logatcu, sem opazila, da so se mu od razburjenja nekaj časa kar zadnje noge tresle, a ko je raziskal vso okolico in prevohal vse njegove prebivalce (koze, pujse, konjičke, ovce), se je začel obnašati sproščeno in je bil potem ves čas do ljudi in psov res super. Bilo nas je kar dosti (okoli 10 psov in ljudi) in zanimivo mi je bilo videti, kako so res psi različni pri obnašanju v ogradi z ovcami.
Mislim, da je nujno treba naredit preizkus, ker samo tako spoznaš psa. Mimogrede, o izkušenosti Martine sem dobila zelo pozitiven vtis, saj mi je pred testom razložila, da bo Tarasa testirala kljub nenavajenosti ovčk na pse, ker vidi, da je umirjen in neagresiven ter kako bo potekal preizkus. Pred naslednjo vajo pa je pravilno predvidela, da se bo Taras že drugače obnašal - lepo jih je gnal, kamor je želela. Je pa sama omenila, da ima žal z avstralčki bolj slabe izkušnje (v smislu, da so pregrobi), a je poudarila, da v Italiji prevladujejo AVO-ji razstavne linije in morda niso tako delovno pašno sposobni.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9894 : 31 Maj 2009, 17:04:48
S Tarasom sva bila pa včeraj v Logatcu na preizkusu pašnih sposobnosti :o
Zelo sem vesela, da mi je Martina potrdila, kar sem za Tarasa že ves čas slutila - da ima res rad ovčke, da ni zaletav, je umirjen in premišljen, pa tudi ubogljiv :-* Za pašo so menda taki psi najboljši. To je čisto nekaj drugega od agilityja.
Taras je zgledal presrečen, ko smo prišli domov. Zato sem se odločila, da bom šla z njim nekajkrat tudi v Isontino, pa bomo videli, kako nama bo šlo in če bova delala tudi izpit.
Tudi jaz sem uživala pri ovčkah. Hvaležna sem Kaji in njenim, da so omogočili to srečanje in tudi Darji, ki je vse zorganizirala.

Jeeeee!
Inka, res vesela sem zate in za Tarasa. Ze velikokrat si porocala kako super se je Taras obnasal v prisotnosti zivali... Le tako naprej. Morda sta nasla svoj pasji "sport"  :D

Blumina




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9895 : 31 Maj 2009, 19:54:40
Najprej hitro okrevanje naši Brie in hvala nevemkomu, da se je vse srečno izteklo ( in naj se tistemu, ki je to storil roka posuši, da ne rečem še kaj hujšega)

Čestitke Žaku in Tamari za uspešno tekmo v klasični poslušnosti in 9 mesto, samo 4-5 točk za zmagovalcem !!

Čestitke tudi našima dvema včerajšnjima pastiricama Missy in zlasti  Mona Lisi ( dedek in pradedek bi je  bila vesela)  :)

Pa čestitke ta malčkoma iz M legla na današnji raztavi , AR Midnight Cowboyu za zelo perspektivno in AR Million Dollar Baby za zelo perspektivno 1 in izbor med 5 v BIS

pa obema za uspešno opravljeno malo šolo

pa naši Missy za CAC in BOB na današnji razstavi


pa itak čestitke  vsem , ki ste imeli zabaven in uspešen vikend
Inka - kje pa si bila danes??? :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9896 : 31 Maj 2009, 19:55:34
aja fotke in video posnetki pa naši spletni strani čez čas....

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9897 : 31 Maj 2009, 20:01:07
O madona kako ste bili vsi pridni :o Čestitke vsem :) Pa kakšno fotko tule prosim ;D



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #9898 : 31 Maj 2009, 20:03:37
Huh... čestitke!!  :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9899 : 31 Maj 2009, 20:08:27
Citiraj
Je pa sama omenila, da ima žal z avstralčki bolj slabe izkušnje (v smislu, da so pregrobi), a je poudarila, da v Italiji prevladujejo AVO-ji razstavne linije in morda niso tako delovno pašno sposobni.

Sicer se ne spoznam na pašo, ampak sem mnenja, da grobost pri pašnji ni odvisna samo od linije. Avstralce so in jih še vedno uporabljajo za pašnjo različnih živali in gotovo je (lahko) pes, ki je super za krave bolj grob kot pa tisti, ki pase goske. Nekateri so verjetno uspešni povsod, spet drugim bolj leži specifična vrsta živali.
Pa tudi, kot berem, je ogromna razlika med t.i. trial psi in ranč psi. Eni so naučeni izpolniti nalogo z nekaj glavami živine v kratkem času, medtem ko drugi delajo z ogromno živalmi po cele dneve.

Čestitam za vse uspehe!

Kaj pa je bilo z Brie?

Kako sta Missy in Mona Lisa pasli?


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"