Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498298

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13860 : 24 Januar 2011, 14:41:39
Ja tako, Alenka. V drugi generaciji bi potem vpisovali temu "mladiču" - v bistvu za nazaj - če ima potomce.Ker jaz takega statusa kot vi še nimam.
So prvi tile D leglo, pa zdaj bodo Lisini za HSF4 in MDR1.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13861 : 24 Januar 2011, 14:47:55
Joj, da še malo zakompliciram:
mi imamo enega očeta testiranega za starševstvo. Tukaj tudi ni jasno, kako bi se vpisovalo - smo vpisali DNA CP ( certified parentage) za razliko od DNA -VP ( verified parentage) če sta tuid starša tega mladiča ali psa testirana.
Ker - se zna zgoditi, da se bo enkrat v bodoče zahtevalo te teste za starševstvo - bo še zanimivo  ;D
Kaj misliš, Alenka?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13862 : 24 Januar 2011, 18:59:02
Ja tega pa mi še nismo vpisovali, niti še nisem videla v nobenem borderskem rodovniku ;D
Po mojem je tako čisto ok in če bomo kdaj testirali starševstvo, bom dala vpisat enako kot ti.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13863 : 25 Januar 2011, 10:45:32
Joj, da še malo zakompliciram:
mi imamo enega očeta testiranega za starševstvo. Tukaj tudi ni jasno, kako bi se vpisovalo - smo vpisali DNA CP ( certified parentage) za razliko od DNA -VP ( verified parentage) če sta tuid starša tega mladiča ali psa testirana.
Ker - se zna zgoditi, da se bo enkrat v bodoče zahtevalo te teste za starševstvo - bo še zanimivo  ;D
Kaj misliš, Alenka?
Martina.o, a ni to samo ASCA zahteva in torej, če je leglo registrirano pri ASCA, mora biti to v ASCA rodovniku napisano (in psi testirani oz. verificirani)?

Od kdaj pa so FCI rodovniki za 4 generacije - pa tudi to nisem vedela, da se lahko dodaja vse žive nazive, tako delovne kot zdravstvene celo za nazaj :-[. ???  ASCA rodovniki sicer vem da so že ves čas 4-generacijski ...



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13864 : 25 Januar 2011, 11:00:40
Inka, pri nas se vsak lahko malo zmisljuje kaj vse bi dal rad notri vpisat, ker je pri FCI-ju tako malo reci okoli tega dorecenih...
Pri ASCA se pa ve tocno v katerem laboratoriju in kako se sploh lahko testira ocetovstvo, s kaksnimi kraticami se le to potem vpisuje v rodovnike in v katero rubriko itd.
 Tocno so dolocene kratice za barve, za to, uno, tretje...
Pri nas oz. pri FCI vpisih v rodovnike bi morali to veliko bolj dorect kot je sedaj.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13865 : 25 Januar 2011, 11:11:10
Ma niti pri FCI se ne moreš kaj preveč zmišljevat - v rodovnik lahko vpišeš zdravstvene teste,  zaključene šampionate in delovne izpite. Za vse pa moraš obvezno priložiti potrdila. Se pa strinjam, da bi lahko uporabljali enotne oznake povsod.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13866 : 25 Januar 2011, 11:25:08
seveda alenkab, ti itak to veš in  s tabo tuid rada sodelujem, kot že sva.
In seveda je v pravilniku točno določeno kaj lahko vpišeš.

in tole je pa že preveč:
 eni se spet oglašajo kr neki, brez izkušenj in vedenja o zadevi.  S kakšnim namenom ne vem, morda, da pridejo v zapisnik  ??? ali da poskušajo komu škodovati  >:( medtem ko nekateri pišemo poste z argumenti in razlagami, sami pa niso sposobni drugega kot prilimat kak link ali pa hiiii ali waaauuuuu ali pa smeške limat.

 In morda bo KZS dala odgovor, kaj se kdo lahko zmišljuje - a morda se tukaj namiguje , da kdor vpiše v rodovnik stvari, ki so potrebne vpisa in je natančen pri vpisih  - zato rodovnik je , ne zgolj da poznaš prednike ampak da veš njihov status - a se tukaj namiguje na verodostojnost rodovnikov pod vprašajem? In med drugim imam tudi v AKC rodovnikih vpise statusov.

A tukaj se namiguje , da se zmišljujemo vpise?






I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13867 : 25 Januar 2011, 11:30:57
inka če rabiš kaj vedeti, ti lahko zasebno odgovorim. Da ne bo nesramnih pripomb, pa čeprav so stavri jasno in natančno opredeljene.
Toliko
In 4- generacijski rodovniki so od 2008 in za nazaj  - seveda v naslenjih generacijah - se je od VEDNO - vpisovalo.
NISEM SE JAZ PA ALENKA TEGA IZMISLILA - obstaja pravilnik KZS. Se morda vanj dvomi?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13868 : 25 Januar 2011, 11:36:27
Joj, Martina, pa kaj je tebi...
Jaz sem pisala o KZS in da ni doreceno...
Eni se pac trudite imeti v rodovniku vse in poskrbite, da so urejeni in lepi, drugi pa pac niti ne vedo, kaj vse lahko se da not vpisat.

Pa daj skuliraj se, ze veckrat napisano, da ti nihce nic noce!!!





martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13869 : 25 Januar 2011, 11:42:10
Inka, pri nas se vsak lahko malo zmisljuje kaj vse bi dal rad notri vpisat, ker je pri FCI-ju tako malo reci okoli tega dorecenih...
Pri ASCA se pa ve tocno v katerem laboratoriju in kako se sploh lahko testira ocetovstvo, s kaksnimi kraticami se le to potem vpisuje v rodovnike in v katero rubriko itd.
 Tocno so dolocene kratice za barve, za to, uno, tretje...
Pri nas oz. pri FCI vpisih v rodovnike bi morali to veliko bolj dorect kot je sedaj.

Sicer se ne bom spuščala v polemiko ampak upam, da vsi, ki tole berejo tudi razumejo, kaj je bilo mišljeno.
kakšna žalost - popolna nesposobnost komunikacije.

Torej tukaj se dvomi v verodostojnost vpisov v rodovnike FCI kamor spada tudi KZS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13870 : 25 Januar 2011, 11:48:44
Pac, tvoja interpretacija.
Kdor zeli lahko prebere tako, drugi pa drugace...





martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13871 : 25 Januar 2011, 12:06:24
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=63.7800

Pa še malo cvetk s pesjanarja izpred 2 let
konec leta 2008 je bil v Delu Dom objavljen prispevek o pasmi avstralski ovčar - pri tem sem sodelovala z našo psarno in mojimi avstralci.
Ista gospa seveda ni mogla iz svoje kože - da bi se vzdržale nesramnih pripomb.
Ah kaj čmo - slovenska foušarija cveti na vsakem koraku. Človeku se nabere.

Prispevek je prav lušten in fotke tudi.  ;D

Za potrditev verodostojnosti vpisov v rodovnik si bom pa priskrbela mnenje odgovornih.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13872 : 25 Januar 2011, 12:30:38
saj to ni res...

Zaradi higiene pesjanarja bom za nekaj casa ugasnila tole zadevo. Morda kdaj kasneje se kaksno recemo, ko se bo kaksnega izganjalca duhov poklicalo...
kaksno slikico vam se pripnem, pa kaksen iiiiiii in aaaaa bom tudi se naredila, ampak verjetno bo treba fuuul pazit komu in kdaj.

Uzivajte



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13873 : 25 Januar 2011, 19:30:01
Precej otročje izgleda tole pogrevanje za dve leti nazaj ::) Martina mislim, da zmoreš precej več in komunikacijo na precej višjem nivoju.
Vsi skupaj imamo veliko več od informacij, ki jih imaš in jih lahko podaš tistim, ki jih pasma zanima pa je morda niti še nimajo. Temo prebira kar veliko ljudi in mislim, da vsi z interesom naučiti se o pasmi čim več preden si jo dejansko kupijo, informacije o tem kdo je koga kje .... pa nikomur niso v pomoč. Res ne in mislim, da naključne in redne bralce odbija od prebiranja pa čeprav bi morda v prispevkih, ki so bili oddani pred tem izvedeli kaj novega in uporabnega.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13874 : 26 Januar 2011, 00:34:10


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13875 : 26 Januar 2011, 08:31:34
Bravo punce, super ;D

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13876 : 26 Januar 2011, 09:26:53
Uau! Res super!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13877 : 26 Januar 2011, 10:11:04
res dober posnetek, super bibe ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13878 : 26 Januar 2011, 12:15:42
Go, Biba, go  :o! Mali buhtelj  ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13879 : 26 Januar 2011, 12:45:04
Čestitke Biba - kaj pa agility?
Karmren je Biba sorodnica od Dropsija? ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13880 : 26 Januar 2011, 14:00:55
ker sta oba tako buhtlasta  :P? Biba je kupljena pri Gabrielli Lovati, če se ne motim, Liza? Ona pa ima Dropsijevega očka. Bi morala pogledati njen rodovnik.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13881 : 26 Januar 2011, 14:34:19
Mama od Bibe je sestra od Dropsijevega oceta ;)

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13882 : 26 Januar 2011, 18:11:34
Bratranci  :o :o :o!
Baceki  :D.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13883 : 27 Januar 2011, 09:32:49
Hvala za čestitke :)
Jap, Biba&Dropsi sta bratranca   :-*
Martina, evo še agility: http://www.youtube.com/watch?v=cKINMVlcauM
Tukaj sem pa malo zašuštrala tunel...Ampak se mi zdi kar ok za 3. tekmo.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13884 : 28 Januar 2011, 11:42:49
Bravo, Biba in Liza! Kakšen hiter knedlček je :-*. A ima toliko dlake ali je tudi tako zbita in nabita :)? Kolk pa tehta punca?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13885 : 28 Januar 2011, 12:29:36
Hvala inka :) Hihi Biba hitro šiba-saj bi še hitreje, če bi jaz zmogla hitrejše tečt, tako me pa čaka in ne gre preveč sama naprej. Tehta med 18 in 19 kg-poleti vedno malo shujša. Meni se zdi čisto lahka, ker ima Aaron 42kg :D Ima kar precej dlake ja, ko jo skopam je pa ko en hrt   :D Sicer pa kar atletske postave-rebra vsa preštejemo, mišic ko šprinter in vedno za akcijo.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13886 : 28 Januar 2011, 13:38:04
Tako težo ima tudi Dropsek - vrtni palček  :P. Mali, hiter, lahek, okreten  ;D.



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #13887 : 28 Januar 2011, 13:47:28
Moja je že na 23, prej je imela 20. Od sterilizacije dalje gre samo gor. Hecno, oba psa sta se mi po sterl in kastr zredila, kljub temu, da naj bi bil to kao mit. Še na kliniki sem vprašala o tem, pa mi je veterinar rekel: "Pes si sam ne odpira hladilnika, kajne?" Ne, si ga ne, če pa ima pes izmerjeno količino hrane, ki je vzdrževala težo več let na 20, po posegu grejo pa kg gor ob isti količini gibanja, je pa nekaj na tem.



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #13888 : 28 Januar 2011, 14:11:33
Liza, lustno lustno, kar tako naprej :)

Andi, tudi Tika se po sterilizaciji z lahkoto zredi. Na splosno ji lahko teza fuuul niha in moram kar ornk pazit koliko dobi (pred sterilizacijo pa ni bilo tega problema ...) :-\


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13889 : 28 Januar 2011, 14:48:14
andi - poskusi zamenjat hrano, pa ne dietno za hujšanje - imam nekaj izkušenj, pa ne s steriliziranimi psicami -  kontakt

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.