Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498354

sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #480 : 09 Maj 2006, 14:27:29
He he smo pridni ane. Saj se mi zdi to kar zahtevna vaja, ceprav mi je pa zdaj ze ene parkrat ratalo, da je Nero kar padel, ko sem mu rekla dol :) Mu pa ne recem prostor ampak dol, ker za njega je prostor to, da lezi zraven mene. In potem ne glede na to na kaksen nacin sem delala in vztrajala, ko sem rekla prostor je Nero lepo prisel do mene in se tam ulegel. Prostor pac za njega pomeni to. Ko sem pa zamenjala povelje, je pa zelo hitro dojel kaj od njega pricakujem. Se en dokaz, da aussieji znajo misliti s svojo glavo :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #481 : 09 Maj 2006, 14:43:09
Prostor na daljavo je za mene eden izmed bolj uporabnih ukazov. Midve to nekako ze obvladava (Veni pač rada leži pa jo je bilo lahko to naučiti). Fino je v primeru, da srečaš kakšne ljudi in nočeš, da bi šel pes do njih pa si mogoče predaleč, da bi ga poklicala k sebi. Pa če srečaš kakšne pse pa bi ga rada privezala ali nekako onemogočila, da bi šel do njih. Prostor je takrat mogoče hitrejši kot pa kaj drugega. Vsaj pri Veni je tako, da jo lazje spravim v prostor (zaenkrat) kot pa da pride k meni, če srečava kakšnega psa. Jo pač vse še zanima. Je pa tudi fino v primeru,da imaš dva psa, da lahko daš enemu povelje prostor na daljavo, ko ti drugi dela kakšne neumnosti, da se lahko posvetiš drugemu.   ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #482 : 09 Maj 2006, 14:45:26
Pa če je naredil kakšno lumparijo in ti beži  ;D Potem mu ukažeš prostor, on se uleže in te počaka. Tako ga lahko za kazen lepo pripneš na povodec in greš naprej (pri nama je to zelo uporabno  :) ).



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #483 : 09 Maj 2006, 14:57:34
A Veni ze obvlada prostor na daljavo? Samo ona je se zelo mlada, a ni? Kaj vse pa si jo ucila na primer nekje v starosti 2, 3 mesecev? Ker jaz sploh ne vem kaj lahko zahtevam od Mika pa malo zbiram informacije ;)

Nero pa v bistvu nikoli ne bezi stran od mene. Teh tezav pa nimava. Sem vedno delala na tem, da mu je pri meni lepo ;) Tako da tudi ce kaj uspici, pride k meni ce ga poklicem, ker dobro ve, da ne bom huda :) Ce ga pa "ujamem" medtem ko se dela kaksno traparijo je pa druga pesem-takrat pa sem huda in on tudi dobro ve zakaj :)

lp 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #484 : 09 Maj 2006, 15:10:28
Veni bo stara 7 mesecev (kako gre čas mimo, ko je luštno).  :D Prostor niti ni bil tak problem pri njej. Takoj, ko sem jo dobila, sva začeli (drugi dan) delati na klikerju in sedi ter prostor, tako da je vedela, kaj je kaj. Prostor na daljavo pa sploh  ne vem, kdaj se je naučila.  ;) Pri njej je bilo ful lahko, ker sem ji metala žogice, jih je šla iskat in vedno se je poleg žogice ulegla (kakšnih 50 metrov stran) in, preden se je ulegla, sem ji rekla prostor. Potem sem ji dostikrat med igro rekla prostor in ji pustla igračko, da se je ulegla poleg nje, tako da je bolj sama ugotovila, kaj mora narediti.  :D Sicer nimava prostora ze 100 procentnega, ker včasih pride k meni, ko ji to rečem.

Glede zahtevanja. Mislim, da je najbolje, da čimprej začneta na pozornosti. Torej, ko te pogleda, klik in nagrada (nato podaljšuješ pozornost in se vmes pogovarjaš z njim in uporabljaš kakšen ukaz). Čimprej zato, ker si zanj zdaj ti najbolj zanimiva. Ko bo starejši ga bodo začeli zanimati drugi psi in bo težje dobiti njegovo pozornost. Midve sva znale dosti hitro (pri nekje 2,5 mesecih) levo pa desno (obrata za 360 stopinj), ko ni tezko za naučiti pa cik-cak, ki tudi ni tako težko pa osemko med nogami, ki jo pač izpelješ iz cik-cak (seznam trikcov se je do zdaj kar precej povečal  ;) ).  Moje mnenje glede tega je, da so to psi, ki se izredno hitro učijo (mislim na obe pasmi) in mislim, da radi delajo z ljudmi in jim ni tezko ze tako mladim. Glavno pri tem pa je, da se zabavata.  ;) :D


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #485 : 09 Maj 2006, 15:30:05
Hvala! Saj na pozornosti delava že od prvega dne v bistvu... Pa tudi te osnovne vaje, bom pa začela s kakšnimi takimi lažjimi trikci, kot si omenila. Ker se zares rad uči. Je pa res, da si zdaj ni težko priboriti njegove pozornosti, bo pa vedno težje. Potem bo pa zanimivo vse drugo samo jaz ne. Bi rada kar nekako preskočila to obdobje :)

Aja sem pozbila povedati prej kako sem Nerota naucila "levčka". Delala sem po stopnjah in s klikerjem. začela sem z vajo dotik-tako da se je on s tačko dotaknil moje roke. Najprej sem jo držala bolj pri tleh, potem pa vedno višje... Nato se je dotikal druge roke, potem pa obeh hkrati. Potem pa sem roke umikala... Ko je to znal, sem opustila še kliker. Zdaj mu pa samo malo nakažem z rokami in to je to :)

lp


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #486 : 09 Maj 2006, 16:08:28
Fino je, če te gleda direktno v oči, ko delata pozornost. Ker dosti psov gleda kam v žep (od koder pridejo priboljški). Potem imaš še trikce, kot so "nazaj", "plazi", midve znava, da gre okrog drevesa... Taki, ki ne obremenjujejo preveč psa.

Midve znava na ta način, kot vidva levčka, "prosi" (samo mahava ne s tačkami). Pa je tako prisrčna, ko se postavi na zadnje tačke (iz sedi, ne direktno na tačke).  :P :P Pa sem delala s hrano, da sem dvignila nad njo, da je morala se dvigniti pa smo postopoma šli (najprej ena tačka, nato pa vedno več). A ni zanimivo, na kako veliko načinov se lahko nauči iste trike?  ;D :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #487 : 10 Maj 2006, 15:33:34
No, sem nasla eno piskajoco mis v Tukanu, upam, da bo zdrzala malo dlje. Sem pa videla tudi "kosarkarsko zogo", Martina, je to tista, ki je polnjena z lateksom in tudi piska? Tista zgleda ful dobra, samo je bila prevelika, moram pocakat, da dobijo se kaksne manjse.

Grin tudi zna levcka, na tretji nacin ;) sem mu dala hrano nad glavo in je od zacetka dvigoval obe tacki. Pri njemu je bil bolj problem, da se je dvignil na zadnje tacke in zgubil ravnotezje, tako da sva vec casa porabila za to, da sedi, ko se dvigne.
Pozornosti pa nisva delala od zacetka in se ful pozna... ampak itak, pri drugem psu bom ze vedela, kaj vse moram pazit :P

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #488 : 10 Maj 2006, 15:55:17
Moja ne piska, ampak fino skače, ne vem, s čim je polnjena, jo pa vržeš ob tla in morata visoko skočiti...v zraku ujeti

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #489 : 10 Maj 2006, 15:59:42
A imata kakšno slikico, ker me zanima, kako ta igrača zgleda???

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #490 : 11 Maj 2006, 14:46:17
Grin tudi zna levcka, na tretji nacin ;) sem mu dala hrano nad glavo in je od zacetka dvigoval obe tacki. Pri njemu je bil bolj problem, da se je dvignil na zadnje tacke in zgubil ravnotezje, tako da sva vec casa porabila za to, da sedi, ko se dvigne.

Ja, ne sme se hrane dvigniti previsoko. Samo toliko, da se mora rahlo dvigniti. Z Veni sva imele iste težave pa smo potem ugotovili, kaj delam narobe. Pa na začetku je imela težave z ravnotežjem, tako da sem ji nogo podstavila, da se je uprla vanjo. Od takrat naprej pa ni bilo več težav (slikico, kako oblada imava tudi med slikami za najlepšo fotko na mojpes).


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #491 : 11 Maj 2006, 19:15:04
Uuu 5rca, videla, full lepa slika  :D Sicer pa eno vprašanje- danes malo gledam bazo aussijev v slo. pa me nekaj zanima- a sta  chip in mike iz iste psarne, ne???

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #492 : 11 Maj 2006, 19:21:11
Chip in Mike sta iz iste psarne.  :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #493 : 11 Maj 2006, 20:08:57
:) Lepa sta obadva :) Sana še to- a je bil Mike edini red tri v leglu???

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #494 : 11 Maj 2006, 22:52:30
Sicer nisem Sana ampak...v leglu so bili 3 red-tri mladiči, Mike ter njegov bratec in sestrica.
Skupaj je bilo v leglu 9 mladičev in sicer:
Samčki:
2 red tri
1 black tri
1 red merle

Samičke:
2 blue merle
1 red merle
1 black tri
1 red tri

Skratka, zelo pisano leglo. ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #495 : 12 Maj 2006, 07:55:50
Vidim, da je že Azu vse povedala :) Pa vse drži ;) Ja jaz sem že dolgo časa hotela red tri-ja, ampak nisem bila prepričana, če bom sploh dobila to barvo pa da je bolj razstavna linija in še samček povrhu. Pa se mi je nasmehnila sreča. Se spomnim kako sem bila vesela tisti večer, ko me je obvestila, da sta se skotila dva red tri samčka... Potem sem morala le še čakati na to kateri bo bolj primeren zame... In je tukaj Mike :)

Zdaj se pa Nero in Mike tako lepo igrata. Je prav zanimivo za pogledat, ker je Nero tako nežen z njim.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #496 : 14 Maj 2006, 09:18:29
Kako je bilo včeraj na agility tekmi Martina?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #497 : 14 Maj 2006, 18:06:30
Pa danes na aussie srečanju? Kake slikice???  ;)

Lp


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #498 : 14 Maj 2006, 18:38:36
Na srečanju je bilo super! Mokro  :)
Slikc pa žal nimam, ker ni bilo časa fotografirat. Bomo počakali na Nadjine fotografije...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #499 : 14 Maj 2006, 20:36:13
Na srečanju je bilo super, bilo je 6 pa četrt  avstralcev ;D
Kužki so noreli po travi in se kopali v vodi. Slikce lahko vidite tukaj klik

Nekaj slikc:


Mike  :-*



Olivia

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #500 : 14 Maj 2006, 20:42:29
O super, slikice so super, psi še bolj super, verjetno je bil to en super sprehod  :D No, kmalu bom pa še sama videla aussije če bo vse po sreči v živo  :D Hrušica pa to... :) No, Blumina, kako pa kaj Blum?  ;)

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #501 : 14 Maj 2006, 20:45:32
Na sosednjem forumu je povedala, da so nazaj...  :P  Pa Tax je babica.  :P Drzimo pesti, da bo rezultat pri Blum podoben kot pri Sassy.  :)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #502 : 14 Maj 2006, 20:48:23
Aaaa to je bil tisti post pri Sirtaki!!! VEdela sem, da je 100% eno leglo, nisem pa vedela natančno katero... O čestitke Sirtaki, čestitke Tax!!! Pa Sassy seveda!!!  :D Bravo!!! No, zdaj grem pa spet tja pogledat, ker se mi zdi, da so barve napisane... Še enkrat čestitke!!!

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #503 : 14 Maj 2006, 20:54:36
kakor je meni znano je to to... Če ni, naj me pa kdo popravi.  :-\


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #504 : 14 Maj 2006, 21:09:08
No,kot ze veste smo nazaj.
Slikice sledijo, le toliko lahko povem, da sta Blum in Bill naredila vse sama, danes zjutraj sta tudi potrdila vse skupaj, zato drzite pesti za nas  ::)
Sedaj grem pa pocivat, saj je za nami dolga voznja.
LP
Blumina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #505 : 14 Maj 2006, 21:17:54
Super!
Držimo pesti in tačke!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #506 : 14 Maj 2006, 22:05:00
Tudi jaz držim pesti za vaju z Blum.  ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #507 : 14 Maj 2006, 22:44:27
Sassy je postala babica 7 vnukinjam in 1 vnuku.
Po farbah so pa:
3x bluemerle
3x redtri
2x redmerle

Pismu sm vedla, da bi jo morala v SLO zadržat  :o



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #508 : 14 Maj 2006, 23:02:56
Čestitke novopečeni mamici in majhnim kepicam!  :-*
In čestitke tudi babici Tax! ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #509 : 15 Maj 2006, 06:42:24
Pismu sm vedla, da bi jo morala v SLO zadržat  :o

potem pa le enega vnuka oziroma vnukinjo nazaj pripelji.  ;)