Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498340

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #540 : 22 Maj 2006, 18:52:40
Ne ne, ne gre za to.
No, mogoce tudi :-[

Na startu ze lepo pocaka, to mu kar dobro gre. Odteceva in potem mi pokazejo naslednjo kombinacijo in medtem, ko si jo jaz ogledujem parkur za naslednjo kombinacijo, se on seta za mano in mi ponuja vse cone. In stric trener je rekel, to pa ne gre, da bi pes sam hodil na ovire (najbrz ima tudi prav) in naj ga ustavim preden gre na oviro - in ker na to uho ni slisal, sem ga potem zacela dajat v prostor (ker je neprakticno, da bi vsakic tekala dol iz parkurja in ga privezovala, pa spet nazaj...). To mu zgleda ni zabavno in posledicno cel agility ni zabaven...
Bom probala tako, da mu dovolim, da mi ponuja cone in ga bom ignorirala, pa bomo videli, ce bo kaj pomagalo. Ce ne bom pac tekala gor in dol in ga privezovala in odvezovala ::)

Ker ne vem, kako je pri vasih, ampak ce Grin zazna najmanjso stopnjo prisile, vklopi trmo. Gospodic so namrec fini in je treba z njimi v rokavicah ::) saj ce ga na lep nacin pripravis do necesa, to z veseljem naredi. Cim pa ima obcutek, da mora, je konec (kot pri Nerotu). Zato bi rada, da mu agility ostane zabaven.

sana, po mojem moras nekako naredit to, da caka na startu, ful dobro... s kaksnimi hrenovkami, baje so kuhana jetrca tudi zelo uspesna :o ga moras prelisicit...


battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #541 : 22 Maj 2006, 20:30:02
Zakaj ga pa ne privežeš pa je s tabo, ko si ogleduješ parkurje?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #542 : 22 Maj 2006, 20:50:15
Ker nimam povodca pri sebi (ceprav bi bila to tudi ena varianta, hvala za idejo).

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #543 : 22 Maj 2006, 21:21:25
Lilit, vedeti pa moraš tudi to, da boš imela tudi na tekmi oglede in se bo pes prej ali slej moral navaditi na to, da te mora počakati kje. Mislim, da bo vseeno bolje, da ga na to začneš navajati na treningih, kot pa da bo to moral izvedeti na tekmi pa bo kar velik šok zanj (ogledi na tekmi ponavadi še dlje trajajo kot na treningih). Mogoče, če je navajen na boks, da ga prineseš na trening pa ga za tisti čas tudi noter zapreš.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #544 : 23 Maj 2006, 08:02:26
Saj na tekmi pes čaka v boksu ali stran nekje.. a, ne.. saj ne hodi s tabo po parkurju..

AAAAAHHH sicer so pa nekje aussiji, ki imajo "will to please" poleg "will to work " in iz oči berjeo želje svojega lastnika..pa poštimajo vso živino..
Pri treningu za delo z živino ni nobenih nagrad v obliki žogic ali piškotkov, razen zadovoljstva lastnika.. moram se pozanimat, kako to delajo..me vedno vznemirja misel, da najbrž farmerji ne nagrajujejo svojih delovnih psov s piškotki..
Sem pa zadnjič na spletu zasledila eno šolo, kjer ne delajo s hrano, mislim, da v Nemčiji.. ne nejdem več
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #545 : 23 Maj 2006, 08:56:08
Ne daj se Lilit  ;)
Stric trener ima popolnoma prav...Grinko pa do dokončnega razsvetljenja veselo izkorišča tvoje mehko srce  ::)

Nimaš povodca s sabo  ???
Ok tuki sem pa brez besed...tega si pa še jaz ne privoščim na takih ali drugačnih treningih  :-\

Sicer pa še nekaj o Will to please:

ko delam s Tax ali z Urchem, je vedno dovolj le izdatna pohvala, trepljanje ali žokanje...s hranco in igračo pač le potenciram vse skupaj. Ampak če pride kdaj do situacije, ko tega nimam pri roki, ni panike absolutno nobene. Torej will to please in will to work z roko v roki  8)

Kaj je pogoj za will to please? Aussie te mora spoštovati kot enakovrednega...takoj, ko se mu ne zdiš vreden pozornosti (z drugimi besedami, je nad tabo), lahko pozabiš na will to please. Ker se mu boš itka prilagodil, če začne prparit ane  ;)

Preden kdo skoči pokonc, da to ni res: dokaz sta spet moja2...z mano kot je zgoraj opisano, popolnoma druga štorija z mojo mamo...ona se lahko meče na trepalnice pa še vedno ne bo dosegla svoje kot si je zamislila. Hranca deluje momentalno, samo toliko, da jo dobita, potem pa story goes on ::)





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #546 : 23 Maj 2006, 09:07:28
OK vidim da sem to zapletla bolj, kot je v resnici... :D

Na tekmi med ogledom parkurja pes ni na parkurju, ampak caka ob strani, kar nam ne dela nobenih problemov.
In povodca nimam v zepu, ko tekam cez ovire, ne? Ampak caka ob strani...
Ponavadi delamo nek parkur s, kaj jaz vem, recimo 20 ovirami, po 5-6 ovir naenkrat - in po 5 ovirah mi pove, kako naprej, pri tem ne jaz ne pes ne zapuscava parkurja. Bom morala najt en nacin, da mu preprecim ponujanje ovir, brez da bo to Grin razumel kot kazen.
To je to ;)


battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #547 : 23 Maj 2006, 09:09:42
Bom morala najt en nacin, da mu preprecim ponujanje ovir, brez da bo to Grin razumel kot kazen.



Še vedno lahko drži prostor/sedi sred parkurja pa recmo kako igračo gricka, vmes ko si ti ogledaš naslednjo kombinacijo  ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #548 : 23 Maj 2006, 09:11:49
Tako je bilo do sedaj in se mi zdi, da izgublja motivacijo.
OK mogoce res kompliciram :-[ bomo videli.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #549 : 23 Maj 2006, 09:15:06
Nesi ga  8)
Namesto fitnesa hihi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #550 : 23 Maj 2006, 10:12:24
Jaz te razumem Lilit, kaj hočeš povedati :) Imaš pa očitno tako lastnost kot jaz, da rada zakompliciram stvari :D
Je pa res, da če se tako veliko ukvarjaš s svojimi psi, kot se mi, potem je že kar normalno, da začneš zapletati stvari in komplicirati... Jih opazuješ, razmišljaš kaj bi lahko spremenil pri vzgoji, kako se jim še bolj posvečal, kako bi jim na najbolj učinkovit način dopovedal kaj od njih želiš in pričakuješ,... Vse to pa potem vodi v to, da stvari še bolj zapletemo in na koncu še sami ne vemo kaj hočemo :) Smo res naredili celo znanost iz dejstva, da se Grin mogoče dolgočasi na agilityju ;) Mi je pa prav všeč, da se o tem pogovarjamo, ker mi to daje občutek, da nas je vedno več takih, ki nam ni vseeno kaj se dogaja z našimi pesjani.

Toliko o tem... Zdaj pa spet nazaj na agility :) Nero je pa včeraj tako dobro delal, da se bila čisto vesela :) Je bil motiviran od začetka do konca treninga. In se sprašujem že od včeraj zvečer, kaj sem naredila, da je tako rad in z veseljem delal?? Zakaj mu včasih ni toliko do tega? Mogoče ima pa kdaj pa kdaj le slab dan, tako kot mi vsi :)

No zdaj pa moramo na sprehod. In če Nero ne bo tako z veseljem tekel za žogo kot običajno, se bom spet cel dan spraševala kaj je narobe ;) He he pa še recite, da ne kompiciramo

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #551 : 23 Maj 2006, 12:56:43
Hihihi, kaj ste lustkani ;D
Sej ste skoraj taksni kot resevalci, ki se lahko ure in ure dolgo lahko pogovarjamo in razglabljamo zakaj je npr. pes sel pogledat najprej levi kot in ne desni. In imamo potem kup teorij, ki jihpotem spodbijamo en drugemu, itd, itd. ::) Kaj moramo biti smesni ljudem, ki si ne vzamejo casa niti za svoje ljudi okoli sebe, kaj sele za svoje zivalice  :P
Ampak bi vas pa rada videla v pogovoru z mano, ko bi sedajle skupaj ugotavljali zakaj Blum hodi bolj pocasi, zakaj se kar naenkrat na vrtu vsede na hribcek trave in ogleduje okoli sebe... ali je to znak, da bo mamica ali ne?... Mislim, da bi lahko debatirali kar 24 ur na dan. In mislim, da je prav tako, saj je to odraz, da nam ni vseeno zanje...
A se zelo motim?

Pozdravcek
Blumina



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #552 : 23 Maj 2006, 14:27:36
Ne Blumina, čisto prav imaš. In ravno o tem sem tudi jaz govorila. Kako je prav, da si vzamemo čas za svoje ljubljence, se o njih pogovarjamo in včasih iz muhe delamo slona :) Hvala bogu da je tako... Saj izraz imeti psa mislim, da za nas ne velja, mi živimo z njimi, smo z njimi ves svoj prosti čas in večino dneva. In zato je čisto normalno, da se pojavljajo tudi problemi. Če imaš psa na verigi nekje in ga enkrat dnevno pelješ na kratek sprehod, je čisto jasno da z njim nimaš nobenih težav.

Mi smo zdajle več ur uživali na sprehodu... Zdaj je postalo res lepo, travniki so rumeno-beli, v glavnem prekrasno. Nero je hotel spet ovce past, če bi mu pustila bi šel kar med njih.

Blumina upam, da so tvoja opažanja pravilna :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #553 : 23 Maj 2006, 15:31:17
sana, a pri vas ni nič vroče? Midve sva šle danes ob enajstih na sprehod pa je že čisto prevroče... Kaj šele bo...  :(  Bomo morali hoditi na sprehode ob devetih zvečer, da bomo imeli kaj od njih.  :(

Blumina, jaz optimistično mislim, da imaš kar prav.  ;)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #554 : 23 Maj 2006, 16:05:42
Pri nas danes ni bilo tako vroče, je malo pihalo, hodili smo pa skoraj ves čas po gozdu po senci. Drugače bomo pa tudi mi morali preklopiti iz zimskega na poletni urnik :) Sprehodi samo zgodaj zjutraj in pozno zvečer, vmes pa malo igranja in crkljanja v senci na vrtu. Saj bo tudi to kar fino ;)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #555 : 23 Maj 2006, 16:09:43
Kako se ima pa kaj Mike?


Blumina, a nameravaš kakšnega mladička doma obržati?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #556 : 23 Maj 2006, 16:43:01
Citiraj
ali je to znak, da bo mamica ali ne?...

Mi navijamo, da ja :o

In ne, nic se ne motis ;)

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #557 : 23 Maj 2006, 17:18:17
Mi navijamo, da ja :o

In ne, nic se ne motis ;)

Jaz tudi navijam, da je to znak  8)  ;)

Martina, kako pa Chip, Ruby ter pa Bee??? :) Res je zrastla v prelepo psičko  :-* Tako kot vsi :)

Mogoče je bilo tole že povedano (če je bilo se opravičujem) ampak kolikokrat na teden češete svoje aussije?

Pozdravite jih!

Lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #558 : 23 Maj 2006, 20:25:11
Lahko bi rekla, da z glavnikom povprečno enkrat na teden, sicer pa skoraj ves čas z roko ;)
Če je je pa malo več, ki leti okrog po stanovanju pa dobi en ekstra poteg, ki se ga ne veseli preveč, ampak se ne pritožuje ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #559 : 23 Maj 2006, 22:19:23
Res vas je ful dobro brat, ko takole razglabljate  :D Saj, še malo pa se vam pridružim...  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #560 : 24 Maj 2006, 10:39:15
Bom poskusila slikco pripet, na kateri se vidi kako je Mike  že zrasel. Ne vem pa če bo ratalo...


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #561 : 24 Maj 2006, 10:41:18
Bolj slabo se vidi pa ne vem zakaj... Če pa hočem večje pa sploh ne gre...

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #562 : 24 Maj 2006, 10:42:13
Koliko je že zrastel! Saj bo kmalu preprastel Nerota! :o

Kaj pa če bi slikici na internet dala?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #563 : 24 Maj 2006, 12:33:40
O joj, je pa že zrastel!!!  :D A uživaš z dvema aussijema, ne?  :D  :P

Lep pozdrav

Suns.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #564 : 24 Maj 2006, 12:34:29
Res je zrasel :)

sirtaki, daj reci tvojim Poljakom, naj malo stran updejtajo... ali pa ce se ti malo bahas s slikami svojih vnukov tukaj :o

battito animale


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #565 : 24 Maj 2006, 13:09:18
Ja je res fino, vsak dan je kaj novega, dolgčas nam ni... Sta pa zelo navezana name. Danes imam vročino pa ne morem ven, jih je peljala babi pa je rekla, da nista bila nič dobro razpoložena, bi šla najraje kar nazaj. Pa tudi jaz pogrešam sprehode, upam da bo kmalu bolje :)

Nekaj slikc sem pa dala na internet-so na naslovu http://sana.moj-album.com

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #566 : 24 Maj 2006, 14:12:13
Mike je pa ful na Nerota navezan (vsaj zgleda tako). Kjer je Nero, mora biti obvezno še Mike, a ne?  :P 


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #567 : 25 Maj 2006, 08:23:26
Ja oba sta navezana drug na drugega. Sem prav vesela, da Nero ni ljubosumen in da ga je tako lepo sprejel. Je pa res, da ves čas pazim na to, da se nero slučajno ne bi počutil odrinjenega. Je pa ljubosumen takrat ko pridejo obiski-ker seveda vsak najprej opazi Mikea(zdaj ko je mladiček). Nero takrat pokaže vse traparije, ki jih zna, da bi pridobil pozornost. Potem pa jaz rečem, da morajo še Nerota prečohat pa je v redu :) Sta pa smešna, ko se vedno prepirata za isto igračo, čeprav jih imata veliko.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #568 : 25 Maj 2006, 08:27:55
Mogoče veš, kakšno dlako bo imel, ko odraste? Bolj puhasto, tako kot Nero?
Tale slika mi je pa ful všeč. Se Mike kar zlije z okoljem. :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #569 : 25 Maj 2006, 12:56:50
Tukaj nekaj fotk z izletov z Bee tu okoli in v Bohinju.. vsi radi plavajo, Bee ima zelo rada Chipa, mu je dala glavo v gobec kot takrat, ko je bila mladič..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.