Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498001

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #11820 : 03 Februar 2010, 23:12:51
Lucky Lady vem kako to zgleda. :) Tani se utrga od veselja, ko šibamo skupaj na teren.



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #11821 : 04 Februar 2010, 10:15:06
Pozdravljena Lucky Lady ;)

Cowgirl: Ceprav so moji naj konji islandci, tale vajin sekec res raztura :o  ;D 8)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11822 : 04 Februar 2010, 11:06:30
O, super, pozdravljena Lucky Lady, še ena ljubiteljica aussijev, res prava srečnica, tvoj aussie ima pri tebi očitno idealne pogoje ;D.

Ja, Cowgirl, ti pa tudi, lepa slika :).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11823 : 04 Februar 2010, 13:12:23
Super slikce od Oli :o

Lucky Lady, dobrodošla na forumu :) Iz katerega konca Slovenije pa ste?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11824 : 04 Februar 2010, 15:25:28
O, super! Še ena navdušenka, s sanjskim življnjem  :o
Lucky Lady,pozdravljena!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lucky Lady

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #11825 : 04 Februar 2010, 16:07:39
Punce hvala za tako lep sprejem mi je kar toplo postalo pri srcu.Kaj dosti nebi upala napisat za začetek saj  ste ve  prave profesonalke, ene tudi vzrediteljice dobro podkovane o tej pasmi zato pa samo prebiram in se seveda učim vse kaj napišete.Sem pa tak človek da mi ni problem se peljat tudi po več kot tisoč kilometrov po nekaj kar si želim pa naj bo to konj,pes ali muca Bomo enkrat poleti pri nas v prlekiji naredili srečanje aussijev da se bomo bolje spoznali. :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11826 : 04 Februar 2010, 16:11:04
Lucky Lady sem tudi jaz vesela, da si bila tako lepo sprejeta, kljub temu, da nimaš aussija delovnih linij.  :D :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lucky Lady

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #11827 : 04 Februar 2010, 17:06:40
Kaj pa veš Martina v katero smer me bo v prihodnje še zaneslo  :-[



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11828 : 04 Februar 2010, 17:15:45
Ooo, Lucky L., kako lepo, da nas vabiš na srečanje pri tebi ... že dolgo ga ni bilo - sama imam aussieja starega 3 leta in pol, pa še nisva imela priložnosti, da se udeleživa takega srečanja ... Ta pasma je res enkratna - vsi imajo pa itak prednike bolj ali manj delovne, ane? Važno je, da živijo v okolju,ki jim omogoča tako pestro aktivno življenje, med ljudmi in živalmi ...

Blumina, saj je očka od Blum tudi Talisman dr. Doolittle, ane? A smo mi pol razstavna, hehe :P?
 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11829 : 04 Februar 2010, 17:31:23
Ja Inka, a nisi vedela   :-[ ta je pa dobra. V zmoti si živela. :(  ;D

Včasih so pa stvari prav zabavne .. o my god   :P

Katrin nikoli ni in ne bo vzrejala delovnih linij.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11830 : 04 Februar 2010, 17:48:36
MartinaO, a je spet luna?

Blumina

Inka, saj ti verjetno res nisem nic povedala, a ne? Ves, zanalasc sem prikrila vse Blumine razstavne prednike... tako, da ste bili vsi lastiki malckov zavedeni in naplahtani...
Sam toliko, da ves

o my god, Martina, zdaj si me pa razkrila...

Pa daj se umiri ze enkrat in si najdi zaposlitev. Ocitno imas prevec casa!





martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11831 : 04 Februar 2010, 17:57:29
Kaj pa zdaj ti jezni posti Blumina.. saj valjda zna vsak brati rodovnik.. kaj pa je narobe???
A zdaj ti pa ta rodovnik ni všeč ali kaj? Inka je pač drugače mislila, kot je. So what?

Jaz sem komunicirala z Lucky Lady o Talismanih, če znaš prebrati

Je pa vseeno zabavno, že dolgo me ni to tako zabavalo, saj se ve zakaj, ne   ;D ;D ;D

 A se vtikaš vame osebno? Kaj delam te skrbi ??
 Ne menjaj no teme..Res zabavno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11832 : 04 Februar 2010, 18:09:33
Smesno za pocit!!!





ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11833 : 04 Februar 2010, 18:22:06
Dekline:

B R E A K !!!!!!  :-\

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11834 : 04 Februar 2010, 18:25:57
ata - jaaa. Je bilo vse povedano. ;D ;D
ata ti si car. ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11835 : 04 Februar 2010, 18:30:12
Lucky Lady sem tudi jaz vesela, da si bila tako lepo sprejeta, kljub temu, da nimaš aussija delovnih linij.  :D :D


Ženske, ne mi zamerit, ampak ta izjava mi je res všeč, pa če je luna ali ne  :D :D :D.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11836 : 04 Februar 2010, 18:33:31
Edini komentar, ki ga clovek pripne tu zraven jele:
Saj ni res, pa je!!!

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11837 : 04 Februar 2010, 18:34:35
Luna, pač!
 :-* :-* :-* :-* :-* :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11838 : 04 Februar 2010, 18:39:29
Karmen, tebe itak ne maramo, kar imas razstavne linije :D :D :D

Sej jaz mojega tudi ne maram, ker ni deloven. Vecinoma je zaprt v kleti, za jest dobiva ostanke od kosila, ukvarjam z njim se pa sploh ne. Ce ne bi bil kastriran bi ga verjetno prodala za razplod v kaksno veliko psarno... 8)

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11839 : 04 Februar 2010, 18:43:55
 :P :P :P



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11840 : 04 Februar 2010, 18:50:43
Ma, kakšna reakcija na eno izjavo ... ja, Blumina, je bla res polna luna pred kratkim ... :D
Meni je tudi ta delitev na delovne in ostale (kakšne?) ful hecna ... saj jaz vem kakšne prednike ima Taras, ampak rezultat je zelo pester, ker je tud sama pasma še zelo mlada in očitno se ne zavedamo, kaj se dogaja z genetiko - potomci so zelo raznoliki, po zunanjosti in po značaju in drugih lastnostih. Tudi Talisman linija ima zelo "delovne" pse, čeprav šampione na razstavah - super!  A ni to itak najboljše z vidika te pasme?
Mislim pa, da se vsi strinjamo, da je prednost te pasme prav raznolikost, ne pa delitev na ne vem kakšne linije ... jaz v Tarasu vidim psa, ki je vse, kar ta pasma obsega in me res moti, da sodniki na razstavah dajejo prednost mogočnosti zunanje podobe - dobesedno. Nekako primanjkuje elastičnosti in tudi zmernosti pri tem ocenjevanju. Skoraj vedno zmaga laična in površna "všečnost" nad realnim poznavanjem te pasme.
Ko bodo sodniki za zunanjost te pasme tudi resnični vzreditelji te pasme, bodo upoštevali še vse kaj drugega kot le zunanji videz ... enkratno ocenjevanje zunanjosti pač tega ne omogoča. Drugo pa je, kaj nam tak pes nudi kot partner v življenju, delovno, športno, družinsko ...
Kot pravi moja znanka Linda Bell o vzreji:" We all do it differently." Eni parijo samca 20x , drugi samo 3x, kaj pa je dejanska korist od tega za pasmo, pa kdo ve ...



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11841 : 04 Februar 2010, 19:00:39
Punce, zaj pa tak:

Po dolgem premišljanju in dilemah so prevzeli vodstvo, pri moji izbiri in dilemi, aussiji, pa bi vas prosil, da mi ne zdaj zaj**** tega veselja z raznimi "prepucavanji" in raje svojo energijo potrošite za koristne nasvete in predloge.
V tem forumu sem našel ogromno stvari, ki so mi pomagale pri tem in mi sedaj prav prisrčno "dol visi" katera ima delovno ali razstavno linijo ali kakršno koli že. Če so med vami kake zamere, jih skušajte rešit preko ZS, ali pa, zaradi mene, tudi v boksarskem ringu, temo pa pustite temu, čemur je namenjena.
Tu smo tudi taki, ki se preko teh forumov učimo, da kasneje (ko bomo nabavili psa ali drugega hišnega ljubljenčka) ne bi prišlo do takih časopisnih naslovov, kot jih te dni beremo pri nas. >:(.

Pa brez zamere
Božo


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11842 : 04 Februar 2010, 19:01:01
Inka in ostale, ni treba, da ste tako razočarane nad sodniki, saj sem vam že 100x rekla, da so razstave le SHOW, ki privabljajo obiskovalce, zmagajo pa psi, ki so sodniku najbolj "všečni". Tam se sklepajo kupčije, predstavljajo plemenjaki, prodajajo mladiči,...
Primerjajte z izborom za Miss česarkoli, pa boste lažje razumele (upam, da ne bom koga užalila  :P) .
Poleg tega, pa ni rečeno, da psi iz razstavnih linij, če jim sploh lahko tako rečemo, nimajo delovnih sposobnosti, nasprotno, moja dva znata marsikaj, za kar ne vem, če zna še kateri avstralec daleč naokoli, samo to pač ne obešam na veliki zvon (ojoj, da ne bo spet luna  ;)).  
Sploh pa zame to ločevanje na delovne in razstavne linije ni pravilni izraz, ker to niso prav nekakšne linije. Meni se zdi, da jih lahko imenujemo le "paritvene kombinacije" , kjer pač izbira staršev in njunih prednikov da rezultat takšne ali drugačne mladičke.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11843 : 04 Februar 2010, 19:03:47
Ata, nehaji, vsak ima pravico do svojega mnenja. To ni strokovni, ampak ljubiteljski forum, kjer ima vsak pravico do besede in izražanja mnenj  >:(



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11844 : 04 Februar 2010, 19:09:09
Inka in ostale, ni treba, da ste tako razočarane nad sodniki, saj sem vam že 100x rekla, da so razstave le SHOW, ki privabljajo obiskovalce, zmagajo pa psi, ki so sodniku najbolj "všečni". Tam se sklepajo kupčije, predstavljajo plemenjaki, prodajajo mladiči,...
Primerjajte z izborom za Miss česarkoli, pa boste lažje razumele (upam, da ne bom koga užalila  :P) .
Poleg tega, pa ni rečeno, da psi iz razstavnih linij, če jim sploh lahko tako rečemo, nimajo delovnih sposobnosti, nasprotno, moja dva znata marsikaj, za kar ne vem, če zna še kateri avstralec daleč naokoli, samo to pač ne obešam na veliki zvon (ojoj, da ne bo spet luna  ;)).  
Sploh pa zame to ločevanje na delovne in razstavne linije ni pravilni izraz, ker to niso prav nekakšne linije. Meni se zdi, da jih lahko imenujemo le "paritvene kombinacije" , kjer pač izbira staršev in njunih prednikov da rezultat takšne ali drugačne mladičke.
Karmen, ej, to sem hotela slišat od enga lastnika ausiie-ja :o. Bravo in se podpišem pod to, kar si napisala.

Ata, kot vidim, si zrel in sposoben moški, torej se boš na podlagi vseh, na internetu dostopnih informacij lahko odločil :P.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11845 : 04 Februar 2010, 19:12:36
Ata, nehaji, vsak ima pravico do svojega mnenja. To ni strokovni, ampak ljubiteljski forum, kjer ima vsak pravico do besede in izražanja mnenj  >:(

Karmen, saj sem točno to tudi naredil... ::)

Inka, hvala za kompliment - "zrel moški" se tako lepo sliši  :D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11846 : 04 Februar 2010, 19:13:49
OPA ata :o :o :o

battito animale


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11847 : 04 Februar 2010, 19:14:59
 ::)  ;D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11848 : 04 Februar 2010, 19:20:38
Opa, Inka in Ata, ali sta celo isti letnik  ::) ::) ::)



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11849 : 04 Februar 2010, 19:24:16
Pri štirih ženskah doma si niti slučajno ne upam kometirat ženskih let - hraber že, nor pa ne... ali obratno?  8)

No pa sem še sam začel "smetit" temo... >:(

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...