Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498220

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12840 : 27 Avgust 2010, 17:10:05
A to je Amba?

Hiii sem se naučila dodat citat, upam.

Vprašanje za miljon dolarjev  -  tu je ista zasedba , samo pred 5 meseci. Tukaj je Lisa prevzela njeno šolanje, no vzgojo. :D ;D Krasno se razumeta ampak Lisa je itak res super z živalmi.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12841 : 27 Avgust 2010, 17:11:58
sana - a lahko dam gor še Mikovo fotko  - ko stoji na prstih pred Liso?
Sem ga stran odrezala na fotki zgoraj, da se teže ugane.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12842 : 27 Avgust 2010, 18:40:15
Še malo nešekastih fotk z včerajšnejga pohajanja po Smrekovcu, res smo uživali in nabrali lepe jurčke ter se napasli na zadnjih borovnicah :D. Taras je imel pa druge užitke:
valjanje po rosnem mahu - super osvežitev

počitek na mehkem mahu

Skril s ti bom v borovnice, ujemi me, me me najdeš!

SLike jurčkov pa ne bom prilepila, da ne bo preveč foušije. SIcer jih je pa letos baje veliko :).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12843 : 27 Avgust 2010, 18:52:29
Sana, bi nam pa res lahko privoščila kaj slikic, mala Amba je postala že cela velika šekica :).
Martina, a se je Lisa zadnje mesece kaj bolj "naredila"? Se mi zdi močnejša od kar sem jo nazadnje videla, lepotičko :-*.

Ker ste prej omenjali puščanje dlake in v upanju, da Lottika vseeno pridno bere naše strani in vse ostalo o avstralčkih, bi še jaz dodala svoje izkušnje z avstralsko dlako - preko celega leta po malem se najde po kotih, enkrat na leto pa malo več za kak mesec. Lani je bilo pri nas izjemno dolgo menjavanje dlake čez vse poletje, ampak to pripisujem dokončni odraslosti in vsem spremembam povezanim s tem, saj je telesno šele pri 4 letih postal bolj krepak fant in dobil tudi krasno dlako. Letos se je - do zdaj - za razliko od lani zelo malo ogulil. Za sesanje dlak je idealen sesalec z vodnim filtrom.



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12844 : 27 Avgust 2010, 18:59:44
Inka hvala za normaln odgovor. Luštga kužmana maš

Moja mešanka jih pa skos pušča pa jo lahko cele dneve krtačm, pa posesam in je nasledn dan kot da nebi, pač mešanci. K za bordera mi je pa ena rekla da jih sam 2krat na let tko ful vms pa da ni take krize, dlake itak da so sam v mejah normale.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12845 : 27 Avgust 2010, 19:27:06
Inka hvala za normaln odgovor. Luštga kužmana maš

Moja mešanka jih pa skos pušča pa jo lahko cele dneve krtačm, pa posesam in je nasledn dan kot da nebi, pač mešanci. K za bordera mi je pa ena rekla da jih sam 2krat na let tko ful vms pa da ni take krize, dlake itak da so sam v mejah normale.


Tole s krtačenjem je zame cela uganka - tud jaz sem ga lani krtačla kot zmešana vsak teden in bolj ko sem ga česala bolj je šla dlaka ven. Česala sem ga pa z glavnikom, ki ima vrtljive zobe in cufala ven podlanko čist preveč. Mislim, da je bilo to narobe ;). Tisti, ki razstavljajo pse, še posebno dolgodlake, namreč zelo pazijo na dlako in je zlepa ne češejo grobo ampak zelo previdno in samo izjemoma s pripomočki za pobiranje odmrle dlake, ker gre tako še precej zdrave ven :-\.
Zdaj ga zelo nežno prečešem z glavnikom recimo na dva tedna (ali pa še to ne), večinoma pa s krtačo iz pravih ščetin - rezultat je očiten. Da ne govorim, da zdaj tudi Taras bolj uživa v takem česanju :D.
Mogoče pri česanju dlake velja pregovor: manj je več. Pa pravo orodje je tudi važno.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12846 : 27 Avgust 2010, 19:35:04
Jaz sem to poletje Dropsiju z vrtljivimi zobci izčesala na tone poddlake. Upam, da je sedaj dobil stalno odraslo dlako in da toliko poddlake ne bo naredil več. Najhuje je bilo po zadnjem delu telesa, tam je imel cela gnazda. Magi je ni imel pol toliko. Jaz moja dva češem enkrat tedensko, s krtačo s kovinskimi zobci in vrtljivimi zobci. Občasno ju tudi ostrižem na  "razstavno" pričesko (uha, ovratnik, noge, hlače, zadnjica, rep,...). Šap ne strižem, ker ni potrebe, imata lepo oblikovane. Furminator pa pri njiju ne uporabljam, ker uničuje dlako. 



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12847 : 27 Avgust 2010, 19:35:38
Krtača iz pravih ščetin, sm že slišala kje se da dobit. Bom mal po netu pobrskala.
Jst mam dve različni krtači. Moja pa ful uživa v česanju sploh po riti.

Čoh čoh



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #12848 : 27 Avgust 2010, 19:52:11
Citiraj
Občasno ju tudi ostrižem na  "razstavno" pričesko (uha, ovratnik, noge, hlače, zadnjica, rep,...).


Karmen, lahko prosim poveš kako se pravilno uredi hlačnice in noge? Vem da je ena stran od avstralcev na internetu, kjer je poslikan ves grooming, samo meni tisto nič ne koristi...



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #12849 : 27 Avgust 2010, 20:41:45
Tamara, a ga boš razstavljala, v Celju?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #12850 : 27 Avgust 2010, 21:20:37
sana, je očitno bolj "skregana" s fotoaparatom, pa da dam jaz nekaj "novejših" fotk  :)




lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12851 : 27 Avgust 2010, 21:27:58
Inka, lahko bi nam privoščila malo večje slike od Tarasa :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #12852 : 27 Avgust 2010, 21:44:02
Lepe slike samo Inkine bi res lahko bile večje :-) Kakšne krtače z vrtljivimi zobcii to uporabljate za svoje avstralčke? Nekje sem prebral, da furminator ni primeren za nego dolge dlake - to drži? 

Dejan



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12853 : 28 Avgust 2010, 10:18:46


Karmen, lahko prosim poveš kako se pravilno uredi hlačnice in noge? Vem da je ena stran od avstralcev na internetu, kjer je poslikan ves grooming, samo meni tisto nič ne koristi...

Težko ti pisno opišem, kako se postriže. Najbolje, da enega od mojih "poštimam", ker sta trenutno malo neurejena in ti pošljem slike, da vidiš, kako to izgleda.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12854 : 28 Avgust 2010, 10:29:05
Lepe slike samo Inkine bi res lahko bile večje :-) Kakšne krtače z vrtljivimi zobcii to uporabljate za svoje avstralčke? Nekje sem prebral, da furminator ni primeren za nego dolge dlake - to drži? 

Dejan

Odvisno kako dolge. Tam nekje do 5 cm gre super - jaz Grina furminiram od vihra do repa, na grivi, hlacah in repu pa se najbolj obnesejo take grabljice z vrtljivimi zobci. Nekaj podobnega temu http://cdn1.ioffer.com/img/item/140/712/735/Glw4.jpg

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12855 : 28 Avgust 2010, 10:58:13
Podobne grabljice imam jaz, le da so zobci bolj narazen.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12856 : 28 Avgust 2010, 11:05:36
Martina, lahko tudi od Mikea-ljubimca :)
Pa hvala za fotke, obema...jaz res nisem nek navdušen fotograf, rada pa pogledam lepe fotografije, to pa :)

To kako se uredi ''hlače'' tudi meni ni bilo nikoli čisto razumljivo. Čeprav se mi zdi, da pri psu brez repa čisto drugače izpade razstavna frizura kot pri tistih z repom. Ker pri Nerotu mi je še nekako ratalo, na kakšni razstavi je zgledal res ''profesionalno'' ;), pri Mikeu pa to sploh ne uspe.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #12857 : 28 Avgust 2010, 11:10:47
Hvala Karmen za odgovor  :) Približno vem kako mora izgledat, samo ne vem kako do tega pridit  :D  Ma se mi zdi, da je avstralcem z repom brez veze veliko urejat hlačnice, ker ne pridejo tako do izraza kot pri nbt...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12858 : 28 Avgust 2010, 11:16:42
Martina, a se je Lisa zadnje mesece kaj bolj "naredila"? Se mi zdi močnejša od kar sem jo nazadnje videla, lepotičko :-*.
Moja vzreja pozno dozoreva ( itak ovčarske pasme  in aussiji nasploh), posebno tole leglo M, zlasti psihično ampak  septembra bodo imeli 2 leti in so res že kar fajn. Lisa bi morala imeti za razstavo  kakšen kg več, pa je ne bom zredila, ker trenira in se mi zdi taka kot je idealna - 49-50cm in 18,5 kg. Višino bom točno izmerila na agility tekmi.
Psihično je pa vedno bolj super, več kot dela in dobro dela - tako dobiva na samozavesti.

Btw - furminator ni za te vrste dlako.
Jaz pretirano ne strižem, ker aussie naj bi bil čimbolj naraven - edino med prsti, ker se nabira umazanija in odmrlo na hlačah in ušesih, pa drede - pa ne pogosto.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12859 : 28 Avgust 2010, 11:36:03
Pri avstralcih z repom bi jaz oblikovala tudi rep (malo), da ni prevelike razlike med kratkimi hlačami in dolgim in košatim repom. Hlače pa oblikujem tako, da najprej ostrižem odvečne "zavese", ki jih moja dva sedaj nimata več, nato pa z dobrimi škarjami oblikujem okroglino od leve proti desni in obratno, večkrat, nato pa od zgoraj navzdol po nogah in obratno. Če je potrebno, tudi zredčim z nazobčanimi škarjami. Rep oblikujem, okoli zadnjice pa ponavadi obrijem s strojčkom, ker pride najlepše. Pri Dropsiju je to težje, ker ima na hrbtu ogromno pokrovne dlake, ki leži preko repa, zato je njegov rep zelo težko oblikovati. Njemu moram tudi krajšati dlako na zadnjih nogah. Pri Magiju teh težav ni, ker ima veliko redkejšo in krajšo dlako. Njega je prvič zrihtala pasja frizerka, bil je "v nulo". 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12860 : 28 Avgust 2010, 12:28:08
Tole je pa Mike "ljubimec" - čisto na začetku, ko sta se videla. Lisa je bila presenečena, kaj je zdaj to za eno obnašanje - Mike na prstih, napihnjen, z zavitim repom "glej me, kok sem jaz fajn"
Potem je vse dopoldne bil priklopljen en meter od nje, ona je pustila malo povohat, potem je pa pokazala, da ima dost' ga je samo grdo pogledala, se je pa takoj ponujal "sej se hočem samo igrat s tabo".
S sano sva se fajn nasmejali

PS ostale fotke pošljem, sana

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12861 : 28 Avgust 2010, 17:03:46
No, zanimiva debata o negi dlake - saj pri avstralcih  ni zahtevna, je pa le dolgodlaka in se sezonsko menjava ... moj glavnik je dvoreden z redkejšimi zobci kot na sliki od Lilit. Krtače iz naravnih ščetin pa se dobi večinoma le na razstavah, v Sloveniji redko, morda bo na Euroshowu več tega ??? Jaz sem jo dobila na razstavi v Gradzu :-\.
Ja, avstralčki se pozno oblikujejo in telesno in duševno in veselje je opazovat, kako se razvijajo in pri njihovem napredku vadit potrpežljivost :D
Tarasu se dredi nikjer ne delajo, ne za ušesi, ne na hlačah ...
Karmen, vidim, da ti ful obvladaš razstavne finte in "image", ampak meni ni jasno, zakaj je treba kje kaj dlake postričt - a to smaqo če štrli vem al kako ???. Namreč po mojem vtisu je ima moj peas ravno prav in ne bi nikjer nič strigla. Res pa je, da mu repa sploh ne morem sčesat, ker niti glavnik ne gre skoz, tako je košat ... :-\
Glede slikc, ker je blo nekaj pripomb, mam jaz ves čas probleme s to velikostjo za Pesjanarja, pa si jih lahko pogledate na Picasi, če je omogočeno:
http://picasaweb.google.si/kolijana/IzletiJulijAvgust2010#



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12862 : 28 Avgust 2010, 17:04:26
Jaz uporabljam glavnik z vrtljivimi zobci, neko navadno krtačo in pa furminator. Vsak ima svoje dobre lastnosti.

Da se še malo vrnem k barvam -> finsko leglo bm + black tri, kjer so se skotili 4 rumeni: http://kennelnofields.webs.com/pentuja.htm

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #12863 : 28 Avgust 2010, 17:06:56
Ok čakam mail :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12864 : 28 Avgust 2010, 17:20:10
Da se še malo vrnem k barvam -> finsko leglo bm + black tri, kjer so se skotili 4 rumeni: http://kennelnofields.webs.com/pentuja.htm

O, marička, a se je to dalo kako predvidet iz rodovnika :( ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12865 : 28 Avgust 2010, 18:20:31
Inka, jaz sem strigla predvsem zaradi razstav, potem pa sem ugotovila, da je z malo pristriženo dlako veliko bolj praktično, predvsem v slabem vremenu, zato sem kar nadaljevala. Nekaj časa sem imela 4 pse, živim na deželi, po vsakem sprehodu sem brisala 4 pse (16 tačk  :P). Pa tudi bolj so mi všeč s pristriženo frizuro, predvsem zadaj. Magi je namreč imele neke dolge "zavese", ki niso bile ničemur podobne. Danes sem oba okopala, potem pa tudi na hitro obrila zadaj s strojčkom, malo pristrigla hlače, uha, Dropsiju pa še ovratnik spredaj. Ko Dropsiju preveč zraste dlaka na uhljih, izgleda kot kak klovn. To naredim vsakih nekaj mesecev, pa tudi pred razstavo. Tako sem vajena.
Krtačo s pravimi ščetinami pa lahko dobite v vsaki konjeniški trgovini, jaz za labradorca uporabljam eno manjšo konjsko.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #12866 : 28 Avgust 2010, 18:54:23
Karmen, ja točno, samo da je v Ljubljani bolj malo konjeniških trgovin, v mestu nismo vajeni konjev :P. Mogoče so tiste krtače malo bolj trde, ker vem, da obstajajo različno trde naravne krtače iz merjaščevih ščetin tudi za pse in je treba izbiro prilagodit kakovosti dlake.
Ampak, a ni videt pes na razstavi potem čuden, če je precej postrižen, mislim, za pasmo ni ravno v navadi striženje kjer koli. Vem samo za tačke (šapice - Tarasu recimo zrastejo šopki čez rob šapic, ki so za natančne sodnike lahko videti neurejeni - mi to pazimo pri vsaki razstavi na tri leta :D), in pa recimo po uhljih - bolj za take kot je Dropsi - domnevam pa, da na razstavi to več šteje, če je pes precej sfriziran kot pa nič???
No, meni se Tarasa ne ljubi strižt in mislim, da ni potrebe, razen če bi bil psička, bi mogoče hlače le krajšala ... :-[. Z dlako pri nas sploh ni nobenih problemov :).



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #12867 : 28 Avgust 2010, 19:01:17
Ali se lahko kje vidi kakšno slikco, kako to zgleda, da je aussie postrižen na ''hlače''?  Jaz bi to rada videla  :o  ;D

Lera <3


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12868 : 28 Avgust 2010, 19:10:06
http://www.sealevelaussies.com/  glej Grooming
Ampak jaz vedno postrižem samo ušesa, noge spodaj in med prsti , hlače samo spodaj, kjer je slaba dalka. Več nikoli nisem strigla pa imam dva šampiona. Bodo že sodniki to sprejeli, če ne, pa nič.

Tačke med prsti pa vedno postrižem, ni treba brisat, ko grejo v hišo.  ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12869 : 28 Avgust 2010, 19:37:25
Inka, ena je v Stožicah, druga v Murglah, tretja pa malo iz Lj. (ne vem točno kje).

Ni ravno najlepša slika, vendar se vidi, da je Dropsi postrižen zadaj in spredaj.


Pa še ena:


Magi: