Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498381

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10620 : 29 September 2009, 17:28:12
Hvala Scarlett.
A pol so kar vsi navalili na to nerodovniško leglo :'(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10621 : 29 September 2009, 18:26:29
Počakajte, počakajte!
Približuje se Fieracavalli v Veroni, bomo videli, koliko nerodovniških se jih bo razpršilo po Evropi  :-\!



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #10622 : 29 September 2009, 18:30:46
Tasha/Taša je najina sošolka v mali šoli in je black bi. Zelo luštna punca, ne vem pa, če je rodovniška. Sem naivno upala, da nerodovniških pri nas ni. Lahko jutri vprašam  :).
/pa ko smo že pri tem, v skupini za nami pa je BM & copper zadeva, ki je kar se mene tiče avstralec in ne BC, z dolgim repom; da vam dam malo dela z ugibanjem  :P - je pa definitivno nekaj mesecev starejša kot Tasha, po postavi že odrasla/



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10623 : 29 September 2009, 20:15:51
00Bambi, vse hocmo vedet, itak :D

blumerlka bi pa lahko bila Trisha (cowgirl?)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10624 : 29 September 2009, 20:19:39
Točno, lahko bi bila. Trisha živi v istem naselju kot ena prijateljica :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10625 : 29 September 2009, 20:24:51
A pol so kar vsi navalili na to nerodovniško leglo :'(
itak. Je konkretna razlika med 200 in 1000 euri, ane ::) Pa še taka promocija kot je bila (in je) - aussika v trgovini od živali- itak da so vsi navdušeni :'(



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10626 : 30 September 2009, 11:13:34
-Trisha je živi na Kodeljevem, in ima avstrijski rodovnik. Je pa sterilizirana, tako da se ni za bat da bi bilo kaj mladičev... čeprav rodovniških. 8)
-Na Blokah smo srečali primorce (baje iz Izole) z BM psičko Bridget... Sem jih pocukala in malo intervjujala. ;) So rekli, da je iz neke psarne (sem pozabila ime) pri Napoliju, kjer imajo večinoma huskyje. Ima pa ful zanimivo barvo ker ima veliko rdečih dlak vmes... tako da sem že mislila, da je red merje. Sploh ne vem, če je to "dovoljeno" po standardu. Je pa bolj u izi, kot so povedali... ko so videli Tano ko je letala naokol kot ubrisana in Urmasa ki je čekiral nas, pse in vohal za hrano,,, so rekli: kot vaš Urmas je. ;)
-Potem je pa še ena nova, ki jo jaz in Biba poznava... to je Bela (black tri) iz Mengša. Mislim, da ima zaenkrat še italjanski rodovnik.
-Če pa še kakšnega novega najdem, vam pa povem. :)

Na Blokah smo se imeli pa super. Neverjetno koliko avstralcev na kupu. Meni so se kar učke svetile... pa konji...  Fajn dan je bil. Kolegica bi mogla pripeljat še svojo avstralko... GOVEDARKO... ampak se je tik preden so se spakirali v avto povaljala v nekem dreku.  >:D Tako da pujska ostala doma. :-\
Urmas je bil sploh navdušen nad celotno pasjo druščino. Meni je bil pa Taras všeč!  :-* Ivana se je pa navajala še na hrzanje. Na pasji lajež je že imuna.
Bravo frizbijašice.  :o Ljudem je bilo ful zanimivo kar ste počele! Bolj kot konji na "poligonu" se mi zdi...



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10627 : 30 September 2009, 13:58:17
Ja, res je zanimivo na Blokah in tudi jaz sem se čudila, ko sem med Jeaninim nastopom opazovala ljudi, kako so z zanimanjem gledali - veliko večjim kot prej konje. Zdi se mi, da so tudi naše pse precej opazovali, malce začudeno, ker jim ni bilo jasno, zakaj toliko neke nepoznane vrste psov - no, mogoče jim je bilo potem jasno, ko je Nadja povedla, da je to avstralski ovčar, ki izvira iz Amerike in so jim ranči in konji tudi blizu.

Ja tista italijanska psička je bila res zagonetne barve - bakreno-sivo šekaste oz. RBM.

Cowgirl, kako ti je Taras všeč, če pa je čisto kontra od Urmasa, ne samo po zunanjosti, očitno tudi po karakterju  ??? Meni se zdi, kar sem videla Urmasa, da je pravi mojster zbujanja pozornosti in zna doseči svoje :D Kadar hoče Taras pritegnit pozornost, se mi vsede na nogo in potiho cvili  ::) Je zelo potrpežljiv in vztrajen. Za lajanje in celo skakanje mora bit že zlo zlo neučakan in razburjen, npr. ko startava s kolesom ali ko se hoče igrat s katerim od domačih. Pri psičkah je tud zel vztrajen in potrpežljiv in take kot je Tana, ga najbolj zanimajo, sej si vidla. Bolj ko ga podi strani, bolj je prepričan, da se ji mora dobrikat :D
In nikakor ga ne morem za kakšno kilco zredit, no glede tega bo Blumina po mojem le vesela  ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10628 : 30 September 2009, 17:15:52
čudne barve so lahko dilute, tudi merli, seveda ( kar ni po standardu) ampak to se vidi pove kupcu  a je rodovniška?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10629 : 30 September 2009, 18:14:53
Bridget Jones pa nas je dvakrat obiskala doma, ko so bili na potepu po naši dolini. Prihaja iz južne Italije in je rodovniška. Je zelo prijazna in igriva psička, kot vsaka pridna punca se najbolje razume z Dropsijem, on zna prav vsako šarmirat  :P.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10630 : 30 September 2009, 18:53:20
Inka: Urmas je od Gregata... ;) Tana je bolj moja... ;D



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #10631 : 01 Oktober 2009, 11:32:32
Ojla!
Evo sem šla malo povohljat kako je s to psičko tuki pr nas, torej prihaja z Bazovice in seveda je čistokrvna, sam rodovnika nimajo zato ker je lastnica z rodovnikom računala 600€, brez rodovnika pa 300€ in kot vsi ostali tud oni ne rabjo "kart"  ::) >:(

so pa šli menda vsi mladiči v Slovenijo, v planu pa imajo še eno leglo, ker so baje ti psi res enkratni (pomoje so zavohali denar in nič drugega)...

Lep pozdravček!



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10632 : 01 Oktober 2009, 13:03:48
Babsy_ka: kakšno logiko pa imajo ti "vzreditelji"? Če prav razumem, prodajajo ceneje rodovniške pse brez papirjev tistim kupcem, ki jih rodovnik ne zanima - torej bodoči lastniki, ki ne nameravajo psov nikjer razstavljat, kaj šele vzrejat naprej. A je to to?
Sej človeka, ki mu ni mar za rodovnik iz katerega kol razloga, res ne moreš prisilit, da ga vzame, pa še za 300 EUR doplačila >:(. Mislim, da je to res stvar kupca, ampak po mojem si marsikdo lahko kasneje premisli in mu je žal.
Po drugi strani pa se vprašam, a to FCI in Kinološka zveza dovoljuje? Najbrž pri tej vzreji parijo itak pse brez uradnega vzrejnega dovoljenja, čeprav očitno z rodovnikom.
Spomnim se, da ko sem se pred leti zanimala za rodovniške pse bolj redke švicarske pastirske pasme - Entlebucher sennenhund, je bila v SLoveniji ena sama psička za vzrejo, pri kateri žal parjenje ni uspelo. No, potem pa prejšnji mesec na vrhu Porezna srečam enega planinca z lepo mlado psičko te pasme (staro 1 leto), ki jo je kupil v Izoli in seveda brez rodovnika. Mah, jst jo pač tko ne bi kupila, čeprav sem res hotela imet to pasmo - je pa res, da takrat za aussieje še nisem slišala!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10633 : 01 Oktober 2009, 13:38:44
Tasha/Taša je najina sošolka v mali šoli in je black bi. Zelo luštna punca, ne vem pa, če je rodovniška. Sem naivno upala, da nerodovniških pri nas ni. Lahko jutri vprašam  :).
/pa ko smo že pri tem, v skupini za nami pa je BM & copper zadeva, ki je kar se mene tiče avstralec in ne BC, z dolgim repom; da vam dam malo dela z ugibanjem  :P - je pa definitivno nekaj mesecev starejša kot Tasha, po postavi že odrasla/

Taša in Triša sta obe vpisani v malo šolo k Silvii  ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10634 : 01 Oktober 2009, 13:52:46
Babsy_ka: kakšno logiko pa imajo ti "vzreditelji"? Če prav razumem, prodajajo ceneje rodovniške pse brez papirjev tistim kupcem, ki jih rodovnik ne zanima - torej bodoči lastniki, ki ne nameravajo psov nikjer razstavljat, kaj šele vzrejat naprej. A je to to?
Sej človeka, ki mu ni mar za rodovnik iz katerega kol razloga, res ne moreš prisilit, da ga vzame, pa še za 300 EUR doplačila >:(. Mislim, da je to res stvar kupca, ampak po mojem si marsikdo lahko kasneje premisli in mu je žal.
Po drugi strani pa se vprašam, a to FCI in Kinološka zveza dovoljuje? Najbrž pri tej vzreji parijo itak pse brez uradnega vzrejnega dovoljenja, čeprav očitno z rodovnikom.

Razstavljat ne morejo, vzrejajo pa seveda lahko nerodovniske mladice... sej, konec koncev, kdo pa rabi papirje, a ne, samo snobi kupujemo rodovniske pse >:D

FCI pa kinoloske zveze pa na zalost nimajo nic s tem...

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10635 : 01 Oktober 2009, 14:59:05
Pa še nekaj: v Italiji napr. nimajo vzrejnih dovoljenj. Tam je za pridobitev rodovnika pomembno, da imata starša rodovnik.

Jaz bi samo nekaj pripomnila glede tega:
- kolikor vem, imajo v Italiji rodovniški avstralci ceno od 1000 eur naprej. Morda se lahko cena spusti na kakšnih 600 eur, ampak to ne bo nikoli storil noben vzreditelj, ki kaj da nase in na svoje pse, da smo si na jasnem  8).
- to, da je cena psa z rodovnikom 600, brez pa 300 eur, je čista izmišljotina, jaz bi v takem primeru od lastnika zahtevala na vpogled rodovnika obeh staršev, saj vendar vzreditelja ne stane vsak rodovnik 300 eur!!!
- glede na to, da avstralci v Italiji gredo za med in je vsako leglo dobesedno razprodano vnaprej, domnevam, da se vzreditlju res bolj izplača za napr.8 mladičev iztržiti najmanj 6.400 eur, kot pa 2.400, ali ne (pa še cena bi bila kljub temu ugodna-800 eur)???

Ta zgodba res ne pije vode, naj jo ti ljudje poskušajo prodati komu drugemu  :-[ :-[ :-[!

Aja, pa še opomba: nekaterim je pač vseeno, če imajo psa z rodovnikom ali brez, samo da so ga dobili poceni in si lahko izmišljajo, da je čistokrven, saj ne nosijo v žepu fotokopij rodovnikov staršev.

P.s.: Cena mojega Dropsija je bila 1.300 eur.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #10636 : 01 Oktober 2009, 15:08:10
No, nekateri lastniki "avstralcev" so ful proti štepanju nerodovniških mladičev. Ampak svojega so v tem leglu kupili, ker imata oba starša takooooo čudovit karakter, da bi bilo škoda da ga nebi ::) A ni to fin izgovor, no ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10637 : 01 Oktober 2009, 15:15:06
Pa še nekaj: v Italiji napr. nimajo vzrejnih dovoljenj. Tam je za pridobitev rodovnika pomembno, da imata starša rodovnik.

Ja saj zato mi ni jasno, zakaj jim je tako tezko it naredit rodovnik, ce se itak nic ne zahteva :-\

No, nekateri lastniki "avstralcev" so ful proti štepanju nerodovniških mladičev. Ampak svojega so v tem leglu kupili, ker imata oba starša takooooo čudovit karakter, da bi bilo škoda da ga nebi ::) A ni to fin izgovor, no ::)

LOL :D Me pa zanima, kaksna sta ta dva starsa, da so dobili ven black-bi-je... ah sment, nikoli ne bomo vedeli, ker nimajo rodovnika, da bi lahko vanj pogledali in nam natancno povedali >:(

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10638 : 01 Oktober 2009, 15:21:38
Ja saj zato mi ni jasno, zakaj jim je tako tezko it naredit rodovnik, ce se itak nic ne zahteva :-\

Saj to jaz poskušam dopovedati  ;).,



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10639 : 01 Oktober 2009, 15:34:01
kakšen zdravstevni pregled je pa najbrž čisto metanje denarja stran, a ne  s  strani vzreditelja
pa pregeled oči pri mladičih, predno grejo od vzreditelja in cepljenje tudi

Saj je povsod ista zgodba...

Bodo pa veti služili

Imam zelo dobro kolegico v italiji, s katero sodelujem - ona ne proda mladiča za vzrejo v Italijo. Italijano imajo zelo malo zdravstvenih pregledov staršev, med najmanj v Evropi. Jaz pogosto dobivam mejle ko želijo od mene starejše psičke( iz mojega izbora legel) - da bi takoj lahko začeli s proizvodnjo.
Se tudi spomnim prodaje raznih mladičev na prireditvi ( agility, razstava, sejem) vsakega  avgusta v Gradisce D'Isonzo. Ne vročem soncu stlačeni čakajo ves dan kupcev, kar ne preživi, se pač vrže v smeti. Fajn je podpirat tako vzrejo, ja.

Ahhh, ljudje so res neosveščeni in nepoučeni.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #10640 : 01 Oktober 2009, 15:37:50
Meni se pa zdi prav smešno, da se nekdo zaljubi v avstralčke, potem pa se odloči za neko kvazi verzijo... Ampak tega bo sigurno vedno več.

Malo za spremembo teme...  ;) Žak je bil v ponedeljek povabljen v osnovno šolo Jevnica, da prikaže malo frizbija. Zabaval je učence od 1. do 5. razreda in se izkazal kot super cirkuški in mečkalni pes  :D Otroci so bili navdušeni. Je zanimivo kako se jim kar prepusti, da ga čisto prečohajo.  8)

Ena fotka:




R_e_t_r_i_e_v_e_r

  • Gost
Odgovori #10641 : 01 Oktober 2009, 18:33:41
Haha obstaja pa tudi druga skrajnost Aussie željcev. Tistih, ki že skoraj leto prebiramo vse mogoče članke, debate in forume po želji vedeti čim-več, hmmm menda že preveč ;D
No pa menda ne škodi ;)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10642 : 01 Oktober 2009, 19:15:15
Retriever: vsekakor je ta druga skrajnost bolj razumna, zdrava in pri normalnih vrediteljih tudi zaželjena ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10643 : 01 Oktober 2009, 20:07:44
http://flipsi-dogfrisbee.blogspot.com/2009/10/porocilo-iz-obiska-v-osnovni-soli.html

 ;)

Poročilo o predstavitvi v Novi vasi pri Blokah bo sledilo. Some day.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10644 : 01 Oktober 2009, 21:07:38
Joj, joj kam grejo avstralci :-\ Upam samo, da ne bojo naprej vzrejali brez rodovnikov.

Z Ginny sva imeli ta teden res pester.
Začela bom z obljubljenimi slikcami, najprej z morja




Kot že omenjeno smo bili v nedeljo na Blokah.





V torek smo z reševalci odšli na predstavitev v OŠ Toneta Čufarja, kjer smo prikazali naše delo, zraven pa še trikce in obvezno čohljanje psov.

Ljubezni do toboganov očitno ni podedovala po Blum, ker so grooozni ;D



tole sicer ni Ginny, ampak se vidi koliko oboževalcev smo imeli



Danes pa sva se udeležili 5. obletnice veterinarske ambulante Plevnik v Logatcu. Vid je s Tajo prikazala krajše iskanje, Ginny je pokazala frizbi, obe frajli pa nato še trikce. Nekaj otrok je Ginny čisto posvojilo, ko so ugotovili, da jih uboga, če imajo v roki hrenovke. Njihovega navdušenja kar ni bilo konec  :o Se mi zdi, da je bila dobra vaja za Ginny, otroci pa so se pobližje spoznali s psom :D



Jasna in Blum pa sta danes odšli na dolgo pot do Indonezije, kjer bosta še z drugimi reševalci pomagali pri iskanju pogrešanih v potresu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10645 : 02 Oktober 2009, 12:48:30
Jean, kje pa bo reportaža? Veliko ljudi mi pravi, da jim je bila zadnjič tvoja predstavitev na SLO1 zelo všeč. In da si videti stara ene 32 :D. Pa jim rečem, da ne vem koliko si stara, ampak malo več pa že :P.
Joj, Zoe, res sta ble pridne z Ginny  :-* :-*
A vaju je na Blokah kdo od organizatorjev slikal al je bla to Jean. Super slike! Zelo dobro se v ozadju vidi navdušen folk - staro in mlado :o
Ampak vsa čast Blumini, da je šla v Indonezijo! Držim pesti za obe, da prideta v redu domov.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10646 : 02 Oktober 2009, 13:09:08
Miheli sem posodila fotoparat, da nas je poslikala. Kljub začetnim opozorilom, da ne zna slikat, so uspele prav dobre slike.

Imam tudi fotke od Jean z Oly & Lyro, ki sem jih poslala na flipsijevo stran. Zaenkrat mislim, da še niso objavljene, tako da jih bom nekaj pripela kar semle:

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10647 : 02 Oktober 2009, 13:14:16
Še Lyra

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #10648 : 02 Oktober 2009, 13:15:48
Petrca, saj za Tasho pravim, da je najina sošolka  :); sem preverila, je nerodovniška, iz Bazovice, je pa vodnik rekel, da sta oba starša merla. Tista BM & copper repata zadeva pa - a da je to njena sestra Trisha?  ??? Ne bi nikoli rekla, Tashi se vidi, da je še papi, tista pa je kar velika punca...

Čestitke Ginny za aktivno udejstvovanje  ;D, luštne fotke.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10649 : 02 Oktober 2009, 13:33:56
Starsa sta merla, a celo to :-X

Ne, Trisha ni sestrica od Tashe ;D je rodovniska iz Avstrije.

battito animale