Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498189

maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13140 : 19 Oktober 2010, 18:16:21
Čestitke čistooo vseeeem  :o

Aiko je pa res lepotec..  :-* lepe slikce  ;)

za Blum in Ginny pa držim pesti, da se vse izteče kot je treba  :)

Lera <3


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13141 : 19 Oktober 2010, 18:53:33
No, kaj zraste.... naša Lisa v  dveh letih

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13142 : 19 Oktober 2010, 19:00:51
Inka in Maryy hvala vama za lepe zelje, in ker vama ni vseeno...

Blumina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13143 : 19 Oktober 2010, 20:22:29
A kakšnih freestyle tekem pa ni?

RO se meni zdi tako pasivno tekmovanje ???. A ni pred vsako postajo narisano in napisano kaj se mora izvest?...

Freestyle ali for fun tekem ni, ker je to le se vedno bolj "svoh" zastopana disciplina.. Ceprav, ravno na tej zadnji tekmi jih je bilo v RO1 prijavljenih najvec do sedaj, kar 18!  :o Pa tudi, v letosnji sezoni je prisotna velika kolicina borderjev, ki hodijo na tekme.. S tem je konkurenca kar postena  ;)

In ja, postaja je tam kjer je znakec, vaja se pa izvede pri ali po znakcu, odvisno od vaje.. Pa tudi pred vsakim razredom je ponavadi vsaj 5 minut casa, da si progo ogledas in zapomnis, ter potem delas vec ali manj iz spomina (je kar zamudno pri vsaki vaji se znakce gledat :P)..

Je pa zabavno, in prepricana sem, da se bo v naslednjih sezonah stevilo tekmovalcev drasticno povecalo, pa tudi nastopi so iz leta v leto bolj kvalitetni  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13144 : 20 Oktober 2010, 16:32:01
Ja, se strinjam s tvojimi ugotovitvami, Ovčka. Drugo leto bo po mojem že kar pestro na tekmovanjih RO I in II ;).

Aiko, a si ti mislil, da bi organizirala društva tekme v RO-ju tudi "For fun", ne samo državne in mednarodne kot sedaj?
Ali pa te moti, da ni sam RO drugačen v pravilih oz. načinu izvajanja vaj? RO je sicer bolj dinamična in zabavna oblika klasičnega Obedienca, ki ima vedno več pristašev po vsem svetu. Zato tudi ASCA na tekmovanju za MVA ni hotela organizirati izvedbo te discipline, ker bi potem za Obedience ne bilo več dovolj prijavljenih :P - vsaj tako sem slišala.

Blumina, a si danes že kaj izvedela glede vzroka težav pri Blum???



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13145 : 20 Oktober 2010, 16:38:47
Ovčka, se mi zdi,ja, da je tale RO res dobra vaja za moj spomin in koncentracijo :D ;D.
Pri mojih letih vsekakor koristno ;). Pes pa itak uživa, ker rad dela :).



Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13146 : 20 Oktober 2010, 23:14:21
moti me način izvedbe RO. Deluje mi statično ???  Bolj bi mi bila všeč varianta RO v stilu "trick contest". Se mi zdi, da psi v takšnem izvajanju bolj uživajo, kot pa na tem poligonu ki je tako nastavljen, ter je toliko počasne hoje.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13147 : 21 Oktober 2010, 08:37:56
Potem to ne bi bil vec RO ;) pa ze tako je RO 1000x bolj zabaven od klasicnega obedienca.
Pri nas imas freestyle s trikci samo v frizbiju.

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13148 : 21 Oktober 2010, 10:44:14
Aiko, verjetno se ti to pri gledanju posnetkov samo zdi tako počasno ;).
Če narediš najmanj 15 vaj v minuti in pol (maksimalni dovoljen čas za izvedbo je 3 minute), pa so te vaje izbrane izmed 45-ih (samo za RO I), moraš hoditi kar hitro in je pestro tako za psa kot za človeka :D, ki si mora zaporedje vaj čimbolj zapomniti po predhodnem ogledu parkurja.
In vaje niso dolgočasne, mojemu psu so kar zabavne brez izjeme - no, ja, ena od ovir mu do sedaj pa res še ni prirasla k srcu ::).



R_e_t_r_i_e_v_e_r

  • Gost
Odgovori #13149 : 21 Oktober 2010, 11:34:08
Tudi meni se je zdel RO po neki teoriji in gledanju bolj počasen, morda dolgočasen...ampak vse dokler, se nisva vpisala v tečaj RO (za agility še premala - trenutno 7 mesecev).
Aiko, iz lastnih izkušenj lahko povem, da mi sedaj zelo ustreza RO in se mi zdi odlična nadgradnja male šole( poslušnost, pozornost, kak trikec, ovira, itd). Kako pa so Aussie-ji fascinantni in hitro učljivi pa me še sedaj preseneča pri vsaki uri. :o
Sicer pa špegamo pri vsaki uri tudi malo preko ograje k agilityju ;)

lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13150 : 21 Oktober 2010, 12:28:20
hej

Potem ko nekaj casa tekmujes v ROju se ti mogoce zazdi, da so vaje v enki in dvojki dolgocasne, ker je najvec teh sedi in poleg, ter raznih obratov s tema dvema vajama.. Ampak v trojki je pa precej bolj razgibano, da ne omenjam stirke, kjer moras znat vse vaje iz enke, dvojke in trojke se na desni strani  :o In vse to naucit je kar izziv..  ;) Recimo jaz se ze celo poletje ukvarjam z desnim poleg in izvedbami vaj na desni, ampak sva se dalec od tega, da bi vse znala.. Ze samo prikljucevanje h nogi mu dela tezave, ker je vajen vse na levi delat.. In ja, sem naredila to napako, da nisem to ucila od mladicka..  :-[ :-[ Ampak stiri leta nazaj si niti mislila nisem, da bova kdaj tekmovala v rallyju  ::)

In ja, pocasno vsekakor ni, ker si omejen na cas, pocasna vaja je samo hoja "pocasi" (in pa v visjih razredih odlaganje)  :D :D In kot je ze inka rekla, v enki imas 15 vaj, v dvojki jih je 17, v trojki in stirki pa 19, s tem da imas v stirki se vsaj 4 spremembe strani , na kateri pes dela (levi in desni poleg)..  ;)

Skratka, kot sem ze rekla, zabavno je :) In kot je Lilit rekla, maljonkrat bolj zabavnesji je kot klasicni obedience, kajti tu si lahko pomagas se z rokami, kazes, hvalis psa, itd., medtem ko so pri klasiki samo tiste "trde" komande, in to je to..  :) Moji zvau je bil recimo BBh totalno brezvezen in dolgocasen, medtem ko v rallyju uziva (kadar ga ne zanimajo druge stvari  ::) - ampak je*iga, to so pa retrieverji  :P :P).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13151 : 21 Oktober 2010, 13:10:27
Blumina, a si danes že kaj izvedela glede vzroka težav pri Blum???

Ja, sem. Blum ima povisano vsebnost bakterij v urinu in je slabokrvna...
Zdaj je na zdravilih, dobri papici... in upamo, da tezava hitro mine. Cez 14 dni gremo na pregled in takrat bomo videli kako uspesni smo.

LP

Blumina



Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13152 : 21 Oktober 2010, 13:54:59
No super, me boste zdaj še za RO navdušili  ;D ;D
Mogoče bova tudi mi2 probala :)

Retriver, mi2 pa sva začela vadit agility za malčke, malo za zabavo.. in zgleda zaenkrat zelo navdušen. Star je pa 5 mesecev.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #13153 : 21 Oktober 2010, 14:06:03
Meni se je tudi zdel RO bolj dolgočasen od agilityja pa očitno res ni če ima že toliko privržencev, moram poskusit :)

Kako pa zgleda agility za malčke? Mi tudi še ne smemo na ''pravi'' višini skakat pa gugalnice in palisade se izogibamo...

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13154 : 21 Oktober 2010, 18:42:47
Meni je drugače klasična poslušnost bolj pri srcu kot RO. Nekako se mi zdi večja umetnost pokazati psu, da so tudi "dolgočasne" vaje in dolge linije super zabavne. Mi je potem kar hecno, ko pri RO lahko vse kažeš, vzpodbujaš psa in si v dveh minutah konec :D
Je pa fajn zadeva, ker se lahko dobro kombinira s poslušnostjo in trikci. Če ima pes narejeno dobro pozornost in zna veliko trikcev, ima praktično vse pogoje da opravlja RO izpite :) Pa tekme in izpiti so mi fajn, ker je toliko različnih okolij in situacij, kar je dober trening tako za psa kot vodnika (trema).

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13155 : 22 Oktober 2010, 11:12:10
Ja, sem. Blum ima povisano vsebnost bakterij v urinu in je slabokrvna...
Zdaj je na zdravilih, dobri papici... in upamo, da tezava hitro mine. Cez 14 dni gremo na pregled in takrat bomo videli kako uspesni smo.

LP

Blumina

Ja, potem pa ni čudno, da ni bila taprava :(. Le pocrkljajte jo doma, da se bo čimprej popravila :-* :-* :-*.
Kako pa kaj napredujejo jagenjčki :)?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13156 : 22 Oktober 2010, 13:51:24
Nekaj fotk Taninih mladičev najdete na slo-aussie.com ;) Najbolj sveže ima danes dodana Inti. Super luštna zgleda :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13157 : 22 Oktober 2010, 15:15:26
Držimo pesti, da se Blum čimprej pozdravi :*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13158 : 22 Oktober 2010, 15:17:36
Aiko, tista slika z ovčkami je svetovna!!! :o :o :o
Upam, da bo na koledarju :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13159 : 22 Oktober 2010, 19:33:21
Tudi mi zelimo Blum, da se cimprej pozdravi  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #13160 : 22 Oktober 2010, 19:40:22
Držimo tačke, da bo se čimprej pozdravi tudi mi.   :-*

Zoe, Aiko je tudi nov na slo-aussie strani ali sem ga pa jaz prej spregledala.  :-[

Vesna




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13161 : 22 Oktober 2010, 22:09:06
Tudi Aiko :) Samo sem oddala sporočilo še preden je priletel mail z njegovimi slikicami in podatki :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13162 : 22 Oktober 2010, 22:35:59
Če kdo kdaj ne bo imel kaj za počet lahko prečeše bazo finskih avstralcev: http://tietokanta.australianpaimenkoirat.net/index.php imajo vpisanih 2204 psov, če je google translator prav prevedel :o
Zanimiva je tudi statistika ocen kolkov, komolcev, barve, spola...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13163 : 23 Oktober 2010, 11:45:21
No, kaj zraste.... naša Lisa v  dveh letih


všeč mi je zeloooo  ;D  :P  :-*

Lera <3


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13164 : 23 Oktober 2010, 11:55:12
sana vse najboljse!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13165 : 23 Oktober 2010, 18:17:22
Nekaj fotk Taninih mladičev najdete na slo-aussie.com ;) Najbolj sveže ima danes dodana Inti. Super luštna zgleda :-*
Luštna :-*. Na zadnji slikici je pa na poti s Kamniškega sedla proti Korošici :). Še kakšno slikico bi bilo treba dodat v Galerijo k mladičkom?
Žal mi je, ker nimamo boljšega pregleda nad stanjem ... a se morda komu sanja o trenutnem številu aussiejev v Slo  ??? Ker nimajo vsi rodovnika KZS, je to še težje ugotovit.

Zoe, a ti razumeš finsko? Jaz sem šla pogledat na tisti register, pa se mi ne sanja nič, kaj šele, da bi znala brskat po strani :-[.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13166 : 23 Oktober 2010, 19:37:08
Zoe, a ti razumeš finsko? Jaz sem šla pogledat na tisti register, pa se mi ne sanja nič, kaj šele, da bi znala brskat po strani :-[.

Sicer nisem zoe, ampak, inka, google translate dela cudeze  ;) ;) Jaz sem si lepo menije prevedla, pol pa naprej..  ;D

In ja, statistika barv in zdr. rezultatov so zanimivi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13167 : 24 Oktober 2010, 13:33:10
Sicer nisem zoe, ampak, inka, google translate dela cudeze  ;) ;) Jaz sem si lepo menije prevedla, pol pa naprej..  ;D

In ja, statistika barv in zdr. rezultatov so zanimivi  ;)
Priznam, da sem pomislila na to varianto, ampak mi je zamudno ::).
A celo statistiko da imajo? Pri tolikem številu psov je to že zanimivo, če imajo res toliko. Potem se pa ne čudim, če imajo vsako leto vse več seminarjev in tekmovanj iz paše prav tam. A imajo mogoče celo več aussiejev kot Nemci? Je morda kje katera zasledila podatek, koliko je aussijev v Nemčiji ali v Italiji, kjer so že prav nevarno popularni - sodeč po raznih brošurah in zgibankah za vet. pripravke?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13168 : 24 Oktober 2010, 13:35:42
inka, instaliraj si brskalnik google chrome. Ti za strani, ki so v tujem jeziku avtomatsko ponuja prevajanje in prevede celo stran hkrati. Je pa njihova baza res zanimiva  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13169 : 24 Oktober 2010, 13:56:39
Neyka, hvala. Bom res to naredila, ker je precej zanimivih tujih strani, ki nimajo čisto nič v angleščini.
Je tale Google translator tudi ful smešen pri nekaterih prevodih :D ::).
Ampak finski podatki so pa res zanimivi :).