Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497961

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13470 : 07 December 2010, 15:08:59
Te bom poklicala, ko se bom vračala, prav?  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13471 : 07 December 2010, 15:34:03
wiiiiiiiii 



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13472 : 07 December 2010, 15:35:45
Yess, koledarja se pa res že veselim :o.

Če koga zanima letošnji zmagovalec v paši goveda z N. Finals - Solo in Sandra Zilch iz Nemčije, je na Youtube posnetek enega od dveh runov iz finala v paši:
http://www.youtube.com/watch?v=8r00okflqYc

Namučil se je kar precej z vodenjem goveda (drive) skozi "chute" (lahko bi bil tudi "central pen"). Glede na moje izkušnje iz Italije pa lahko rečem, da morata pes in handler za takole delo imet res veliko izkušenj in prakse. No, tadva jih imata 8).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13473 : 07 December 2010, 16:26:45
Zelo zanimivo!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13474 : 07 December 2010, 17:01:29
v sloveniji je itak avstralcev za na prste preštet, k majo vzrejno... tko da bi bil takle pogovor bolj konstruktiven kje v USA...kjer selekcija laufa. pri nas selekcije (uradne) ni.

martina: si spregledala smajlije?

luna: mlaj pa še depresivno vreme, tudi tam kjer je ponavad sneg: http://www.vogel.si/spletne-kamere.php :D


cowgirl - smajliji tudi od mene - s kančkom resnice, to pa že  :D :D

v Sloveniji je vzreje dovolj v bistvu - prave lastnike je zelo težko dobiti jaz sem morala dati dobre pse v tujino, mi je žal za enega še danes, čeprav ima zelo dober dom - ta trenutek bi ga šla iskat in plačala zanj dvojno ceno
Boš že videla
Kot je rekla ena moja super  lastnica  - prekletstvo avstralcev je v njihovi lepoti in atraktivnosti - bi jaz  dodala še - ko ljudje vidijo lepo vzgojenega in v interakciji z lastnikom.. Poezija... :-*  -
Vsak bi ga imeli, pa se ne zavedajo kaj je to. Seveda enako velje za borderje, da ne bo pomote - preveč jih je v napačnih rokah. Se ponavlajm preveč.. ampak mi gre  za pasmo.
Žalost, če/ko postanejo kr eni  lepi kužki -

inka - a si našla na fotkah z Nationals Zooma  :P
Jaz sem tole videla v živo na Nationals 2004 v Kaliforniji. Poezija... :-*

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13475 : 07 December 2010, 17:32:26
A kdo ve, zakaj ne smejo biti uhlji gor? Kakšna zdravstvena/delovna zadeva?  ??? ??? Ker pri borderjih so lahko pokončna ali polpokončna, glavno, da so gibljiva (no, če vprašaš sodnike na razstavah, morajo biti še enako dvignjena pa enim niso všeč gor, drugim ne dol...  ::)). Predvidevam, da dol ne smejo biti zaradi kakšnega nabiranja umazanije ali kaj podobnega?  :-[ ??? 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13476 : 07 December 2010, 17:37:34
Citiraj
All of the sets are fine for an Aussie, but the prick ear set and the hound ear set are major faults. This is because the hound ear set does not allow for good circulation and the prick ear set is more prone to foxtails and bugs.

http://www.theaustralianshepherd.net/info/anatomy/ear.shtml :)


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13477 : 07 December 2010, 17:43:02
No pa so spet borderji bolj kul...  8) Ti imajo lahko prick pa nimajo težav z žuželkami pa travcami.  :P :P >:D >:D

Hvala!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13478 : 07 December 2010, 17:44:54
Hehe.

Saj vprašanje koliko je to dejansko res. Ker tudi prepognjeni uhlji se ob premikanju dvigujejo, tako da lahko z lahkoto kaj noter pade ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13479 : 07 December 2010, 17:47:40
Se strinjam. Mojidve (dobro sta borderki, ampak uhelj je menda uhelj) imata uhlje "po želji". Veni ima v osnovi enega konkretno gor, drugega pa na pol. AC ima pa drugače oba dol, ampak na sprehodih se ji redno dvigneta, ko se ji kaj "dogaja". Pa nikoli nobenega problema ne z uhlji dol in ne s tistimi gor ne z žuželkami in ne s temi travcami.  :) Včasih prideta polni teh semen pa v uhljih nisem še nikoli nič našla.  :) Verjetno so se dogajale kakšne neprijetnosti v preteklosti pa so dali za vsak slučaj prick ears kot nedovoljene.  :-[


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13480 : 07 December 2010, 17:56:08
Ja saj prick ušesa so super za v puščavo - lepo ohlajajo glavo  :D

Veš 5rca - borderji ( sploh angleški psi) so bolj - nekako aristokratski - borderji pasejo po mehkih travnikih..na nizki travici ( angleški  :D) ;D
avstralci pa se morajo plaziti po goščavi, po visoki travi in grmovju... zato prick ne pride v poštev  :) : :) :)

avstralci ne premikajo uhljev gor in dol ( konico namreč) ampak samo vrtijo za 180stopinj - kar spet pomeni bolje slišati - to je zelo pomembno, ker so čuvaji tudi, ne le pašni psi - edino jih dvigujejo pro korenu  povem iz prakse
In to je tudi  razlog - po ustnem izročilu rančerjev - vprašala osebno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13481 : 07 December 2010, 18:02:01
prick ears imajo ponavdi močan koren in ta se prav gotovo ne da vrtet za 180stopinj kar spet ne omogoča dobrega sluha

mogoče pa zato prenesejo uprizoritev soške fronte kar je ponekod zaželeno  ::) in niso tako občutljivi na zvoke. Ja žal se to  pri nekaterih dejavnostih moderne dobe zahteva od psov, ki so bili selekcionirani za najtanjše zvoke  ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13482 : 07 December 2010, 18:18:32
V bistvu na ASHGIju zdaj poteka zbiranje krvnih vzorcev za raziskavo, kateri gen je odgovoren za streloplahost...

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13483 : 07 December 2010, 18:29:24
Magi in Drops s svojimi prick ears lovita žuželke  :P






martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13484 : 07 December 2010, 18:33:11
... in ohlajata glavo.. pri vas je pogosto  vroče  zaželena prick ears  :P :P :D :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13485 : 07 December 2010, 19:39:54
Zoe js ga kamot pridem iskat tudi do tebe domov. Sam povej kdaj. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13486 : 07 December 2010, 20:43:20
super za koledarje zoe   :)
lepi lovilci žužov karmen

kakšna skrb   :'( človek je kar ganjen ... soška fronta, novodobne aktivnosti .... še dobro, da z našim sodelujemo samo pri reševanju zaenkrat ... upam da vsi skrbite za svoje avstralčke in jih ne vozite na strelske vaje s sabo   :D

sicer pa še dobro, da imajo koodygoodyji dobre gene pa lahko vsi po vrsti vrtijo uheljne okrog, če ne bi bila res kriza ... še kdo spat ne bi mogel zaradi tega   :o

LP
Vesna



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13487 : 07 December 2010, 20:50:42
Arwen, si me nasmejala  :P :D

in lepo, da beremo nove pisce  ::) :o

Blumina



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13488 : 07 December 2010, 20:56:51
večinoma samo berem ..... samo danes je bilo treba še kaj napisat :-)

LP
Vesna



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13489 : 07 December 2010, 21:04:20
 :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13490 : 08 December 2010, 10:00:02
Res ste zabavni  :D :).

Ko ste pa omenili Soško fronto in pa strelske vaje, sem samo vzdihnila, ker ne vem, kaj bom letos naredila zadnji teden starega leta, če bo s Tarasom hudo, ko bo strelska sezona na višku. Pri nas grozno odmeva v naših atrijskih blokih in ljudje najbolj uživajo spuščat rakete v sredini naselja, ker se bolje sliši  >:D >:D >:D Bom preizkusila Špelin lanski nasvet - Persen Forte.

Martina, veš, da sem res iskala Zooma, pa ga za čuda na nobeni skupini fotk nisem našla - ne pri conformation, ne pri paši ... čudno, res, ko da bi Gina prepovedala slikanje svojega psa, al kaj ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13491 : 08 December 2010, 10:04:25
Lani so pri pokanju nam kar pomagale te tablete
http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38_97_104&products_id=548
Jih je pa treba zacet dajat ze kak teden prej.

Letos bom kombinirala se s tem
http://www.vet4you.com/index.php?dest=program&cat=artikel&Code=DAP
pa bomo videli, kako se bo obneslo...

Hm pri mojih pa so prick ears dosti bolj obcutljivi na sosko fronto kot rose :-\ ceprav tudi rose fino zapanicarijo...

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13492 : 08 December 2010, 10:14:43
hahahaha, zdaj bom koncno lahko tecajnikom razlozila zakaj so eni psi na poke bolj obcutljivi od drugih :D
Sem tavala v megli, pa tako blizu je bil odgovor.
Hvala za tako poucne poste :o :o :o :o

p.s.: samo nekaj me skrbi, a sem morda na strani, saj ni res, pa je.





inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13493 : 08 December 2010, 10:15:20
Hvala, Lilit :)

Eno vprašanje za Zoe in Blumino: a bi lahko na tejle fotki bili na vrhu od leve: Tika, Ginny, Taras :o?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13494 : 08 December 2010, 10:24:54
oj, za Ginny in Tiko lahko zagotovo recem, da ja, saj kateri drugi bi pa bili na Blum prilepljeni  :o :P, glede crnuhcev pa bi potrebovala vecjo fotko, da si lahko poblizje ogledam.
Tale slikca je cist premajhna...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13495 : 08 December 2010, 10:29:04
Saj žalostno, da se nekateri norčujejo iz problema, ki je - pri veliko pasmah oz. pri veliko osebkih - ljudje,  s tem pokažejo, da prav  nič ne vejo. Upam, da se bodo kaj naučili, če ne, bolje, da se zadržijo komentarjev.

Seveda je jasno, da so ovčarsko/pastirske pasme temu bolj podvržene - ( in s soško fronto - hvala inteligentnim ljudem, ki so razumeli - sem seveda mislila uprizarjanje streljanja na izpitih. je to potrebno?- o tem dosti vejo nekateri, ki so s tem imeli probleme pri avstralcih in BC, o tem dosti ve tudi deteljica - ki jo zelo cenim po strokovnosti izkušnjah, analitičnem razmišljanju, poleg tega pa ima ogromno pokazat pri deli s svojimi psi. Če se ne motim, je ona bila tudi ena od predlagateljic SAR izpitov brez streljanja.

Problem petard prihaja - seveda. Še ena zadeva se uporablja lahko - mislim, da je gel  - bom vprašala Tino - s tem so se ukvarjali na faksu - zelo pomaga edino, če se ne motim, ni primerno za MDR1 mutante. Sicer po veterinarskem priporočilu. Ne vem, če bi jaz dajala kar nekaj. Sporočim, ko izvem.
Jej jaz bom mIssy kar tukaj imela, v Ljubljani je res grozno in še prej se začne. Jaz mojim ne dajem tukaj nič. Se mi zdi, da se s tarostjo občutljivost stopnjuje.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13496 : 08 December 2010, 10:37:45
da še jest mal reklame nardim:  Triptophan je zadeva, ki  pomirja s triptofanom, meliso, pasijonko... je pa v pasti. Uporabljajo jo za decembrska pokanja, za prevoze, za razstave, ali tekme, če je pes preveč živčen...
http://www.btl-m.si/images%20slo/ZASTOPANJE%20IN%20PRODAJA/Vetnil/VETNIL%20izdelki%20internet.pdf
dobi se pri vseh veterinarjih in mr.petih, al pa na sedežu podjetja (tudi pošljejo - brezplačna poštnina)
http://www.btl-m.si/index.htm

saj ni res, pa je...  :o Tana ma rose vrtljive skoraj več kot 180 in je neobčutljiva na petarde... kakšno bi ti še prinesla namest palčke za metat. ;) greva lohk v irak.. al pa na soško fronto!

arwen: super fotke!!! :D pa še kdaj kaj napiši. ;)

konec tedna pa spet mal mrazka, ne? superca, sam da se tale dež neha, če ne bom mogla še pelerino nabavit za urmasa. :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13497 : 08 December 2010, 10:39:14
MartinaO, hvala za izcrpno razlago. Prej nismo razumeli  :P

Se dobro, da poznas tudi pametne ljudi, da se lahko z njimi pogovarjas.
Vecina nas ni zmozna pogovora o tako tezkih temah. Nas intelekt ni tako visok  ::)

MartinaO, pojedla si vso pamet tega sveta, za nas ni nic ostalo in tavamo v megli in nimamo izhoda. In pocnemo SAR brezglavo, sploh ne vemo kje se nas glava drzi in ojojojoj, se celo na druge resevalce poskusamo prenest no nase neznanje. Pa avstralce imamo, pa sploh ne vemo kaksni so in kaksne imamo...
Jao, kam gre svet, koliko nevednih ljudi tava po svetu...

p.s.. prav zabavno te je brat  :D :D :D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13498 : 08 December 2010, 10:48:55
Urmas pa s starostjo postaja vedno bolj pameten in ugotavlja, da so petarde za budale in se vsako leto manj boji... mogoče, ker ima en uhelj rose in enga button.



triptophan je v obliki gela/paste... in ni sedativ. s pomočjo te aminokisline je pes bolj sproščen in ni zaspan. še vedno normalno "deluje".

Effects
Studies show that dogs with tryptophan deficiencies are more likely to show aggression, depression and moodiness. Thus, dogs that show signs of aggression or anxiety are often treated with L-Tryptophan, which reduces aggression and increases calm behavior.

Benefits
Many medications for anxious dogs cause liver and kidney damage when long-term use is necessary. Since L-Tryptophan is a natural amino acid, it can improve your dog's behavior without concern of organ damage.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13499 : 08 December 2010, 10:51:28
mlaj al karkoli že:

Sreda, 8. decembra 2010, ob 7. uri

Vpliv vremena na počutje
V sredo bo veliko ljudi imelo z vremenom povezane težave, okrepljeni bodo tudi nekateri bolezenski znaki. Spanje v noči na četrtek bo moteno. Priporočamo večjo previdnost!