Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498377

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13890 : 28 Januar 2011, 14:55:35
jaz sem imela sterilizirano samojedko, ki se ni zredila niti za gram. Vsi moji samci pa se poleti samo zaradi nakradenega sadja zredijo za nekaj kil.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13891 : 28 Januar 2011, 15:24:30
Meni se je tudi po streilizaciji moja Liza začela redit, ampak sem dokaj hitro zamenjala hrano za malo manj kalorično (ne dietno, samo malo manj proteinov je imela). Je potem čisto normalno lahko vzdrževala svojo telesno težo.
Nekje se mi zdi da sem prebrala, da je menda manjša možnost za psa/psičko da se po s/k zredi, če je poseg opravljen pred spolno zrelostjo-se pravi pred prvo gonitvijo pri psičkah oz. nekje do 6. meseca. Ne vem pa, koliko kaj to drži...


cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13892 : 28 Januar 2011, 15:39:57
Hmmm mogoče takole malo mimo vprašanje ampak še vseeno. Je mogoče delati z avstralcem (tam nekaj čez pol leta), če ga vidiš samo na cca 14 dni čez vikend? Kako je kaj s pozornostjo vaših avstralcev, ga izredno hitro premamijo druge stvari ali se jim uspe skoncentrirati samo na vas?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13893 : 28 Januar 2011, 15:56:42
Meni se je tudi po streilizaciji moja Liza začela redit, ampak sem dokaj hitro zamenjala hrano za malo manj kalorično (ne dietno, samo malo manj proteinov je imela). Je potem čisto normalno lahko vzdrževala svojo telesno težo.
Nekje se mi zdi da sem prebrala, da je menda manjša možnost za psa/psičko da se po s/k zredi, če je poseg opravljen pred spolno zrelostjo-se pravi pred prvo gonitvijo pri psičkah oz. nekje do 6. meseca. Ne vem pa, koliko kaj to drži...

vlaknine so tiste - ena hrana je super za to

sterilizacija pred končanio rastjo dolgih kosti= povečano tveganje za osteosarcoma- dokaz ( študija)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13894 : 28 Januar 2011, 16:07:04
Hmmm mogoče takole malo mimo vprašanje ampak še vseeno. Je mogoče delati z avstralcem (tam nekaj čez pol leta), če ga vidiš samo na cca 14 dni čez vikend? Kako je kaj s pozornostjo vaših avstralcev, ga izredno hitro premamijo druge stvari ali se jim uspe skoncentrirati samo na vas?

Kaj bi pa delala z njim?

battito animale


cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13895 : 28 Januar 2011, 17:14:11
Heh trenutno sva na tem da se me ne sme grizt kar naprej in da čeprav sva oba zunaj ni nujno potrebno da se non stop igrava - torej me ne sme vlečt za rokave, konce jope etc. Bi pa morda malo frizbija sprobala? Za agility bi bilo verjetno potrebno dosti več časa preživeti skupaj? Sicer pa... se avstralci kaj umirijo sčasoma?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13896 : 28 Januar 2011, 18:11:56
Kje pa živi pes? A nihče drug ne dela z njim?

Za moje pojme lahko "delaš" s psom na ta način, da nekdo drug skrbi zanj in ga vzgaja, ti pa ga na vsake toliko naučiš še kakšno dodatno malenkost - kakšen trikec recimo. Da pa bi vsa vzgoja in učenje temeljilo na srečanjih, ki se zgodijo enkrat na 14 dni pa se mi ne zdi ravno najbolje :(

Glede sterilizacije pa lahko povem, da se Ginnyna presnova ni nič spremenila, tako da je očitno odvisno od organizma. Se je pa spremenil časovni interval odpadanja njene dlake, ker zdaj leti ven non stop, skoz, brez prekinitve :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13897 : 28 Januar 2011, 18:18:33
To, kar bi delala ti z njim, je osnovna vzgoja :-\ enkrat na 14 dni niti priblizno ni dovolj... a se nihce drugi ne ukvarja z njim?

Umirijo se ja, vzgojijo pa sami od sebe ne, ravno nasprotno... ce so prevec prepusceni sami sebi lahko pride do marsikaksnih problemov...

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13898 : 28 Januar 2011, 18:30:51
se strinjam z lilit

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13899 : 28 Januar 2011, 21:30:41
No mogoče sem se malo narobe izrazila. Pes živi pri svojih lastnikih in je večino časa z njimi, kadar ni je pač na ograjenem vrtu, kjer ima tudi svojo uto etc. Dobi pa tudi svoje redne sprehode. Malo šolo so sicer prekinili zaradi zime, ampak se nameravajo vrnit nazaj. To da je malo bolj grob z mano sem delno tudi sama kriva, ker me ne moti da me "grize" po rokah kadar se mora prepustiti mojemu "trpinčenju" (leži na hrbtu in se napol čoha napol igra). Le da včasih prestopi mejo in postanem huda, pa točno ve da ne sme in se gre skrit ali pa priliznit komu drugemu, ki ni videl kaj je spet ušpičil. Tako da načeloma sicer ima vse kar si bi lahko želel, je bila pa moja želja nekaj delat s psom. Pa me je tako malo zanimalo če bi se sploh dalo razmišljat v tej smeri, ali je bolj kot ne brezplodno tole. Se bova sicer še igrala in se mučila s tem kaj je to poleg in da si je treba priboljške zaslužit, ne bova pa recimo občasna agilitaša.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #13900 : 28 Januar 2011, 22:24:32
Sem končno dobila priložnost, da malček Liso poslikam  8)
Res je luštna punca ;*


Še z ambo (:



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #13901 : 28 Januar 2011, 23:15:32
Super Lana in Bibi!!!
Kr tko naprej  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13902 : 28 Januar 2011, 23:28:46
No mogoče sem se malo narobe izrazila. Pes živi pri svojih lastnikih in je večino časa z njimi, kadar ni je pač na ograjenem vrtu, kjer ima tudi svojo uto etc. Dobi pa tudi svoje redne sprehode. Malo šolo so sicer prekinili zaradi zime, ampak se nameravajo vrnit nazaj. To da je malo bolj grob z mano sem delno tudi sama kriva, ker me ne moti da me "grize" po rokah kadar se mora prepustiti mojemu "trpinčenju" (leži na hrbtu in se napol čoha napol igra). Le da včasih prestopi mejo in postanem huda, pa točno ve da ne sme in se gre skrit ali pa priliznit komu drugemu, ki ni videl kaj je spet ušpičil. Tako da načeloma sicer ima vse kar si bi lahko želel, je bila pa moja želja nekaj delat s psom. Pa me je tako malo zanimalo če bi se sploh dalo razmišljat v tej smeri, ali je bolj kot ne brezplodno tole. Se bova sicer še igrala in se mučila s tem kaj je to poleg in da si je treba priboljške zaslužit, ne bova pa recimo občasna agilitaša.

Za zabavo vsekakor lahko delaš agiliti. Ne bo nič pozabu.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13903 : 29 Januar 2011, 12:05:28
cuffyka, mogoče ni najbolje, da mu pustiš, da pretirava z grizenjem, ker mu to lahko postane navada, ki je lahko povezana tudi s krepitvijo dominace. Jaz bi mu rekla ob vsakem pretiravanju odločno NE in roko umaknila ter vzela igračko za cufanje - američani rečejo tej igri "tug-a-war". Tudi, ko ti cufa obleko, mu ne dovoli, ampak mu ponudi "cufo" za vlečenje. Najboljše so mehke cunjice, za kar lahko tudi sama spleteš kito iz ostankov blaga (flis, brisače ...).
Kot vem je za agilty pri vaju še malo zgodaj - zaradi preskokov in kakih zahtevnejših ovir, ki niso preveč koristne za mladiča, ki še hitro raste. Enako velja za frisbi - dobi kak mehkejši disk iz platna ali mehke plastike in najprej se nauči lepo metat - važno je, da lepo leti! Potem pa na začetku ne meči previsoko, zaradi skokov, ki niso priporočljivi do leta in pol starosti. Lahko počakaš s tem še nekaj mesecev, saj je dovolj drugih vaj in trikcev, ki ga lahko učiš - važno je, da se nauči s teboj sodelovati in potrebne pozornosti nate.
Kar se pozornosti tiče, je z avstralci seveda tako, da so zelo pozorni psi (dobri čuvaji, pašni in plenski nagon je močan), vendar to njihovo pozornost usmerjajo močni nagoni, ki jih moraš ti z učenjem psa za sodelovanje s tabo preusmerjati in to na čimbolj pozitiven in za psa prijeten način - z igračko, priboljški in pohvalo! Več ko se boš na tak način ukvarjala z njim in ne samo pasivno igrala, več pozornosti boš dobila od njega in manj bo njegove lastne volje ali celo dominantnega vedenja. S tem pride tudi dobra poslušnost in vodljivost psa.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13904 : 30 Januar 2011, 18:43:11
Nekaj slikic z današnjega sprehoda:


Boji


Ginny


Tika


in na glavo obrnjena Blum ;D

Ostale pa so tule: http://ginny.si/stran/sl/blog/44-foto/130-pisan-sprehod

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13905 : 31 Januar 2011, 00:02:07
Ravnokar naletela na eno studijo o NBT-jih, ce bo koga zanimalo..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13906 : 31 Januar 2011, 11:01:03
Same lepe slike zimske pasje radosti ;D.

Tika je še bolj potemnela ali se meni samo tako zdi - meni osebno so temni merli bolj všeč od svetlih ;)

Lisa in Amba sta lepotički vsaka po svoje - koliko je Amba že stara?

Izraz, ki ga ima Lisa (ne glede na barvo oči), pa je meni pri avstralcih ful všeč - tako "opasno" deluje, čeprav v resnici ni :D.

Ovčka, to pa že poznamo, je pred časom Scarlett dala link ;). Se bojim, da bodo NBT-ji pri aussije-jih res počasi izumrli, če bodo v Evropi samo še dolgorepci in dolgorepke :P.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13907 : 31 Januar 2011, 11:37:00
Aja, ocitno sem spregledala..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13908 : 31 Januar 2011, 11:47:54
Sirtaki, hvala  ;D

 Mmm kakšne krasne zimske slikce :) Mi tudi uživamo na snegu, tukaj gor v Avstriji se še kar drži. Ni ga sicer veliko, je pa dovolj mrzlo da se ne stopi. Biba je itak v devetem raju, ker ima toliko psov okrog in jih mimogrede 'pošlihta' tako kot njej paše  :D

cuffyka, glede treninga...jaz precej kužkov treniram za razstave. In precej od njih jih vidim samo na razstavah-lahko je tudi več mesecev vmes. Vendar se pri teh kužkih trudim, da točno vedo-ko zagledajo mene morajo stat in lepo tečt na vrvici pa bodo dobili priboljšek  :)
Tako da jaz mislim, da če ga boš navadila, da bo s teboj nekaj delal-lahko so trikci, frizbi, agility,...ali pa vse skupaj, se bo po mojem navadil, da ko ti prideš tja se nekaj dela in kot tapravi aussie bo verjetno navdušen nad tem. Glede tega, da bi pozabil, mislim da se ne rabiš preveč obremnjevat-se zelo hitro spomnijo nazaj. Za začetek bi vama jaz predlagala kakšne trikce, morda malo poslušnosti, da dobro naredita odpoklic, igro (z menjavo plena in pa ukazom spusti), pa še kaj podobnega. Ko bo pa mal starejši pa karkoli se bosta odločila. Lahko se tudi odločiš samo za eno stvar in samo to počneš z njim...


piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13909 : 31 Januar 2011, 12:04:46
Boji je pa res pravi razbojnik  :o



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13910 : 31 Januar 2011, 12:52:39
Boji je pa res pravi razbojnik  :o
Po čem pa to sklepaš :D?



cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13911 : 31 Januar 2011, 21:37:03
inka, LIZA hvala vama za tale dva odgovora.
Torej kar bi bilo trenutno najboljše je to da delava osnovne ukaze + kakšen trikec, ko bo pa starejši - tam pri letu in pol, se pa lahko začneva poigravat z idejami o frizbiju in agilityju. Se bova trudla po najboljših močeh =)



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #13912 : 01 Februar 2011, 10:00:30
Po čem pa to sklepaš :D?

Hehe, po tem razbojniškem videzu na slikicah, ki so še na Ginny-inem blogu. Kar poglej si jih, pa reci da ni res.  :P :D :D :D

http://ginny.si/stran/sl/blog/44-foto/130-pisan-sprehod



Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13913 : 02 Februar 2011, 19:34:20
Pozor, lačen aussie  :o ;D

...in še malo telovadbe  8)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13914 : 02 Februar 2011, 22:08:41
uuu Aiko, kakšen odrasel pogled je že dobil. ratal pravi dec. :)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13915 : 03 Februar 2011, 11:32:51
Res je, prav hud zgleda. Pa kolk dlake ma že 8).

Še en aussie razbojnik, se mi zdi :D.

Aiko, kje pa imajo take fancy ovire za agility? A se to kje dobi za kupit?



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13916 : 03 Februar 2011, 12:09:56
sami razbojniki :D

malo me spominjaja na to http://www.clickershop24.de/Dogstepper/-99-109.html samo najbrž je druga firma



Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13917 : 03 Februar 2011, 12:52:06
Res zgleda hud na slikah, drugače pa tako zelo prijazen ;D

ovire so bile pa kupljene v Avstriji v nkd, ko je bila neka akcija.

Imajo tudi v zooplus podobne stvari http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundespielzeug_hundesport/agility/agility_hundesport/36289


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13918 : 03 Februar 2011, 14:32:47
Uff, fajn tele ovirce, samo še vrt rabiva :(.

Mogoče bom pa letos le začela malo bolj korajžno agility trenirat, ker se mi zdi, da samo RO ne bo zadosti.

To zimo imava ful krizo z miganjem, ker služba traja od teme do teme, pa me nič preveč ne vleče v mraz in temo. Komaj že čakava tudi kolesarjenje - kmal bo ;D.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13919 : 04 Februar 2011, 09:41:52
Avstralske sekice v akciji - trening: