Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498234

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9960 : 05 Junij 2009, 20:51:11
Poglej po temo: CACIB Portorož, tam je vse.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9961 : 05 Junij 2009, 21:13:29
Hmmm no mi2 z Lilit že veva kaj in kako  ;)
In ja seveda sva videli celo njeno bando. And i'm in loooooooove. Kater od njenih aussiejev me je pa navdušu pa lahko samo ugibate, škoda samo ker tudi Marula pravi, da je "to to" hihihi.
Jp bil je lep, prelep dan na njihovem posestvu. Fotk sva pa tudi nabrali mali miljon od tam. Takih in drugačnih štirinožcev. Se v bistvu že veseliva ponovnega snidenja  ;)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9962 : 05 Junij 2009, 21:49:06
Jp bil je lep, prelep dan na njihovem posestvu. Fotk sva pa tudi nabrali mali miljon od tam. Takih in drugačnih štirinožcev. Se v bistvu že veseliva ponovnega snidenja  ;)
Lahko bi delile kakšno fotko z nami :) :P ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9963 : 05 Junij 2009, 22:02:30
Martina a mislis tega ;)

A se bos tudi ti bolj v delovne linije usmerila?

Lahko bi delile kakšno fotko z nami :) :P ;D

FB ;)

battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9964 : 05 Junij 2009, 22:14:42
Mislim, da je bil gospodič v Evropi takrat, ko je ta fotka nastala, šele ene 2 dni  ;) In ni še govoril italijansko hihihi.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9965 : 05 Junij 2009, 22:15:10

[/quote]

FB ;)
Aha, ma tole ni med tvojimi slikami?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9966 : 05 Junij 2009, 22:29:17
Malo bo kombinirala z razstavno (zaradi tipa in izgleda, in tudi blazjega karakterja), malo pa drzala "cisto" linijo ;)

Aha, no meni je to glede izgleda čist nerazumljivo, ker so mi delavčki (določene linije) lepi za dol past, razstavni pa bolj ne. Ampak kot že večkrat rečeno imajo vsake oči svojega malarja. Kaj pa je mišljeno pod tip? To kako neka linija izgleda telesno?

Sirtaki, Lilit dajta še kaj več povedat ;)

Blumina, ti pa kakšno novo slikco od Boji prosim :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9967 : 05 Junij 2009, 22:32:08
My lips are sealed  ;)
Bil ta dan en od tistih, za katere rabiš kar nekaj časa, da predelaš kaj vse si videl, slišal itd. Sva z Lilit si takrat zvečer rekli "zdej pa tud če greva kar domov" (priceless  ;D ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9968 : 05 Junij 2009, 22:44:50
Aha, no meni je to glede izgleda čist nerazumljivo, ker so mi delavčki (določene linije) lepi za dol past, razstavni pa bolj ne. Ampak kot že večkrat rečeno imajo vsake oči svojega malarja. Kaj pa je mišljeno pod tip? To kako neka linija izgleda telesno?

Sej, stvar okusa. Meni tudi niso vsi razstavni lepi, sam ne glede na linijo ali poreklo (delo/razstave) pricakujem, da avstralec zgleda kot avstralec, ne pa kot border/razstelani mesanec/berni/karkoli :)
Tip sem mislila konstitucijo, okotenost, gibanje. Telesni izgled, ja.

Ma, jaz sem tudi tko navdusena nad to psarno, da govorim v samih superlativih in mi mogoce ni vse za verjet ;) ampak njen nacin razmisljanja, njena vzrejna etika, pogledi na zadevo, njeni psi, po izgledu in karakterno (tako razstavni kot delavni), da ne govorimo o njihovi vzgojenosti in obvladljivosti, in potem se njeno posestvo, je prakticno out of this world. Mislim, ce bi zdej umrla, bi se rada reinkarnirala tam ;)

Dejansko sva ble s sirtaki med voznjo nazaj v hostel skoraj celo uro tiho (samo kaksen ah in oh se je slisal) :)

battito animale


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #9969 : 05 Junij 2009, 22:55:22
Ko smo že pri tem zgleda/ne izgleda avstralec.
v teli psarni www.morwhit.com psica Melody definitivno ne zgleda kot avstralec. Sploh zadnji del je kot, da bi prilimal zraven od kakega novofundlandca. ??? pa zgleda tut precej ogromno..ok saj vem, da je mogoče slikca kriva samo vseeno, me je kar malo razočarala..



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9970 : 05 Junij 2009, 23:29:06
Ko smo že pri tem zgleda/ne izgleda avstralec.
v teli psarni www.morwhit.com psica Melody definitivno ne zgleda kot avstralec. Sploh zadnji del je kot, da bi prilimal zraven od kakega novofundlandca. ??? pa zgleda tut precej ogromno..ok saj vem, da je mogoče slikca kriva samo vseeno, me je kar malo razočarala..
tole psičko je imela v Vrtojbi lani, pa tudi v Lj. letos če se ne motim. V živo je bila meni všeč, nič pretiranega. Na tisti slikci je ful gor počesana in zato tako zgleda. Saj so na razstavah itak vsi "napihnjeni" in zgledajo večji itd. So mi v Vrtojbi Terro takole obdelali in je zgledala prav druga psička ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9971 : 06 Junij 2009, 20:40:57
Joj, cel popoldne se mi forum ni odpiral  :'(.
Dropsek je v Portorožu dobil Zelo perspektiven, Biba tudi in je šla naprej, za najlepšega najmlajšega  :-* :-* :-*, Magi pa je zaslužil svoj tretji CAC. Presenetljivo, glede na količino prijavljenih sta oba imela takšno srečo, da sta bila v svoji klasi sama  ::) ::) ::). Včeraj me je že panika prijemala, glede na to, kateri psi so bili prijavljeni, ampak so se kar nekam gužvali v Junior in Champion klasah. Sem prav vesela  ;D :D ;D!
Dropsek se je izvrstno odrezal, glede na to, da je bila to zanj prva razstava, sodnica mu je bila grooozno všeč, ko se ga je dotikala, ji je dajal ljubčke  :-* :-* :-*. Sploh je bil glede na situacijo zelo miren in flegmatičen.
Aja, šele sedaj razumem, zakaj je tako lepo imeti avstralca z 18 kilogrami. Skozi celo halo sem ga v največji gužvi in prerivanju lahko nosila v naročju  :o.

Slikice:









Gledali sta nas tudi Urška in Terra, ki sta posneli kar nekaj slikic. Nestrpno jih pričakujem  ::)!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9972 : 06 Junij 2009, 20:48:53
Čestitke obema!  :D
Dropsek je res simpatičen pesek!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9973 : 06 Junij 2009, 21:51:19
Gledali sta nas tudi Urška in Terra, ki sta posneli kar nekaj slikic. Nestrpno jih pričakujem  ::)!
malo potrpljenja prosim, sem ravno prišla domov. Mogoče bojo še danes, obljubim pa ne nič :P ;)
Btw jaz sem se totalno zaljubila v Dropsija :-[ :-* :-* :-* :-* :-* prav ena taka žogica bi pašala še k nam domov ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9974 : 06 Junij 2009, 21:53:32
Avstralske agility novice--Oli je imela danes dva čista teka in zmagala v A1 Large v Zagorju.  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9975 : 06 Junij 2009, 22:04:16
Bravo Oli!  :o :D
Kdo je pa bil drugi del ekipe?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #9976 : 06 Junij 2009, 22:15:15
Karmen, Liza čestitke za razstavne uspehe  :-*
Jean in Oli čestitke  :o :-*


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9977 : 06 Junij 2009, 22:15:15
Ah, kar sama je laufala. ;) Toliko obvlada da ne rabi vodnika.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9978 : 06 Junij 2009, 22:17:42
 

 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9979 : 06 Junij 2009, 22:54:02



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9980 : 07 Junij 2009, 08:08:33
Čestitke Karmen in liza - kdo je bil BOB ?

jean čestitke.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9981 : 07 Junij 2009, 08:12:22
Morwhit Brown Sugar

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9982 : 07 Junij 2009, 08:17:34
Kakooooo lepe slike si naredila  :o! Ali jih lahko shranim v moj računalnik  :-[?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9983 : 07 Junij 2009, 10:04:48
Gledali sta nas tudi Urška in Terra,

Tudi mi smo vas pridno spremljali in potihem navijali (smo imeli to sreco/smolo, da smo pristali v istem ringu kot avstralcki)  ;D Oba sta bila zelo pridna v ringu in se obnasala kot profesionalca (tudi tamau  ;)) Magi je itak krasen  :-* Dropsek je pa ze na dalec videt, da je tak mali navihanec  :D :D :-*

No, od ostalih pa, nekaj psov mi je bilo krasnih, nekaj je bilo prevec ekstremov (prevec na medved ali borderja), najboljsi mi je bil pa Harmony Hills Arrivederci  :-* :-*

Ceprav sem videla tudi enega zelo lepega blue merla, ampak vseeno so mi rdeckoti se najbolj pri srcu :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9984 : 07 Junij 2009, 10:47:27
Ja Mango ima tudi zelo fajn karakter.. ; ;D

Brown Sugar je pa že zmagoval pri nas..
Karmen - a ti na skrivaj treniraš ringe?'

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #9985 : 07 Junij 2009, 11:31:19
Jean še tule....kar tako naprej, kar tako naprej. Olivia is now carrying the aussie flag ;)

Mango je pa ena žverca, ki ima osice v riti. In to rit skoz v zraku  :D
Če dobro pomislim, je bil tam najbolj umirjen border collie  ::)




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9986 : 07 Junij 2009, 11:31:55
Ovcka, nisi se mogla predstaviti  ::)? Od tako hitrega dogajanja sploh nisem sledila okolici, Dropsi je bil namreč prvi na vrsti, kmalu zatem je bil že Magi, vodja kroga nas je kar naprej klicala, vse je bilo zelo na hitro, vmes sem se še z Dropsekom v naročju prerivala skozi halo, da sem ga lahko peljala ven na stranišče, na zelenico, polno kakic, da nisem imela kam stopiti  :-[. Govorili sva le z Urško in za trenutek z Lano, ki je v njenem krasnem rdečem kostimu nisi mogel zgrešiti  ::).
Odhod domov je bilo pravo olajšanje  :-\.
Martina, pozabila si, da sem stara handlerica, čeprav malo zarjavela  :-[, še veliko moramo vaditi, z leti se je marsikaj spremenilo. Res, z vsakim od mojih psov malo vadim doma na vrtu, imam velike površine in dobre možnosti za trening (lahko bi si postavila agility poligon  :D).
Ampak eno je vaja doma, vse drugo pa v ringu, predvsem prvič je vedno trema, kako se bo pes obnašal, predvsem če je zelo mlad in neizkušen. Lani smo v Portorožu bili mokri do ušes, tokrat nas je malo pripekalo sonce, malo pihalo pesek v oči in odnašalo senčnike, meni je tabla priletela v noge, ravno ko smo se odpravljali. še dobro, da ni zadela pse, ker me je fajn udarila.
Kljub tremi, me moja psa nista nikoli izdala, predvsem Dropsek je pravi profič. Pokazal je kar je znal, potem pa se vrgel med stola na nahrbtnik, pokrila sem ga z njegovo brisačko in zadovoljno je dremal  ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9987 : 07 Junij 2009, 11:46:36
Sicer pa zgoraj omenjeno psarno prihaja zelo verjetno jeseni tudi tale-
razen če dojenček ne bo zadržal Marule. :P :P


Krasna kombinacija linij !!

Ne za čisto delovno se pa jaz ne bom nikoli odločila.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9988 : 07 Junij 2009, 12:05:44
Ovcka, nisi se mogla predstaviti  ::)?

Mnja, saj vem, cudna sem  ::) Samo, meni je zmeraj nerodno it kar do nekoga in rect jaz sem pa ta pa ta  :-[
Drugace smo bili pa locirani ene 5m stran od vas, tudi direktno pred ringom. Imela sem rdec boks, notri pa mojo zvau. Pa potem ko ste odhajali sta se Kozmic in Dropsi malo na hitro presnofala  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9989 : 07 Junij 2009, 12:17:11
Čestitke za vse razstavne uspehe in pa seveda Oli za agi :o

Kater je un "border" pes?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"