Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498352

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11460 : 20 December 2009, 19:23:54
Se ena malo manj zamrznjeno snezena :P




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11461 : 21 December 2009, 07:30:13
Jih je zeblo, kaj? Se skup tiščijo  :D  :P

Kristinca & Florinca


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11462 : 22 December 2009, 22:29:30
Vesel božič in srečno 2010!



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11463 : 23 December 2009, 21:13:11
Jaz sem pa danes dobila koledar, super je!!!! :) :o :o



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11464 : 24 December 2009, 07:29:40
Tudi meni je zelo všeč  :-* :-* :-*!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11465 : 24 December 2009, 10:33:37
Me veseli!

Snežnih slik najbrž letos ne bo več, razen iz hribov :(

Karmen, ful imate dobre koze, vsaka je malo drugačne barve :o :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #11466 : 24 December 2009, 10:51:02
Tudi mi smo dobili koledar in je prečudovit  :o Hvala :-*


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11467 : 24 December 2009, 11:34:53
Jap, koledar je super.  :o


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11468 : 24 December 2009, 13:59:48
Tudi nasega je danes postar prinesel  :o Zakon je!  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #11469 : 24 December 2009, 14:04:33

Želim Vam, da čutite moč Božiča!
 
Na pragu Novega Leta naj Vam čas nakloni:
spoznati prave ljudi,
izbrati prave reči,
ubrati prave poti,
ter v sebi in drugih najti le dobre stvari!

http://www.facebook.com/photo.php?pid=3216721&id=618707716

Lou


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11470 : 24 December 2009, 18:25:02
 :)



Dominika

  • Gost
Odgovori #11471 : 25 December 2009, 12:20:46
Ste vse dobile koledarje, k sem jih poslala? In so prišli celi in ok?
Sem jih najprej hotla v zvitek dat,pa so mi rekli, da bodo pomečkani, potem so mi jih tam tako oblekli- upam da je bilo ok. Ker na pošti me je kar malo pisano gledala in hotla dat kot tiskovino... pol še ni vedla če gre lahko kot pismo... no na koncu sva uredili tako da sem dala za štiri poštnine 12 eur in nekaj centov- kakor smo predvideli- konec dobr vse dobro.

Vsem skupaj želimo lepe praznike



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #11472 : 25 December 2009, 12:27:14
Dominika moja dva sta prišla oba cela, hvala  ;)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11473 : 25 December 2009, 12:34:46
Tudi jaz sem dobila koledarje že v ponedeljek in so prelepi  :-*

Ali ste vi videli Božička, ko je prišel? Taras ga je videl :D



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #11474 : 25 December 2009, 18:03:20
Ste vse dobile koledarje, k sem jih poslala? In so prišli celi in ok?

Dobila koledar, brez poškodb  :) Super ste izpeljale ta projekt!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11475 : 27 December 2009, 14:34:55
Dominika, danes smo pa Moona srečali na sprehodu.  :-* :-*


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11476 : 27 December 2009, 18:04:23
Ker imamo bolj rustično hišo, je pri nas bolj rustičen tudi box za psa:



Maksimalni pozer:





Uha v zrak:



Najboljša prijatelja:



Z Dropsijem bova šla k Špeli delat test skupaj z njenimi mladički. Rezultat bo: Najlepši v deželi tej - alias - Salonski pes  ;D.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11477 : 27 December 2009, 20:39:48
Karmen, lepo hišo imate! Kdaj bo kakšno aussie srečanje tam?  ;D

Teta od Oli je včeraj kotila:
http://furylitter.blogspot.com/

 :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11478 : 28 December 2009, 07:34:10
Joj, pa kaj so prišli vsi rdeči  :o?
Jean, že nekaj časa ponujam srečanje, ampak ni pravega odziva. Pri nas je najlepše spomladi, ko še ni prevroče, ampak dovolj toplo, da se psi kopajo v reki.



Dominika

  • Gost
Odgovori #11479 : 28 December 2009, 08:59:21
5rca- jure pravi, če njega pa niste srečal? :-)
Je rekel da je srečal pse in dve ženski, sem rekla kdo je bil, pa je rekel da verjetno vikendaši ;-)
Sta šla tečt. Moon je bil kar hudo bolna na božič, kot kaže mu je škodovala hrana (kakšen košček mesa in piškot hitro pade) in je dobil vnetje črevesja. Tako da ga je J peljal v soboto k veterinarju, ker je imel tako drisko in v soboto zjutraj kri v blatu. No pa naju je potolažil, da ni hujšega, mu dal nekaj zdravil in se je opomogel. Tako da ni več nobenih dodatkov.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11480 : 28 December 2009, 09:15:17
Nekateri psi so bolj občutljivi. Medtem ko ima naš Magi jeklen želodec, pa Dropsi rad bruha po hrani, ki mu ne paše.
Morda pa je Moon tudi jedel sneg?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11481 : 28 December 2009, 11:22:37
Joj, pa kaj so prišli vsi rdeči  :o?

Jap.  :)

Jutri bodo zgubili repke.  :(



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11482 : 28 December 2009, 12:20:11
5rca- jure pravi, če njega pa niste srečal? :-)

 :-[ :-[  :D Ma, saj vem, da smo čudne... Gledamo najprej pse, potem šele moške.  :-[ :-[

Je rekel da je srečal pse in dve ženski, sem rekla kdo je bil, pa je rekel da verjetno vikendaši ;-)

Saj se ni veliko zmotil. Pridemo res samo za počitnice  in frej vikende gor (čeprav originalno sem Gorenjka).  :(




inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11483 : 28 December 2009, 13:08:17
Karmen, vaša hiša je res stilska :) se mi zelo dopade.

Jean, opis kotitve je pa zelo doživeto napisan, pa tudi slikce so lepe. Zelo pisano leglo, eni mladički so tudi precej svetli.

Pripenjam čestitko za "vse prijatelje aussiejev", ki sem jo dobila od Tine Mistretta, ker je res lepa.
Pa še en nov link sem našla, kjer so zbrani viri o avstralčkih http://www.purestockaussies.com/index.php?page=education&sub=aussie_books



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #11484 : 28 December 2009, 13:56:42
Pred kratkim smo obiskali Country Christmas festival v Italiji in tam je bilo polno ampak res polno aussijev. Italijani, ki se ukvarjajo s konji so čisto nori na to pasmo, na vsakem koraku jih vidiš. Vsi so izjemno lepo vzgojeni in se mirne duše sprehajajo s svojimi lastniki po sejmiščih, tekmah,...Tam kjer so quarterji, tam so tudi aussiji. Imeli smo priložnost videti tudi predstavitev dela s psi na ranču; aussiji, kelipiji, govedarji. Res zanimivo.
1 mesec nazaj pa sva obiskala Futurity v Manerbiu. Ko vidiš pse, ki mirno sedijo ob svojih lastnikih, medtem ko 3000 glava množica nori, spodbuja jahače, topota z nogami po tribunah. Psi pa kot da ni nič. Nekaj vzrediteljev celo pripelje celo leglo na vrvicah in jih spoznava z vsem pompom.
Lansko leto so američani na svetovno prvenstvo celo pse seboj pripeljali. Enega sem vprašala kako to, da na tako dolgo pot še trumo psov vzamejo seboj, pa je odgovoril: My dogs are with me. Allways.

Ne razumem pa nekaterih, ki tako vztrajno želijo, da je njihovo leglo izključno v hiši z lastniki. Svoje imam notri ampak v veži, kjer so ploščice. Če si na kmetiji je skoraj nemogoče sobivati s psom v istem prostoru. No, če imaš toliko časa, da ga vsakič ko prestopi prag tuširaš, brišeš, fenaš. Sem se trudilla skoraj eno leto, pa enostavno ni življenjsko. Povsod gresta z nama, večinoma smo stalno umazani, blatni, od sena, psi pa sploh. Da ne omenjam kako fino dišita po štali. Na kmetiji je pač tako, da ni ravno dišeče (čeprav meni konji zelo dišijo), če že cel dan posvetimo živalim, želim imeti vsaj dom, kjer bivam urejen, čist in dišeč. Je pa res, da smo cel dan v gibanju, domov pridemo samo spat, tako da jima ni panike.
Se je pa vsaj meni bilo blazno težko navaditi, da nimam svojih psičkov pri sebi, še zdaj jih občasno spustim ampak vem, da jima s tem delam več škode kot koristi.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11485 : 28 December 2009, 14:28:33
Mi imamo kmetijo, pa konje, koze,...Ko je tako grdo vreme in zelo blatno, pse ne spuščam h konjem in ostalim živalim.
Ko pridemo domov s sprehoda, vse pse obrišem z brisačami. Sedaj jih imamo tri, imeli smo jih štiri.
Doma so z nami, v dnevni sobi, na kavču (se vidi na zgornjih slikah). Prej smo imeli bolj rustično usnjeno sedežno, ampak na njej ni bilo prostora za vse nas, zato smo kupili drugo, kotno, kjer ga je veliko več.
Na deželi, oziroma na kmetijah v tujini, kjer psi ves dan delajo, mislim da tudi spijo v hlevu, ali pa tudi ne, ne vem,...To bi moral povedati kdo, ki je videl v živo.



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #11486 : 28 December 2009, 14:44:14
Seveda, ko sem govorila z američani jih imajo vsi po hlevih.

Tudi temperatura je velik problem, v veži imam 8 stopinj, lažje prenašata mraz pri nas, ko pride tudi čez - 30. Če jih imam pa notri na 27 stopinjah...Bejba mi je zaradi tega lansko zimo stalno nekaj krehala, se tresla ko smo bili zunaj.

To da se jih zbriše zame ni dovolj, se valjata po gnoju, v vsako blatno lužo skočita, če sta potem ležala v dnevni kjer je bel laminat je za njima ostal kup blatnega praha.

Se mi zdi pa da je vse več tega poudarjanja, da MORA biti pes "na kavču" in v oglasih; ne dam za pesjak ali na verigo. Pa  vem, da moji psici nič ne manjka če jo ob lepem, suhem vremenu zaradi njene varnosti privežem na 10 m verigo in uživa na sončku. Ali bi bilo bolje, da medtem leži na kavču v stanovanju?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11487 : 28 December 2009, 15:09:12
Mi imamo v hiši do 20 stopinj, nikoli več, ker smo tako navajeni.
Psi pa imajo nihajna vratca in sami hodijo ven, kjer imamo 3000 m2 ograjenega vrta. Če smo v hiši, so z nami, če smo zunaj pa tudi.
Vsak, ki prodaja psa, bi raje videl, da ga novi skrbniki imajo na kavču, ker bo tam s svojimi ljudmi, kot pa v boksu ali na verigi, kjer bo večino časa sam.
S tem, ker imam svoje pse vedno ob sebi, jih tudi lažje vzgajam, ker uspem sproti odpravljati neželeno vedenje. Kadar se ukvarjam z raznim delom okoli drugih živali, ne vzgajam psov. Če bi jih potem dala v boks, bi se za nas dan zaključil. Res, da bi bili "zlaufani", ampak to je tudi vse.
Mi imamo naše pse zato, da so ob nas in živijo skupaj z nami.



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #11488 : 28 December 2009, 16:29:46
Nikakor ne zagovarjam verige ali pesjaka kot življenjski prostor psa 24/7, hkrati pa ne vidim razlike med dobrim počutjem psa, ki spi na kavču ali pa v svoji posteljici v drugem prostoru ali v pesjaku; če se seveda z njim čez dan ukvarjamo.

"Mi imamo naše pse zato, da so ob nas in živijo skupaj z nami."

Tega stavka pa ne štekam. Torej je več vredno če je pes v hiši, v dnevni sobi, lastniki so npr odsotni 9 ur na dan, kot pa če je pes od jutra do večera  z lastnikom in spi v drugem prostoru? Ne govorim o tvojem primeru, pač pa na splošno. Ker tako ponavadi je kajne?






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11489 : 28 December 2009, 16:50:22
Andi, pomoje se zagovarja bivanje z lastnikom zato, ker ima redkokdo tak vsakdanjik kot ti.
Večina je v službi 8 ur (+1 uro za prevoz), če je pes ta čas sam, je vseeno kje je. Ni pa vseeno, kje je ostalih 15 ur dneva. Če se jih 7 porabi za spanje, jih ostane 8 za življenje. Če je pes v kontaktu z lastniki, so teh 8 ur skupaj. Če je pes v pesjaku, so skupaj cca 2 uri na dan, kar pa je za moje pojme premalo.

In čisto razumem, da stalno umivanje psov ne funkcionira. Že meni se včasih v mokrem vremenu ne da na sprehod, ker vem da sledi tuširanje :-9

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"