Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498251

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11400 : 15 December 2009, 22:25:34
Zoe, hvala za informacijo o rodovniški bazi, ki spet dela po dolgih mesecih. Meni je samo žal, ker vidim, da je v njej evidentiranih v bistvu ful malo psov :(.

Se pa zdajle sprašujem, zakaj je spet v enem dnevu toliko postov namenjenih nekemu čudnemu in nejasnemu namigovanju in povpraševanju samega sebe in drugih na tem forumu brez posredovanja jasnih vprašanj in odgovorov :-\
Človek gre na forum, da bi se kaj novega naučil, kaj vprašal in izvedel nedvoumen odgovor, potem pa se muči skozi cele strani nejasnih postov, na koncu ga pa mine vse to brat ... :-\. Nekaterim je forum izgleda res prilika za nakladanje in dokazovanje nečesa brez argumentov, kar se lahko razume edino kot "blef" ali celo kaj hujšega. Brez zamere, samo rada bi brala bolj "čist" forum, ker me vseeno o tej pasmi še veliko zanima, ne pa neke uganke in namigi okoli nje. Torej, prosim vse, ki želite kaj sporočiti ostalim, da to naredite čimbolj konkretno in argumentirano in se seveda priporočam za znanje in izkušnje :). Če sporočate eni sami osebi, pa je verjetno primernejše ZS :-X.
Glede na to, da sicer ne maram take debate, pa po branju zadnje strani ali dveh mislim drugače - med vsem, kar se je pisalo zadnje dni brez konkretnega pojasnila, bi bila hvaležna za VSAJ ENO TAKO pojasnilo (ker sem pač zelooo nevedna): v zvezi z vsemi namigi glede pomembnosti posredovane NBT študije in o dolgih oziroma super kratkih repih in ritkah pri avstralcih - v čem je štos teh namigov? Vemo, da se NBT deduje kot se pač deduje, da itak vzreditelj na dolžino repa potomcev ne more bistveno vplivati, za povrh imamo ljudje različna mnenja in okuse o dolžini repov avstralcev. Pa še ta udarec - polovica držav dovoljuje kupiranje, druga polovica ga pa prepoveduje. In kaj zdaj? Dajmo se med sabo, a ne, kdo ima daljšega oz. kdo ga nima, to je tako fajn tema in produktivna, da je kaj ???.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11401 : 15 December 2009, 23:22:53
Dajmo se med sabo, a ne, kdo ima daljšega oz. kdo ga nima

Hahahaha!   :D :D :D

Res je zadnja stran polna neproduktivnih postov.Ampak očitno nas je še vedno premalo, da bi speljali eno normalno debato o katerikoli stvari okoli avstralcev, oz. preveč takih, ki so nejasni v svojih postih.
Če kdo kaj ve, naj to napiše. Zakaj morajo biti stvari tako zavite v meglo?!?!?! ??? ??? ???



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11402 : 15 December 2009, 23:29:18
Produkcija koledarjev je na višku in bo dokončana do vikenda. Prevzem v nedeljo ali ponedeljek. Stvar dogovora. Blumina - pokličem, ko jih bom dobila.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11403 : 16 December 2009, 09:15:26
Cowgirl super. Komaj cakam :o, da jih posljem predvsem tistim, ki niti malo ne pricakujejo nicesar iz Slo  ::)

Taksna obdarovanja ljudi, ki to niti najmanj ne pricakujejo imam se posebno rada, ker vedno zazgejo v polno :)

Blumina



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11404 : 16 December 2009, 13:54:49
No, super, ravno pravi čas, da koledar doseže svoj namen ;D
Name je pa včeraj očitno vplivala prazna luna :-[



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11405 : 16 December 2009, 13:57:51
Hahaha, Inka  :D

Ves, sem po tvojem postu sla vse se enkrat brat, pa ni bilo tako grozno vse skupaj. Saj v vecini smo itak govorili o istih receh...

Blumina



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11406 : 16 December 2009, 14:05:48
Blumina, sej zato sem pa rekla ... prazna luna ::) Velikokrat opazim, da na pse tudi močno vpliva, so bolj razdražljivi. Ampak včeraj na Tarasa ni nič vplivala ...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11407 : 16 December 2009, 14:14:53
meni je zelo všeč spodnja nalepka, vendar ne vem, kako veliko naj kupim za na avto  :-[?




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11408 : 16 December 2009, 14:24:05
Me včeraj nič ni bilo gor pa ste že toooooliko napisale :D

No moje želje z aussijem so kot sem že komu po mailu obrazložila, da bi bil precej delaven....na izgled sicer ne dam toliko, ker mi je pomembno, da bo zdrav in primeren za kakšno pasjo aktivnost(agillity, RO, ipd.). Lastnici sem tudi že poslala mail, da se zanimam za leglo. Imam pa tudi v Sloveniji izbrani 2 legli(med njimi tudi Tanino :D, ampak najprej se mi zdi bi bilo dobro starše prepričat o novem psu...), pa še v Italiji eno psarno. Edino kar me pri njih moti je to, da so psi predvsem razstavnih linij ne delavnih. No se pravi, da ne bi rada imela ravno nekega zelo lenega psa. No moj podvig je najprej starše spoznat s pasmo in jima jo predstaviti. (Upam, da bom šla lahko na obisk h Tani :-[hehe)




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11409 : 16 December 2009, 14:40:41
Katero psarno v Italiji?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11410 : 16 December 2009, 14:43:40
No se pravi, da ne bi rada imela ravno nekega zelo lenega psa. No moj podvig je najprej starše spoznat s pasmo in jima jo predstaviti. (Upam, da bom šla lahko na obisk h Tani :-[hehe)


Hehehe!  :D :D :D  lenega aussija YOU WISH...tega ne boš našla....

 Vabljeni na pogovor in ogled mladičkov - cela družina!



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11411 : 16 December 2009, 14:46:59
jaaa!! bomo prišli :o :o :o
no cela ravno ne, ker ima sestra med vikendi vedno neke tekme...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11412 : 16 December 2009, 14:50:34
To o zelo lenem psu pa sem spregledala  :-[.
Zame bi to lahko bil kakšen novofundlanec, morda  ????
Morda ste pozabile, da se je Magi v dobi odraščanja cele noči sam igral na vrtu? Tudi Dropsi ponoči skoraj nič ne spi  :(. Nihče od njiju ne izhaja iz delovne linije!



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11413 : 16 December 2009, 14:52:39
saj ne iščem lenega. iščem aktivnega :D ;D (psa)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11414 : 16 December 2009, 15:37:35
saj ne iščem lenega. iščem aktivnega :D ;D (psa)

vsak aussie je aktiven! vsak na svoj način. prav mirnega ni.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11415 : 16 December 2009, 16:01:58
inka sem že mislila, da te je  zmotila moja debata o zdravju in testih aussijiev. Bi mi bilo čudno, ker si se za Tarasa in teste zanimala.
Če je pa koga zmotilo, je pa zaskrbljujoče. :o

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11416 : 16 December 2009, 16:03:50
Martina, bo še kakšen MDR 'skupinski test' organiziran?


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11417 : 16 December 2009, 16:19:07
lahko..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11418 : 16 December 2009, 18:15:42
vsak aussie je aktiven! vsak na svoj način. prav mirnega ni.

To sem tudi jaz želela povedati



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11419 : 16 December 2009, 18:17:31
Ena Tarasova fotka, posneta v ponedeljek


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11420 : 16 December 2009, 21:59:26
Ooo, kakšna lepa zimska idila, sneg pada, aussie zastavica je visoko ... super si ju ujela. Kakšne barve in ostrina 8). Zoe, tvoje fotke so vedno super :).



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11421 : 17 December 2009, 07:21:45
Pa moder plašček  ::)!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11422 : 17 December 2009, 10:17:53
Karmen, jaz imam sicer njufkote ampak 15cm nalepka zelo lepo izpade :) če hočeš ti naredim fotko.

Kar se lenobe tiče moram komentirat - novofundlandci NISO leni. Tako kot bulčki niso agresivni. Leni so posamezni psi, ni pa to pasemska značilnost. Je pa res da novofundlandec nikoli ne bo tako aktiven kot aussie ampak to ga še ne naredi lenega.

Pa še psi iz Welsa:


najmlajši samci:

Sunshine Area Button


mladi samci:

Energies Riveredge Hurricane
Trulyawesome True Faces Tit for Tat


Vmesni samci

4 Bar J Lizatds Dreamcatcher
True Faces Illusion Chesmo
Abby's Merlin of Sunhill Stables


odprti samci

Lovely Workaholic's Great Aghy
Rembrandt's Red-Caesar
Northbay's Insignia
Arkon vom Vulkanland


samci šampioni

Blue Star of Crystal Lake


samci veterani

Czarik Ew-Bor


najmlajše psičke

Aussie Dream's Sweat Little Fairy
Luce  del Giorno's Caala


mlade psičke

Casa de Filler One Touch of Fey


vmesne psičke

Casa de Filler Natty Smart Siri
Casa de Filler Nice Magic Merlin
Jura Aussies Dakota


odprte psičke

Landslide Faith
Rainwoods Material Girl
Danubianforest's Redwood Creek
Silver  Dream Aussie's Halloween


psičke šampionke

Mountain Fire Peggy Sue
Chocolate Love and Beuaty


psičke veteranke

Shoreland's Expensive Hobby


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11423 : 17 December 2009, 13:23:46
hahahahaha, tole je ime za moje: Expensive Hobby  :D :D :D

Blumina





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11424 : 17 December 2009, 13:25:29
To ime se je tudi meni dopadlo  ;D

Še to - tista svetla Blue Merlica se je razstavljala, samo nikakor po katalogu ne ugotovim katera ja :S mi jih pol ne najde


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11425 : 17 December 2009, 13:31:19
4 Bar J Lizards Dreamcatcher

Nimas slucajno slikce od tega?

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11426 : 17 December 2009, 13:34:14
Nimas slucajno slikce od tega?

nope

no verjetno jo imam ampak ko rečem, da imam temne slike mislim tako temne, da se pes večinoma sploh ne vidi  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11427 : 17 December 2009, 13:51:45
Jaz pa nam mecem eno kost za malo obglodat.  :D Da inka ne bo govorila, da ni prave debate  ::) hihihi  :)

Kar nekaj let in nesteto izjav sem v letih zivljenja z avstralcki slisala o tem, da delovne linije pa ne, ker je prevec hiperaktiven, bog ne daj cistega delovcka vzet, ker potem drugega da sploh ne bos vec delal kot njega vzgajal in podobno… strahovi so bili tudi paritve z delovnimi psi, ker naj bi tako dobili pse, ki naj bi bili za nase zivljenje v Slo (EU) neprimerni…

Ker seveda jaz nisem jaz, da ne bi sama poskusila kako je s tem, sem si omislila Boji - miks delovnih linij. In glej ga zlomka, dobila sem najbolj obvladljivo zver pri hisi. Stalno me gleda, na sprehodih nikoli ne odide nikamor drugam kot sem jaz, se neprenehoma trudi ugajat in izpolnjevat naroceno, v hisi umirjena, zunaj polna energije, da o delovnem odklopu ob ucenju resevanja ne izgubljam besed. Ze prvic je naredila iskanje super, lajat je ni potrebno ucit, skratka punca potrebuje le se dobro vodenje, da bo sla v delu v pravo smer…
V blizini ovc je umirjena, a takrat, ko ji dovolim jim pokaze, da ni ovcka  :-* :o
Skratka pes, ki je pri svojih 9 mesecih skoraj brez truda osvojil osnove bivanja v druzini, ki je noro vesel, ko lahko dela, ce pa ne more, pa nic ni narobe. Takrat se pac pociva, pa kaj… nic posebnega…
Strah pred delovno linijo – je znotraj votel, okrog ga pa nic ni  :) :D

Nekateri ravno taksne reci opisujejo. Sprememba karakterja v minus pri lepotnih oz pri mesanih linijah. Prevec histerije, nic vec preudarnosti stabilnosti, dobre delovne sposobnosti izginjajo, vodenijo, ostanejo velikokrat le se histericni ostanki nekih nagonov… seveda, da ne bo pomote, to je gledano na populacijo, ne na posamezne pasje osebke, ker vsi vemo, da so potem taksni in drugacni.

Ampak, ce prav pogledamo je nekako normalno, da je kavboj na rancu potreboval stabilnega psa, ki je tik tak osvojil znanje njegovih nalog, ki je preudarno sam resil neke naloge… brez histerije in, ki se je po koncanem delu mirno ulegel in zaspal, ali pa se igral z kavbojevimi otroci…

Kaksno je vase mnenje?

Blumina



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11428 : 17 December 2009, 14:58:21
Jaz pa nam mecem eno kost za malo obglodat.  :D Da inka ne bo govorila, da ni prave debate  ::) hihihi  :)

Pa prav dobro si zadela, ker tele linije tudi mene že ves čas begajo :D. Vedno znova se sprašujem, zakaj eni delaj(m)o take razlike med psi ene in druge "linije" (če se ne motim, je pri borderjih podobna situacija). Imamo take fiksne ideje in to vidimo tudi pri večini vzrediteljev ???. Zasledila sem pa že kar nekaj ameriških vzrediteljev, ki vzrejajo sicer delovne pse, jih tudi trenirajo in sodijo, tako na trialih, obedience  in conformation showih, pa so njihovi psi vse od malo bolj lahkih do dokaj atletskih primerkov. Veliko vlogo igra pri njih predvsem karakter s sposobnostmi in pa zdravje, konstitucija je izgleda sekundarna, čeprav še vedno v mejah standarda. Če kak pes ni za na lepotna tekmovanja, je pa za pašne izpite zelo dober - zlepa ga ni, ki bi bil za vse najboljši. No, mogoče jih je nekaj in ti so potem najbolj super, ampak ali je to res tako pomembno ???. Prav zaradi te raznolikosti aussiejev imajo famozna MVC tekmovanja - saj je še knjiga s tem naslovom.
Meni se zdi to prav največja prednost te pasme - da lahko najdeš psa, ki ti bo čim bolj ustrezal tako glede izgleda kot glede karakterja in sposobnosti. Problem je bolj v tem, koliko človek sploh ve o pasmi in konkretnem leglu, ko kupuje mladiča - tu ima vzreditelj kar pomembno vlogo in Blumina, pri nas je bila kar neka intuicija prisotna. Pa itak nas je Taras alias Jackson vse takoj polubčkal ;D.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11429 : 17 December 2009, 15:08:26
Moje mnenje?
Vedno in vedno odvisno le od tega, v kakšnih rokah je ta pes!
Kogar moti, da ga ima 24 ur na dan za svoj "rep", ta pes ni zanj. Moja dva mi neumorno sledita povsod, ma prav povsod. Velikokrat se skoraj spotaknem na njiju, ker se z dvema repoma včasih bolj težko gibljem v majhnih prostorih. Največje težave imamo po stopnišču, kjer se vsi tri dobesedno drenjamo. Ampak nikoli mi ni prišlo na misel, da jima ne bi dovolila tega obnašanja. Težko hodimo tudi skozi ozka vrata na balkon, ko imam polno posodo opranega perila v rokah. Ko odprem sušilca, najprej Drops vtakne noter glavo, da preveri, če je vse o.k. Proti večeru se Magi tega početja naveliča, Drops pa vztraja do zadnjega diha. On tako zagnano kasa za mano po hiši, kot kak paradni konjiček na svoji predstavi. Stokrat na dan skupaj z mano predela stopnišče v klet ali pa v drugo nadstropje. Vsakokrat, ko se usedem za računalnik, se vrže na kavč zraven in zadrema, ko vstanem, vstane tudi on in nadaljujeva svojo pot po hiši. Ko grem v kopalnico in zaprem vrata za sabo, se vleže pred vrati in me čaka, da pridem ven. Če vrat ne zaprem, se uleže zraven radiatorja in čaka, da greva skupaj ven.
Meni je glede delovne ali nedelovne linije čisto vseeno, koga imam, ker so si v osnovi glede živahnosti vsi avstralci enaki (moje mnenje).
Moram povedati, da sem bila zelo žalostna, ko sem na eni razstavi izvedela, da je Magijev očka na pol nor, ker cel dan neumorno skače do stropa boksa.
Ne vem, kako lahko imajo takega psa v boksu.
Mislim, da bi oba moja bila že zdavnaj popolnoma nora, če bi ju zaprla v boks na vrtu.