Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498080

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13350 : 27 November 2010, 18:20:10
Lisa bo malo reklamirala svoj rojstni kraj -
snega za smučanje  35 cm na umetno podlago in čez vse to še malo umetnega za utrditev
Pridite na smučanje..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13351 : 27 November 2010, 19:17:15
Jooooj, vse belo  :o!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13352 : 27 November 2010, 19:49:16
Ne le belo - čisto  ;D  za pse ni boljšega kopanja in balzama kot je sneg ( ali dež, če je čisto) dišijo  ;D ;D
KARMEN - hiša še vedno čaka  :)

Pa še ghost eyes - od zadnjič
Ruby še z nasmehom poleg pogleda

Snežen pozdrav, jutri ga še ene pol metra dobimo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13353 : 27 November 2010, 20:24:58
Vem, vem, jo gledam  ::). Jutri grem z mojimi na Slavnik  :o.



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13354 : 28 November 2010, 10:08:30
Uf, joj, hvala lepa za vse pozdrave, lepe želje in lep odziv, hehe

Ja (scarlett) na slikici od Charming crooks sem jaz in moj dragi (no zdaj pa veste kako zgledam :-[), psička je v originalu iz Hamburga, so mi jo pa dostavli v Hannover na letališče, tako da smo potem poleteli nazaj še isti dan.
Moram reči da sem se bala kako bo vse potekalo zaradi letalskega prevoza , ker so napisali vse mogoče zahteve, še dimenzije torbe itn.,....no ampak so se na carini vsi topili ob pogledu na takrat še Annie (sedaj Miša) tako da je niso niti stehtali, so rekli daa mi verjamejo,..Sama sem pa skoraj živce izgubila ko sem iskala torbo,....

No v glavnem poležena je bila 15.9. 2010, ne vem če zadnja, vendar so mi rekli da je najbolj umirjena in drobna.
Rodovniško ime: Annie Oakley
MAti: Sagecreek's Piper
Oče: Keep Smiling's Jungle Man
Barva dlake: red-merle c/w
Barva oči: modre
Rep: dolg

Je pa sploh nisem zbirala na podlagi dlake, bolj se je zgodilo na hitro, sem ravno lastnico Keep smiling aussie spraševala če bodo imeli kakšno leglo spomladi, pa je rekla da ne v e če bo kakšno leglo drugo leto, no in potem mi je ponudila da si  pogledam mladičke od Piper. No potem sem pa še malo premišljevala in se v treh dneh odločila zanjo, ker sem si aussija že dolgo želela, ker je bila punca kot sem želela in bo zato šla skupaj z mojo psičko. Pa ker mi je že prej padla v oko in tudi ker sem vedela če ne bom sedaj, ne bom nikoli, in sem se odločila zanjo. Drugače sem pa prej vedno gledala bolj Blue-merle kot red merle. Ampak konec koncev mi je bilo popolnoma vseeno katere merle barve je tale prisrčna žverca/vragec  >:D, pa tudi precej brihtna kobilica, pa še z mojo psičko se lepo razume.  ;D

Tule je ena slikica, kaj več pa ko si naložim nove



lep pozdrav



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13355 : 28 November 2010, 10:40:22
Krasna!  :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13356 : 28 November 2010, 10:50:05
Morda komentar , sem prepričana / upam, da so tudi ljudje, ki o tem razmišljajo
koliko legel za posamezno psičko je še sprejemljivo?

Mislim resna mnenje, ne  komentarje FB prijateljev -ic  " iiiii in uwwwwuu in krasnoooooo !!!! )

Hvala

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13357 : 28 November 2010, 13:11:26
Martina, čudovite slike  :-*
Glede tvojega vprašanja - moja znanka iz Texasa da vsako psičko po tretjem leglu sterilizirat, nobene pa ne pari pred vsaj dopolnjenim 3. letom.
Pred tremi tedni ji je umrl njen najstareši pes, Winslow, velik šampion (v paši) in bi bil čez dva meseca star že 15 let 8). je pa res, da noče imet več kot 5 psov, ker pravi, da je potem to že industrija. Meni je tak odnos do vzreje najbolj všeč. Najbrž pa tebi njeni Twin Oaksi ne bodo tako všeč kot so meni  ;).
http://www.winslide.net/dogs.htm

Pa še ene par včerajšnjih utrinkov s Tarasovega sprehoda:
http://picasaweb.google.com/kolijana/November2010ObiskZooPrviSneg#5544548222716645122



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13358 : 28 November 2010, 13:30:35
Še slikic :D

Jaz mislim, da so tri legla za psičko še ok. Če ima recimo prvo pri treh letih, drugo pri petih in tretje pri sedmih. Odvisno pa je tudi od psice, koliko časa po mladičih potrebuje da pride nazaj k sebi, v kakšni kondicije je in koliko ima mladičev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13359 : 28 November 2010, 13:51:22
Meni so zelo všeč.  :) Eno psico od njihove vzreje poznam, in sicer Winslide's Top Vibe (TV), ki jo je vzela moja dobra prijateljica in frizbi kolegica na Češkem:
http://www.winslide.net/Dance-09_litter.htm

Pa malo pozno, ampak naj tukaj malo pohvalim Oli, ke je dosegla 5. mesto v Open Freestyleu (od 45 tekmovalnich parov) na evropskem prvenstvu, doslej najvišje mesto za Slovenijo (Lyra je bila 6./44 parov v letu 2008). Aussie power!




tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #13360 : 28 November 2010, 14:26:42
Zame sta sprejemljiva do dva legla za psičko. Morda tretje, če je res zelo dobra predstavnica pasme. Predvsem v karakternem in delavnem smislu in če so takšni tudi njeni potomci.

Naša zimska pravljica...


in en norček, ki uživa sto na uro  ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13361 : 28 November 2010, 14:50:13
inka -- z Lindo sem bila jaz tudi v navezi, mi je bil Eli všeč, ( zaradi imena sem mislila, da je na Nizozemskem  :P) edino takrat je imela samo ASCA registracije. So pa nekateri TO zelo v redu. žal ne več vsi, no vedno manj, saj sama veš...Lindina vzreja je vsekakor zelo etična, ampak ona je Winslide  :)
Fotk imam res cel kup - sem posnela veliko fotozgodb.

Kar se tiče števila legel je seveda odvisno -  kdaj -  glede na zrelost, koliko - glede na kvaliteto in čas, ki ga psička ima imeti leglo  :P je kar izven dela zato nekaj časa - meni je tri ( izjemoma 4) čisto sprejemlivo in tudi razmaki pač vsaj po pravilih klubov - kjer so.
Sem pa vprašala zato, ker sem ugotovila nekaj stvari , ki so me zelo,zelo presenetile v zelo negativnem smislu. So tudi drugi opazili v Slo - kot vidim.  :(
Jean čestitke Oli

Vidim, da vsi uživate v snegu, Žak -  itak, samo da je žur.
Pri nas spet sneži in ravno sem se vrnila z žura z Moonom in Liso. Krasna sta.  :D ;D Nič fotk žal.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13362 : 28 November 2010, 14:51:08
uuups - tale debel tisk ni bil nameren. Oprostite.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13363 : 28 November 2010, 15:15:12
Glede legel ponekod, no comment  :(! Italija, Francija, pa še kje, dvakrat na leto, celo konec leta in takoj začetek naslednjega  :-[. Če spremljaš posamezno psičko, slučajno opaziš  :'(. Jaz mislim, da je v redu do 4x, ne vem, sem bolj za samčke, zato nimam izkušenj   ;).



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13364 : 28 November 2010, 15:16:37
P.S.: Martina, spet nekaj skrivaš, povej še nam  :-\.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13365 : 28 November 2010, 15:24:33
Nisem nobena strokovakinja kar se tiče vzreje, ampak tudi meni se zdi čisto ok tako kot sta zoe in Martina napisali--do tri, z ustreznim razmakom vmes.

Martina, Oli se zahvaljuje za čestitke. Če bi bil Žak na evropskem, bi pa Oli zasedla eno mesto nižje.  ;)

Sem pa vprašala zato, ker sem ugotovila nekaj stvari , ki so me zelo,zelo presenetile v zelo negativnem smislu. So tudi drugi opazili v Slo - kot vidim.  :(

Kaj si ugotovila?



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #13366 : 28 November 2010, 15:34:52
jaz mislim, da je za psicko ok, da ima 3 legla v svojem zivljenju, tam med 2. in 3. letom 1., nato pa pri 5 in 7., tako ima psica vmes dovolj casa, da pride k sebi. za vec legel se ne bi odlocila niti, ce bi bila to res dobra psica, ker mladici niso vredni dobrega pocutja psice. drugace mislim za skoke samcev, ce kaksen res daje dobre mladice v vseh pogledih, bi mu dala vec skokov.

tudi primorke uzivamo v snegu  ;D in tokrat ni bilo treba dalec  :)
http://www.youtube.com/watch?v=GgmOcrQPQuE

slikici pa sta z danasnjega sprehoda po Vremscici v sneznem metezu.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13367 : 28 November 2010, 15:59:43
Ugotovila sem izjemno število legel / psičko , pa ne bom omenjala psarne, da ne bo kdo spet  komentiral, da se zaradi sebe v to vtikam.
Sem pa dobila kar nekaj ZS.
Saj so podatki / fotke na spletu ( ali pa ne ????) in vsak se pač pozanima kako je s tem in onim v psarni, kjer kupuje.Mah, saj zahtevam preveč, če so ljudje pripravljeni kupovati  iz puppy mills. To je čisto druga tema.

Samo bi še to dodala - lira - fizično kondicijo psička pridobi  zelo hitro nazaj, odvisno je pa, v kakšni kondiciji je bila prej.  Saj veš - od kennel psov tega ne moreš pričakovati , tudi ne od tistih, ki nič ne delajo. Meni se zaplete, ne mojim psičkam,, ker vedno kakšnega mladiča dolgo držim doma.
 Pustimo raje to - me žalosti., ko gledam, da se tudi v Nemčiji to dogaja - za tam sem namreč imela zelo visoko mnenje. žal ravno ASCA vzreja in žal VDH vzreja ( tukaj je kontrola nad legli zelo stroga) teži k prevelikim psom. Pa smo spet tam.

lira - Brie je fantastičana s tem jajcem, pa tvoj komentar, to da si stala tam 45 minut pa se ni naveličala  :D :D
mi bi tudi jajce za zimo, kje se to kupi.
In Jean, hvala za pohvalo o Žaku, sem tudi jaz ponosna nanj. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13368 : 28 November 2010, 17:04:53
Lira, to jajce je res enkratno - kako se Brička super zabava :D. Kje se ga dobi ::)?

Jean, čestitke za Olijin uspeh in ja, tudi jaz čakam, kdaj bo Žak šel po njeni poti :).
Winslide Dance od Linde bo imela drugo leto zadnje, 3. leglo, tako mi je povedala. Za Elija pa (;artina, tudi meni je všeč ;)) še ne ve, ker ga je dala sterilizirat in nekaj semena zamrznit  :-\. Pravi, da je bil prenaporen, ko se je Willa gonila in da je nasploh karakterno zelo močan pes, zaenkrat ne planira še kaj, razen zadnjega legla pri Dance. Sem videla sliko prvega Dancinega legla in tiste psičke, ki je šla na Češko, je Twin Oaks tip :-) pa lepe rjave barve.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13369 : 28 November 2010, 17:09:19

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13370 : 28 November 2010, 17:32:14
inka -- sem se zmotila - tisti pes je Dutch, ne vem, kje je zdaj, je pa njena vzreja - od Winslow x Luca leglo. Tudi blue merle.
Meni Twin O tudi zato niso všeč, ker imajo res grde glave, sorry, no. Imam rada lepo glavo, v glavnem psa gledaš v glavo vse življenje  ::) + ostalo. Jaz tudi mislim, da 40+ let ne moreš vztrajat izključno pri svoji liniji - je treba malo mešat, da ohraniš kvaliteto.

Bomo kupili jajce, hvala - Res je smešna Brie - meni se zdi, da ima zraven tako resno faco, kot bi opravljala najbolj pomembno delo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13371 : 28 November 2010, 17:54:15
Zoe, hvala :).
Matina, Dutcha pa nepoznam, čeprav mi je Luca ful lepa - malo spominja na Tero ;D.

Tale fotka mi je hecna



orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #13372 : 28 November 2010, 20:01:30
same lepe slike - zdaj je zunaj res krasno snežno ozadje za fotkat
moram se spravit pa prilepit kakšno iz koodygoody srečanja

pitonka pozdravljena :-) luštna je ta tvoja miša!



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13373 : 28 November 2010, 20:50:08
Ugotovila sem izjemno število legel / psičko , pa ne bom omenjala psarne, da ne bo kdo spet  komentiral, da se zaradi sebe v to vtikam.
Sem pa dobila kar nekaj ZS.
Saj so podatki / fotke na spletu ( ali pa ne ????) in vsak se pač pozanima kako je s tem in onim v psarni, kjer kupuje.Mah, saj zahtevam preveč, če so ljudje pripravljeni kupovati  iz puppy mills. To je čisto druga tema.

Samo bi še to dodala - lira - fizično kondicijo psička pridobi  zelo hitro nazaj, odvisno je pa, v kakšni kondiciji je bila prej.  Saj veš - od kennel psov tega ne moreš pričakovati , tudi ne od tistih, ki nič ne delajo. Meni se zaplete, ne mojim psičkam,, ker vedno kakšnega mladiča dolgo držim doma.
 Pustimo raje to - me žalosti., ko gledam, da se tudi v Nemčiji to dogaja - za tam sem namreč imela zelo visoko mnenje. žal ravno ASCA vzreja in žal VDH vzreja ( tukaj je kontrola nad legli zelo stroga) teži k prevelikim psom. Pa smo spet tam.


Zdravo martina, ali tole leti na psarno v kateri sem jaz kupila psičko? Ali kaj ni vredu? Meni se je zdelo vse blazno natančno s kupom papirjev od babic, dedkov, staršev, za vse bolezni, naprej in nazaj,...no v glavnem nisem pa nikjer zasledila kdaj je imela Piper leglo. Morda lahko poveš kaj več ,če veš, ali se morda brezveze obremenjujem. Samo se mi zdi kot da bi mi nekdo kaj hotel povedat,...

lp

lp



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13374 : 28 November 2010, 20:52:59

pitonka pozdravljena :-) luštna je ta tvoja miša!


Hvala



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13375 : 28 November 2010, 21:15:29
Tole si poglejte :'(http://doublejaussies.com/101101.html Samo številko od Vize daš pa je ;) Pa cena je seveda različna glede na barvo >:(

So psičke od "pri"znanih vzrediteljev, ki imajo objavljena ene 3 legla - ko je že bilo govora o številu legel, ko pa greš malo brskat najdeš malček več potomcev, kot naj bi jih bilo ::)
Jej...je polno lumpov ::) Nastradajo pa psi :'(



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13376 : 29 November 2010, 10:53:23
Tole si poglejte :'(http://doublejaussies.com/101101.html Samo številko od Vize daš pa je ;) Pa cena je seveda različna glede na barvo >:(

So psičke od "pri"znanih vzrediteljev, ki imajo objavljena ene 3 legla - ko je že bilo govora o številu legel, ko pa greš malo brskat najdeš malček več potomcev, kot naj bi jih bilo ::)
Jej...je polno lumpov ::) Nastradajo pa psi :'(

Ja, Scarlett, saj to je podobno kot smo že ugotavljali za legla z dvojnimi merli, namreč da je zelo vprašljivo, če vzreditelji objavijo resnično število mladičev. Človek večinoma ne izve vsega na "uraden" način. Še najbolj zanesljivo je, če se pred nakupom mladiča spoznaš, ampak res dobro spoznaš z vzrediteljem in z njegovo vzrejo.

piTonka, sem si pogledala slikce mladičkov, luštni so, pa vi tudi  :). Meni so ful dobra njihova imena, recimo všeč mi je tudi psička red tri "Calamity Jane" - upam, da ne bo taka kot je bila ta zgodovinska oseba :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13377 : 29 November 2010, 15:42:00
Včeraj smo se odpravili na sprehod v najhujšem sneženju :D







plesniva Žini in čokoladni Mak

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13378 : 29 November 2010, 17:26:17
Lepe slikce. (:
Tole me ja malo "zmotilo":
http://www.winslide.net/luca.htm
je imela psička v tako kratkem obdobju res dva legla ali je pač tiskarska napaka ???



Dominika

  • Gost
Odgovori #13379 : 29 November 2010, 18:35:38
Danes na Tromejo, mali je užival, jest pa še bl!







LP Jure