Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498206

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9990 : 07 Junij 2009, 12:34:40
Kater je un "border" pes?

Psicka: Prosto Chudo Electra (Chupa Chups Del Unymper Delle Yorasses X Fity Blue Elegance) iz Ceske.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9991 : 07 Junij 2009, 13:37:33
A ta čisto leva? http://picasaweb.google.si/aussie.terra/CacibPortoroz#5344319081892343250
Meni zgleda samo kot da je ravno brez dlake.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9992 : 07 Junij 2009, 13:44:57
Ovcka, bo pa za drugič  8). Videla sem zlatkota, si tudi govorila z Lano? Kako pa je vama šlo, nič nisi povedala?
Tista "border" psička tudi meni ni pasala tam zraven, k vsem tistim napuhanim medvedom. Magiju je sodnica v opis dopisala, da ima ploska rebra (Lilit, popravi me, če sem narobe razumela:a bit flat in ribs). Bil je edini, ki mu je dlaka ležala ob telesu. Čeprav, glede na videz razstavljenih psov, tudi on ne spada v to kategorijo. Je pa zato nekaj posebnega, če ne zaradi drugega, pa zaradi višine in teže. Komaj sem ga spravila na 31,5 kg, pa še sem slišala pripombe, da izgleda nekam suh  :-\. Ko pa povem težo, se vsi primejo za glavo  :-[.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9993 : 07 Junij 2009, 13:45:50
Ja, Zoe, št.28.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9994 : 07 Junij 2009, 13:51:08
Kaj pa je borderskega na njej?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9995 : 07 Junij 2009, 15:33:10
Danes je bil isti BOB.

Mango je bil pa tudi meni najbolj vsec. Mi je fajn ker ni premocen, pa krasen pigment ma.

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9996 : 07 Junij 2009, 15:40:06
Karmen, če hočeš videti kakšna so rebra ( pravilna, sodčkasta ali ploska) lahko poskeniram in tukaj prilepim.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9997 : 07 Junij 2009, 16:38:19
Ovcka, bo pa za drugič  8). Videla sem zlatkota, si tudi govorila z Lano? Kako pa je vama šlo, nič nisi povedala?

Ja, najprej je Lana prisla do mene, potem je pa vas opazila  :) Drugace pa, slo nama je tko tko, dalo se mu sicer ni nic, niti laufat ne, ampak dobila sva lep opis in oceno odlicno, ampak pes v konkurenci je pobral CAC.  :-\

Kaj pa je borderskega na njej?

V glavo mi je bila precej bolj podobna kaksnemu borderju kot avstralcku, ker je imela tudi uhlje drugace nosene (kar precej pokonci)  :-[

Ma, kaj pa vem, nekako mi ni potegnila no  :-\ Skoda, da ni nobene fotke, kjer bi bila od spredaj slikana..


Aja, drugace pa se to..
Cestitke Lani in Bibi za vcerajsnji BIS najmlajsi!! :o :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9998 : 07 Junij 2009, 16:50:57
Karmen, če hočeš videti kakšna so rebra ( pravilna, sodčkasta ali ploska) lahko poskeniram in tukaj prilepim.


Ja, prilepi prosim!
Čestitke Bibi  :-* :-* :-*!



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9999 : 07 Junij 2009, 17:03:46
Kakooooo lepe slike si naredila  :o! Ali jih lahko shranim v moj računalnik  :-[?
ni problema. Če želiš, ti jih pošljem na mail malo večje :)

Meni tudi tale ni pasala tam zraven. Taka hijenasta je bla ::)
BOB samček mi je bil pa krasen. Pa tudi ta psička.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10000 : 07 Junij 2009, 18:23:56
Ja, bi si jih shranila.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10001 : 07 Junij 2009, 18:55:36
Ja, bi si jih shranila.
pošlji mi prosim e-mail na ZS, pa dobiš vse :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10002 : 07 Junij 2009, 19:22:59
Karmen - jaz ti moram poslati zs ker se ne bo tu nič videlo, je prevelik fajl. Sem izgubila tvoj mejl

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10003 : 07 Junij 2009, 19:36:59
Meni je bila pa ful grda ena rdecka od Francozinje Anne Marie - sem pa pozabila, katera je bila :-[ v glavnem se je gibala kot zaba :-X in vseeno dobila odlicno CAC ???

battito animale


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #10004 : 07 Junij 2009, 19:45:21
Čestitke za dobre rezultate.

Nekateri psi zgledajo res luštni. Nekateri pa so res že preveč medvedasti, saj je že ves čas tako.

Aja ta Francozinja je vedno dobivala zelo dobre rezultate, ni važno kakšne pse je imela. Meni se je zato zdelo že vse brezveze takrat. Očitno se še nič ni spremenilo na bolje, škoda.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #10005 : 07 Junij 2009, 19:53:55
mene pa nekaj zanima. verjetno vecčna psic markira, me pa zanima, koliko jih pri tem dvigne nogo in kdaj so to začele počet. jaz paznam par psic, ki to počnejo, večina pa markira v navadnem položaju. zanima me, če je to odraz močnega karakterja ali kaj drugega.
brie je pri 1 letu približno začela markirat in markira čez markiranje večine psic, ki jih srečava. danes pa je dvignila nogo nad en grmišek in me je kar presenetlo. sicer sem to prišakovala, ampak kasneje. vse psice, za katere vem, da to pošnejo, so začele po 3.letu starosti.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10006 : 07 Junij 2009, 20:10:19
Meni je bila pa ful grda ena rdecka od Francozinje Anne Marie - sem pa pozabila, katera je bila :-[ v glavnem se je gibala kot zaba :-X in vseeno dobila odlicno CAC ???
Vsak sodnik sodi po lastni presoji. Najprej oceni golo skladnost s standardom (ki je pri avstralcih še kar širok), potem pa oceni, kateri mu je bolj všeč, oziroma kateri tip psa je trenutno bolj moden. Logično pa je, da bo višje nazive dobival pes iz razreda Champion, zato je v tem razredu že kar gneča  :(.
Ne smemo pozabiti, da je to le razstava, ki ima predvsem komercialni pomen, omogoča druženje, zapravljanje denarja, spoznavanje ljudi, psov različnih pasem, otroci uživajo, starši zapravljajo čas, vzreditelji se važijo in si povečujejo možnost prodaje mladičev,...itd, itd.
Lepo pa je videti, kako so psi iste pasme lahko zelo različni  :).



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10007 : 07 Junij 2009, 20:12:18
Ja ja, ma... ce se pes ne giblje kot bi se moral v skladu s standardom...
Je pa res da pac vsak sodnik ve, koliko mu "tezi" dolocena napaka.

Meni tudi tale ni pasala tam zraven. Taka hijenasta je bla ::)

A ni to ta "border" psicka?

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10008 : 07 Junij 2009, 20:21:24
mene pa nekaj zanima. verjetno vecčna psic markira, me pa zanima, koliko jih pri tem dvigne nogo in kdaj so to začele počet. jaz paznam par psic, ki to počnejo, večina pa markira v navadnem položaju. zanima me, če je to odraz močnega karakterja ali kaj drugega.
brie je pri 1 letu približno začela markirat in markira čez markiranje večine psic, ki jih srečava. danes pa je dvignila nogo nad en grmišek in me je kar presenetlo. sicer sem to prišakovala, ampak kasneje. vse psice, za katere vem, da to pošnejo, so začele po 3.letu starosti.


Oli to delo že kar nekaj časa. Od nekdaj ima navado da lula tam, kjer je Lyra, s tem pa tudi rahlo dviguje eno nogo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10009 : 07 Junij 2009, 20:24:04
lira, Berry je začela dvigat pri kakih dveh letih...  ::)
Je pa prav posrečeno. Me je skoraj pobralo od smeha, ko se je enkrat trudla polulat nižjo vejo drevesa, kot kak samec...

Prekrivat druge pa kak mesec prej mogoče.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #10010 : 07 Junij 2009, 20:25:54
Tudi Chica markira tako, da dviguje nogo. Mislim, da že malo več kot eno leto. Markirala je pa že prej.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10011 : 07 Junij 2009, 20:29:30

A ni to ta "border" psicka?
ja, je :D

Terra grozno markira že ene 3 mesece. Prav grozna je. Samo noge ne dviga :D Počepne in nekako hodi naprej in lula ::) 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10012 : 07 Junij 2009, 20:30:49
Ruby markira čez Arija ( ari je seter in markira zelo visoko) in je že padla, tako se je trudila markirat visoko.
med gonitvijo markira vsake pol minute-
Se mi zdi da že od nekdaj markira

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10013 : 07 Junij 2009, 20:40:16
Vapka dviguje nogo od vedno, markira pa ne ;)

battito animale


Dominika

  • Gost
Odgovori #10014 : 07 Junij 2009, 20:51:43
Ups, naš Moon pa sploh ne markira- kdaj naj bi pa začel?

Čestitam vsem za uspehe na razstavi. Sama razstav nimam pod najljubše, samo na kakšno bova pa prišla. Se mi zdi da en sodnik težko ocenjuje realno psa.
Se mi je pri švicarju zgodilo, sem ga za štos peljala na eno razstavo in mu je dala sodnica oceno odlično (naš švicar je sivoskoten in nima prave barve dlake- vzrejna prepoved). No potem je le eden pocukal sodnico in ji dal nazaj popravit, da je pes siv ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10015 : 07 Junij 2009, 21:01:25
Ta primer kar realno opisuje stanje znanja sodnikov v vsaj 50%  ::) :-\ :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10016 : 07 Junij 2009, 21:10:37
Ginny ne dviguje nog, gre pa včasih lulat na prostor, kjer je že nekdo drug lulal.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10017 : 07 Junij 2009, 21:46:46
Evo, Martina je poslala glede oblike prsnega koša, prilepljam:




LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #10018 : 08 Junij 2009, 10:34:53
Najprej hvala za čestitke!

Da se še malo pohvalim, Biba je bila BIS Najmlajših tudi v nedeljo :)

Drugače sem pa zelo vesela, da sem končno videla Dropsija, Magija in Karmen v živo ;D Magi je ful dobre barve, Dropsek pa tako posrečen! Sploh tista z brisačko  :D :D
Pa Terino lastnico smo končno spoznali  ;D


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10019 : 08 Junij 2009, 10:59:09
Bravo Biba, lepotička  :-* :-* :-*.