Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498385

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12810 : 26 Avgust 2010, 21:03:39
Ful lepe fotke, še posebno druga mi je všeč. :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12811 : 26 Avgust 2010, 21:26:56
Pozerka :)

battito animale


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #12812 : 26 Avgust 2010, 22:33:32
Jooooj kok lepe fotke. Res. Zeloooo lepe. Bravo fotograf in seveda Ginny   :o  :-*  :-*  :-*  :)

Lera <3


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12813 : 27 Avgust 2010, 06:39:29
Vau kakšne fotografije to so pa že prav profesionalne :) Res se mi zdijo kar drugačne od drugih.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12814 : 27 Avgust 2010, 11:27:35
Ooo, hudo, Zoe, kake lepe slike in barve :). A nima Ginny amber učke? Tukaj so videti kot Tarasove - to je bil verjetno sončni zahod, kaj :)

Jaz bi k debati o križanju dveh merlov dodala samo to, da na že večkrat citirani spletni strani o merlih jasno in v krepkem tisku piše tole:
Double Merles would never be born, by simply not breeding Merle x Merle!

Če to napiše strokovnjak za genetiko barv pri avstralcih mislim, da je treba to resno upoštevat. Zato so zame neresni vzreditelji, ki to počnejo in me ne zanimajo njihovi morebitni razlogi za tako početje.

Liza, kar se tiče debate na forumu, ne moreš pričakovat, da bodo ljudje samo dol padli ob zanimivi novici in ne povedali tudi svojega mnenja o tej zadevi - saj temu je namenjen forum, ne ::). Tudi kritiki, če je konstruktivna. In v tem primeru je bila, vsi smo kulturno in argumentirano povedali svoje mnenje in nekateri s(m)o se tudi nekaj naučili. S takimi vzreditelji se dolgoročno dela škoda pasmi, pa še prvo leglo avstralcev v sosednji državi,ki naredi tolko večji prvi vtis o pasmi :-\. Tu pač ne moremo tega dejanja pohvaliti.

Poleg DNA testov so pomembni tudi rodovniki, saj iz njih za precej generacij razberemo barve prednikov - v dobrih rodovnikih avstralcev je vedno navedena še barva vsakega psa. In jaz sem se zelo začudila, ko sem pri enem psu študirala rodovnik in odkrila, da so v eni od starejših psarn v ZDA (ne izrazito delovnih linij) parili s to kombinacijo in prvo, na kar sem pomislila, je bilo, da se jim je zgodila po nesreči ... ;)



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12815 : 27 Avgust 2010, 12:22:56
Hej

Ta pasma je najlepša. čist so hudi, šekasti. :D
Ne da se mi brskat po celmu forumu je preveč strani pa bi prosila če mi kdo odgovori na vprašanja.

Kje se da tega psa dobit, vzreditelji v slo k v tujino glih nebi hodila? Cena? Pa kok jim to kej dlaka odpada, skos al pač tistih 2krat na leto ko menjajo? Mam zdej mešanko najboljši pes na svetu, tok pridnga psa ne poznam, sam glede dlake je pa obup.
Zaljubila sm se v to pasmo. Aja pa še to kok so to težki psi-samičke?

Prosim za odgovor!!!!

LP ::)



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12816 : 27 Avgust 2010, 13:11:29
Če so ti samo zato ''hudi'', ker so šekasti potem ne vem kateri vzreditelj ti bo dal mladička ;) no to se boš z njimi zmenila Pa prebrat boš morala še precej več kot pa samo te strani na forumu :)
Vzrediteljev ni prav veliko v Slo, se bodo pa sami javili, če bodo hoteli. mogoče bomo tudi mi imeli čez kakšni dve leti, če bo s psičko vse v redu

Pri nas imamo skozi celo leto dlako v hiši, ampak če si prijatelj s sesalcem ni problem. Je pa res ni zelo veliko in se fino po kotih nabere ::)  enkrat na leto gre pa bolj ven

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12817 : 27 Avgust 2010, 13:19:11
Sekasti so tudi borderji :P

Se strinjam s sano, bo treba prebrat se kaj vec kot samo teh 428 strani na forumu :)
Dlake pa ni tako malo, pusca celo leto, se pa res fino nabere po kotih.

battito animale


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12818 : 27 Avgust 2010, 13:29:38
Joj kok ste vsi pamtni ko vs kdo kej vpraša, ste pa res ljubitelji psov. A ni logičn če se zanimaš za enga psa ti je pač ušeč njegov izgled, ne pa to kok se psice za njim obračajo.
Spet eni kvazi ljubitelji psov. Kaj pokažeš da maš psa rd tko da ga po rastavah voziš pa pol v avtu pustiš da crkne od vročine. Kot da se to še nikoli ni zgodil in to ravno samooklicanim ljubiteljem.

Jst mam psa zase in svoje veselje. Nj ps uživa na sprehodih v naravi, naj se valja v blatu, ..........
Vsak ma psa iz svojih razlogov važn je da skrbi za njega.

Men se smilijo vajini kužki Lilit in sana.

Škoda da so taki na forumu.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12819 : 27 Avgust 2010, 13:45:18
Ja, lottika, lubica, kaj so ti pa tako hudega naredili, da je treba tako v luft skakat?

V bistvu sta ti dobro napisali: lepo preštudiraj pasmo, ki je, by the way, ena bolj zahtevnih za imet, saj potrebuje zelo veliko zaposlitve in ukvarjanja, pa pozabi malo na to, kako fino šekasti so.

Veš, te tvoje obtožbe o kvazi ljubiteljih psov, razstavah in ne vem še čim so tako neoriginalne, banalne in iz trte zvite, da so naravnost smešne in so samo pokazatelj tvoje (ne)razgledanosti in ničesar drugega. Daj, malo se razglej, razširi svoja obzorja, da ne boš več takšnih neumnosti kvasila. ;)




sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12820 : 27 Avgust 2010, 13:55:15
Zdaj pa spet ne vem kaj sem narobe napisala, samo povedala sem kako je.
In ne vem zakaj se ti najini psi smilijo, pri nas živijo skupaj z nami, so veliko v naravi, pasejo, hodijo v hribe, se valjajo po blatu, spremljajo smučarje, delamo poslušnost, za zabavo agility... Zvečer pa zaspijo v naši bližini, utrujeni in srečni :) Mislim, da ni potrebe da se ti smilijo. Nisem vsak vikend na razstavah, ni jim potrebno stat po par ur pri miru na razstavni mizi, tega še nihče od mojih psov ni okusil in tudi ne bo... Včasih gremo, to nam pomeni druženje in malo drugače preživet dan, nič drugega. Če vidim, da je pes v stresu in mu ne paše, gremo domov.
Hotela sem samo povedat, da se je potrebno zavedat njihovega specifičnega značaja, to jaz še kako vem, pri prvem ni šlo vse enostavno.

In se strinjam s tabo, da imaš lahko psa izključno zase, za svojega družabnika, ki te spremlja pri raznih aktivnostih. In tak pes je prav tako srečen. Tudi aussie... Nekateri imajo pse za zadovoljevanje lastnih previsokih ambicij, mislim da si to hotela povedat. Ampak jaz imam še veliko drugih stvari, tako da brez skrbi :) psi niso moje orodje, so pa prijetna družba.

Lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #12821 : 27 Avgust 2010, 13:57:34
Dobila si 2 zelo prijazna odgovora, ne vem zakaj je potrebno tako zgražanje  ::). Avstralski ovčar ni pasma za vsakogar ampak potrebuje aktivnega lastnika, ki ga zna tudi miselno zaposliti. Če bi prebrala te strani, bi zelo hitro videla, če ti pasma ustreza. Videz je pri pasmi še najmanj pomemben. Od "šekastih" (merle) se mi zdi dolgodlaki škotski ovčar še najbolj primeren za širši krog ljudi.  


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12822 : 27 Avgust 2010, 14:04:59
Hoteli smo ti povedat, da ni pomemben samo izgled, ampak tudi karakter pasme (ki je neprimerljivo vec od pikastega kozuha). Ce se ti ne da prebrat par strani na forumu, potem nekako dajes vtis, da se ti ne da trudit okoli tega, da bos pasmo spoznala.

Moji psi se ti ne rabijo nic smilit, lahko jih pa prides pogledat, da vidis pasmo v zivo in izves se kaj vec od tega, kako so krasno sekasti :)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12823 : 27 Avgust 2010, 14:09:38
Lottika, poslušaj nasvete in si preberi kakšno stran v tej temi, dosti se najde tudi če v iskalnik vtipkaš avstralski ovčar ;). Če ti je pasma res všeč in bi rada spoznala tudi njihov karakter, je najbolje, da poveš od kod si, in se z lastniki različnih avstralcev iz tistega konca zmeniš za kakšen sprehod.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12824 : 27 Avgust 2010, 14:14:21
No jst sm pa sam neki vprašala pa nism dobila odgovora. Vprašala sm pa čist tko s firbca.
Trenutno ma psa in je en zame dost. Res, da je mešanc in ma podobno dlako k tile ovčarji.
Lej nobene pes ni neobvladljiv. Me se pač zdijo težje obvladljivi kšni cucki k pa večjii psi.

Hvala za odgovore ki jih nisem dobila. Le zakaj je forum????????????



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12825 : 27 Avgust 2010, 14:18:25
Za podpiranje lenobe ocitno ;)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12826 : 27 Avgust 2010, 14:19:54
Cena je nekje od 700-1000€. Težki so lahko 14 kg, lahko tudi čez 30 kg, ponavadi pa so okoli 20. Samičke so navadno lažje in bolj drobne od samčkov.

In ja, psi so lahko neobvladljivi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12827 : 27 Avgust 2010, 14:31:54
Cena je do 1300,00 eur  ;)!



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #12828 : 27 Avgust 2010, 14:57:02
Meni pase zdi, da taki pisci ala lottika vsake toliko vpadejo v kakšno temo ::) In se zmeraj vprašam, ali ni mogoče samo provokacija, ker potem hitro v luft vsi skočijo in se še celo stran na forumu kregajo tja v  dan...
Lottika, če v tvojem primeru ni tako, obstaja stran www.google.com. Pa noter napiši avstralski ovčar, celo v slovenščini boš dobila kup zadetkov ;) In predvsem osnovne info o pasmi. Nevem kje je smisel te stvari ponavljat na enem forumu.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12829 : 27 Avgust 2010, 15:00:57
Sem čisto pozabila odgovorit na Inkin post. Ginny ima janatarne oči, ja. Se pa odtenek barve spreminja glede na svetlobo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #12830 : 27 Avgust 2010, 15:25:38

Hvala za odgovore ki jih nisem dobila. Le zakaj je forum????????????

Aha, še so počitnice, pa je enim (istim?) že spet malo dolgčas...

Draga "lottika", lahko mi verjameš, da ti nobeden resen vzreditelj ne bo kar tako prodal aussija, brez da bi se sama malo potrudila in si malo ogledala in spoznala razne primerke in predstavnike pasem ter prebrala razno literaturo  o katerikoli pasmi...
Sam se že par let ukvarjam s tem in sem celo že zamenjal, meni takrat, zelo lepooo pasmo (sem spoznal, da mogoče le ni primerna za moj način življenja), obiskal sem tudi marsikaterega lastnika in par vzrediteljev, pa še vedno čakam na pravi trenutek za nabavo psa.
 Verjemi, da te čaka še kar nekaj dela v tej smeri in šele ko boš spoznal(a) večje število različnih predstavnikov posamezne pasme, se boš lahko odločil(a), ali je to prava pasma za te ...



zoe, vidim, da novi objektiv že dela..., lepe fotke...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12831 : 27 Avgust 2010, 15:54:35
Aja

So na forumu lahko sam ene in iste osebe. Sj je brez veze, da človek sploh kej vpraša, me v tej temi ne bo več.
Se vm pa lahko samo smejim kok ste pametni :P

Vsi ste najboljši....... vidm kam ta svet pelje............na eno stvar se tok obeste človk pa sam lepo neki s firbca vpraša zato k nima časa 400 strani brat.

Sj na forumu se pokaže kašni ste ljubitelji psov in to pasemskih, tisti k imajo mešanče čist drugač razmišlajo in so tudi bolj prijazni ljudje.

Upam da se ni tud kšn vzreditelj oglasil na to temo k pol pa res škoda za to pasmo

Ah pa škoda besed



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12832 : 27 Avgust 2010, 16:03:32
Eh, lottika, lottika, vidim, da še vedno trosiš neumnosti... Ali pa ti je tako neizmerno dolgčas, da se norca delaš iz sebe in drugih. To ti seveda vzame preveč časa, da bi prebrala par starih postov v tej temi, našla sama kakšen podatek ... in se mogoče zahvalila Zoe, ker ti je napisala, kar si želela.

Ja, res, kam gre ta svet  :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12833 : 27 Avgust 2010, 16:07:00
Tile dve sta lepo šekasti  8) :P :-*  pa še kaj drugega zelo fajn imata ;D :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


R_e_t_r_i_e_v_e_r

  • Gost
Odgovori #12834 : 27 Avgust 2010, 16:35:39
O glej jo sestrico ;D

imate jeseni kake plavalne tečaje tudi? ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12835 : 27 Avgust 2010, 16:40:05
Neeeee to ni sestrica, kje pa.. je pa res malo podobna na fotki samo.
Saj se bo lastnica te psičke oglasila  ;D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12836 : 27 Avgust 2010, 16:48:24
Ni no vidiš
Jo je pa Lisa res učila plavat, se je lastnica tele male bala, da utone, ker Lisa gre res v vsako vodo še tako deročo in rada uči druge pse.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


R_e_t_r_i_e_v_e_r

  • Gost
Odgovori #12837 : 27 Avgust 2010, 16:49:08
haha :-[ ... ja očitno se že (pre) dolgo nismo videli  ::)

no sej menda je Lisa super inštruktorica ;) (pri njej pa ne morem vsekat mimo haha..)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12838 : 27 Avgust 2010, 16:50:23
A to je Amba?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12839 : 27 Avgust 2010, 17:09:24
Ja to je pa Amba :)
Z Liso sta se imeli tako fajn, da je še potem čakala kdaj pride nazaj :) Mikea je pa tudi Lisa zanimala, ampak v drugačnem smislu ;)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com