Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498014

vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13920 : 04 Februar 2011, 14:51:57
na drugi slikci izgleda skor kot da ima čelado gor :-P

koliko pa kej uporabljate čeveljčke za zaščito tačk? mislim bolj glede treningov? me skrbi kaj če si kdaj poreže tačko tako kot ginny pa razmišljam a bi bilo pametno to kupit ali ne ...

Lp
Vesna



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #13921 : 04 Februar 2011, 15:23:40
Danes smo spoznali Ginny  :) (na fb se moram zorganizirat da naredim pasji album :P)








inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13922 : 04 Februar 2011, 15:57:32
A vi to hodite pogosto po PST :)? Potem se bomo tudi mi kdaj srečali ;).



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #13923 : 04 Februar 2011, 16:30:06
Jaz živim blizu Bajerja, tako da občasno grem malo na PST, zoe pa tudi živi zelo blizu, ampak tam pri Brdu :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13924 : 04 Februar 2011, 17:35:45
Prav fajn fotke so ratale :D

Arwen, jaz sem čevelj uporabljala samo takrat po poškodbi, ko se Ginnyna tačka ni smela preveč razpirat. Pa še takrat samo na poškodovani taci. Če gledaš samo iz vidika reševanja mislim, da se ti ne splača kupit. Na ruševini so mnogo bolj spretni in varni, če imajo naraven oprijem blazinic :) Se je pa Ginny porezala v gozdu, kjer si sploh ne bi mislil, da se kaj takega lahko zgodi. Samo ljudje s(m)o taki packi, da nevarne smeti puščamo prav povsod...

Mislim, da so najbolj prav prišli Katji oziroma Tiki na potovanju po Korziki, kjer so hribolazili po vročih skalah.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13925 : 04 Februar 2011, 17:37:32
Ni pa slabo imet en par telih čeveljčkov doma za primer poškodbe

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13926 : 04 Februar 2011, 17:39:46
Se pridruzujem besedam Nadje, dodala bi le se, da so bile zlata vredne tudi na vrelih saharskih tleh med iskanji v opoldanskem casu v Dubaju.
In pa pri sanacijah manjsih vrezninc, kjer ni vec potreben povoj. Le za zascito...
V taksnih primerih so pa fantasticni.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13927 : 04 Februar 2011, 17:42:42
Andreja, menim, da ob poskodbah kjer je potreben povoj, veliko bolj od kupljenih ceveljcekov pridejo prav doma narejeni usnjeni, ki so tako siroki, da gredo cez obvezo.
Kako izgledajo? Kot stumf, na zgornjem delu malo prerezan, z usnjenima dolgima trakcema, da jih prevezes po celi dolzini kot indijanske mokasincke.
Ce bom nasla kaksno fotko posljem...




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13928 : 04 Februar 2011, 19:27:45
Vem. Mislila sem na poškodbe brez povijanja. Se pravi da praktično pri vsaki pridejo prav. Če ne na začetku pa po kakem tednu ;)
Vsekakor za moje pojme obvezna oprema ;)

Sej so "tamali" že na veliko povijali pri prvi pomoči za pse in vejo, da povito taco tja not ne bodo mogli spravit hi hi :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13929 : 04 Februar 2011, 19:47:46
Jaz živim blizu Bajerja, tako da občasno grem malo na PST, zoe pa tudi živi zelo blizu, ampak tam pri Brdu :)

DOB, saj jaz sem pa zelo blizu Zoe, pa psa sta v žlahti :). Samo do bajerja grem kvečjemu med vikendom, popoldan, kmalu tudi s kolesom ;D.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #13930 : 04 Februar 2011, 20:06:25
Jah, potem se pa za skupni sprehod dogovorimo ane ;D. Danes je bilo ful fino, pa moja je lepo v vodo skakala (zato, ker je Ginny, sama si nebi upala haha), tako da smo še en dvom odpravili (ali pes ne mara kopanja). Jaz tudi komaj čakam kolo, samo ne vem kako si bom po pstju upala, glede na število psov, predvsem spuščenih (če bo kak pritekel do moje, bom takoj na tleh :-\)...



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13931 : 04 Februar 2011, 20:26:51
Jaz imam po PST-ju vedno privezanega, na kolesu imam elastičen povodec pripet okrog pasu - nekaj kot za canicross. Seveda tudi mene motijo drugi neprivezani psi, še posebej, če so lastniki nonšalantni in psi zoprni do samcev (kar je žal pogosta kombinacija), ampak se da iti kolikor toliko normalno naprej z malo dodatne motivacije in poganjanja ;). Za druge kolesarje in tekače se moj sploh ne zmeni, problem so le izzivalni psi, ki ne grejo mirno mimo, ja.
No, včasih ga sicer za krajši čas tudi spustim, ampak samo, če sem prepričana, da ni neprijetnih žvali ali ljudi v bližini ::). V glavnem imam privezanega zaradi varnosti pred temi drugimi ... pa pravilnika ... pa majhnih otrok ... v naravi je pa to lažje.
Kadar pa je tam prevelika gneča, pa raje ne grem, se ne da normalno peljat in tečt s psom.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #13932 : 04 Februar 2011, 20:38:14
Jaz sem pa čisto pozabila da imam tudi par slikic od Ginny lepotičke  :P





lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #13933 : 04 Februar 2011, 20:40:51
No jaz priznam, da je bila včasih spuščena, samo je ne spuščam več, ker ni sposobna ignorirat drugih psov (pa kakšnim je neprijetno in se bojijo, čeprav je zelo prijazna, kar po eni strani čisto razumem). Sama si je kriva.

Na kolo bom upala ob urah, ko ni veliko ljudi, in to s haltijem ali prongom (nisem za bikejoring :o). Za padce nisem raspoložena. Saj če je drugi pes pripet greva komot mimo, še posebej ko je tempo (kolo, tek), samo če pes pride zraven, mu moja hoče zbežat ali pa se okoli lovit z njim, kar mene spravi v neprijeten položaj na kolesu. Bi si prej upala po pločnikih celovške, ker sva jo že enkrat peljala (jo je fant držal), in ko je ujela ritem je bila super (samo enkrat se je kar na mestu ustavila-in se pokakala ::)). Samo za poletje zna biti problem asfalt. Sem bolj neizkušen kolesar.

Ja Ginny je res lušna, meni so merli pri vsaki pasmi kjer obstajajo naj barva :).



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #13934 : 05 Februar 2011, 12:42:49
ja mislila sem bolj glede reševanja, če bi se kje tako porezal v kakšni ruševini .. čeprav najbrž bi bilo čeveljčke vseeno dobro imet za površinske poškodbe blazinic
tisto usnjeno nogavico pa prilepi enkrat blumina ... bomo še mi sešili fensy usnjen štumf .. boljše imet pripravljeno preden se kaj zgodi

sem mu pa merila tace in ima sprednje šape večje za eno cifro  :D (sem gledala čeveljčke od hurtte)

Lp
Vesna



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13935 : 05 Februar 2011, 15:41:26
Jana, ful lep portret Ginny, res je luštna psička :).

DOB, midva imava na začetku sezone posebno oprsnico "gentle dog", da ne potegne premočno in se nama lepo obnese. Danes je bil za prvič s kolesom zelo priden, tudi ko sva srečala enga zoprenga zlatkota, ki zmerom renči na Tarasa - jaz ga vedno pohvalim, če ne reagira in gre lepo mirno naprej 8).

dokaz da sva šla mimo Koseškega bajerja  ;):



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13936 : 05 Februar 2011, 15:43:27
Pa še na povratku ob Glinščici ... vreme res enkratno!



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #13937 : 05 Februar 2011, 15:57:13
Joj vreme je bilo res krasno, sem se pa danes le po kosezah sprehajala, moram gume napumpat! Pa da začnemo malo počasi mišice gradit :). Danes sva srečali (prvič!) dobermana, imel pa je nekaj čez 50kg, kot da bi bil druga pasma (ona presuha on debel) :D.
Kje si pa kupila oprsnico? Je to mogoče tista od Haltija?

Komaj čakam pravo pomlaaad!! Pa da začnemo migat, zima se pozna :P.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13938 : 05 Februar 2011, 16:16:51
Ja, kile ... Taras jih ima samo 23, zato se z večjimi in energičnimi psi ne igra preveč rad.
Oprsnico sem kupila mislim da v Mr. Pet, je res fajn za obdobja, ko mu dišijo gonečke tule v soseski ali pa je zaradi česa drugega bolj napet - haltija pa Taras ne prenaša najbolje, pa tudi nevaren je lahko, če bi ga zagrabilo, da potegne - jaz ga ne upam uporabljat za njega, na kolesu pa sploh ne :-\.
Za kolesarjenje bom sicer kmalu uporabljala navadno Hurtta oprsnico ;).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13939 : 06 Februar 2011, 18:33:20
Inka, si me navdušila z idejo o kolesarjenju, tako da sva danes z Ginny navsezgodaj šli kolesarit, kot spremljevalka je šla zraven še whippetka Twiggy. Tek ob kolesu še ni bil dovolj in punci sta se še kakšni 2 uri neutrodno igrali doma :D




premagana


endoskopija ;D


Tista avstralka, ki je iskala dom in so grozili z evtanazijo, je nov dom očitno našla :) Je bila objavljena na Notaussies (http://www.notaussies.de/index.php) in je na seznamu oddanih :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #13940 : 06 Februar 2011, 19:32:34
Jaz sem pa čisto pozabila da imam tudi par slikic od Ginny lepotičke  :P





lp

Vau, krasna punca!  :)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13941 : 06 Februar 2011, 20:12:23
Zoe, a Twiggy Ginny zobe puca na zadnji sliki :D? Pa kam je to Ginny zlezla na ta drugi sliki ::) :D ...

Danes pa nismo kolesarili, ampak pohajkovali po Polhograjcih ;).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13942 : 06 Februar 2011, 20:44:52
 :)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13943 : 06 Februar 2011, 20:49:14
Pa še ena z razgledom



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13944 : 07 Februar 2011, 20:42:42
razmišlam o tem, da sploh ne bi več brala vsega tega in gledala fotk, ker...  :-X ah joj, jaz bi tut vse te sprehode, fotke, itd... :'(

Lera <3


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #13945 : 07 Februar 2011, 22:15:08
razmišlam o tem, da sploh ne bi več brala vsega tega in gledala fotk, ker...  :-X ah joj, jaz bi tut vse te sprehode, fotke, itd... :'(
Kdor čaka dočaka ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13946 : 08 Februar 2011, 07:45:51
Kdor čaka dočaka ;)

Točno tako  :) Jaz sem firbcala in sanjala o aussijih približno 4 leta, preden sem končno dobila malo smejočo kepo  ;D


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13947 : 08 Februar 2011, 18:37:20
Točno tako  :) Jaz sem firbcala in sanjala o aussijih približno 4 leta, preden sem končno dobila malo smejočo kepo  ;D

Vse to je že res, samo ko je pa takooooooooo težko to čakanje  >:(

Lera <3


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #13948 : 08 Februar 2011, 19:13:45
O vemo, vemo ;). Tudi mi smo čakali in se odločali kar dolgo, pa na koncu dobili veliko pozitivno presenečenje :).



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #13949 : 08 Februar 2011, 19:19:50
Ena bolj spomladanska kot pa zimska  ;)