Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498021

Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11640 : 17 Januar 2010, 18:02:30
ups, kateri? :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11641 : 17 Januar 2010, 18:04:59
Tisti z belim usesom  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11642 : 17 Januar 2010, 18:15:49
Kot sem že rekla, predvsem mi je bil všeč, ker je bil tako vesel in razigran. Navzven pa nič posebnega, tisto ušesko mene ni preveč zmotilo. Pa tudi tako glomazen ni, manj kot red merle pes ;)

Aja, pa zmotilo me je, kakšne pse ima francozinja- njena stran nevem v kakšnih pogojih živijo njeni psi, danes so imeli vsi rumene tace- verjetno ne gre nič več ven :-\ malček odstopajo po urejenosti od ostalih...na strani ima kar 28 psic...bljak :'(



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #11643 : 17 Januar 2010, 18:24:40
Kot sem že rekla, predvsem mi je bil všeč, ker je bil tako vesel in razigran. Navzven pa nič posebnega, tisto ušesko mene ni preveč zmotilo. Pa tudi tako glomazen ni, manj kot red merle pes ;)

Aja, pa zmotilo me je, kakšne pse ima francozinja- njena stran nevem v kakšnih pogojih živijo njeni psi, danes so imeli vsi rumene tace- verjetno ne gre nič več ven :-\ malček odstopajo po urejenosti od ostalih...na strani ima kar 28 psic...bljak :'(

no,zaradi teh 28 psic nevem kako je pri avstralcih vendar pri papillonih imajo na spletnih straneh nekateri npr. pri samickah napsane tudi vse samicke ki so jih oni vzredil...tako da...lahko se motim


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11644 : 17 Januar 2010, 18:32:28

no,zaradi teh 28 psic nevem kako je pri avstralcih vendar pri papillonih imajo na spletnih straneh nekateri npr. pri samickah napsane tudi vse samicke ki so jih oni vzredil...tako da...lahko se motim
žal se motiš. Tale pride praktično na vsako razstavo in ima vsakič druge pse...huda tovarna :-\



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11645 : 17 Januar 2010, 18:35:01
Sicer sem gledala samo specialko sam kaj dosti drugače verjetno na razstavi ni bilo.
Če je bil BOB samec, ki je dobil tudi specialko potem lahko rečem, da tako dobrega že dolgoooo nisem videla. Kljub lepoti za povrh baje še odličen delovni pes  ;) Če to o delovnih lastnostih drži, potem je ta samec precejšen približek popolnosti  :)
alenkab, saj sem samo na splošno omenila BC-je, da so mi tako kot avstralci, večinoma delovali malo prerejeno. Ampak s tem res nisem mislila vseh počez, so bili tudi všečni vmes. Nisem jih tudi tako natančno spremljala kot sem avstralce, pa še tem nisem sledila zadostno - sem bila pač brez kataloga.
Sem pa vesela, da končno vsaj od lastnikov BC-jev slišim, da so bili zadovoljni s sojenjem, očitno ni bilo nezadovoljnih, kar pri lastnikih avstralcev ni ravno pogosto ;).



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #11646 : 17 Januar 2010, 18:40:32
žal se motiš. Tale pride praktično na vsako razstavo in ima vsakič druge pse...huda tovarna :-\

uf,potlej je cudno da jih sploh proda...mladicke to


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11647 : 17 Januar 2010, 18:49:22
Zakaj čudno? Francija ni tako majhna!
Mene v bistvu ne zanima, koliko vzrejnih psov ima posamezna psarna. Če psi živijo kot na slikah na internetu (čeprav dvomim), na raznih rančih, velikih terenih, z drugimi živalmi, ... verjetno jim ni slabo. Ampak kljub temu ne razumem, kako lahko lastnik obvlada toliko psov hkrati, predvsem glede vzgoje, odpravljanja neželenega vedenja,... Kaj pa če se določeni psi med seboj ne razumejo, živijo ločeno, ali kaj. O sprehodih nimamo kaj govoriti, tam pač letajo po posestvu, če ga seveda imajo in to je to, ali pa živijo v boksih, ne vem  :-[. Booo, ta svet je velik, mi Slovenci ga včasih včasih slabo razumemo, pa se gremo neke družinske vzreje, socializacijo pa to... ::).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11648 : 17 Januar 2010, 18:51:01
Scarlett, za 77 bi bilo čudno, če bi bil ful miren in resen, ker je še zelo mlad. Samo, če hodi lastnica z njim po celi Evropi z ene razstave na drugo, kot kaže, ne bo več dolgo tako vesel :-\.
V vsakem primeru je pa 77 zelo svetel merle, ker tista dlaka, ki je pri blue merlih v bistvu siva, je pri njem skoraj čisto bela ???.
Fajn bi bilo videt tudi sliko od zmagovalnega red merla, če jo ima kdo slučajno ali kak link do njega, takole za "poduk". Za moj okus prav žalosten primerek avstralca.
Očitno so bili danes večinoma isti kot včeraj, vsaj pri psičkah več novih?



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11649 : 17 Januar 2010, 19:09:33
Propwash reckon- ni prav dobro videti, zdaj ne najdem boljše ;)


Scarlett, za 77 bi bilo čudno, če bi bil ful miren in resen, ker je še zelo mlad. Samo, če hodi lastnica z njim po celi Evropi z ene razstave na drugo, kot kaže, ne bo več dolgo tako vesel :-\.
s tem se ne čisto strinjam, so psi stari tudi pol leta pa so čisto umirjeni in so v ringu kot roboti.  Pa tudi vseh ne gre metat v isti koš, nevem kaj je s tem narobe, če ga lastnica pogosto razstavlja. So razstavni psi, ki sicer živijo čudovito življenje, se grejo pasje športe in vse ostalo. Seveda je veliko takih, ki vidijo samo domači pesjak in ring, na srečo niso pa vsi :).




cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11650 : 17 Januar 2010, 20:24:20
evo malo slaba fotka, ampak bolj od blizu
uho:



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11651 : 18 Januar 2010, 07:24:31
Ne vem, če vidim dobro, ali je prvi Richard Hellman?
http://www.richardhellman.com/



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11652 : 18 Januar 2010, 08:07:33
karmen: je.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11653 : 18 Januar 2010, 08:23:12
Aaaaaaaa, nimam kaj pripomnit, človek je pač priznani mojster v hendlanju  ::).



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #11654 : 18 Januar 2010, 11:58:22
Inka, Mike je visok 54,5 dolg pa 60 ali 62 se mi zdi-bi morala prav poiskat list, na katerem imam napisano.
Je res malo daljši od ostalih po moje, potem ga pa rep še podaljša.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11655 : 18 Januar 2010, 15:28:22
Sana, pa imaš v oceni zunanjosti tudi napisano, da je predolg ali kaj podobnega? Kot vem s spletne strani vzrejne komisije, je bil Mike ocenjen odlično ... Taras je samo zato dobil oceno prav dobro, čeprav ima v opisu  "primerno velik" ...

Scarlett, saj nisem posploševala, jasno da so nekateri mladi psi tudi bolj umirjeni, samo se mi zdi bolj normalno, če je pes sproščen in živahen v ringu, ker to pomeni vsaj, da ni v hudem stresu kot je videti večina psov na razstavi, če smo pošteni. In spletna stran, ki si jo prilimala od te Belorusinje ne omenja  nobenih drugih aktivnosti, razen desetine razstav v zelo kratkem obdobju  ;). Ta pes je zadnja dva meseca prepotoval že na tisoče  km in se mi res smili. Je pa res, da je bila handlerca z njim očitno v zelo pozitivnem odnosu, kar ji štejem v plus ::) in mogoče ga ne bo takole matrala več dolgo ;).

Mislim, ej, ampak tale razstava je pa od vseh razstav najbolj bljek. Jaz ne vem, kako je lahko komu od obiskovalcev všeč ta nered in umazanija na razstavi. Če gledam slike z raznih tujih razstav, je po tleh lepa podlaga, lepe ograje, dobra razsvetljava in urejena odmaknjena počivališča za pse in lastnike, da je prostor za gledalce ob ringu. Tako nastanejo tudi lepe slike ... Tu pa je čisto premalo prostora in predvsem umazano. Ne vem, a psi res niso opravili potrebe zunaj ali kaj, da je bilo notri vse mokro očitno od urina ???. Res smo ubogi in se ne čudim, da Avstrijcev in Nemcev ni na naše razstave ...
 



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #11656 : 18 Januar 2010, 16:21:07
Samo na hitro, ker sem še vedno napol komatozna. Sem včeraj delala pri avstralcih in jih imam vse poslikane (ne vem pa, kako dobro so mi fotke uspele  ::) , za moj arhiv bo že ok).

Tole Francozinjo sem že n-krat srečala, saj velikokrat delam pri ovčarjih, res ima 'vsakič druge pse', ampak nekaj moram priznat - tako prijetno razstavljalko redkokdaj dobim v ring. Vedno ve, kdaj je na vrsti, vedno upošteva vse protokole razstavljanja, VEDNO se lepo obnaša do svojih psov, ne glede na rezultat, njeni psi so povečini vsi živahni, pozorni (jasno ima vsak pes svoj značaj, govorim na splošno)... Včeraj ji je sodnica tudi posebej povedala, da tako lep kontakt med vodnikom in psom redko vidi (kar je res) in da ji je res bilo v veselje videti njene pse, kako z veseljem tečejo in kako so pozorni nanjo. Pojma nimam, kakšno je stanje v njeni psarni, ampak po moji logiki - če pes in vodnik lahko brez težav nekaj krogov odtečeta v ringu, če so vsi njeni psi sproščeni in živahni, če se je lahko z red tri medvedom spuščenim šetala po razstavišču - že nekaj prav dela s psi :).



orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #11657 : 18 Januar 2010, 17:16:56
 ;D jaz pa vam raje dam link na eno Sayino slikco KLIK

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11658 : 18 Januar 2010, 17:34:51
Bambi - jaz imam dobre fotke od včeraj - sem jih naredila sama in ti jih lahko odstopim.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11659 : 18 Januar 2010, 21:05:13
IIII, glej jo miško!  :o
Orfea, hvala!   

PS: Se napiše Sai  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11660 : 20 Januar 2010, 08:43:53
Bravo Tamara in Žak za odličen rezultat na frizbi tekmi na madžarskem. Super sta
7 freestyle
7 overall / 51 po nastopu v samo eni disciplini  ;D :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11661 : 20 Januar 2010, 09:07:00
Res sta super, pomoje njun freestyle bi moral biti še višje ocenjen, posebej 2. nastop.

Ampak skupno število tekmovalcev  je 16, ne 51, ker pridejo v poštev za skupno samo tisti, ki so tekmovali v freestyleu. Potem če so še v toss & catch tekmovali, so te točke dodali.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11662 : 20 Januar 2010, 09:09:09
Rezultati tukaj, če vas zanima:
http://www.ufo-wintercup.fw.hu/




Zarja

  • Gost
Odgovori #11663 : 20 Januar 2010, 11:23:10
Bravo Tamara in Žak!! :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11664 : 20 Januar 2010, 11:30:35
Oli too?  ;D

In Lyrina avstralska noga...



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #11665 : 20 Januar 2010, 11:32:06
Sem poslala malce nerazumljiv mail. Se opravičujem Martina.  :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11666 : 20 Januar 2010, 11:44:05
No, saj sem tudi jaz tebi. Šele kasneje sem opazila, da za skupno so upoštevali samo freestyle tekmovalce.



 



Zarja

  • Gost
Odgovori #11667 : 20 Januar 2010, 11:53:12
Oli too?  ;D

In Lyrina avstralska noga...

joj, sem razumela da sta samo onadva tekmovala (ne vem zakaj?)  :-[  Bravooo tudi vam trem!!  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11668 : 20 Januar 2010, 11:58:44
Ma nič hudega. Pa še Bora in Amadea iz Slovenije sta tekmovali in se odlično odrezali, ampak to spada bolj pod border temo.  ;) Ali pa pod frizbi. Sem sicer za vse slovenske pare objavila na Facebooku, nisem še na PeSjanarju. Čakam, da dobim video posnetke za celo ekipo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11669 : 20 Januar 2010, 20:29:36
 

FB je zakon ja ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P