Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498319

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9900 : 31 Maj 2009, 21:10:14
Pastirici sta posneti, moram porihtat, pa nimam energije zdaj

Za Brie pa upam, da pove lira - kakšni ljudje hodijo po tej zemlji :( :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #9901 : 31 Maj 2009, 21:59:21
Martina,
čestitke za Missyin uspeh. Sem najprej gledala na "naši" strani, pa ni nobenih novi s Hrušice, sem pa pokukala še na "vašo", kjer pa novice so:).






KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9902 : 01 Junij 2009, 07:53:06
Super, vse čestitke vsem uspešnim slovenskim avstralcem, pričakujemo slikice  :P.
Mi se pripravljamo za sobotni Portorož, včeraj smo se okopali, sedaj smo vsi mehki in dišeči  :).



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9903 : 01 Junij 2009, 10:04:46
Cestitke vsem, ki ste razturali te dni  :o
Brie pa zelim uspesno in hitro okrevanje. In kaj se je zgodilo?

Blumina



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9904 : 01 Junij 2009, 10:06:06
brie je bila v petek zastrupljena, pojedla je nastavljeno vabo, 20m od poligona. ocitno gremo nekomu v nos. v razmaku 2 ur sta se zastrupili 2 psicki iz nasega drustva. bilo je grozno, res sem se bala, da jo bom izgubila. sele danes se ji je povrnil apetit, saj se je poleg s strupm zastrupila se z vabo in fasala hud gastritis. je se zelo svoh ampak pocasi okreva. druga psicka pa je bila ze vceraj dobra. res ne vem, ali bi cloveka, ki je to naredil kar lastnorocno fentala ali zastrupila vse njegove bliznje... zadevo preiskuje policija, bomo videli kaj bo.

cestitke vsem pastirckom in razstvljalcem!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9905 : 01 Junij 2009, 10:13:48
Ojoj... :'(

Drzimo pesti zanjo!!!

Blumina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9906 : 01 Junij 2009, 10:16:51
O groza.  :( >:(

Ma koga bi lahko motili na tej lokaciji?? Saj ni nobenega v bližini, pa vse dejavnosti se dogajajo na lastnem poligonu! Pa sploh ko upoštevaš to, da so reševalci tam med najboljšimi! Toliko delajo, trenirajo, žrtvujejo zato, da lahko rešijo življenja neznanih ljudi...pa en bolan človek bi te in druge  pse kar zastrupil.  >:(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9907 : 01 Junij 2009, 10:28:02
Glede na lokacijo, kjer se poligon nahaja, bi rekla, da je za bolano pamet zarukanega istrijana čisto vseeno, pes je pes in če je moteč, ga je treba ustrelit ali pa zastrupit  :'(



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #9908 : 01 Junij 2009, 10:33:03
čestitam za pašo in uspehe na raztavah :o

upam, da  bo brie kmalu ukrevala. tud tel se je ena pslička zastrupila >:( groza.  ratala je čist rumena. že en teden je na infuziji. :'(

LL se pa po novem zelo rada vozi z avtom. kar cvilt začne, ko vidi da gre z mano. v soboto je bila prvič na gugalnici in jo obožuje ;D pa rada po bazenčku skače. skratka uživa

Lou


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9909 : 01 Junij 2009, 10:47:51
lira, upam, da je OK, da sem povedala, ker vsi se moramo paziti ker je toliko norih ljudi - povsod, na samo pri vas

držimo pesti za Brie

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9910 : 01 Junij 2009, 10:55:43
ja, vsekakor je treba bit pazljiv, se posebno pri takih pozeruhih, kot je brie. izkoristi vsak trenutek, da si strpa kaj v gobec in kljub raznim metodam mi je tega se ni ratalo odvaditi. sicer pa dvomim, da bi se kaksen pes lahko uprl disecim ribicam... od zdaj naprej bo brie na povodcu in z nagobcnikom povsod, kjer se lahko najde kaksna hrana. ne vem, kaj bi bila lahko druga resitev. :(


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9911 : 01 Junij 2009, 12:19:57
kaj pa ste počeli izven poligona? So se psi igrali, ali kaj?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9912 : 01 Junij 2009, 12:21:22
Me ni bilo tam, ampak predvidevam, da so hodili od avta na poligon.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9913 : 01 Junij 2009, 12:26:47
Potem pa je res bolje psa pripeti, dokler ne prideš v ogrado. Žal so punce to ugotovile prepozno. Vabe so lahko bile nastavljene tudi za kakšno drugo žival, ampak to vsekakor ne opravičuje dejanja, ker je tako početje prepovedano  :(.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9914 : 01 Junij 2009, 12:33:54
Če kdo hoče lahko vabe vrže v ograjen poligon, ne?? človeška domišljija ne pozna meja, kako zastrupiti psa

In ga ni psa, ki je ne bi požrl -


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9915 : 01 Junij 2009, 12:39:21
sli smo na kratek sprehod pred treningom - lulat kakat. brie ni prosto laufala okrog, bila je 2m od mene in v sekundi pogoltnila zadevo. se mi je zdelo sumljivo, sem jo opazovala in ko se je zacelo, sva bili ze na poti v postojno. od zdaj naprej pa vedno pri sebi peroksid, da sprozim bruhanje, ce bo kaj sumljivega.


Dominika

  • Gost
Odgovori #9916 : 01 Junij 2009, 13:16:39
Tole je bil pa en naporen vikend. Čestitke vsem za uspehe na razstavi, žal mi ni uspelo priti pogledat, ker sem bila sama s psom in Maksom. Z obema pa ne morem v množico.
Vidim da ste se nekateri učili past- super. Ravno sedaj je klical J, da sta z Moonom na Golici in da tudi pogleda ne ovc- upam, da jih še dolgo ne bo. :)
Prilagam eno fotko, ki je bila posneta ta vikend:



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #9917 : 01 Junij 2009, 15:13:02
Ja, tale vikend je bil res divji. Včeraj bi morala v Hrušico, pa se računalniku v avtu "sfuzlalo" ??? Avto bi morala že v petek pustit na servisu, pa sem na vsak način hotela v soboto v Logatec - no, to mi je tud uspelo, ne pa tudi včeraj priti v Hrušico (zdaj veš, Martina). Konkurence pa itak ni blo  :P
Glede nastavljenih zastrupljenih vab pa močno upam, da bo policija kaj odkrila. Ali se je lahko ugotovilo, kateri strup so uporabile barabe? >:(



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9918 : 01 Junij 2009, 15:23:15
klinični znaki so bili tipićni za organofosfate (kot polžji strup), upajmo, da bodo tocno spojino ugotovili iz izbljuvkov.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9919 : 01 Junij 2009, 15:40:53
Joj, kako so ljudje lahko tako ********* da se spravljajo na živali >:( >:( >:( Žalostno.
 
Upam, da bo z Brie vse uredu, držimo pesti.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9920 : 01 Junij 2009, 20:50:36
Idioti so idioti...  >:(
Ampak glede na to kake so zganjali na začetku okoliški prebivalci...  :-\ Ko sem se z Albino in Romanom pogovarjala sem prav rekla, da naj pazijo na kake strupe. Sem mela slab občutek. Na žalost upravičen. Kreteni!

Največji kretenizem je pa ta, da na nekaterih radijih s tem, ko vrtijo neko oddajo - skriti mikrofon, na veliko razglašajo kako se s strupom brez problema reši nadležnega sosedovega psa in to po nasvetu prodajalke neke zadruge! Katastrofa!!! Še polagajo bolne ideje drhali v njihove bolne glave.  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9921 : 01 Junij 2009, 22:15:27
sej tudi meni je to ze prislo na misel, pa sem si rekla, da to ni mogoce. pa ocitno je! >:(
no, brie pa ze krozi po kuhinji in se razveseli, ko kdo pride domov, tako da je vidno boljsa. nepopisno lepo je videt njen cofast repek, ki spet maha in pol bricke z njim :) upajmo, da bo slo samo se navzgor.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9922 : 01 Junij 2009, 22:18:23
Itak!  8)

Super Brička!!!  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9923 : 01 Junij 2009, 22:29:57
Ampak glede na to kake so zganjali na začetku okoliški prebivalci...  :-\

Kaj so imeli proti??



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #9924 : 02 Junij 2009, 10:13:38
Največji kretenizem je pa ta, da na nekaterih radijih s tem, ko vrtijo neko oddajo - skriti mikrofon, na veliko razglašajo kako se s strupom brez problema reši nadležnega sosedovega psa in to po nasvetu prodajalke neke zadruge! Katastrofa!!! Še polagajo bolne ideje drhali v njihove bolne glave.  :-X
Ampak to pa je podatek za policijo, ker to je popularizacija kriminala preko radia  >:(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9925 : 02 Junij 2009, 19:18:02
So prijavli na več koncev (policija, inšpekcija...) pa baje niso v prekršku... Razen če kdo dejansko to naredi in reče, da je idejo dobil tam...  :-X
Na kratko... fej in fuj...  >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9926 : 02 Junij 2009, 19:19:16
Ne morem verjet kaj vse se dogaja :( Važno, da gre s Kano in Brie na bolje!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9927 : 03 Junij 2009, 20:58:45
Ne morem verjet kaj vse se dogaja :( Važno, da gre s Kano in Brie na bolje!

Kana tud al kaj?
S****e, pa ravno mesec pred svetovnim! (ne da je kadarkoli primeren čas, seveda!)

Čimhitrejše okrevanje obema!



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #9928 : 04 Junij 2009, 08:17:03
s kano je veliko boljse kot z brie. je bila ze drugi dan polna energije. je niti priblizno ni tako prizadelo kot brie in mi ni cisto jasno zakaj. je pa verjetno vec pojedla pa nekaj vec casa je minilo od zavzitja do zdravljenja. al pa so avstralci bolj obcutljivi ???
v glavnem, kana bo definitivno v polni formi cez 1 mesec, nic bat  :)
brie je pa tudi ze veliko boljse, prve par dni se jesamo vlekla okrog, vceraj pa je ze zacela poskusat, ce bo s pozornostjo izsilila kaksen briketek od mene in zacele so jo zanimat igracke.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9929 : 04 Junij 2009, 08:22:01
Pastirici sta posneti, moram porihtat, pa nimam energije zdaj

http://www.youtube.com/watch?v=g6zjtd2_lQ8
http://www.youtube.com/watch?v=t-yJORE0-Ck

So to pravi posnetki?  :-[