Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498022

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13170 : 24 Oktober 2010, 14:08:32
Google translator ti prevede celo stran, ni potrebo prevajati vsake strani posebej ;) http://translate.google.com/#
Noter vtipkaš ime spletne strani pa ti odpre prevedeno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13171 : 24 Oktober 2010, 18:08:07
Google translator ti prevede celo stran, ni potrebo prevajati vsake strani posebej ;) http://translate.google.com/#
Noter vtipkaš ime spletne strani pa ti odpre prevedeno.

Shame on me, tole pa nisem vedela  :-[ Racunalnicar pa tak...  :-[ ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13172 : 24 Oktober 2010, 21:28:45
Ja, zdaj je tudi Aiko vpisan uradno na strani  ;D Za slikico z ovčkami pa upam da bo zadovoljiva resolucija, da bo primerna za koledar ::)

Zdaj pa še ena najnovejša za popestritev >:D 8)



P.S.: Jaz bom Aika vpisal tudi samo pri ASCA, in ne KZS.  ( je to dovolj a ne, če bi se slučajno kdaj odločil za kakšno razstavo? )



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13173 : 24 Oktober 2010, 21:37:37
Na razstave greš lahko samo tiste, ki so v organizaciji ASCA - se pravi v tujino, ker pri nas takih razstav ni. Na RO tekmo ali izpit pa ga recimo prijaviš kot mešančka.

Če boš uredil vpis v KZS bo dobil pogojni rodovnik s katerim, mislim da, potem lahko tekmuje na vseh tekmovanjih rodovniških psov, le na razstavah tekmuje v razredu izven konkurence in ne dobi nobenega naziva, le opis.

Ne vem pa kako točno se s pogojnim rodovnikom prijavi na RO tekmo, kjer se zapiše le številka rodovnika brez SLR AVO, oziroma SPR AVO.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #13174 : 25 Oktober 2010, 09:17:06
Hehe Ovčka, sem šele danes videla, hvala! ;D

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Dominika

  • Gost
Odgovori #13175 : 26 Oktober 2010, 11:26:23
Našla sem podatke lanskih koledarjev, v dobro je ostalo 47 eur, ki jih bom nakazala Nadji- za ves njen trud pri koledarjih.
Sam toliko, da veste, da sva uredile, ker se mi ne da vsakega maila posebej tipkat.
LPD



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13176 : 26 Oktober 2010, 11:37:39
Dominika - a si se izgubila v snegu? Prihajate?  :)
Rabim Moona, ga moram nekaj potestirat za eno suuper primerjavo. Ga boste posodili?? :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Dominika

  • Gost
Odgovori #13177 : 26 Oktober 2010, 13:49:21
Seveda. Prihajamo. Če bo vse po planih bomo v soboto kranjskogorci ;-) a sem prav napisala? Al imate tudi dva naziva za domačine in priseljence- tako kot na bledu?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13178 : 26 Oktober 2010, 15:21:59
Tako je tudi tukaj, ja.
Pripravite se na takole pokrajino - čisto sveže fotke, krasno je. Psi so čisti  :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13179 : 26 Oktober 2010, 15:35:55
Opa, vas je kar zametlo :o
Pri nas je pa tako ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13180 : 26 Oktober 2010, 16:01:24
Scarlett - kako lepo ! Tudi to imam rada.

Pa še en info za poznavalce in fane, tole sporočilo sem ravnokar dobila na mejl:
Did you hear Zoom won stud dog at ASCA Nationals?  Left that ring and went to stock.  He turned in a 107 score on cattle and a 106 on sheep :-)

 ;D ;D 8 :-* :-* :-* :-*

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13181 : 26 Oktober 2010, 16:44:17
Uaa, Martina, ga je pa kar namedlo, čeprav se vidi, da je moker :).

Tale Zoom je klasa, zelo vsestranski avstralec, še kot veteran - meni je kar všeč (po slikah, seveda).
Ja, lepa novica. Ima tudi že kar lepo število potomcev in kot kaže jih bo imel še vnaprej ;):
http://www.sundanceaussies.com/Dazzle_2010-Puppies.htm
Če se kaj spoznate na ASCA nazive, je njegovo rodovniško ime z nazivi že full zabasano :D:
SVCH WTCH CH. Windmill's Need For Speed, DNA-VP, JS-N-OP, JS-E, RS-E, GS-E, OA, OAJ



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13182 : 26 Oktober 2010, 16:54:15
Veteran??? Ne Zoom še dolgo ne bo veteran
In ima zelo omejene / selekcionirane paritve.
Gina točno ve kaj dela. V vzreji ni več kot zadnja tri leta.
 Če koga kaj zanima, lahko ZS.

 ;D ;D ;D :) :) :)

Sneg je na žalost moker, izginil bo. Ampak našim se je utrgalo, posebno Lisi, ni vedela, kam naj teče - v vodo ali v sneg ( zdaj sem vodo prepovedala)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13183 : 26 Oktober 2010, 18:41:18
všeč so mi nove fotke..  ;D  tako še jesenska kot že zimske  :D

Lera <3


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13184 : 26 Oktober 2010, 18:53:26
Terra prekrasno sodi v jesensko pokrajino, a ne ' Take tople jesenske barve in smejoče očke.
Missy in Terra, pa brat Vaudou imajo take tople oči



 :-*

Gina točno ve kaj dela. V vzreji ni več kot zadnja tri leta.
 

Zoom namreč, ne Gina.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #13185 : 26 Oktober 2010, 19:36:03
O Martina, kolk velik snega  :o Pri nas je samo nekaj vrhov belih.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13186 : 27 Oktober 2010, 12:05:29
Nisem ravno fan, a si vseeno zasluži čestitke  ;)

Sandra in Solo pa sta bila zopet odlično uvrščena v paši goveda. Po nekaterih informacijah sta bila drugo, po nekaterih pa tretja. V vsakem primeru lep dosežek, bo pa treba še počakati uradne rezultate :D





"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13187 : 27 Oktober 2010, 16:40:10
Naj pojasnim, kaj pomeni " to win stud dog" na nacionalki ( ki je največja prireditev za avstralce vasako leto v delu in razstavljanju ( tudi delavnice za vzreditelje, razni testi) v ZDA seveda. Vedno v drugi državi in 2004 sem bila v Californiji - se mi je mešalo od vsega - videla sem 1000 avstralcev, tudi delati ( ob, agi, stock - race, ovce in govedo, tracking). Tudi omenjenega Z, ki je bil takrat komaj 1,5 let star, pa zelo obetaven. ;D
Razred stud dog ( brood bitch) pomeni, da se plemenjak pokaže skupaj s svojimi potomci iz različnih , več legel ( tudi psičke se pokažejo v kategoriji - brood bitch)
In zmagati ta "razred" in takoj nato še doseči odlične rezultate v stock trial - ovce in govedo (kar je posebno težko ) - to pomeni, da je uporabiti  v vzreji takega psa, res izjemen doprinos pasmi.
Seveda pa ima poleg CH tudi WTCH nazive in dela stock, agility, ob.In čisto malo še do naziva HOF za psarno ( Hall Of Fame), ki jo ta psarna sicer že ima preko drugega psa.
Lastnica /vzrediteljica mi je z velikim ponosom to sporočila in ima na kaj biti ponosna, vse delo je njeno delo.

Včasih je človek kar  :(, ko pogleda kak rodovnik. Joj no..Saj ne , da mora bit ne vem kaj, le škode ni treba delat, dokler pasma še ni popularna.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13188 : 28 Oktober 2010, 15:19:27
Tudi pri nas že imamo zimske radosti  ;D




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13190 : 28 Oktober 2010, 17:43:03
O, brižno dete  :'(. Od kje pa izhaja in čigav je  ????



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13191 : 28 Oktober 2010, 19:12:38
Joj kakšen cuker. :*



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13192 : 28 Oktober 2010, 19:21:43
A ga je morda kdo kontaktiral?

Blumina




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13193 : 28 Oktober 2010, 19:24:21
Pa se ena fotka dela moje drage Boji...

Hahaha, ko bi videli njeno faco, ko sem prisla domov... :P
Ona nic kriva, hahahaha
No, pa bo spet treba v Jysk 8)

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13194 : 28 Oktober 2010, 19:37:18
Moram potrkati tok, tok, mi smo skoraj odrasli in samo še beremo revije in časopise, najraje revijo Moj pes, Drobnico, Neckermanna, ki ga ponavadi nastavim na vrh revij (za vabo)  :P. Ker je dovolj debel, ni časa za drugo  8). Vendar pa imam pred vhodnimi vrati ob škornjih še vedno enega, ki ga je že Magi spremenil v drug model, občasno je še vedno aktualen za "mučenje"  :D.
Lahko pa bi šle skupaj v Ikeo, da malo obnovimo hišno opremo  :o.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13195 : 28 Oktober 2010, 19:39:06
http://www.bolha.com/oglas1272593501/avstralski-ovcar-rodovnik-starost-7-mesecev

japajade

Ob upoštevanju rodovnika tega psa  M.  :-* in pristopu  ahhhh se temu ne čudim. Se bom vzdržala komentarjev.
Upam samo, da zdaj ne bo vzdihovanja in ubogi kuža pa bla bla bla tukaj na forumu.

Avstralski ovčar ni pes za vsakogar in zahteva VZGOJO od prvega dne, ko se skoti, jasno da, ko pride k lastnikom  še naprej. Tudi šolanje je ( n.pr za moje mladiče) obvezno. V dobro obeh. To je delovna pasma ( razen, če je , bojim se da)  v kakšni "vzreji" uspelo uničiti vse te prekrasne lastnosti, ki jih ima.
In mladički zrastejo in niso srčkane kepice ampak psi z lastnostmi za delo in nagoni, za katero so bili selekcionirani.
Aussie je aktiven pes za aktivne ljudi. IN inteligenten pes za inteligentne ljudi.

Toliko v opomin nekaterim ki ga imajo  ::) in drugim, bi ga radi imeli.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13196 : 28 Oktober 2010, 19:41:57
Martina, jaz nisem opazila rodovnika  :-[. Vem le, da ga ima.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13197 : 28 Oktober 2010, 19:45:46
A zdaj bomo spet v sifrat?
Cigava vzreja je zdaj ta revez?

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13198 : 28 Oktober 2010, 20:04:45
A zdaj bomo spet v sifrat?
Cigava vzreja je zdaj ta revez?

Blumina

Ja za pos.... a je pomebno, kdo je, čigava vzreja.. a bo kdo pomagal al kaj- se bojim ja .." revež " o joj sprenevedanje
Objava ni bila na tem forumu, kontaktirajte ponudnika.

Bojim se pa, kot sem zgoraj omenila, da bo takih "revežev" vedno več. Moje mnenje čemu, je tudi opisano zgoraj

ZS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13199 : 28 Oktober 2010, 20:17:55
 ???

Kdo pa je revež, če ne pes? Najbrž ni on kriv, da ga lastniki oddajajo, niti ni izbral kraja kjer se je skotil. Lahko, da so krivi lastniki, lahko pa da so res v težki situciji v katero ne morejo povlečti še psa...

Edino kar mene moti pri oglasu je prodajanje psa za 700€. Če zanj ne morejo več skrbeti, bi bilo po mojem mnenju edino pravilno ga prodati za neko simbolično ceno in pred oddajo poskrbeti za kastracijo. S kastracijo bi se lahko izognili kupcem, ki bi psa želeli uporabljati za štepanje mladičev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"