Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498001

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10200 : 12 Julij 2009, 10:06:08
Dropsi pospravlja ležalnike:






ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #10201 : 12 Julij 2009, 11:35:30
Ful dobra slikca :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10202 : 12 Julij 2009, 19:18:53
Karmen, a jima je bil všeč agi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10203 : 12 Julij 2009, 19:47:08
Najprej naj opišem naš ogled agija: medtem ko se je Dropsi osvajal s Terro, smo človeška bitja ves čas klepetale in se slikale  :D. Potem smo se naveličale klepetati ob poligonu in smo se odpravili v center na pol metra visoke sladoledno-sadno-smetanaste kupe, kjer smo še naprej klepetale, psi so dobili posode z vodo, pa tudi malo sladoleda, ker so bili zelo pridni  :-*. Nakar je sledila ofenziva avstralcev na portoroško plažo (Urška je bila uradni fotograf, ampak jim je komaj sledila). Dropsi je povabil Bričko na nočno kopanje, vsi ostali so bili razkropljeni prav povsod in uprizarjali dirke po pesku, pomolih, travi, zidkih, dokler nas ni s pogledom prebodel možakar, ki je s posebnim traktorjem poskušal poravnati pesek.  Nato smo se malo bolj resno odpravili zopet proti poligonu, kjer smo se odločile, da bomo počasi šli domov (ura je bila deset zvečer). To je bil naš ogled agija  :'(.
No, vsi smo bili veseli, da smo se srečali, morda pa se res vpišemo v agy, slikica zgoraj dokazuje, da Dropsi že pridno vadi, pa tudi Magi ni od muh (na sliki za njim, z rdečimi očmi  :P).
Veliko pogosteje bi se morali videvati, saj Slovenija res ni tako velika, da se ne bi mogli dobiti za cel dan  :).



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10204 : 12 Julij 2009, 19:50:52
Jaz sem vas videla vse na kupu pri vhodu v parkur pa sem bila preveč zaposlena z mojo zlobo, da bi vas lahko pozdravila.  :-\ Potem vas pa ni bilo več, ko sem prišla nazaj. Je bilo pa kar nekaj avstralčkov v Portorožu. Smo kasneje videli še Grina in Tax.  :o


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #10205 : 12 Julij 2009, 20:28:41
En današnji posnetek... nekaj letečega, kosmatega, glasnega  :D  8)

http://www.youtube.com/watch?v=dViw3MIcM88



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10206 : 12 Julij 2009, 21:34:45
Žakžakžak ;D ;D Ful sta dobra :o :o
Še zmeraj me navdušuje kako lepo vržeš frizbi za back vault 8) In pa chest vault :o ful dobr. Potem samo zaključi tako, da se nagneš nazaj v most pa imata atrakcijo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #10207 : 12 Julij 2009, 21:42:17
Citiraj
Še zmeraj me navdušuje kako lepo vržeš frizbi za back vault
To me je pa Manca naučila  ;D

Citiraj
Potem samo zaključi tako, da se nagneš nazaj v most pa imata atrakcijo.
Hja, atrakcijo, ker se polomim vmes  :D drugače pa dobra ideja  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10208 : 12 Julij 2009, 21:55:48
Sopek avstralskih gledalcev na vcerajsnji tekmi ;D
Skoda, da se nismo spomnili se na Blooja :-[

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10209 : 12 Julij 2009, 22:50:50
Tamara in Žak sta že prava profija :o :o :o

Avstralci na kupu so pa neki boljšega, sploh če norijo skupaj ;D. Treba še kakšno skupno norenje organizirat :)

Dropsi je pa tako smešen, tako simpatično bluzi :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10210 : 13 Julij 2009, 06:12:12
Smo kasneje videli še Grina in Tax.  :o

 :-[ :-[

Urška in Mihela, kje sta se pa skrivali potem celo tekmo, da sem vaju šele okrog enajstih opazila?  ::) ::)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10211 : 13 Julij 2009, 09:31:29
Tamara, vidi se, da sta pridno vadila in res sta postala že prava profesionalca :o Žakc zelo visoko in predvsem pravilno skače in pri tem je pommebna tudi tvoja pravilnost pri metanju. Bravo :-*
Ja, Manca je pa res dobra učiteljica 8) in na vaju je prav gotovo zelo ponosna.
 



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #10212 : 13 Julij 2009, 09:40:16
Eh seveda sm ponosna, pa ne samo na Tamaro ampak na vse moje tečajnice  8)
Ste bli tok pridni, da smo se res lahko veliko naučili  ;D



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10213 : 13 Julij 2009, 10:04:25
V soboto smo pa v Mr. Petu srečali nov luštkan primerek avstralskega naraščaja, star 4 mesece in jasno - blue merle. :o :o :-* :-* Radovedno je "šnjofal " po trgovini in se zame ni kaj dosti menil :(. Kupili naj bi ga/jo v Celovcu (žal sem bla tolko zmedena, da nisem registrirala la je samček al samička). Po konstituciji mi je zgledal malo močnejši (tačke in trup) in lastnik je omenil, da zelo hitro raste (kar je seveda normalno).

Ampak gotovo ne bo tak poskočen dolgonogec, kot je Boji :D :-* :-* :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10214 : 13 Julij 2009, 10:08:40
:-[ :-[

Urška in Mihela, kje sta se pa skrivali potem celo tekmo, da sem vaju šele okrog enajstih opazila?  ::) ::)

Na vecerji ;)

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10215 : 13 Julij 2009, 10:09:07
V zadnjem času je pa res veliko novih avstralcev v slo! Skupna številka je že kar velika..



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #10216 : 13 Julij 2009, 10:23:15
Jaz sem pa uspela spoznati Grina in moram reči, da še nikoli nisem srečala psa, ki bi se tujcu tako hitro nastavil za čohanje in se
tako crtljal. :o
To se še moji lastni babi nočeta, hihi. Grin je ta prav scrkljanček, ful je luštn kuža, mi je bil zelo všeč.

No, saj Wapika mi je bila tudi všeč, ampak ona je bila strašno zaposlena. S storžem. :D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10217 : 13 Julij 2009, 10:43:09
Inka: Pomojem je bila to Trisha... iz Kodeljevega... je dosti močne konstitucije, ampak mislim, da se bo še potegnila, ker ima starše "normalne".  ;)

Pri nas imamo pa menjavo dlake. V 2h tednih je Tana vrgla vso podlanko ven, sedaj se je odločila vržt še vso krovno dlako... si me predstavljate že cel mesec: Furminiranje Tane in sesanje vsak dan - vse to z ogroooomnim trebuhom.  :D


Žak in Tamara: super sta!!!

Aussie meeting: kok ste se imeli dobro, ej! Mi smo pa včeraj po Blokah letali. Mi je fino, ker je samo 22C v višje ležečih predelih. Mojima avstralcema je pa delala družbo še ena avstralka. Ampak ne ovčarka, ampak govedarka.  :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #10218 : 13 Julij 2009, 10:57:52
Mene pa zanima kakšna se vam zdi Španska psarna IMOKAM.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10219 : 13 Julij 2009, 11:07:39
Mene pa zanima kakšna se vam zdi Španska psarna IMOKAM.
razstavne kepe :D



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10220 : 13 Julij 2009, 11:14:54
Cowgirl, pa ste srečali kakšnega medveda ??? Trije psi so menda dovolj, da se vas na daleč izogne ;)

Kaj ste se šli samo pohajat po planoti, al ste tudi kaj nabirali (menda "ta pravih" gob še ni) - kaj pa ranč v Novi vasi, ste šli tudi tam mimo?

A je govedarka vaša, je kakšna slikca  ???

Mi smo šli včeraj daljši krog, ene 5 ur po polhograjcih in Taras je še vedno lahko užival v obilici vode v potočkih. Vreme ni najlepše za kam višje, sicer bi prav radi šli na kak visokogorski pohod  ::)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #10221 : 13 Julij 2009, 11:16:53
Špela...a te zdej al te pol  ???
Sej veš, da sem jaz domača že na Blokah...pa bohnedaj da bi ti zavrtela mojo cifro a?  ::)
Kje ste se pa preganjal pravzaprav tam? Me zanima če ste bli kje zraven pašnika kjer je tudi Rem  ;)


Inka, če mene kdo vpraša a so tam medvedi rečem NE. Ker pač še nisem nobenega videla, ampak jih vedno zgrešim za par minut  :D :D. Me bo sigurno Andi tepla, ko bo prebrala tole ;)
Ampak če ne drugega sem se pa znebila preganjavice pred njimi...in se spet veselo tudi sama preganjam po Bloški planoti s konji...
So pa spuščeni psi pravzaprav največja "nevarnost" za človeka v okolju medveda, ker zadeva deluje takole:
1. pes zavoha medveda
2. pes gre pogledat kaj je ta vonj
3. pes začne lajat ali renčat na medveda
4. medved se razjezi
5. pes zbeži k človeku
6. človek beži...z medotom za ritjo...





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10222 : 13 Julij 2009, 11:29:46
nekaj takega se je pred kratkim zgodilo pri nas na nočnem lovu na divjo svinjo  :'(. Pes je najprej svinjo zasledoval, nato je svinja zasledovala njega, pes je stekel  svojemu lovcu za hrbet, svinja pa za njim. Drugi lovec jo je potem ustrelil na razdalji pribl.2 metra.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10223 : 13 Julij 2009, 11:36:15
hehe! Ja, smo šli pogledat izpuste, ampak so bli vsi koni v senčki... :) Pa v Novo vas smo šli samo na pico in čakali skoraj eno uro.  :-X Na Blokah se pa čas res počasi vrti... Šli smo si ogledovat poti za jahalno turo iz Medvod, čez Vrhniko do Nove vasi.  ;) Jesenska tura našim konjem ne uide. Koliko mislite, da bi lahko pes prehodil v enem dnevu v normalnem tempu? Koliko treninga bi prej rabil pes na dan, da bi bil fit?
Koliko trenirate tisti, ki tečete maratone - s psom? Je kdo?

Nabirala sem samo poprovo meto. Ker jo je veliko na enem koncu in se lahko usedem zraven in nabiram... pri gobah bi se morala sklanjat, kar v mojem stanju ni preveč udobno delo. Tano sem sedaj naučila, da mi stvari, ki jih rabim pobere s tal in mi jih prinese v roko. Handicaped...  :-[ Še dobro, da imam pametne pse.

Govedarka je od kolegice. Slike še pridejo.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10224 : 13 Julij 2009, 12:08:26
Aja, Cowgirl, a so starši Trishe mogoče na kakih slikah spletu, ali imajo vreditelji spletno stran?



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10225 : 13 Julij 2009, 12:26:32
Cowgirl, Tana je res pridna, da pazi nate in ti pomaga  :-*
Glede pasje kondicije: brez dvoma ob nekaj tedenskem rednem treningu lahko tile naši dosežejo marsikaj. Jaz opažam, da Taras še veliko bolj pridobiva na kondiciji, odkar kolesarim z njim ŽE praktično vsak dan (mene zadnjih nekaj let že precej zdeluje EMŠO) - to je nekje od marca. Pazim le to, da greva s kolesom vsaj dve uri, raje več, po njegovem kosilu. K sreči tudi ni požeruh in se nikoli ne prenajeda (skoraj vedno poje le pol obroka, druge pol pa zvečer). Narediva od 5 do 10 km.
Zadnja dva tedna ima tako voljo in hitrost, da ga že komaj dohajam - po ravnem šiba 15 km/uro, kar mu je idealna hitrost za galop in drži tempo, jaz pa ga dalj časa ne zdržim (tudi če takrat ni gužve na PST-ju ???). Še hitreje sploh ne upam peljat, ker se mu takrat čisto "utrga" in me od navdušenja hoče past ::). No, ko greva pa čez hrib, se me usmili in me čaka na vsakem ovinku :D
Glede pasjega maratona pa mislim, da preveč naenkrat ni dobro, ker gre lahko za prenaprezanje, ki ni več zdravo - malo ga je lahko, toliko da pride do (še) prijetne utrujenosti. Vsekakor mora biti pes popolnega zdravja za tak preizkus moči.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10226 : 13 Julij 2009, 12:26:58
spletne strani lastniki nimajo, je pa na straneh od vzrediteljev napisano kateri od mladičkov je kam odšel:
http://www.big-giants.com/php_hp/Aussies/welpen.php



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #10227 : 13 Julij 2009, 12:37:12
Ok Cowgirl, bova mal več rekli direkt  ;)
Predvidevam pa da ste vidli sam taspodnje izpuste...tazgornjih pašnikov ne...kaj pa manežo v delu in nov hlev? Tam za pumpo...

Ena ura za pico...pismu kje ste jo pa jedl!? Mi je nikoli ne čakamo TOLIKO. Se pa ne strinjam glede časa in Blok...meni tam gor 5-6-7ur mine kot bi mignil. Še vedno ne dojamem kako tam cajt leti  ::)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #10228 : 13 Julij 2009, 12:42:47
Ej, Cowgirl, potem je pa nujen en vmesni postanek na Logaskem koncu. Tam je se Napolen mel vmesne postanke :)
In na Ravniku bi konjcke in vas pricakalo tole:



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10229 : 13 Julij 2009, 15:45:47
"Zaslužen" popoldanski počitek (ob štedilniku valjda - za vsak slučaj):