Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498311

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13500 : 08 December 2010, 10:55:24
Blumina - si morda opazila, da že štiri leta niti posredno ne kontaktiram/komuniciram  s tabo. Imam s tabo izkušnje pod nivojem
In da, lepo, da si kritična do sebe  - to morda  pelje v izboljšanje. Čeprav imam malo upanja. S tabo sem opravila za vedno.

 In da, zelo veliko inteligentih ljudi je , samo tebi je dostop do njih onemogočen. IQ ne moreš kupiti / pridobiti- je al pa ni.  :P :P :P

Hvala vsem, ki ste razumeli humor z ušesi.
Ena od definicij inteligence je tudi, da je le- ta smisel za razumevanje humorja.  :)



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13501 : 08 December 2010, 10:56:28
Meni ni prav nic smesno, ko je moj pes v paniki... in zdravil tudi jaz res ne bi dajala kar vsepovprek (sploh, ce so nevarna za MDR1 pse?).
Te tablete so pa zeliscne.

Ce dela ASHGI raziskavo o streloplahosti, pol se to meni ne zdi normalna znacilnost avstralcev...

Prick usesa so tudi meni na avstralcih grda, sicer...ampak jih tudi americani vsepovprek parijo, na zalost.

cowgirl :D :D :D

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13502 : 08 December 2010, 10:59:32
 Saj ste same odrasle ženske a ne?  ::)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13503 : 08 December 2010, 11:00:30
Joj, nisem opazila  :D
saj ves, moj IQ...

hahahahahaha




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13504 : 08 December 2010, 11:07:10
A se v državnem sektorju / službah lahko med delovnim časom na forumih visi?
Potem se pa stavka?? Nadvse zanimivo.







I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13505 : 08 December 2010, 11:11:40
hahahahahahaha



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13506 : 08 December 2010, 11:11:53
hvala vsem za linke ... upam, da ne bomo potrebovali zdravil :) je pa dobro, da veš kaj vse imaš na izbiro če bo panika

se vidi, da se je nekdo lahko naspal, ... danes odkriva celo, da je biser smisla za humor ... me veseli, da sem pomagala k boljšemu spanju .. če bo spet kdaj nespečnost, imaš moj mail ... sem vedno na voljo za pošiljanje slikic :)

ninci ... do neke mere še lahko gre .. forum o avstralčkih je bil nekaj povsem drugega nazaj, ko se je še vedno dalo normalno pogovarjati ... vem, ker sem prebrala vse o njih preden sva se odločila za to pasmo ...

LP
Vesna



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #13507 : 08 December 2010, 11:24:44
Beeeeee beeeeee
Se ovce se rezijo  :P

Tiki bom pa povedala, da se mora takrat, ko ji uses zaradi akcije strli pokonci, silno bati pokov ;D ::) Hm, morda je pa gluha ...

Za nekatere bi bilo bolje, da jih zamede in odreze od sveta interneta :P In ja Cowgirl, smo ze opazili, da Luna na nekatere vpliva se pa se ... :D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13508 : 08 December 2010, 11:31:42
Blumina, tvoja teorija žal ne drži - naša štrleča ušesa zlo rada gledajo ognjemete, prejšnja pa niti slučajno.

Meni se tudi ne zdi smešno živeti s streloplahim psom, ki se živcira čisto brezveze. Stabilen pes je osnova povsod.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13509 : 08 December 2010, 11:44:36
arwen/orescek - eno in isto, me nadve veseli, da sem te lani zgrešila  8) ti že nisi prava za naše mladiče

a imajo prijateljice s FB tam premalo pozornosti, so se pa sem preselile, uupss prijatelji

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13510 : 08 December 2010, 11:53:33
Andreja, moja teorija? Jaz sem samo povzemala, pa se to ne razumem ::) >:D
Jaz ne morem imeti teorij. Nimam dovolj IQ-ja.
A imamo mi doma ovcarske/pastirske pse? Nisem se slisala... a pa usesa se jim premikajo? Nisem opazila... a jih sploh imajo?
A mi lahko kdo pove kaj je to SAR?
...



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13511 : 08 December 2010, 11:57:08
ne lubica .... zaenkrat sva še dva jaz in dejan ... verjetno bomo pa nekoč v prihodnosti trije  :-*
veselje je obojestransko ...  če ne bi bilo tebe, nikoli ne bi spoznala toliko kulj ljudi in kulj psov ... to da si se šla CIA na meni sem ti pa povedala, da se mi od vzrediteljice ne zdi etično in tudi zaj* nesojenih kupcev zato ker so se odločili za drugo vzrejo tudi ne :-)


PS: me ni na FB in me tudi ne bo ker ne podpiram socialnih omrežij na katerih podatki posameznikov niso zaščiteni in z objavo postanejo last teh omrežij
očitno CIA obveščevalna služba šepa na tem področju :D

LP
Vesna



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13512 : 08 December 2010, 12:26:07
arwen/orescek - eno in isto, me nadve veseli, da sem te lani zgrešila  8) ti že nisi prava za naše mladiče



Martina: če ni nek lastnik pravi za tvoje mladiče bodi vesela, da si to ugotovila preden si jim dala mladiča. Bog ne daj, da bi to ugotovila prepozno, a ne?! In hvala bogu, da imamo različne zahteve in različne kriterije po katerih lahko izbiramo prijatelje in s tem tudi lastnike svojim mladičkom.

Zame so še vedno VSI tisti, ki sem jih izbrala za lastnike - idealni! In spet hvala bogu, da je vzreditelj več kot eden (čeprav ne vem, če bom v bližnji prihodnosti imela legla) v Sloveniji, čeprav je majhna. Tako si lahko vzreditelji in kupci izbirajo prave sebi primerne. KAj bi bilo e bi vsi hotli psa od Tane in od mene? goza!  :D

Tudi če so kdaj kake težavice s psom jih lahko uspešno rešijo z mojo pomočjo ali pomočjo kogarkoli drugega strokovno podkovanega. Kdo jih pa nima?! Pasjih težav mislim? In to od kateregakoli vzreditelja... iz Medvod al pa iz culukafrije.
Če pa imaš težavo s človekom je pa safr.  :( Jaz jih nimam in na to gledam, da so vsi lastniki mojih mladičkov moji prijatelji in super ljudje!  :-*



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13513 : 08 December 2010, 12:42:36
Punce, hvala za linke! madonca, kaj vse se že dobi: feromoni, aminokisline, zeliščne tablete ... samo da bo pomagal.

Sicer pa ne vidim povezave med streloplahostjo in pa razdražljivostjo zaradi večurnega pokanja petard in ognjemetov :(.
Jaz sem letos prvič resno zaskrbljena in bom tudi preventivno ukrepala, saj je bilo ob zadnjem novem letu huje kot prejšnja leta oziroma kot je ena že ugotovila, se to vsako leto slabša, ker ima pes že od prej izkušnje, da mu je šlo na živce. Ni problem strah zaradi posameznih glasnih zvokov, ampak razdraženost zaradi dolgotrajnega hrupa, ki ga pes itak ne razume - pa saj ga tudi nekateri ljudje ne! Tudi mi ne moremo ostat mirni, če se 5 ur neprestano v stanovanje sliši pokanje tako, da se ne moreš normalno pogovarjat in moraš dat še televizijo ful naglas, da slišiš poročila >:(. Jst mislm, da bi moral to v stanovanjskih naseljih prepovedat >:(, eto. To je pa moja luna in vreme >:D.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13514 : 08 December 2010, 12:43:56
Jst mislm, da bi moral to v stanovanjskih naseljih prepovedat >:(, eto. To je pa moja luna in vreme >:D.

Oh jaz se cisto strinjam s tem! Luna gor ali dol ;)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13515 : 08 December 2010, 12:46:33
cowgirl - si že pozabila, da si imela že 2006 s Tano eno leglo.? Kako je kaj z njimi? btw
 Pa saj veš, kako je blumina takrat iz kože skakala ,  "kaj si dovoliš, kakšna vzrejna  psica, kakšni mladiči " ( se mi zdijo bolj posrečeni, ampak jaz itak ne vem nič), pa samca si primerjala z njenim, ki ga je uporabila hihihi pa kaj se sploh greš, kje so zdravstveni testi in sploh groza . pojma nimaš - citati, da ne bo pomote.
Si pozabila, ti je zdaj pomagala pri prodaji ? Kdo ti je pomagal in kdo je bil korekten do tebe?
Ah vprašanja so retorična.

Sem že predolgo v tem, da bi me kdo za nos vodil in nakladal bedarije smo bili preveč skupaj, da ne bi mogla ljudi spoznat. Imam kar dober občutek za ljudi. Malokrat sem se zmotila In zelo slabo mnenje o nekaterih.

Na tvoj zadnji post - sem vmes pisala -- nikoli nisem mislila / rekla, da si ti slaba. Imaš prav v vsem. In želim, da tvoji lastniki taki tuid ostanejo. Jaz čisto majhen procent med mojimi nisem imela sreče, tam, kjer me neznosno boli vsak trenutek. In ker sem sama korektna in imam visoke etične zahteve do sebe in svojega dela, to pričakujem in zahtevam tudi od drugih okoli mene.
Najmanj kar je - lojalnost in spoštovanje do moje psarne in mojega dela na tem področju. Od ljudi, ki sem jim zaupala svoje pse.

Tudi na drugih področjih tako ampak to ni ta tema. In verjamem, da razumeš.
 Kar od nekaterih ne morem pričakovati - ti tudi ne -ob njihovem življenjskem slogu.. Smo si pač različni. Gre za toleranco - pa majčkeno tudi samopodobo. Zanimivi psihološki profili. Moj posel. Pardon OT.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13516 : 08 December 2010, 12:50:47
inka - glej zgornjo ugotovitev - o življenju s psom, ki se boji pokanja in stabilnem karakterju Za pos***
Imaš po veleumnih ugotovitvah nestabilnega psa, s katerim je težko živeti
 no comment - mi je naročeno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13517 : 08 December 2010, 12:51:04
jaz bi pa prepovedala povsod. Ker kaj pa naredimo dobrega, ce preselimo pokanje iz stanovanjskih naselij na obrobja? Nic, le drugo populacijo zajamemo, pa ze zivali v naravi vznemirimo.
Prepovedat in basta, nehat proizvajat vse tisto, kar glasno poka. A je res tako tezko kupovat in izdelovat tiste ta lepe vulkancke, ki bruhajo iskrice in ne delajo hrupa. Pa se lepi so povrh, ce ze potrebujemo nujno nekaj adrenalinskega prizigat...
meni so se vedno, ze od mladosti dalje najljubse une palicice z iskicami...
In moji pesjani jih z veseljem gledajo skupaj z nami  :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13518 : 08 December 2010, 12:53:08
MartinaO, ne vem ali kaksne poste vidis le ti?
Nihce ni nic taksnega napisal...
glede vzreje sem se vedno mnenja, da je fajn, da so narejeni testi. Pa Cowgirl sem povedala cisto odkrito, da mi je oce drugega legla neprimerno bolj vsec kot oce prvega, ki mi sploh ni bil.
In?
MartinaO, se enkrat bom ponovila, da se gresta aktivno vzrejo v Sloveniji le dve. Ti in Spela, ki je psico upokojila, kot sem prebrala. Zdaj sploh nimas vec nobenega, ki bi ti skakl v zelje. Si najboljsa, saj si edina  :D :D :D
Ti pa se vedno napadas in napadas. Verjetno se bliza naslednje tvoje leglo...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13519 : 08 December 2010, 12:55:08
inka, lilit... je že prepovedano a žal nihče ne sankcionira in ne kontrolira oz. je premalo in tudi težko.  :-\ Tako je vedno možnost, da dobiš kako petardo na glavo, če maš smolo.  :( >:(
Dokler ne bo povsod prepovedana vsakršna pirotehnika.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13520 : 08 December 2010, 13:04:10
Blumina, tvoja teorija žal ne drži - naša štrleča ušesa zlo rada gledajo ognjemete, prejšnja pa niti slučajno.

Meni se tudi ne zdi smešno živeti s streloplahim psom, ki se živcira čisto brezveze. Stabilen pes je osnova povsod.
[/b]

za bruhat - no comment - po priporočilu

Blumina a ne znaš brat al kaj?Majčkeno me bo minilo potrpljenje.
 da se izrazim lepo - moj način -ste morda pomislili, da ima pes , ki pol življenja živi zaprt v bloku, pravico bati se in se , najmanj kar je počutiti nelagodno - ob uprizarjanju DA - soške fronte - norih pobesnelih osebkov človeške vrste okoli njega. Bravo, če se je skotil tak pes - tega ne iščem pri svojih - niti ne delam selekcije na to pri mladičih. So mi druge stvari bolj pomembne.
Ne morem verjet..kao brez občutka in čustev so lahko ljudje. Disgusting

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13521 : 08 December 2010, 13:12:25
MartinaO, ne vem ali kaksne poste vidis le ti?
Nihce ni nic taksnega napisal...
glede vzreje sem se vedno mnenja, da je fajn, da so narejeni testi. Pa Cowgirl sem povedala cisto odkrito, da mi je oce drugega legla neprimerno bolj vsec kot oce prvega, ki mi sploh ni bil.
In?
MartinaO, se enkrat bom ponovila, da se gresta aktivno vzrejo v Sloveniji le dve. Ti in Spela, ki je psico upokojila, kot sem prebrala. Zdaj sploh nimas vec nobenega, ki bi ti skakl v zelje. Si najboljsa, saj si edina  :D :D :D
Ti pa se vedno napadas in napadas. Verjetno se bliza naslednje tvoje leglo...


A jej - meni nihče ne skače v zelje . veš pri vsaki dejavnosti v življenju je tako, da ima vsak svoje cilje in ciljno skupino. Vsaj upam, da je tako ko gre za cilje, da jih ljudje imajo. Primerja se primerljivo. Velja tudi za konkuriranje.
N. pr.bolj slikovito za lažje razumevanje - mercedesa se ne more primerjati z enim cliom.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13522 : 08 December 2010, 13:15:45
daj ze bruhaj...
Pa pazi, da ne bo tvoj mercedes prevec pobruhan...

nase fickote si ze, pa se kar delajo in delajo.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13523 : 08 December 2010, 13:23:59
blumina - mogoče ti bo laže, če dvigneš nivo komunikacije. Tudi izbor in način izražanja. Nasploh
Pa tudi vsebinsko morda utemeljeno in argumentirano.
Davnega leta 2002 sem nekaj časa imela celo dobro mnenje o tebi. If helps..


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13524 : 08 December 2010, 13:25:38
Joj, kolk enega nepotrebnega pisanja... mislim se človek res zamisli, kakšne vzreditelje imamo v Sloveniji, bolj ko bereš, bolj imaš občutek, da marsikdo pljuva v svojo skledo, nvem, mogoče pa se to dogaja zaradi tega, ker, kar velik procenta ljudi, potem dejansko preveri takega vzreditelja na licu mesta, če je res temu tako, kot se piše po forumih, sam kaj, ko zna marsikateri vzreditelj prav fajn lagati v obraz  :-\

Dajte rajši kakšno konkretno izkušnjo napisati o vaših avstralčkih, da dobijo/mo bodoči lastniki avstralcev še boljšo predstavo kako izgleda življenje z avstralci. Ker po pravici povedano nam to čist nič ne koristi, če se vi kregate kako morajo biti ušesa postavljena.

Tole pa še moram pripomnit, da mi je res zanimivo kako nekateri pišete o super lastnostih vaših psov, v resnici pa je čisto drugače. No pa se grem še jaz skrivnosti, če se greste že vsi ostali   :P :P

p.s. Špela imaš kakšno novo fotko od Šunkota  ;)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13525 : 08 December 2010, 13:33:24
Špela imaš kakšno novo fotko od Šunkota  ;)

Just for you!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13526 : 08 December 2010, 13:38:49
Just for you!

Hvalaaaa, lepi, lepi, lepi  :-* :-* ... mi je še vedno malo hudo za njim, ampak, kot vidim na njegovem izrazu se ima pri teh lastnik super fajn  :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13527 : 08 December 2010, 13:43:21
 :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13528 : 08 December 2010, 13:46:46
kaksen fajn lepi ficko  :o :D



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13529 : 08 December 2010, 13:57:16
Ooo, končno tudi slika mojga lubčka iz tega legla :o