Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498322

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11070 : 18 November 2009, 13:26:00
Sam pri MVA ni rodovniskih imen? :-\

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11071 : 18 November 2009, 13:35:35
Zoe, malo zgodovine res ne škodi, se strinjam. In če greš gledat herding triale iz istega časa, psi ne bodo videt enaki tem, na "conformation" tekmovanju. V bistvu je to res čudno in težko razumet ??? Tale Basque je men lepši od vseh onih s Titlni.

Martina, glede same vožnje v avionu in v boksu me ne skrbi. Skrbi me le dolžina poti. Ko smo potovali z avtom, smo se vedno ustavili vsako uro ali vsaj uro in pol za kratek sprehodek. kako pa to lahko narediš v avionu, kaj pa lulanje ::). Taras je sicer glede tge agenij in zdrži tudi 13 ur, če ne gre drugače, samo to po mojem ni najbolj zdravo :-\



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11072 : 18 November 2009, 13:52:07
Ja, ful dobri rezultati od ASCA NAtional Specialy - Solo in Eli od Linde Bell sta tako blizu po rezultatu, da si delita 23. mesto pri racah, v bližini pa je tudi Baker z dvema Twin Oaksoma :D, tudi pri ovcah so si blizu v uvrstivi. Pri govedu pa sta v končni uvrstitvi na 4. (Eli) in na 5.(Solo)mestu. Očitno jim največ težav delajo race :)
Pri versatility rezutatih je pa res škoda, da ni zraven napisan vsaj handler ???



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11073 : 18 November 2009, 13:55:45
Zoe, malo zgodovine res ne škodi, se strinjam. In če greš gledat herding triale iz istega časa, psi ne bodo videt enaki tem, na "conformation" tekmovanju. V bistvu je to res čudno in težko razumet ??? Tale Basque je men lepši od vseh onih s Titlni.

Martina, glede same vožnje v avionu in v boksu me ne skrbi. Skrbi me le dolžina poti. Ko smo potovali z avtom, smo se vedno ustavili vsako uro ali vsaj uro in pol za kratek sprehodek. kako pa to lahko narediš v avionu, kaj pa lulanje ::). Taras je sicer glede tge agenij in zdrži tudi 13 ur, če ne gre drugače, samo to po mojem ni najbolj zdravo :-\

Večina psov na posnetku je delavnih.
Takole grejo po vrsti:
Kaweah's KC Darcy Crown Point
Inspirator Bar LW
Twin Oaks Kit Carson
The Bull of Twin Oaks
Jimmee Blue of Adelaide
The Hawk of Las Rocosa
Mighty Fine Second Chance
The Bear of Twin Oaks

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11074 : 18 November 2009, 13:57:20
Hm, jaz ne znam brat te tabele :-[ ali res niso urejeni po rezultatih oz. mestih?

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11075 : 18 November 2009, 14:06:12
A MVA? Tam na desni imaš rumeni stolpec - skupni seštevek točk, se pravi so razvrščeni po vrsti. Piše MVA Score.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11076 : 18 November 2009, 14:07:11
Ne ne, stockdog - mislim, da so urejeni po vrstnem redu nastopanja, pol uvrstitve (placement) so pa skrajno desno...

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11077 : 18 November 2009, 16:51:49
Ja, Zoe, sej se mi je zdelo, da bo na koncu le en Twin Oaks, ampak posnetek je zelo slab in ne vem če niso tudi figure nekam deformirane :-\ Jaz itak opažam, da so slike, pa tudi filmčki (SPloh slabše kakovosti) zelo varljivi ;) Slikce so sicer lahko čudovite, ampak ko vidiš istega psa enkrat v živo, si lahko pa ful presenečen. Po navadi so mi pa v živo itak še bolj všeč :).
Ja, Lilit, pri rezultatih za stockdog so skrajno desno mesta, ki so jih zasedli glede na ponovitve in finale ...



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11078 : 18 November 2009, 17:26:51
Če pomislim, da so tole najbolj "slavni" Tarasovi predniki (Bull, Bear), bi jih bilo lepo videt tudi na kakšnih filmčkih s trialov, kot sem npr. našla od Solota. Ampak na Youtubu žal ni tolko starega materiala.
So pa hendlerji ful hecni pri ocenjevanju zunanjosti, ko psa ves čas futrajo - a ni to pri nas na razstavah prepovedano oz. zelo nezaželjeno? Najbolj je pa hecen (mislim da) Bull, kok glavo premika za roko, pa sprednjo nogo celo drži gor, tolk je skoncentriran na priboljšek :D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11079 : 18 November 2009, 17:38:25
Inka pes ne gre lulat ampak nam so dovolili tik pred zdajci da smo jih vkrcaleSo določeni prevozniki, ki so zelo v redu do psov ( United Airlines npr). Vse ne.
Ampak zakaj bi ga pa vzela s seboj ?

Limmy Blue of Adelaide je pa od naše Ruby

Zelo uspešen MVA v zadnjih letih je Certik.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11080 : 18 November 2009, 18:43:02
če se bi rad kdo preseravu z boksom za doma... :D
tole sm čist slučajno najdla: http://www.denhaus.com/den/b/build.asp?cat=3&view=BowHaus&act=1
:P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11081 : 18 November 2009, 19:07:21
cene so pa tudi temuprimerne :D ::)




Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11083 : 18 November 2009, 21:48:51



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11084 : 19 November 2009, 07:27:33
To pa je naš model:




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11085 : 19 November 2009, 08:53:39
Hihihi, Karmen, pa v tem tvojem modelu hise se tudi da nogavice ukrast :)
Pri nas ni vecjega zura, kot igra z ukradeno nogavico. Takrat se vse tri na kupu in vlecejo in vlecejo, dokler... ne pridemo mi. In potem prav zacudeno gledajo, pa zakaj ne, ce je pa to toooook fajn  :P

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11086 : 19 November 2009, 09:56:05
Scarkett - naročeno  ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11087 : 19 November 2009, 13:02:59
Martina, saj ravno zato bi šla raje sama v Texas, ker mi je brez veze Tarasa s sabo peljat, sej ne bo do takrat WTCH, da bi šla tekmovat, ane ... Jaz bi si rada pa v miru čim več ogledala, ker se res toooliko dogaja cel teden, pa še Linda naj bi imela kliniko takoj po zaključku. Pa v miru lahko kakšne knjige nabavim in podobno.
Kako pa to, da sta 2004 peljali toliko psov s sabo?

Hohoho, Karmen, takoj sem opazila tisto nogavico :D tudi jaz.
Pri nas je dostikrat v našem "modelu" ko pridem domov kakšen copat, nogavice so namreč težje dostopne :P.
Sicer pa dvomim, da bi Taras hotel biti v nekakšni hiški s slabim razgledom in večinoma uživa na kakšnem bolj prometnem mestu z dobrim razgledom. Boks je res idealen za v avto in tam, kjer pes rabi mir, da ga čim manj moti okolica npr. na razstavah (ko toliko hodiva nanje, ane  ::)) Brez boksa ga jaz res ne bi vozila okrog.
Samo Cowgirl pa ni rabila nič, ko je Tano pripeljala v Slovenijo, a ne? A je bila kar v naročju :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11088 : 19 November 2009, 13:28:17
Samo Cowgirl pa ni rabila nič, ko je Tano pripeljala v Slovenijo, a ne? A je bila kar v naročju :-*

A ti ze delas kaksne plane :D

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11089 : 19 November 2009, 14:28:12
Tana je bila v potovalki za živali takrat. Seveda z mano v "kabini". Ampak takrat je bila še čisto majčken knedlček.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11090 : 19 November 2009, 14:37:07
Cowgirl, kako dobro mi je ostal v spominu dan, ko si jo prinesla pokazat nama s Sirtaki na Krim :)
malo sekasto zverco, ki je zvedavo gledala ven z narocja :)

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11091 : 19 November 2009, 14:44:02
In Blum je bila totalno navdušena, da ima še eno pisano kolegico za igro.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11092 : 19 November 2009, 14:48:00
 :D   ;D :)
kje so fotke s tistih casov...? Bo treba malo pobrskat za nazaj... vcasih je tako fajn spomine obujat  8) ::) :D

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11093 : 19 November 2009, 16:02:33
ahhh prečudovito.. kašna sprememba

inka
4 psi so šli na razstavo, ena pa na paritev  ;D ki je super uspela

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11094 : 19 November 2009, 16:10:06
Uau, res poznam premalo tole zgodovino - Martina, vidim, da so bili res tehtni razlogi :o
Kaj pa so bile konkretne posledice tistega uspeha ???

Aja,Lilit, planov pa še ne delam, vsaj ne takih :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11095 : 19 November 2009, 16:45:24
Po dolgem času ena zaspana Ginnyna :)

Tudi trenutno je k sreči v zaspanem stanju. K sreči pa zato, ker mora biti pri miru, ker je priklopljena na infuzijo :-\ Ni tako grozno kot se sliši, je pa možnost, da je včeraj pojedla strup za podgane. Ker je precej zahrbten in udari šele čez čas, smo ji dali danes infuzijo, potem pa 14 dni domačega opazovanja in ponoven pregled krvi.
Držimo pesti, da bo vse zaman in v resnici ni pojedla strupa, ampak "samo" kakšno drugo packarijo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11096 : 19 November 2009, 16:51:55
Po dolgem času ena zaspana Ginnyna :)

Tudi trenutno je k sreči v zaspanem stanju. K sreči pa zato, ker mora biti pri miru, ker je priklopljena na infuzijo :-\ Ni tako grozno kot se sliši, je pa možnost, da je včeraj pojedla strup za podgane. Ker je precej zahrbten in udari šele čez čas, smo ji dali danes infuzijo, potem pa 14 dni domačega opazovanja in ponoven pregled krvi.
Držimo pesti, da bo vse zaman in v resnici ni pojedla strupa, ampak "samo" kakšno drugo packarijo.

Ginny, daj ga zdaj ne biksaj in čimprej ozdravi, ker pride tudi Mimi na RO pogledat in se s tabo igrat, ker si ji bila zadnjič tako všeč! :)
Čimprejšnje okrevanje in upam, da je le lažen preplah. :-* :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11097 : 19 November 2009, 17:00:05
Zaenkrat se počuti čisto ok, tudi vnaprej bo lahko normalno aktivna, tako da se načeloma vidimo na izpitih :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11098 : 19 November 2009, 17:07:43
Ja  inka najboljši plemenjaki so še vedno v USA - posledica je bila 7 krasnih mladičev - same punčke  :P in vzrediteljica je zelo rabila fanta iz te kombinacije  ;D narava je res krasna
pa lep uspeh na razstavi je imela psička z repom, ki je precej razburkala ameriško sceno zaradi tega - razburjenje se je nadaljevalo potem na kasnejših nacionalkah, zelo zanimivo je bilo tudi letos ko je v open zmagal evropsi blue merle z repom

o začetkih pri nas.. saj ne morem verjet kje smo zdaj  :'(

ps tudi eden mojih mladičev je pojedel strup za podgane


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11099 : 19 November 2009, 18:18:51
Zbrali smo že 81 naročil za koledarje! Če bi še kdo naročil, je še čas :) Upam, da bomo prišli do številke 100, saj bodo tako cene nižje.

Martina, kako se je zgodilo, kako se ukrepali, kakšen je bil rezultat požrtega strupa?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"