Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498223

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11280 : 03 December 2009, 09:07:51
Kaos se mi dobro slisi ze od samega zacetka. A ker verjetno ne bi zeleli, da organiziranje kluba res nas pripelje do kaosa, je za njegovo delovanje treba najti cloveka, oz vec ljudi, ki bi res z duso in srcem vodil(i) njegovo delovanje.
Ker vem in poznam dodobra kako izgleda vodenje nekega drugega pasemskega kluba in... in ljudje, ki ga vodijo so popolnoma okupirani z njim. Skratka vedeti je potrebno, da dobro delujoc klub zahteva cele ljudi...
Preden pa bi ugriznili v kaj taksnega je potrebno resnicno dobro premisliti... si vzeti cas, ugotoviti kaj s tem pridobimo, ugotovit vizije...

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11281 : 03 December 2009, 09:07:53
Ce smo ze pri tem, se ti da se napisat, kako ze odraslega psa registriras pod ASCA? Sem zadnjic iskala na ASCA strani navodila, pa se nisem kaj dosti znasla :-[

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11282 : 03 December 2009, 09:20:36
Ja, to se da pa le z DNA testom in
http://www.asca.org/Portals/0/forregapp.pdf

Tole so ocitno tudi spremenili. Ko sem Blum vpisovala, je bila vpisana pod Hardship registration.Tega zdaj ocitno ni vec.Polno papirjev, dokazil o njenih prednikih, skratka papirologije da te kap. Zdaj so zadevo se dodatno zaostrili, ker dolocene organizacije ne priznavajo ASCA in zdaj so pac ocitno udarili nazaj. Po principu kar FCI deli, to dobiva nazaj...

Morda pa najbolj vztrajnim in prepricljivim med interesenti tudi zdaj,  z vsemi moznimi dokumenti le uspe...
Meni je za Blum takrat uspelo le zaradi dejstva, da so skoraj vsi njeni predniki bili vpisani tudi pod ASCA.  Pri njej je bil en njen prednik nato prepisan v FCI in so v njegovem FCI rodovniku, "pametni" (GRRRRR) ljudje v VDH-ju (nemska FCI)  izbrisali iz rodovnika vse za nazaj (????) !!!
In je bilo potrebno vse na novo dokazovat! Dela da te glava boli!!!

Skratka, ocitno ASCA malo vraca nizke udarce...

Blumina





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11283 : 03 December 2009, 09:26:26
Hm ok ce jaz prav berem, ne mores vpisat psa, ce niso njegovi predniki vpisani v ASCA ???

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11284 : 03 December 2009, 09:29:09
FOREIGN REGISTRY REGISTRATION RULES:
Form III Foreign Registration Application:
Purebred Australian Shepherds registered with other registries may be eligible for ASCA® registration provided that all of the following
requirements are met:
1. The dog was registered as an Australian Shepherd in the country of birth with a foreign registry recognized by ASCA® that has
met one of the following requirements:
A) Any registry with which ASCA® has a reciprocal agreement (i.e. The Canadian Kennel Club)
B) Any foreign club registry approved by the ASCA® Board of Directors after review of the registry’s registration process
(currently the American Kennel Club, The Kennel Club)
2. Owners of applicant dogs registered with non-ASCA® approved registries must seek approval for that registry by providing
the ASCA® Board of Directors with clear evidence of the foreign registry’s ability to accurately verify purebred Australian
Shepherd lineage.
3 Puppies from any litter born prior to the ASCA® registration of the sire and/or dam will be treated as individuals; each puppy
must meet the Foreign Registry Requirements.
4 Registration of any applicant dog, its parents or its grandparents with any registry as a breed other than an Australian Shepherd
will result in the applicant dog being ineligible for registration in the ASCA® Registry.
5 The application form is accompanied by a minimum three generation pedigree certified by the foreign registry and must include
all registration numbers from that registry.
6 The applicant must provide evidence that the applicant dog’s lineage is based 100% on ASCA® registered dogs. Applicants
must supply ASCA® descendant registration numbers at time of application.
7 The application form is accompanied by a photocopy of the registration papers certified by the foreign registry. The dog must
have an unrestricted (for breeding) registration with that registry if applying for registration as “for breeding” in the ASCA®
Registry. This does not apply to applicant dogs applying to the ASCA® registry as an Altered dog.
8 The ASCA® application and the foreign registry registration must show identical ownership.
9 The dog must have permanent, readable microchip or tattoo identification.
10 The dog must be DNA profiled with an official ASCA® DNA laboratory.
11 The owner must certify that the applicant dog does not have any disqualifying faults as described in the ASCA® breed
standard.
12 The signature of all owners must appear on the application.
13 The Breeder’s signature must appear on the application
14 Three photos are required of the individual dog and must accompany the application form. Photos must be clear, color and
show the dog’s front, left and right side full body view.
15 If at any time it is found that any part of the application has been falsified or found to be untrue, registration will be revoked for
this dog and any progeny. Disciplinary action may be taken against the owner.
If you are interested in participating with your purebred Australian Shepherd in ASCA’S® many performance programs including
Agility, Stockdog, Obedience and Tracking you may want to consider enrolling your dog in ASCA’s® Limited Exhibition Privilege
(LEP) program. For further information please visit www.asca.org



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11285 : 03 December 2009, 09:36:50
Ja sej, tocko 6 ne razumem cisto dobro... ce imas same FCI prednike, sej ne mores dokazat, da so ASCA ???

Sori cowgirl ker mal smetimo temo :)

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11286 : 03 December 2009, 09:39:02
a se prestavimo v temo o avstralckih?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11287 : 03 December 2009, 09:43:01
zoe pomagaj ;)

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11288 : 03 December 2009, 09:43:34
drugace pa, jaz bi, ce bi imela zeljo pac poslala vsa dokazila, ki bi jih uspela zbrat. To pomeni, da dobis fotokopije vpisov v ASCA od prednikov - posiljas pisma naokolilastnikom prednikov in upas, da te bodo jemali resno in ti poslali kopije. Ko zberes kar pac zberes, potem vse to z dodatno fuuul hudo razlago zakaj je prislo do tega, da pes zdaj ni vec pod ASCA posljes tja in upas, da bo njihov svet pozegnal vpis...

Ce si to res fuuul, fuuul zelis izpeljat potem se splaca, ce ne pa,... verjemi, prevec dela...

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11289 : 03 December 2009, 09:47:58
o DNA profilu
v rodovnikih mladičev iz dveh mojih FCI legel imam vpis DNA profila staršev: na podlagi ustrezenega dokumenta o opravljenem testu.
Nikogar nič ne zadržuje, da vpiše vse dokumentirane podatke.
Sicer ima pa vlogo kontrole legla v FCI vzreji vzrejni referent, ki pride v nekaj dneh kontrolirat leglo. In mamo mladičev

Tudi rodovniki VDH ( nemška FCI) z ASCA predniki so se že zdavnaj spremenili.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11290 : 03 December 2009, 09:54:51
Ne, sej nimam nobene posebne potrebe, da Grina vpisovala v ASCA, sploh ce je tako komplicirano. Sem bila samo radovedna :)

Mi je pa zanimivo, ker ce ze naredijo DNA test in potrdijo, da genetsko je avstralcek, da potem se tako komplicirajo...

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11291 : 03 December 2009, 10:10:50
Mi je pa zanimivo, ker ce ze naredijo DNA test in potrdijo, da genetsko je avstralcek, da potem se tako komplicirajo...

Z DNA testom ne dolocajo pasme. Doloca se starsevstvo. Skratka, ce so starsi ze v njihovi bazi potrdijo, da je ali da ni to npr. njihov sin, ce pa starsev v tej bazi se ni, pa je on zaveden v bazo. Morebitni njegovi potomci, pa bodo ze lahko preverjeni ali je on res njihov oce ali ne...

In seveda se DNA test starsevstva da delat tudi na lastno zeljo. Tudi v Slo... in seveda povsod drugod. Ampak, da ne bo pomot, taksna testiranja ASCA ne bo priznala. Za njih je potrebno poslat v njihov pooblasceni laboratorij.

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11292 : 03 December 2009, 10:12:30
Aja, se mi je zdelo, da ne razumem cisto dobro tega :-[

no hvala za razlago :)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11293 : 03 December 2009, 10:13:03
saj ne gre za to, a je genetsko avstralec.. gre za starše kar pomeni, da sta res ta dva konkretna psa starša tega mladiča

Se je namreč velikokrat  izkazalo po kasnejših DNA testih profila, da kakšen prednik ni isti, kot je vpisan v rodovnik.. tako ima n.pr. pes R....K ... B ... v drugi generaciji dva različna očeta po očetovi strani glede na rodovnik ASCA in AKC.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11294 : 03 December 2009, 10:15:15
.. v mojem primeru DNA profila v rodovnikih sta psa testirana v pooblaščenem labu ki ga zahteva ASCA in ga priznava tudi FCI

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11295 : 03 December 2009, 10:27:48
Tako so psi, katerih starsi se niso v njihovi bazi oznaceni kot DNA-VP in prejmejo certifikat s taksno oznako, tisti, katerih podatki starsev pa so ze v bazi podatkov, pa dobijo certifikat DNA-CP.

UF...
naredila sem napako :-[. Oznake so ravno obratne. Se dobro, da sem se sla se enkrat brat  ::) Sorry, tu je popravek teksta (zamenjava rdece oznacena):

Tako so psi, katerih starsi se niso v njihovi bazi oznaceni kot DNA-CP in prejmejo certifikat s taksno oznako, tisti, katerih podatki starsev pa so ze v bazi podatkov, pa dobijo certifikat DNA-VP.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11296 : 03 December 2009, 16:11:44
Poglejte si tole: http://www.tackfilm.se/en/?id=1259852787375RA74

p.s. Ginny ima v redu kri, jeee :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #11297 : 03 December 2009, 21:57:38
 :o ::) Pa ti najbrž poznaš tudi original ?  8)

lp ž & l & h


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11298 : 03 December 2009, 23:04:09



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #11299 : 05 December 2009, 19:40:33
z brie sva danes opravili resevalski predizpit  :) hlace so se nama tresle, ampak vseeno nama je uspelo  8)
tu je filmcek s poslusnosti: http://www.youtube.com/watch?v=-U6KhFuYdNc


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11300 : 05 December 2009, 19:43:36
Bravo! :-*


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11301 : 05 December 2009, 19:58:22
Cestitke! :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11302 : 05 December 2009, 19:59:03
Pridne!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11303 : 05 December 2009, 21:40:58
Super, pridne!!!!! :o :o :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11304 : 05 December 2009, 21:46:25
Oooo kakšen sonček ste imel :o Čestitke! novim zmagam naproti ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11305 : 05 December 2009, 23:03:21


Kok dobr!!!  :D :D :D
She's our HERO!!! ;D

Mi je sošolka poslala z njeno sliko in se nisem mogla uprat, da ne bi dala Ginnyne gor :D

Bravo Brie in Veronika! Upam, da je zdaj led prebit in ti bo vedno lažje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11306 : 06 December 2009, 11:16:50
z brie sva danes opravili resevalski predizpit  :) hlace so se nama tresle, ampak vseeno nama je uspelo  8)
tu je filmcek s poslusnosti: http://www.youtube.com/watch?v=-U6KhFuYdNc
O, pridna Bire, čestitam obema! Vreme je bilo res čudovito, za razliko od Ginnyjinega izpita prejšnji vikend
Meni je bilo vedno zanimivo, da večinoma psi lepše hodijo poleg, kadar niso na povodcu. Tisto je bilo pa posrečeno, ko je Brie preverjala, če jo snemajo :) - a je bilo to? A snemalca pa niso pustili za ograjo :D?

Zoe, krasno, da je z Ginny vse v redu :-* Ampak tistega SE filmčka pa žal nisem mogla pogledat :(



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #11307 : 06 December 2009, 14:33:54
ni preverjala ce jo snemajo  ::), to je tako kot tisti ginnyni strahci. na parkiriscu je nekaj pocilo in to je tako grooooooooznoooooo :-\


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11308 : 06 December 2009, 19:31:35
lira čestitke ;)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11309 : 06 December 2009, 21:06:13
Če koga zanima o NBT repkih, slučajno sem naletela na tale zanimiv link:http://www.imgnr.com/nbt_study.htm :)