Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498365


Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #10171 : 09 Julij 2009, 01:22:46
Koji su rezultati iz Lendave?

Tko je sve bio od aussia prijavljen?

TKo je bio BOB?

Čestitke Bibi i Lani na uspjehu, prekrasno mala izgleda!!!!!!!!!!!!



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #10172 : 09 Julij 2009, 09:58:42
Mangry, hvala na pohvalama :)

Evo, rezultati aussijev:

Samec
Brown Bower de L'oree des char. (odprti samec)-CAC, CACIB, BOB

Samice
Krash Boom Bang del Whamper (mladi)-PRM, BOB JUNIOR
Darling Brown de L'oree des char. (vmesni)-CAC, R. CACIB
Calamity jane des phantomes (odprti)-CAC, CACIB



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10174 : 09 Julij 2009, 13:11:57
Ojoj... :-\




Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #10175 : 09 Julij 2009, 19:04:02
aha hvala na info, jasno mi o kojim se psima radi...

Lana još jednom čestitke!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10176 : 09 Julij 2009, 20:04:30
Lana, čestitke :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10177 : 09 Julij 2009, 20:05:53
Takole dolgonoga pa je trenutno mala Boji

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10178 : 09 Julij 2009, 20:07:38
Pa še Tika, Blum in Ginny na treningu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10179 : 09 Julij 2009, 21:19:14
Kdo mi lahko pomaga glede mojega Magija, ki se vedno bolj boji grmenja??? Prišlo je že tako daleč, da ga že oddaljeno grmenje spravlja v obup. Že nekajkrat smo ga iskali v okolici, ker preskakuje ograjo in oddirja po naši poti, po kateri gremo vsak dan na sprehod. Če ga pokličem, takoj pride domov. To počne le, če v času prihajajoče nevihte ni doma nobenega od ljudi. Ugotovila sem, da najprej preišče vso hišo in vrt in ko ugotovi, da ljudi ni doma, odbezlja v neznano. Danes je to zopet storil, šli smo ga iskat z avtom. Potem sem se doma med grmenjem igrala z njim na vrtu in vse je bilo o.k., kot da se nič ne dogaja  ???. Če začne grmeti in treskati, ko smo doma, edino kar stori, se nas malo bolj drži, ampak njegovo obnašanje ne kaže posebnih znakov strahu ali panike. Danes sem jaz norela po hiši, ker nam je vdrla toča skozi odprta strešna okna, on pa je medtem mirno ležal  :(- Sploh ne razumem več njegovega obnašanja.
Dvakrat sem že zaradi njega spala na kavču, on je mirno prespal celo noč poleg mene na tleh.
Naredila sem mu dvotedensko kuro s homeopatskimi kapljicami, medtem in še tri tedne potem je bilo vse normalno, sedaj pa se je zopet ponovilo. Danes sem zopet poklicala homeopatinjo.
Sedaj se moram odločiti, kam naj ga med našo odsotnostjo zaprem, ker nočem tvegati, da se mu zaradi teh pobegov kaj zgodi. Brezpogojno ga bom morala nekam zapirati, ne glede na vreme, saj je to dandanes zelo nepredvidljivo. Problem je v tem, ker zna vsa vrata odpreti, navadna in tudi drsna, v katerih pa žal nimamo ključavnic, da bi jih zaklenila  :(.
Na koga se lahko obrnem???



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10180 : 09 Julij 2009, 23:22:27
Ja, Lana, seveda vama tudi jaz cestitam! :o

... sam me je prej cist na tla vrglo, k sm vidla tiste fotke BOB samca. Meni je to tolk zalostno... :-\

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10181 : 10 Julij 2009, 09:02:49
Uf, Karmen... res neugodno. Urmas se je včasih tudi bal grmenja, sedaj je pa videl, da se čisto običajno obnašamo tudi če grmi in sedaj ga ni več tako strah, gre pa raje pod mizo če grmi, ni pa paničen.
Je pa z Makom problem, ker se boji neznanih letečih predmetov, ki so tiho... tudi lune. :( Aviončki, ki brenčijo so OK.
Je enako paničen, kot Magi pri grmenju. Če na sprehodu zagleda balon v zraku jo bo ucvrl kdovekam...vseeno kako na glas se boš drl za njim.  Ampak na srečo je sedaj vedno šibal domov. Je pa tudi grozno, ker ne veš, kdaj boš kaj takega zagledal. Tudi ko je luna čez dan na nebu je to ful strašno in vedno pogleduje proti nebu. Če se šiba agility ali frizbi medtem, ko je balon ali luna na nebu je to čisto OK. Če se ne dela nič, je to ful strašno.

Mogoče Magija lahko navadiš, da mora med grmenjem v notranjost hiše, da bo odšibal notri, ko vas ne bo doma. Urmas gre na srečo pod mizo, če se česa boji.

Lana: super za PRM! Še tako naprej. Kateri sodnik/ca je pa bil/a?
Meni je tudi BOB samec grozen... bi moral it pod FCI avstralski medvedar. ;)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #10182 : 10 Julij 2009, 09:49:37
No tudi jaz danes ponoči nism ravno veliko spala - Tax se odločila, da pogojno preživi grmenje, če leži na meni...in se zraven trese in hahlja. Nekako sem ugotovila, da je še najbolje če jo popolnoma ignoriram, ker bolj ko jo mirim slabše je...Zanimivo, da v hiši je veliko bolj panična ko grmi, kot če smo recimo na sprehodu...

Karmen, v hiši najdi prostor kamor lahko zapiraš Magija in da ne more odpreti. Če ne drugače pa "ustvari" tak prostor. To da uide od doma je seveda nesprejemljivo, zato je potrebno bivalne prostore prilagoditi tej situaciji.






KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10183 : 10 Julij 2009, 12:29:10
Sedaj pa vidim, da nisem edina s tako težavo  :'(. Magi odbezlja od hiše le če ni nikogar od nas doma in v tem je največja težava, ker ne išče zatočišča v hiši, ampak nas gre iskat na našo sprehajalno pot. Tam ves izgubljen bega okoli. Dvakrat se je že sam vrnil v istem dnevu, prvič ga je sosed dal na vrt, potem je zopet odvihral, drugič smo ga mi zopet našli pred vrati  :'(. Veliko lažje bi bilo, če bi se skril v hiši. Bojim se, da če bo zaprt, se mu bo še bolj zmešalo in si bo kaj storil. Sirtaki, ko sem dvakrat spala na kavču, je bil Magi popolnoma miren, ni hahljal, se slinil ali drugače bil nemiren, samo vsake toliko me je pogledal, jaz pa itak nisem prespala noči  :(.
Sedaj mu zvečer preventivno dam skodelico toplega mleka z žlico medu in enim Persenom, mislim da mu močno pomaga.
Danes dobim zopet ene kapljice, ampak kaj, ko se živali tako težko to dozira. Če bi mu želela dati ob paniki, je ob naši prisotnosti ne dela, ko je panika, pa nas ni doma  :(. Zopet mu bom naredila kuro, probam še enkrat. Upam, da bomo s časom to situacijo vsaj malo omilili, da se ne bo še stopnjevala, kot se je pri prejšnjem zlatkotu. On je bil že eno uro pred nevihto v takem stanju, da sem mislila, da ga bo kap, grozno!!!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #10184 : 10 Julij 2009, 12:52:05
a BOB samec je  :-\ zaradi dlake ali zaradi česar drugega?
vi to ocenjujete na podlagi ene (!!) slike. Samo ene. poznam primer samca (in to pri kratkodlaki pasmi  :D), ki ga je lastnik sfriziral in posušil na podoben način kot novofundlanca in pes je izgledal manjši za 20 cm in težji za 10 kg. skratka grozen. 



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10185 : 10 Julij 2009, 14:13:16
Dog4ever, a si pogledal fotko glave?

Mah, pustmo to...
Jaz sem ravnokar dobila izvid od MDR1 za Boji in je  :o +/+
Super fajn  :)

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10186 : 10 Julij 2009, 14:23:34
Nekaterim je všeč  8), čeprav je res zelo nafriziran (dlaka na zadnjih nogah je čisto dvignjena), morda pa v normalnem stanju ne bi bil tako medvedast, zadnji del telesa ima kot chow-chow. Zanimivo, kako imajo nekateri ušesa čisto poležana ob glavi, pa tudi velika se mi zdijo  :-[. Ampak okusi so različni, pač  ;)!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #10187 : 10 Julij 2009, 14:30:21
Ne, nisem. ampak priznam, da se ne spoznam na pasmo. Zato pa sprašujem, zakaj je to ojej pes.

super za Boji  ;D



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10188 : 10 Julij 2009, 14:40:40
Karmen, razumem, da so okusi razlicni, ampak...
ze ce pogledas le usesa, ko si jih ze omenila: prilezena in predolga usesa so po standardu nezazelena... pa itak niso le usesa tista. ko bi le bila, ob to se ne bi spotaknili.
In pac pes je taksen kot je, moti pa to, da je BOB. Se pravida naj bi bil  najboljsi priblizek standardu...  ??? :-\ !!!

A lahko izvemo kdo je sodil?

Blumina



Mangry

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #10189 : 10 Julij 2009, 15:06:52
u generali pas ima hrpu dlake i ta red merle boja koja ostavlja jako atraktivan dojam kod all round sudaca prolazi i to je tako, izložbe su show

gledajući psa sa strane pasmine, primjećujem da je nešto teži primjerak, teža glava, kraća njuška, jači stop i pomalo netipičan izraz, malo me podsječa na labradora s dlakom aussia, ali to je tip koji i vole neki uzgajivači, njihov tip i njima se sviđa, valjda imaju svoje vizije

inaće obožavam grooming i sam isto sređujem i groomam svoju kuju jako često, ali ispod te dlake koju ima nebi trabao biti težak kostur, već umjeren kako ovčar i treba imati, jer pas s teškim kosturom ne može letjeti, a zar to nije upravo ono što volimo kod aussia? ja obožavam tu njihovu poletnost i temeperament, nažalost uz dužu dlaku se brže i umore, ali eto sve to u kompletu (temperament i hrpa dlake) mi je za uživati u njima jer ju imam za ljubimca, da smo u radu profesionalno vjerovatno bi mi ta dlaka smetala, ali ovako što više meni to bolje :-)

uz to i ovaj pas mi je lijep, kao i australci bez dlake i sa slabijim kosturom i oni s prejakim kosturom, baš nekako kad me pitaju kakav ti je ovaj ili onaj, meni su svi lijepi kad volim pasminu i uživam u svima, ali neki nisu moj tip psa i mogu komentirati mane pojedinog psa s kinološkog aspekta i vlastitih vizija, a mislim da je jedna od najbitnijih krakteristika koje ne smijemo zaboraviti da se radi o OVČARIMA što za sobom povlači i neke od tipičnih karakteristika ne samo pasmine, već cijele 1 grupe.

što se tiće ušiju, ako se lijepe kad su štenci, onda i ostanu tako preklopljene pravilno, to svi amerikanci rade i njima je to atraktivno.
_____________________________ _

e da postoji super fora s grmljavinom i rješavanjem tog problema, obučete psu majicu prije grmljavine i na taj način se zadrži psu sva energija, nek je nosi cijelu večer ako treba, jer grmljavina rasprši energiju psa i on se pogubi, a majica zadržava energiju psa i daje mu sigurnost, ja sam čuo da jako pozitivno djeluje!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10190 : 10 Julij 2009, 16:51:32
Mangry  :-* :-* :-* :-* :-* za vse, kar si napisal!!!
Majico pa bomo oblekli, sigurno  :o!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10191 : 10 Julij 2009, 16:54:05
P.S.: občutek sem dobila, da so tako priležena ušesa tistih psov, ki so jih imeli lepljena, ampak ne v otroštvu (nekateri jih preventivno lepijo zelo zgodaj), temveč potem, ko so se že dvignila na "rose".



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10192 : 10 Julij 2009, 16:54:59
KARMEN, kaj pa ce mu pustis tudi kaksen radio prizgan, da se ne bo toliko slisalo grmenja?

ali to je tip koji i vole neki uzgajivači, njihov tip i njima se sviđa, valjda imaju svoje vizije

To si res super napisal :) mislim, da je svet dovolj velik in vzrediteljev avstralcev cisto dovolj, da bo vsak od nas lahko nasel tocno taksnega, kot si ga sam predstavlja :-*

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10193 : 10 Julij 2009, 18:27:29
Karmen, usesa, ki bi bila bolj dvignjena nikakor ne mores spravit v tako prilezeno stanje...

In Mangry, strinjam se z vecino, kar si napisal. Ampak se enkrat poudarjam, da mene zmoti predvsem dejstvo, da taksen pes osvoji BOB.
Lahko je vsec nekaterim, lahko je cist fajn pes, lahko pac nekateri stremijo za taksno vzrejno linijo . a nikakor taksni odkloni v eno ali drugo smer ne bi smeli biti izbrani kot BOB pes.

Vsak odklon v eno ali drugo smer je lahko simpaticen pac eni ali drugi skupini ljudi, vendar pa ekstremi v eno ali drugo stran ne bi smeli biti izbrani kot BOB. Lahko so najboljsi v delu, lahko so najboljsi pet terapevti ali podobno, vendar, ko se ocenjuje lepoto - se pravi da se isce najboljsi priblizek standardu, pa se ne en in ne drug ekstrem ne sme izbrati za BOB.

To je pac moje mnenje...

Blumina



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10194 : 10 Julij 2009, 18:33:46
Aja, Karmen, pa se en popravek. Rose ears so le drugace prepognjena usesa.
Verjetno si mislila prick ears - za ta bi lahko po slovensko rekli pokoncna...

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10195 : 10 Julij 2009, 19:15:47
Ne, mislila sem na rose ears, ker jih vzreditelji apriori ne marajo, zato takoj polepijo, čim se začnejo postavljati na rose (okrog 13.tedna). Zelo malo razstavnih avstralcev ima rose ears, ker niso tako atraktivni in jim sodniki ne podlejujejo boljših nazivov. Zelo redki sodniki imajo to radi (v Vrtojbi lani je to bil lani danski sodnik). Zato sem tako vesela vsakega Magijevega CAC-a, ker ima rose ears  :P :P :P.



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #10196 : 10 Julij 2009, 22:57:01
Se lahko na razstavi avstralci prijavijo v razred delavnih in kakšni so kaj pogoji za to? Ve kdo?  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10197 : 11 Julij 2009, 09:24:49
Karmen, jaz se strinjam s sirtaki. Magiju je treba preprečit nenadzorovane izhode iz hiše.
Ginny se je kar navadila na grmenje, čeprav ji je v stanovanju neprijetno in se ponavadi uleže pod mizo ali pa mi sledi naokoli kot senca. Zunaj na sprehodih ali na treningih je bolje in grmenja praktično ne opazi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10198 : 11 Julij 2009, 19:08:50
če pa bo še naprej uhajal, imam super napravico z GPS sistemom, pes nosi oddajnik, ti ga pa lahko poiščeš. tudi za kakšne neubogljive teenagerje se obnese... ;) Pa zadeva se mi ne zdi ful draga, vsaj če bi imela psa, ki bi uhajal... več podrobnosti lahko na e-mail.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10199 : 11 Julij 2009, 23:46:07
Ena slikca od današnjega sprehodka po Portorožu :)