Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498279

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13800 : 14 Januar 2011, 20:17:42
Jaz MOGOČE pridem v nedeljo. Sicer pa pravijo, da bo fuuuul prodajalcev ... a še kdo pride na ogled, mene tud zanima?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13801 : 15 Januar 2011, 08:49:23
Ljubljana me ne zanima  :-\. preveč gužve v zaprtih prostorih.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13802 : 15 Januar 2011, 21:00:41
Tudi jaz sem se premislila iz istega razloga, ker trenutno nisem najboljšega počutja ;).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13803 : 15 Januar 2011, 21:16:00
Glede guzve je tako, dopoldne je bilo vec ali manj prehodno (najvecja kriza je dvorana, kjer se odvija BIS, in tam ce se ne motim imajo tudi avstralci ring). Ko se zacne BIS je vsega konec in brez rinjenja ne prides nikamor  :-[ Stojnic je kar ogromno (napram prejsnjim letom), kjer tudi obicajni lastnik psa najde kaj zase oz. za psa. Meni je se najbolj vsec stojnica z zvakami (ni da ni majo zvak  :o).

Me pa zanima ce je kdo danes bil na ogledu in ima kaksne rezultate? Sem delala v sosednji hali, tako da prakticno nic ne vem (razen, da je bila zopet francozinja z nekimi black triji)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13804 : 16 Januar 2011, 20:30:07
No, je bil kakšen pes podoben avstralcu na razstavi? :D ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13805 : 16 Januar 2011, 20:41:06
No, je bil kakšen pes podoben avstralcu na razstavi? :D ;)

Ja. Ginny :D :D



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13806 : 16 Januar 2011, 20:43:09



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13807 : 16 Januar 2011, 20:44:59
 ;D ;D ;D Jaz sem pred bis ringom videla enga papija (pomoje Mangryjevga).. Mi je bil kar vsecen  ;)

Ostalo pa se vedno nic ne vem  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13808 : 16 Januar 2011, 21:06:45
Mi smo pa izkoristili lepo vreme in se naužili zdravilnega zraka na notranjskih gričih ;).
Tarasov pozdrav soncu :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13809 : 16 Januar 2011, 21:41:52
Jaz sem videla samo Bibo, ki se ni razstavljala pa na hitro eno blue merlko, ki me ni kaj preveč navdušila. Sem pa šla bolj zaradi čveka in ogleda stojnic :)

Inka, dobra izbira 8)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13810 : 17 Januar 2011, 09:14:18
Ja, gricki v nasi okolici so se oba dni kopali v soncu :o Noroooo lepo je bilo, tudi mi smo se potepali tam naokoli, le da na drugi strani istega gricka  :P, hihihihi
Res fajn izbira :D




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13811 : 18 Januar 2011, 11:13:25
Aja, še Capa je bila na razstavi, sem čisto pozabila, da sem jo na hitro videla :-[ V okviru enote reševalnih psov je sodelovala na učni uri :)

Tole pa je Chiba pripela v temo o razstavi

Prijavljeni v nedeljo:

Psi

Baby
Mangry's legend of the blues

Mladi
Tanmark's diamond mine

Odprti
A pillow of winds
Doors on my mind de l'oree des charmois


Psice

Vmesni
Eternity is my hope de solemel
Vitality aussies amanda lear

Odprti
Whoa black betty babalan
Cadge all red de l'oree des charmois

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13812 : 18 Januar 2011, 14:44:59
A ni nobena nič slikala ??? :(



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13813 : 19 Januar 2011, 11:37:21
hihi, jaz sem fotkala, doma :D  :D

Zdolgočasena avstralka:



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13814 : 19 Januar 2011, 17:16:23
Kakšno odraslo dlako ima že :D

Na slo-aussie.com pa je ena novička, in sicer se je opogumil prvi Jonfi in se vpisal med predstavnike :)
Če ima kdo kakšno zimsko slikco za v bannerček naj kar pošlje. Trenutni dve se vrtita že od avgusta :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13815 : 21 Januar 2011, 10:59:15
Ja res je, ma že kar precej grobo dlako, pa vsak teden je je več. Začela je rast pa kar nekje sredi hrbta :D :D



Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13816 : 21 Januar 2011, 11:11:47
pri nas je tudi že preceeej dolga dlaka  :o ::)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13817 : 21 Januar 2011, 15:18:24
Juuj, hitro rastejo tile mladički 8).

Jaz sem pa dobila iz Nemčije en poziv k posvojitvi 5 let stare avstralke, ki naj bi jo oddajali iz dokaj čudnih razlogov - vsaj kolikor jaz razumem nemško - ker naj ne bi bila kompatibilna z eno drugo njihovo psičko :(. Sicer jo bodo dali kar uspavati ... :'(.
Zdi se mi to malo čuden način reševanja takega problema, saj vidim, da imajo sicer same ful lepe pse, ta pa ni neki razstavni biser, tako da sem si ustvarila svoje mnenje o razlogih za odstranitev te psičke - mogoče se pa le motim  :-\.
Verjetno to psarno celo nekateri poznate, zato me pa zanima mnenje še koga, ki kaj več razume nemško, ker je sicer tam ful dolga razlaga (če se da komu prebrati).
http://www.coffeythedog.de/



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13818 : 21 Januar 2011, 15:31:25
inka, ta psička naj nebi bila last te dotične psarne, ki novico objavlja, ampak nekoga iz Danske, ki se očitno že dve leti matra, da bi se Xena ujela s starejšo psico. Poskušal jo je že oddati, pa s tem ni imel sreče, poleg tega psica ne mara otrok. Pravi, da ne vidi več druge rešitve kot evtanazijo, ker sta obe psici živčni ali pa se bojujeta.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13819 : 21 Januar 2011, 15:39:32
Meni grožnje z evtanazijo niso čisto nič všeč. Če se že dve leti matrajo, naj se pa še malo in psici poiščejo nov dom. Kako lahko sploh pomislijo na evtanazijo??

Drugače pa skopiraš tekst, ki ga želiš prevesti, semle: http://translate.google.com/translate_t in je problem rešen :) Samo priporočam prevod v angleščino, ker so stavki malo bolj logični kot v slovenskem prevodu ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Zarja

  • Gost
Odgovori #13820 : 21 Januar 2011, 15:46:07
"Naročeni" so za 24.1., to je v ponedeljek  :-X  Drugače pa poleg tega da ne mara otrok, še laja če je sama doma in odpira vrata (in predvidevam zbeži vn).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13821 : 21 Januar 2011, 15:46:57
Meni grožnje z evtanazijo niso čisto nič všeč. Če se že dve leti matrajo, naj se pa še malo in psici poiščejo nov dom. Kako lahko sploh pomislijo na evtanazijo??

Drugače pa skopiraš tekst, ki ga želiš prevesti, semle: http://translate.google.com/translate_t in je problem rešen :) Samo priporočam prevod v angleščino, ker so stavki malo bolj logični kot v slovenskem prevodu ;D

Ja, Zoe, tudi meni ne, saj zato sem pa dala še sem ... pa hvala za namig, nikoli se ne spomnim tega :-[.
Neyka in Zarja, hvala.

Toliko sem pa le razbrala, da gre za družino z majhnimi otroki, zato sklepam, da nimajo prav veliko časa za ukvarjanje z dvema avstralkama. In v taki situaciji se ne čudim, da je avstralec nervozen zaradi otrok. Zakaj nimajo koker španjela ???



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13822 : 21 Januar 2011, 15:48:49
A je tam gor kar dovoljeno evtanazirat zdravega psa? :'( Malček čudno mi je vse to... Kaj pa kakšni Notaussies ali kaj podobnega? ???



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13823 : 21 Januar 2011, 15:51:24
A je tam gor kar dovoljeno evtanazirat zdravega psa? :'( Malček čudno mi je vse to... Kaj pa kakšni Notaussies ali kaj podobnega? ???
Meni je to tudi čudno ::). Kar ne verjamem .. ali pa tudi je možno kjer je denar sveta vladar >:(.
Po moje pa malo pritiskajo na čustva ljudi, da bi se komu le zasmilila in bi jo vzel, a ne :-\.



Zarja

  • Gost
Odgovori #13824 : 21 Januar 2011, 15:59:29
Zakaj nimajo koker španjela ???

No ja no, to je edini pes, ki me je kdaj ugriznil (stara sem bila tam ene 10 let) :D

Offtopic, vem  :-[



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13825 : 21 Januar 2011, 16:46:49
Tudi koker španjel je pes, pravzaprav lovski pes, ki rabi veliko zaposlitve in ukvarjanja. Če nimajo časa za psa zaradi otrok naj ga pač ne imajo. Meni je čudno, da so problemi dve leti. Kje je bila pa prva tri leta?

Glede na to, da so jim veterinarji in "pasji psihologi" svetovali evtanazijo... :-X

Meni se ne zdi nobeden izmed problemov tako nerešljiv da bi bil pes za pod inekcijo  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


frekje

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13826 : 21 Januar 2011, 20:36:43
Hey, zanima me kako je z genskim testom za MDR1 pri slovenskih avstralcih, ker me je mal šokiral podatek da jih večina naj ne bi bila testirana za to zoprnijo. Mogoče če bi mi znala na to odgovorit Martina drugih vzrediteljev ne poznam, pa kako je s tem pri izbiranju najboljše možne kombinacije za leglo... Čist tko iz firbca, ker se mi je zdelo čudno, da se ubistvu za ta test velik vzrediteljev baje ne odloča ker naj bi bil precej drag al kako, se mi pa zdi da bi znau nastat resen problem pri zdravljenju takih psov... Sama mam sicer borderko, so mi pa avstralci zelo pri srcu od usodnega srečanja s Chipom... krasen pes:) mogoče enkrat v prihodnosti če se pojavi kakšna možnost imeti dva psa:) So mi ušeč lastnosti obeh pasem:)

Lp Neva



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13827 : 21 Januar 2011, 20:51:41
MDR ni drag test in se dela v LJ... Tana  je testirana in tudi vsi njeni (iz obeh legel) mladiči so MDR +/+ - se pravi niso nosilci gena za MDR. Tudi Urmas ni nosilec gena za MDR. Toliko o mojih.



frekje

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13828 : 21 Januar 2011, 21:05:06
Kdo pa dela test?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13829 : 21 Januar 2011, 21:08:44
frekje -
ko sem jaz imela prvo leglo test še ni bil na voljo.
Naknadno smo testirali mamo in kompletno leglo. Zdaj je dosti psov testiranih ( Skandinavci ne testirajo) ampak glede na status staršev lahko dobiš tri različne statuse mladičev.  Razen če je status obeh kompletno mutant ali ne mutant so enaki, v določeni kobinaciji se ne da predvideti. Naša legla so testirana ker smo imeli kombinacije, ki niso predvidele statusa mladilčev. Letošnje leglo bo kompletno normal/normal(+/+) by parentage, ker sta oba starša +/+.
Moram pa povedati, da je pri moji izbiri paritvene kombinacije  MDR1  na zadnjem mestu po pomembnosti. In za potomstvo so pri avstralcih dosti bolj pomebne ( nezaželene)druge dedne bolezni. Ni variante brez kontrole HD, zdaj tudi ED in predvsem DNA testa za katarakto - obeh staršev ter kliničnega pregleda oči, ne starejšega od enega leta.

Aja - test za MDR1 je po novem patentiran ( mislim da je lastnik Uni Giessen, pa nisem sigurna) in za nadaljevanje opravljanja tega dela pri nas bo treba kupit licenco - če se jo bo kupilo. Upam.. Bo pa zato verjetno dražji.

Zdaj pa ne vem to - s Chipom  ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.