Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498321

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12090 : 26 Marec 2010, 09:56:52
Blue Pearl je dobila info že v border collie temi, tako da lahko končata tole debato (razen, če tam ni dobila tistega odgovora, ki ga je želela izvedeti)... Meni osebno je postala tema o avstralcih precej grozna za brat. Ves čas neka osebna prepucevanja iz ene in druge strani. Kot da bi bili v vrtcu...  ::) ::) Pa OK, da bi se dejansko dalo kakšne pametne smernice potem za pogovor pa se vedno vse konča pri ničemer.

Slo-aussie stran se mi zdi super. Upam, da vam uspe zbrati celotno populacijo avstralcev v Sloveniji.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12091 : 26 Marec 2010, 10:00:34
Kot jaz razumem Ovcko je samo poudarila, da tisti ki ne vzreja in se se ni odlocil za DNK test pac spremlja letno stanje oci s pregledi. In ja, za nekatere bolezni obstajajo preparati, ki lahko upocasnijo napredovanje bolezni...

Ja, tocno to.. In hkrati sem posredno sprasevala, ce imam pravo razlago v glavi glede teh bolezni..  ???

Drugace pa, tudi pri zlatkotih je recimo problem prcd-PRA, ampak se o tem tudi ne govori kaj dosti, ker ni tako blazno razsirjeno (kot recimo pri labradorcih).. In jaz sem mojega pred vzrejnim peljala na pregled z lucko v Lesce, pa ceprav je bilo v vzrejnem pravilniku napisano da ni obvezno (to so zdaj spremenili). Ce bi se sla pa neko hudo vzrejo bi najverjetneje sla delat DNK test (pri zlatkotih redko najdes koga, ki ima starse DNK testirane, tako da na podlagi tega se niti ne mores orientirat, ali je recimo moj pes clear ali carrier - imata recimo samo starsa clear z lucko).

Ne vem, za moje pojme malo odgovorne in premisljene vzreje ne skodi  ;) Kam bomo pa prisli drugace? Tja kot recimo skoti? (bohnedaj) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #12092 : 26 Marec 2010, 10:01:52
Špela, za preventivo bi lahko dali pregledati vse naše živali, sebe pa preskenirali po dolgem in počez. Če se bo pojavil problem, bomo reševali, zaenkrat pa vidimo normalno in ne bomo komplicirali.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12093 : 26 Marec 2010, 10:19:08
andi - točno

Ja tema je obupna - človek ne napiše enega posta več, da ne bi bil cenzuriran od "strokovnjakinje"
Saj smo že ugotovili to in ogromno ljudi je nehalo pisat


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12094 : 26 Marec 2010, 10:21:53
Andi, saj ti psicke nimas za vzrejo. In odlocitev o tem ali ji bos pregledovala oci je cisto tvoja. Nekdo se odloci, da bo gledal, drug ne. Oboje je prav...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12095 : 26 Marec 2010, 10:32:03
Blue Pearl

če še rabiš podatek za Optigen, mi sporoči.
V Eu sta dva laboratorija, ki sta pooblaščena za zbiranje krvi za Optigen in potem oni pošiljajo naprej v ZDA. Je ceneje In imaš Optigenovo potrdilo.
Bi pa morala pobrskati po računalniku in papirjih, če ne rabiš, ne bom, mi vzame čas.
Od tu je šlo s Fedexom.
Tudi v Nemčiji je laboratorij, kjer veliko testirajo Nemci, ne vem pa, če ima licenco.
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12096 : 26 Marec 2010, 10:52:06
Hehe Ovcka, tja kamor škoti res bog ne daj... pa ne samo oni, še veliko drugih pasem. Škoda jih je

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #12097 : 26 Marec 2010, 10:56:38
Slo-aussie stran se mi zdi super. Upam, da vam uspe zbrati celotno populacijo avstralcev v Sloveniji.

Meni tud.  :) Ko uspem dam podatke za Oli. Sam trenutno mam gužvo na vseh koncih.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #12098 : 26 Marec 2010, 11:31:56
Karmen, očitno so te vsi spregledali par strani nazaj-jaz pridem v soboto na vzrejni pregled. Sicer samo kot gledalka, Bibsek ne gre še na vzrejnega. Jo bom pa imela s seboj, če bo slučajno možnost učke pri dr. Čopovi pregledat-lani se je menda dalo, tudi če nisi prijavljen na vzrejnega. Pa na podelitev diplom pri tibetancih grem.

Gre kdo v Maribor razstavljat?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #12099 : 26 Marec 2010, 13:13:30
Jo bom pa imela s seboj, če bo slučajno možnost učke pri dr. Čopovi pregledat-lani se je menda dalo, tudi če nisi prijavljen na vzrejnega.

Gre kdo v Maribor razstavljat?

A bo dr. Čopova sigurno na vzrejnem? ??? :o


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #12100 : 26 Marec 2010, 13:25:43
letno pregled oči oz. preventiva z DNA testi je fajn, ker veš, kaj te čaka. a ni bolje preverit, kot da zadeva toliko napreduje, da psu ne moreš več pomagat? obstajajo preparati, ja - lahko tudi operacije oči. ampak seveda le če veš. če psa ne boš dolgo let na pregled oči - lahko bolezen toliko napreduje, da tudi operacija ne pomaga.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12101 : 26 Marec 2010, 14:17:01
Liza, super, zato ker grem sama in mi bo malo težko z dvemi kožuharji !
Ali začne ob 12???
Kaj je to z Zlato Čop, lahko kar na vzrejnem pregledamo učke? Meni bi bilo super, mi ne bo treba v Lesce!!!





sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #12102 : 26 Marec 2010, 15:24:11
Spela...sej po eni strani imas prav, po drugi pa kaj se tako okoli teh oci dajete, kaj pa kolki pa komolci? Ne vem kaj je huje za psa, da je slep ali, da ne more vec se gibati normalno... zaradi prvega problema lahko zivi do konca svojega zivljenja, zaradi drugega pa ga bomo zelo verjetno morali dati uspavati...




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12103 : 27 Marec 2010, 15:18:04
No, najmanjši in največji avstralec na svetu sta se vrnila z vzrejnega  :P!
Poročam: Magi, ki so mu z merilno palico izmerili slabih 57 cm, je dobil vzrejno dovoljenje z vzrejno vrednostjo A  ::).
Dropsi the legend pa vzrejno prepoved do naslednjega leta, ker: JE NIZKONOG, VIŠINA POD STANDARDOM, ZELO SVETLE OČI, NEPRITELEŠENI KOMOLCI, FEMINILNEGA TIPA, LOBANJSKI DEL ZAOKROŽEN, ZELO NESIGURNEGA, NESTABILNEGA ZNAČAJA!
Moja lepa mala mamina mazica se je uprla štirim ženskam in se odločila, da ga ne bodo niti izmerile (poskušale so neštetokrat), niti pogledale zobe, niti se ga dotaknile, sploh se mu ne niti približale, zato ker ima nesiguren in nestabilen značaj  ;)!
Naslednje leto ponovimo vajo, do takrat pa treniramo socializacijo, predvsem z ženskami  8)-
P.S.: Dr.Zlata Čop pa nam ni mogla pregledati okic, ker je imela dežurstvo v ambulanti in je pogledala samo tibetancem  :'(. Bomo morali k njej.

Sedaj smo vsi tako jezni:







Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12104 : 27 Marec 2010, 16:13:39
Ne da ne privoscim Dropseku vzrejnega, ampak ne razumem, zakaj velja vzrejna prepoved eno leto ???

A cez eno leto bodo komolci postali priteleseni, noge daljse, oci bodo potemnele, zrasu bo za 2 cm in znacaj se bo cudezno stabiliziral ???

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12105 : 27 Marec 2010, 16:21:21
Jaz pa Dropseka ne poznam in ne moram nic dugega komentirat kot:


hahahaha barva oci ni prava 8) :P :D... zopet lahko le  :'( nad poznavanjem pasme tistih, ki jo ocenjujejo...

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12106 : 27 Marec 2010, 16:27:03
Haha sploh nisem sla za tem. Presvetle oci ja :-X

In kako vejo, da je nizji od standarda, ce ga niso izmerili ???

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12107 : 27 Marec 2010, 16:56:01
A potem imam jaz nepopisno čast, da sem ga lahko danes božala?  8) :P
Pri vas so tudi preverjale nagon po plenu s papirnatim robčkom, ki so ga malo pomahale 1m nad psom? ::)

hja... presvetle oči... super, ne... KZS raztura.  >:D


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12108 : 27 Marec 2010, 18:14:12
Ne bom komentirala, ker ko sem jim povedala, da velikost (ali majhnost) naj ne bi vplivali pri splošni oceni, me je ena debelo gledala, druga pa je popravila vtis z dolgo razlago, kako pa lahko vpliva na lepoto psa. Tretja pa je rekla, da mora samec imeti bolj mačovsko (samčevsko) podobo. Izgledati mora kot samec, ne kot samička. Imen ne bom navajala, ker si s tem lahko naredim samo škodo, glede na to, kdo bere ta forum. Že s tem, kar sem napisala, vem da bo bolje, da z njim ne grem na razstave, kjer bodo sodili slovenski sodniki, saj bo ta objava nehote vplivala na mnenje sodnika. Napisala pa sem predvsem za vas, da veste, zakaj ni dobil vzrejnega.
Žal mi je le, da so v vzrejni komisiji pač določeni ljudje, ki se jim pri vzrejnem pregledu ne moremo izogniti, kot to lahko naredimo na razstavah.
Kar se pa prepovedi za eno leto tiče, naj bi se v enem letu dovolj socializiral, ker je njihovo mnenje tako, da so vsi avstralski ovčarji zelo veseli in družabni psi, takšen mora postati tudi Dropsek.
Jaz pa predobro vem, da njemu določeni ljudje niso všeč in mu tudi čez eno leto ne bodo.
Gledala nas je tudi LIZA, ko pa sva klepetali, je ves čas plezal po njej, pa tudi ena gospa mi ga je prijazno pridržala, ko sem imela Magija v krogu, še dobro, da je ni napadel  >:(.
Prav včeraj sva si mejlali z vzrediteljico, ki je pokomentirala, da še dobro, da se dobijo manjši samčki, saj je italijanska vzreja šla v višave in bo treba za večje psičke dobiti manjše samčke, da ne bodo postali vsi Magiji (ki imajo vzrejno A  ;)).
Aja, pogledala je našo aussie stran in je navdušena, čeprav ne razume niti ene besede  :P.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #12109 : 27 Marec 2010, 18:25:36
Glede na to, da nisem bila na vzrejnem niti ne poznam psov, ki so tam bili, bi - mogoče v razmislek - dejala samo to.
Osebno sem mnenja, da večina lastnikov naredi največjo napako s tem, ko premlade in ne dovolj razvite pse sploh pelje na vzrejni pregled. OK, razumela bi, če bi bilo zadaj veliko psic, ki bi jih pes lahko paril... Ampak - če temu ni tako - jaz osebno priporočam, da gre pes na vzrejnega, ko je odrastel. In dejstvo je, da starost psa ne pomeni, da je pes zares "narejen"... Včasih se potrpljenje splača...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12110 : 27 Marec 2010, 19:19:05
Popolnoma se strinjam s tabo. Danes sem peljala oba, ker ju vedno jemljem skupaj s sabo, pa tudi nimam volje dvakrat na pot. Vem, da premlad pes nima veliko možnosti za pridobitev vzrejnega dovoljenja, vendar glede na to, kar sem prepisala z ocenjevalnega lista, ga Drops v Sloveniji ne bo nikoli dobil. Motijo me predvsem komentarji, ki jih sodniki in pripravniki ne bi smeli izreči. Kako naj si razlagam mnenje, naj ga socializiram in se vrnem naslednje leto, ali bo takrat dobil vzrejno A???
Magi je bil 3x CAC, 2x REZ CAC, Dropsi pa 1x zelo perspektiven in 1x PRM (na CACIB Portorož in CAC v Italiji). Z njim nameravam delati CH Slo, sedaj bom začela, ker ima 18 mesecev. Ali bom morala prinesti s sabo na ocenjevanje 3xCAC, kot sem za Magija, da bo kdo spremenil mnenje??? Zame je to pristranskost ali pa velika mera neznanja! Saj znamo vsi prebrati standard!!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12111 : 27 Marec 2010, 19:36:26
Gledala nas je tudi LIZA, ko pa sva klepetali, je ves čas plezal po njej, pa tudi ena gospa mi ga je prijazno pridržala, ko sem imela Magija v krogu, še dobro, da je ni napadel  >:(.
No gospa pa ravno še nisem :-[ Drugače pa je bil čisto priden :o


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12112 : 27 Marec 2010, 19:43:05
Še enkrat hvala za pomoč! Malo težko je bilo, ker sem bila sama.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12113 : 27 Marec 2010, 19:48:02
aska, ti pa hodiš na vsa vzrejna?  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12114 : 27 Marec 2010, 19:53:41
Na vsa pa ravno ne ;) :P To je bilo dosedaj drugo ;)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12115 : 27 Marec 2010, 20:14:57
Glede na to, da nisem bila na vzrejnem niti ne poznam psov, ki so tam bili, bi - mogoče v razmislek - dejala samo to.
Osebno sem mnenja, da večina lastnikov naredi največjo napako s tem, ko premlade in ne dovolj razvite pse sploh pelje na vzrejni pregled. OK, razumela bi, če bi bilo zadaj veliko psic, ki bi jih pes lahko paril... Ampak - če temu ni tako - jaz osebno priporočam, da gre pes na vzrejnega, ko je odrastel. In dejstvo je, da starost psa ne pomeni, da je pes zares "narejen"... Včasih se potrpljenje splača...

Kolibri, se popolnoma strinjam z napisanim.
Vendar kaj drugega pricakovati kot nase komentarje, ce pa so v ocenjevalnih listih taksne cvetke kot npr. ta o barvi oci...
S taksnimi komentarji nam ne ustvarijo obcutkov, da vedo kaj delajo...

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #12116 : 27 Marec 2010, 20:21:44
KZS se je spet izkazal kot zelo strokovno in oh in sploh. HALO?!?!?! Meni kar zavre ko kaj takega slišim... no, pa se bom vzdržala mnenja, ker itak ne bom vzrejala preko KZS... upam da nikoli. Mogoče, ko se garnitura zamenja... in ko bodo sodniki malo bolje vedeli, kaj je za pasmo AVSTRALSKI OVČAR dobro in kaj ni dobro.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12117 : 27 Marec 2010, 21:09:52
Za intermeco pa nekaj slikic s pasjega praznovanja dveh rojstnih dni :)





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12118 : 27 Marec 2010, 21:12:08
Joj, tri babe na kupu, dež bo  :D!
Čestitam!
Iz česa pa je torta, iz polente?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12119 : 27 Marec 2010, 21:31:57
Ja, polenta je bila vezava za same pasje dobrote, ki so bile notri  :D
Se dve z zakljucka zura :o hihihi