Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498001

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13050 : 01 Oktober 2010, 10:15:50
Imeli smo spet naše tradicionalno srečanje Alpine River aussijev. Vsi smo uživali - toliko avstralcev na kupu. :D ;D ;D :-*
Hvala vsem, ki ste prišli - krasni ste - tisti na dveh in oni na štirih nogah. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #13051 : 01 Oktober 2010, 12:28:46
bemtiš, kaj sem zamudil...

Upam, da drugo leto bo (srečanje  ::) )...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13052 : 01 Oktober 2010, 15:30:17
ata - mogoče je pa bolje, da si zamudil  ;)
Mi imamo srečanje vsako leto - mini srečanja pa večkrat Tole je bilo eno mini s zelo okusnim kosilom sredi prelepega hribovja ;D
Priporočam

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13053 : 01 Oktober 2010, 15:47:11
tele slikce so pa res fenomenalne  :o toliko aussie-jev na kupu pa ne vidiš pogosto  ;D

Lera <3


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13054 : 01 Oktober 2010, 22:10:34
Je sel kdo gledat specialko danes? Mogoce kaksni rezultati?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13055 : 03 Oktober 2010, 10:09:59
Imeli smo spet naše tradicionalno srečanje Alpine River aussijev. Vsi smo uživali - toliko avstralcev na kupu. :D ;D ;D :-*
Hvala vsem, ki ste prišli - krasni ste - tisti na dveh in oni na štirih nogah. :)
Oooo, kako lep aussie kolaž :-*



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13056 : 03 Oktober 2010, 19:29:49
Je sel kdo gledat specialko danes? Mogoce kaksni rezultati?  :-[
jaz sem gledala v soboto, pa še to ne vsega. Če sem prav videla je bil BOB red merle Propwash pes. Na splošno sem precej razočarana nad razstavljenimi aussiji, veliko psov s kravjo stojo zadaj...žalostno. Pa prvič sem v živo videla "slavno vzrediteljico" g. Lovati... no comment :-X
Za piko na i še stojnice polne krame in nič uporabnih stvari.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13058 : 04 Oktober 2010, 09:32:01
Po nekaj letih premora sem si zopet ogledala avstralsko razstavljalsko srenjo.
In zopet ugotovila, da je vse skupaj zelo zalostno.
Bernijevske glave z mocno izrazenimi stopi in sirokimi bucami mi pac ne potegnejo. Pri bernijih ja, seveda, ampak to so avstralci!!! Pa se taksne buce se dodatno povecajo z raznimi geli, da dlaka na glavi strli kar pravokotno na kozo. Kar nekaj! Potem pa se telesa na kratkih nogah, katere se razstavljalci trudijo narediti z raznimi geli cim bolj debele, je pa itak cisto mimo. In kot je rekla Karmen, se stoja zadnjih nog...
Skratka gledala sem ene 10 minut, videla morda eno malo bolj vsecno kuzo, pa je itak sla kmalu ven iz ringa, ker ni bila vsecna sodniku in pogovor se je raje kmalu zacel vrteti o delu s psi in nato sem odsla...
Skratka ugotovitev, da sodniki iscejo v pasmi to kar v bistvu pasma prej ni imela, je pripeljalo do tako velikega razkola znotraj pasme, da je vse skupaj prav zalostno. Objokovanja vredno...
Prvo stvar, katero bi spremenila na razstavah bi bila prepoved uporabe gelov, pudrov, lakov... predstavnike delovnih pasem bi bilo potrebno predstavit taksne kot so. Okopani in pocesani, to je to...

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13059 : 04 Oktober 2010, 10:37:11
Res je, vzreja gre v lepotno smer  :-\. Nekateri vzreditelji ponujajo mladičke le na podlagi razstavnih dosežkov staršev, o karakterju staršev in mladičev samih sploh nič ne izveš, ali zelo malo. Jaz sem napr. za Magijevega očeta šele na eni razstavi izvedela, da je "nor" pes, ker cel dan skače v boksu kot zmešan in se ga nikakor ne more umirit, zaradi tega so imeli na razstavah z njim velike težave  ???. Glede na to, da je njegova mama zelo stabilna in umirjena psička, upam le, da ima Magi tudi pamet njeno, saj bi se v primeru, da bom še kdaj kupila avstralca, odločila za isto psico. Ima pa energijo sigurno po očetu. Navit je sto na uro  :D.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13060 : 04 Oktober 2010, 11:30:58
Aja, višek razstave mi je bil, ko sem videla odhajati par z vozičkom, gor vsa krama, boks in v boksu avstralc. Halo :'( nevem če tisti pes sploh ve, kaj je trava :'(

Karmen, če avstralc v boksu cel dan skače kot nor ni po mojem prav nič "nor" ampak čisto normalen pes. Terri bi se verjetno tudi trgalo, če bi živela v boksu, nikamor nikoli šla in potem na razstavo...ja ja...no way :-X Žalostno kaj počnejo tile tovarniški vzreditelji :'(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13061 : 04 Oktober 2010, 11:42:07
Karmen, če avstralc v boksu cel dan skače kot nor ni po mojem prav nič "nor" ampak čisto normalen pes.

Podpis...

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13062 : 04 Oktober 2010, 11:59:10
Vem, ampak tega nisem pokomentirala  :-\. Nekateri vzreditelji jih imajo tako, čeprav na zunaj kažejo drugačen videz vzreje. Naj mi kdo pove, kako imaš lahko več pasem, od vsake po nekaj samcev in nekaj samic, vse skupaj, da letajo po pašnikih ali velikih ograjenih vrtovih  ????



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13063 : 04 Oktober 2010, 12:23:57
Sem samo še ena v klubu razočaranih :(. Pa toliko jih je bilo, daleč največ med pasmami in sem resnično upala, da bom videla kaj bolj lahkemu poskočnemu avstralčku podobnega, kot ga poznam :-\ ...
Tudi jaz sem opazila veliko grde stoje zadnjih nog, počasnega in togega gibanja, pa hudo pokončnih in visokih stopov in širokih štirioglatih gobcev, maaarijaaa ::). Pa belih uhljev in belino še neprej od plečke in komolca >:(.
Pa otopele ali nervozno oblizajoče se kužke, vse naveličane kozmetične obdelave in prisilnega stanja na mizah ... Ne, to res ni zame in ta pasma je glede na število videnih njenih predstavnikov, ki so bili vsi praktično en in isti tip psa, po mojem mnenju že v r... :'(. Še dobro, da poznam tudi vzreditelje delovnih avstralcev - tudi če niso njihovi psi tako blazno lepi, ker nimajo vse tiste (de)beline in širine, so mi vseeeno videti bolj normalni vsaj po obnašanju, ki naj bi bilo značilnost te pasme.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13064 : 04 Oktober 2010, 12:36:40
Jaz gledat nisem šla, ker sem vedela, kaj bo. Po linku na seznam psov zgoraj  ( tudi glede na  države, iz katerih prihajajo) se samo vprašam
Qou vadis, australian shepherd  :-[ :( :(

Pa nisem pristaš druge skrajnosti "hijenskega tipa"   ampak če tile vejo, kaj hočejo - potem res ne vem oz vem, da nič ne vem. :-[
Tole, kar se producira ponekod v Europi je pa res preveč.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13065 : 04 Oktober 2010, 12:46:36
Saj ne, da bi človek pričakoval kaj zelo drugačnega, ampak kaj malo bolj zmernega in normalnega glede na standard.
Skoraj edina psička, ki mi je bila všeč, je bila sicer uvožena iz ZDA, ampak iz popolnoma razstavne vzreje - McMatt Australian Shepherds.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13066 : 04 Oktober 2010, 12:56:06
Standard pravi da je avstralski ovčar moderate
kar se tiče vsega - dlake, kosti, velikosti česarkoli itd. tudi zmernega stranskega gibanja Vsako odstopanje v katerokoli smer od tega standarda je absurdno.

Priporočam knjigo Australian Shepherd Structure and Gait , kjer je opisan, narisan, poslikan vsak del/ detajl telesa aussija z razlago, zakaj ravno tako - s v ciljem da se ohrani delovne sposobnosti avstralca. Poleg temperamenta seveda.
Avtor: breeder judge S. Hollen

Jo lahko posodim zainteresiranim.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13067 : 04 Oktober 2010, 12:56:57
Ma ja se mi zdi, da se gremo tu v Evropi neke hude ekstreme - ce so delovnih linij, so vecinoma hijene, razstavni so pa prakticno ze bernci...

Pa glede "hijen" ok, vsak ima svoj okus, nekaterim so vsec bolj suhi tipi psa... meni sploh ne gre za dlako in tezke kosti, dalec od tega, mi je pa nadvse pomembna struktura - in ravno strukturno se mi tudi marsikateri delavec zdi neskladen, zal :(

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13068 : 04 Oktober 2010, 13:07:58
Kolikor sem videla kravje stoje med t.i. razstavnimi ( ki seveda onemogoča dobro gibanje in je grozno videt)
toliko sem videla na primer "kameljih hrbtov " med t.i. delovnimi ( kar tudi onemogoča dobro gibanje in je grozno videt).

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13069 : 04 Oktober 2010, 13:32:05
No, ampak po vsem tem, kar ste napisale, pomeni da sodniki sploh niso imeli lahkega dela, saj so morali kljub temu med razpoložljivo kvaliteto podeliti nazive  :P.
Z našo vzrediteljico sva se še nasmejali, ko sem prišla na razstavo z Magijem ali Dropsijem, okopanima pred dvemi tedni, vzela iz torbe krtačo, ju na hitro poštregljala, šla v ring in odnesla CAC  :D.
P.S.: Kljub temu, da Magi ni razstavni tip psa, v smislu okusov današnjih sodnikov.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13070 : 04 Oktober 2010, 13:34:52
No, ampak po vsem tem, kar ste napisale, pomeni da sodniki sploh niso imeli lahkega dela, saj so morali kljub temu med razpoložljivo kvaliteto podeliti nazive  :P.

Saj ni, da MORAJO podelit nazive ;) lahko se tudi odlocijo, da si noben pes ne zasluzi naziva :P

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13071 : 04 Oktober 2010, 13:37:20
Ampak potem pa tega sodnika ne bodo več povabili na razstavo  ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13072 : 04 Oktober 2010, 13:39:57
Money makes the world go round - ne podelit naziva si enostavno ne more privoščiti, v večini primerov namreč - kar bi bilo res fajn - samo takega ne bi več poklicali na sojenje.

Imam zelo veliko fotk z ASCA specialke 2004 V Californiji Paso Robles - z razstave in vsega dela -  tam nisem videla nobenih medvedov in tuid ne hijen. Prav zanimivo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13073 : 04 Oktober 2010, 13:56:14
Meni so bili na specialki in EDSu vse skupaj všeč trije aussiji, eden od njih je je bil celo odličen.  ::) Sodnikova izjava - so many good dogs, I can not decide  :-\

Me je pa skoraj kap v razredu najmlajših samcev. Že pred devetim mesecem starosti vsi takši kot nekateri pri dveh letih - visoki, široki, močni in nafufani.  :-X

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13074 : 04 Oktober 2010, 14:22:00


Priporočam knjigo Australian Shepherd Structure and Gait , kjer je opisan, narisan, poslikan vsak del/ detajl telesa aussija z razlago, zakaj ravno tako - s v ciljem da se ohrani delovne sposobnosti avstralca. Poleg temperamenta seveda.
Avtor: breeder judge S. Hollen

Jo lahko posodim zainteresiranim.

Bi jo morali brati sodniki najprej prebrat!!!
Ko sem se s sodnico Na razstavi v Ljubljani spustila v pogovor o namenu razstav,,, in kaj misli, da če so psi potem  namenjeni za vzrejo - mi je sodnica ostro odgovorila, da to pa že ni njena stvar, da bi izbirala po tem kakšne potomce bodo imeli te psi... potem: kakšen je pa namen razstav??? sem jo potem še vprašala, da če je po njeno namen razstav hobi in "pokaži svojega lepega psa" ZAKAJ ne smejo razstavljat tisti, ki imajo kastrirane in sterilizirane psice. In strokovna, kot je bila itak je odgovorila, da se pri psicah itak ne vidi ali so sterilizirane ali ne, da jo komot razstavljam... hahahaha
Najprej bi morali začet pri sodnikih. BTW: v Dortmundu bo razstava, kjer bo sodnica iz ZDA.... ljubljanska razstava bo spet imela slovenske "strokovnjake za 1. FCI skupino. res pohvalno.
Od sedaj hodim na razstave in si mislim svoje, ne ženem si vsega skupaj več k srcu, ker je škoda mojih živcev. I love my dogs. Pa mam doma suho hijenco in velikega medvedka. :P



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13075 : 04 Oktober 2010, 15:00:03
Tana pa že ni "suha hijenca" ::). Čeprav majhna, je prava plečata atletinja, ko jo pošlataš po plečih :D.
Ampak, meni je bilo na tej razstavi najbolj grozno gledat te pse kako leno in okorno tečejo - še bobtaili so bili videt bolj elegantni. Pomojem so skoraj vsi ti psi res iz večjih psarn, kjer so po cele dneve v pesjakih - sej za ene vem, da imajo celo čez 30 psov - pa največji šampioni so ravno njihovi :'(.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #13076 : 06 Oktober 2010, 20:14:00
Blumina, ma kaj sem te zgrešila v soboto???
Sama sem se prikazala k avstralskemu ringu, ko so ble na vrsti...vmesne psice? Ne vem, je Špela bolj spremljala situacijo, pač tist razred kjer so bile same BT pa samo ena BM z repom :D
Nisem se zadržala kaj dolgo, tisto kar sem videla ob ringu, v katalogu in v ringu je bil dovolj močen razlog, da sem šla firbact k drugim pasmam. Edino ena psička mi je kolkrtolk ležala iz tega zgoraj omenjenega razreda, vse ostalo pa...
Sem potem še cel vikend občudovala mojo 10,5 letnico, ki ima 3x več energije in volje do življenja ter razposajenosti še vedno....da ne omenjam, da mi je tudi po videzu še vedno ena najboljših aussiejk, ki sem jih kdaj videla...Gre skoraj po principu starejša kot je, boljša je ;)





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13077 : 06 Oktober 2010, 22:31:35
Oh, skoda, a ti si bila tudi tam?
Kako dolgo se ze nisva videle... :-\
Bi bilo lusno spet kaksno rect  :o A te pot kdaj mimo Logatca zanese?  ::)
In pisuka, a Tax ima ze cez 10? Kaj siva po gobcku???
Daj kaksno fotko crne aussie koreninice poslji :)
Pa na koledarju bi bila tudi lahko, a ne? 8) :o

No, oglasi se kaj, ko bos letela tam mimo nasega konca  ;D

Blumina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13078 : 07 Oktober 2010, 11:41:59
Če kdo išče avstralca, ki potrebuje dom...

http://australianshepherdrescue.wordpress.com/





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13079 : 07 Oktober 2010, 14:22:11
Koliko jih je :(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"